Reklama:

Antonín Moravec - rozhovor a forma před IFBB Diamond Cup Malta 2018

9.709 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2018 - 6. - 8. 4. 2018, Malta
Češi před Diamond Cup:
Jiří VacekPetr ŠidloTomáš Koutník • Luboš Kvasnička • David Ulbricht (video) • Michal Makovský (video)
Matěj BeličkaMichal Komosný (video)Antonín MoravecPetr Bílek (video)Margaryta Říčařová
Arleta Krausová • Olexandra Voronina • Vladislava Galagan

Info z Diamond Cup:
z místa děníkompletní výsledky s body

Z Diamond Cup očima závodníků:
P. ŠidloP. BílekM. ŘíčařováM. MakovskýM. KomosnýD. Ulbricht


Jiří Vacek
- rozhovor a forma před IFBB Diamond Cup Malta 2018
Naposledy jste se dozvěděli něco o přípravě a mohli zhodnotit předsoutěžní formu kulturisty Jiřího Vacka, na IFBB Diamond Cup Malta 2018 ve dnech 6. - 8. dubna se ale ještě chystá celá řada dalších českých závodníků. Jedním z nich je Antonín Moravec, který se na Maltě představí jak ve physique juniorů, tak ve physique mužů nad 182 cm. Jak Tonda trénuje a na jaké další soutěže má letos ještě spadeno? To už se dozvíte v rozhovoru. Stejně jako našim ostatním závodníkům mu přejeme hodně štěstí a pěkné umístění!

Antonín Moravec

Vybrané úspěchy:

BFC Adel Cup 2017 - 1. místo ve physique mužů nad 182 cm
Partner Cup 2017 - 1. místo ve physique mužů nad 182 cm
Beautiful and Strong 2017 - 4. místo ve physique mužů nad 182 cm
Smartlabs Cup 2015 - 8. místo v kondičním physique mužů nad 179 cm

Antoníne, jedná se o Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Mohl byste se našim čtenářům krátce představit? Kdy, jak a proč jste začal se cvičením a co Vás pak přivedlo k myšlence sám vystoupit na pódia?

Mé jméno je Antonín Moravec, jsem z malé vesničky Horní Kruty v okrese Kolín. Od dětství jsem hrál v obci, kde jsem vyrůstal, fotbal. V roce 2011 jsem působil v prvoligovém FC Písek. O dva roky později mě oslovil box. Věnoval jsem se mu na amatérské úrovni - bez zápasu, jen jako doplnění k začínajícímu cvičení. Postupem času jsem ale zjišťoval, že to, co mě při tréninku nejvíc baví a naplňuje, je právě cvičení, a tak to začalo převládat, až převládlo úplně... Rok 2014 přinesl vyzkoušení kondičních závodů, ve kterých jsem pokračoval i v dalším roce. Bez pomoci trenéra, pouze k nasbírání zkušeností. Umisťoval jsem se okolo 10. místa a jen z hlediště jsem sledoval finále a snil o tom, že jednou budu přebírat ocenění. Cesta ke zlatu nebyla krátká ani jednoduchá. Vytrval jsem, pracoval na sobě a věřil, že to přijde. A přišlo. Pod vedením Marka Vomáčky jsem získal v roce 2017 zlato na Partner Cupu v Čelákovích, které se opakovalo na BFC Adel Cupu v České Lípě.

Jestli se nemýlím, tak Diamond Cup na Maltě bude Vaší první zahraniční soutěží. Proč jste si vybral právě Maltu a jak tuto premiéru prožíváte? Jste nervóznější oproti domácím závodům, nebo je to pro Vás zkrátka jen další soutěž?

Ano, bude to moje premiéra na zahraničním pódiu, ale přistupuji k tomu stejně jako ke každé jiné soutěži. Prioritní pro mě je přijít připravený nejlépe, jak tělo umožní... To, jestli stojím na pódiu tady, či v zahraničí, nějak nevnímám. Těžko říct, proč zrovna Malta, konkurence tam bude veliká, takže pro snadnost určitě ne. Nejspíš mě Malta oslovila i jako místo, kam se rád podívám.

Spolupracujete s trenérem, nebo se připravujete sám? Jak Vaše spolupráce případně probíhá?

Jak už jsem v úvodu zmínil, tak spolupracuji s velmi známou osobností české kulturistiky Markem Vomáčkou. Naše spolupráce díky Markovým vědomostem a jeho lidskému charakteru probíhá naprosto skvěle, nedovedu si představit za zády lepší vedení!

Jak vypadají Vaše tréninky? Jste spíše silový typ, nebo Vám zabírá takzvaná kulturistická pumpovačka? Cvičíte velkou trojku - dřep, mrtvý tah a bench-press?

Specifikoval bych to asi takto... Začíná se zostra a těžce a postupně se přidává a přitvrzuje. Určitě spíše silový, ale rád zkouším nové techniky, což mi dodává pestrost a zajímavost tréninků. Velkou trojku cvičím, a pokud bych mohl zvolit nejoblíbenější z těchto tří, tak za mě určitě dřep.

Jak jste spokojený se svojí formou před soutěží a jak odhadujete Vaše umístění na Maltě? Uvidíme Vás letos i na dalších soutěžích?

S formou, se dá říct, spokojený jsem, ale jsem sebekritický a chci mít vše dokonalé, takže by určitě bylo co vylepšit. Ještě zbývá něco dovyšperkovat v závěrečných dnech a uvidíme, jaké to v den D bude. Každopádně jsme to dostali od minulé sezóny určitě opět jinam a o tom to přeci je - neustále se posouvat a vylepšovat. Umístění se dle mého názoru v této kategorii nikdy odhadovat nedá... Přijdu připravený maximálně, jak to jen půjde, a pak už záleží, co se tam bude upřednostňovat. A na jakou příčku to bude stačit? Kdo ví, konkurence bude veliká a já můžu skončit jak v top 6, tak i poslední...

Zatím je v plánu určitě týden po Maltě mistrovství Čech v Uhlířských Janovicích a následně se s ohledem na tyto dvě soutěže vytvoří plán, kde ještě se objevím.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě této možnosti využiji a poděkuji. Poděkovat bych určitě chtěl své rodině a nejbližším lidem, co jakkoliv pomáhají a podporují. Dále určitě Marku Vomáčkovi, bez kterého můžu v naprostém klidu říct, že bych tento rozhovor v tuto dobu nepsal a na Maltu bych mohl tak s plážovou osuškou na koupačku... V neposlední řadě mé velké díky patří Radku Štěpničkovi, který je majitel firmy Maso Třebovle, s.r.o., na kterou jsem už od počátku mohl vždy spoléhat, co se týče masa v přípravě, a jsem rád, že jsem v letošní přípravě mohl navázat spolupráci a diky tomu začal být podporován kvalitou jejich masa, které je naprosto jednoznačně alfou a omegou tohoto sportu! Závěrem díky Fitku Zásmuky za zázemí, které mi dává už od samých počátků.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 22 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra