Reklama:
DNES DOPRAVA Z E-SHOPU ZDARMA!
Doprava pro všechny objednávky po celé ČR zdarma! Nakupujte zde.

Medailistka Pavlína Valigurová: "Hlava je stále můj nepřítel."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Rozhovor před IFBB Diamond Cup Milano 2017
Rozhovor před MS juniorů a masters 2017
Pavlína je nejen velmi sympatická mladá slečna, ale zároveň je již vysoce úspěšnou závodnicí v bikiny fitness, když dosáhla ve své juniorské kategorii na zlato na Mistrovství světa juniorů a masters. 14 dní nato se jí houpaly medaile na krku znovu, došla si totiž pro stříbrnou a bronzovou na prestižní soutěž IFBB Diamond Cup Milano, konanou v Itálii pod hlavičkou mezinárodní federace IFBB. Úspěšnější přitom byla mezi ženami, 3. místo pak vybojovala ve své věkové kategorii.

Děkujeme Pavlíně za příspěvek a držíme jí palce v dalších letech v seniorských kategoriích!


[Text: Pavlína Valigurová] Blíží se konec roku a s ním i má klasická retrospektiva, co se mi za tento rok podařilo a na čem chci zapracovat. Musím říct, že rok 2017 byl pro mě velmi významný - ať už v rámci závodní sezóny, nebo v životě osobním.

Když jsem se na jaře rozhodla závodit v kategorii bikiny fitness, vůbec mě nenapadlo, že bych se mohla stát juniorskou mistryní světa nebo stát na jednom pódiu se závodnicemi, které jsem do této doby jen sledovala a obdivovala na sociálních sítích, a ještě k tomu všemu být lepší než některé z nich. A nebo za tak krátkou dobu být členem skvělé sportovní značky Czech Virus.

Ze začátku ve mně panovala určitá nejistota a strach, že jsme spolu s trenérem zvolili jako mou první jarní sezónu mistrovské závody, ale nakonec se to vyplatilo. Na Moravě jsem si všechno vyzkoušela a na republice už forma i prezentace byla jistější a dotaženější. Vítězství na MČR bylo impulsem na sobě zapracovat ve všech směrech a na podzim se poslední rok coby juniorská závodnice ukázat s progresem a větším sebevědomím. Zjistila jsem, že občas jsou to pouze ty "malé" detaily, které změní ve výsledku všechno. Ať se jedná o jinou prezentaci, vizáž nebo to, jak si dokáže závodník užít pódium.

Hlava je stále můj nepřítel, ale každá sezóna je lepší a učí mě. Vím, že až se postavím znovu na pódium, předvedu se v lepší formě a s doladěnou prezentací. Když si zpětně vybavím mistrovství světa a souboj o absolutní vítězku, mrzí mě, že jsem se nechala rozhodit a pokazila svou finální prezentaci. Bohužel to nevrátím, ale je dobré se učit z vlastních chyb. Pak by se člověk neposouval dopředu.

Mistrovství světa bylo celkově náročné, co se týče podmínek a čekání na naši kategorii, ale tohle mi právě asi více sedí, než když mám pohodu jako teď v Miláně na Diamond Cupu. Nutí mě to bojovat a překročit zase jeden ze svých limitů, kdy je člověk unavený a musí ze sebe vydat maximum.

Na mezinárodních závodech v Miláně jsem obsadila druhé místo mezi ženami, a jelikož to nebyla ani plánovaná soutěž, dodalo mi to trochu na sebevědomí, že by příští rok mohl být alespoň zčásti tak úspěšný jako nynější závodní sezóna.

Děkuji čtenářům Ronnie.cz a všem za podporu.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra