Reklama:
Arašídové máslo 1000 g + 500 g ZDARMA!
Pochutnejte si na jemné nebo křupavé variantě másla Big Boy! Více zde.

Závodnice v bikiny fitness, bodyfitness a physique - rozhovory a formy před MS juniorů a masters 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ A MASTERS 2017 - 10. - 13. 11. 2017, Rumunsko
Češi před MS juniorů a masters:
nominace
Jakub Prchal (video) • Anželika KiričenkováPavlína ValigurováVeronika WertheimováLenka Myslivcová
Tereza Linhartová • Sandra Bártová • Ivana HalamováMária HudecLucie JakešováMilena Koudelková
Marián Jankovčin • Vladimír PlatzekJiří SchäferPavel Vacek • Ján Jankovčin • Pavel FormanMichal Šidík
Miloš PavlůVladimír Semerád (video) • Milan Bodlák
Info z MS juniorů a masters:
z místa dění - 5 medailí! fotogaleriekompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty, očima:
T. LinhartováP. Valigurová

Bikiny fitness a bodyfitness juniorek před MS juniorů a masters 2017
Klasická kulturistika před MS juniorů a masters 2017
Podzimní sezóna pokračuje a před námi je další mistrovská soutěž, tentokrát MS juniorů a masters 2017, které se letos odehraje v rumunské Bistritě. Kromě toho, že si návštěvníci mistrovství mohou vychutnat například koncert pod širým nebem, se také mohou těšit na celkem 36 kategorií, ve kterých nás reprezentuje celkem 21 reprezentantů (o nominaci jsme psali v tomto článku). Níže si pak můžete přečíst rozhovory se závodnicemi v kategoriích bikiny fitness masters, bodyfitness masters a physique žen masters.

jménokategorie
Sandra Bártová bikiny fitness masters do 163 cm nad 35 let
Ivana Halamová bikiny fitness masters nad 163 cm nad 35 let
Mária Hudec bodyfitness masters nad 45 let
Lucie Jakešová physique žen masters nad 35 let
Milena Koudelková physique žen masters nad 35 let

Ivana Halamová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - 2. místo v bikiny fitness masters
FFF Cup 2017 - 2. místo v bikiny fitness do 168 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - 5. místo v bikiny fitness do 168 cm

Závodíte druhým rokem, jak byste zatím zhodnotila své výsledky?

Tímto bych nejprve chtěla pozdravit všechny čtenáře Ronnie.cz. Své výsledky hodnotím velice kladně, a to hlavně vzhledem k tomu, že jsem začala se závody až v době, kdy mi zbývalo pár měsíců, abych mohla startovat také za kategorii masters. I z tohoto důvodu mě od mého cíle postavit se na pódium okolí odrazovalo. Nicméně právě to byl impulz k tomu dokázat to stále omílané rčení "všechno jde, když se chce". Začala jsem jako úplný nováček na podzim 2016, kdy jsem prošla třemi kondičními soutěžemi, přičemž na jedné z nich jsem se umístila na třetím místě. Tato skutečnost však podnítila touhu zlepšovat se a z cíle postavit se na pódium se stal cíl moci konkurovat závodnicím i na mistrovských soutěžích. Na jaře 2017 jsem se tedy zúčastnila mistrovství Čech, postoupila do finále a mohla tak pokračovat na mistrovství České republiky, kde jsem již ale mohla startovat také za kategorii masters. A v této kategorii jsem se umístila na pro mě neskutečném 2. místě. Pokračovala jsem ještě asi čtyřmi pohárovými soutěžemi, z nichž dvě byly mezinárodní, a na všech jsem měla finálová umístění. Tímto jsem měla v plánu celou sezónu, ale i závodění jako takové zakončit. Bohužel, nebo spíše bohudík mi to dlouho nevydrželo a začala jsem se připravovat na podzimní sezónu, kterou jsem započala závody EVLS Prague Amateur. Avšak celková příprava byla směřována právě na MS, na které jsem se úspěšně nominovala.

S jakým cílem na mistrovství odjíždíte?

S jakým cílem jedu na MS? Vlastně se dostáváme opět na začátek, kdy můj sen byl postavit se na pódium. Nyní je to podobné s tím rozdílem, že toto pódium bude větší, a teď nemám na mysli rozměry, ale spíše jeho důležitost. Nikdy bych nevěřila, že se jako matka od dítěte vůbec mohu postavit mezi závodnice z celého světa. Je to úžasný a neskutečný pocit a já se hrozně těším a bojím zároveň. Na výsledku v tuto chvíli vůbec nezáleží, přeji si hlavně být toho všeho součástí, užít si to a kvalitně reprezentovat Českou republiku.

Kdo Vás v přípravě nejvíce podporoval?

Největší podporu jsem vždy měla ve své rodině, která dokázala pochopit a respektovat, kolik času, úsilí, ale i peněz je potřeba do mého snažení vložit. Potom samozřejmě ve svém trenérovi (Martin Novotný), který mě od začátku vede ke splnění mých cílů. A v neposlední řadě v mém sparingovi, kamarádce, ségře Veronice Svobodové. To ona byla na začátku mou inspirací, v průběhu se stala mým konzultantem, hnacím motorem a nyní už jsme tu prostě pro sebe, kdykoli je potřeba.

Jak vypadá Váš trénink těsně před závody?

Kardio, kardio, kardio. (smích) Samozřejmě se vše odvíjí od aktuální formy, ale myslím, že v závěru jsme na tom už všichni podobně. Ždímeme ze sebe poslední zbytky sil jak na tréninku, tak při nácviku pózování. Můj úplně poslední trénink se většinou skládá z procvičení horní části těla, popřípadě dojedu ještě nějaké to "kardio", a pak už se jen modlím, aby to všechno dobře dopadlo. (smích)

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat za pomoc v přípravě/tréninku?

Určitě bych chtěla poděkovat svému partnerovi, který mne povětšinou doprovází na všech mých závodech, a stal se z něj profesionální natěrač, a když je potřeba, tak i vizážista a trenér. (smích) Dále, jak jsem již zmiňovala, trenérovi a mému sparingovi, jelikož oni dva mi nikdy nic neodpustí a to já potřebuji. Také bych chtěla poděkovat Lídě Čížové za tréninky pózování a její rady, co se celých závodů týče. A na závěr bych ráda poděkovala všem lidem, kteří mě celou dobu podporují, fandí mi, chodí mi od nich nespočet zpráv, za které jsem moc vděčná, jelikož mě to posouvá dál a dělá mi to radost. Děkuji ale i za ty negativní ohlasy, které mě každý den utvrzují v tom, že já jsem to dokázala.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Ivana Halamová na Beautiful and Strong 2017

Zpět na přehled


Mária Hudec

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2017 - 2. místo v bodyfitness do 164 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - 4. místo v bodyfitness masters

Závodíte druhým rokem, co Vás k tomuto sportu přivedlo a co je Vašim cílem?

Závodím čtyři roky. K tomuto sportu jsem se dostala úplně náhodou - ve "slabé chvilce" jsem se vsadila, že se postavím na závodní prkna (vůbec jsem netušila, co to obnáší, vážila jsem tehdy 47 kg). Mým největším cílem vždy byla účast na MS.

S jakým výsledkem budete spokojená na nadcházejícím mistrovství?

Pro mne je už samotná účast na MS vítězstvím.

Chystáte se na podzim na nějaké další soutěže?

Účastnila jsem se taky EVLS Prague Amateur 2017, kde jsem se v kategorii bodyfitness masters umístila na krásném 7. místě.

Pomáhal Vám někdo v přípravě? Jak vypadal Váš trénink v posledních týdnech?

Poslední týdny v přípravě byly hodně náročné jak fyzicky, tak psychicky. Kromě tréninku, přípravy jídla a spánku nebyl prostor prakticky na nic dalšího.

Komu byste touto cestou chtěla poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Poděkovat bych chtěla všem, kteří mi fandí, ale to největší děkuji patří mému synovi Oliverovi Hudcovi, který je mým nejlepším trenérem, sparingem a kamarádem. Taky nemůžu nevzpomenout Andreu Remeňovou-Leipert, která mi hodně pomohla s pózingem.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Mária Hudec na EVLS Prague Amateur 2017

Zpět na přehled


Lucie Jakešová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR mužů (v klasické kulturistice a physique), žen a párů 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm a masters + absolutní
Mistrovství Čech mužů a žen 2015 - 1. místo v bodyfitness do 164 cm + absolutní

Během několikaletého působení na soutěžní scéně jste objela mnoho domácích, ale i zahraničních soutěží. S jakou z nich jste byla nejvíce spokojená, ať už výsledkově, nebo organizačně?

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a své fanoušky a přátele. Během 4 let, co závodím, jsem měla možnost závodit na několika soutěžích. Co se týče vaší otázky, tak asi jako každý závodník řeknu, že nejvíc spokojená jsem byla, když jsem vyhrála aboslutku na mistroství Čech a republiky 2015 a i v masters, ale nejvíc jsem byla spokojená s formou na mistrovství světa v Maďarsku, kde jsem se probojovala z 42 děvčat do patnáctky a měla opravdu top formu i s pruhovaným zadkem (smích). Pyšná jsem na mistrovství Evropy se 4. místem. Co se týče závodů, tak překrásné bylo MS V Polsku, nádherné závody...

Na jaký výsledek si před startem na mistrovství světa věříte?

Jelikož startuji poprvé v kategorii physique a navíc s velkou konkurencí, tak si netroufám říci. Bojovat budu, co mi síly budou stačit, ale opravdu si netroufám říci, nejsem ostřílená v této kategorii, tak uvidíme. Pokud se dostanu do první osmičky, budu ne šťastná, ale řekněme, že spokojená.

Kdo Vám pomáhá s tréninkem, dietou či pózováním?

Od roku 2014 jsem pod křídly státního trenéra Martina Novotného, který určuje tréninky, dny volna a diriguje jídlo dle formy. Je to profík, takže nemám důvod hledat někoho jiného. Dále mi, když trenér nemůže, pomáhá s tréninky Martin Kasal. Ostřílený závodník, který je zkušený a pomáhá mi s pózingem a sestavou.

Chystáte se na podzim na další soutěže?

Po absolvování MS ještě jedeme na Diamond Cup v Miláně, který se koná 14 dní po MS, tam se také moc těšíme a snad bude vše v pořádku.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu v přípravě a tréninku?

Tak především chci poděkovat svému trenérovi a guru Martinu Novotnému, dále Martinu Kasalovi za pomoc a podporu, sponzorům, bez kterých by to nešlo. Manželům Brunnerovým a firmě PB služby, dále firmě Peddy, Honzovi Feninovi, výtahářům Hasman Jiří, bratrům Suljanovicovým a statutárnímu městu Most. Dále svým přátelům a kamarádům, kteří mě podporovali a drželi palce, bez nich by to také nešlo. Ale velké díky patří Milce Koudelkové, se kterou jsme se seznámily na závodech. Dodnes jsme přítelkyně a závodíme spolu, vše to prožíváme společně. Díky všem.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Lucie Jakešová před MS juniorů a masters 2017

Zpět na přehled


Milena Koudelková

Vybrané úspěchy:

Nordic Championship 2017 - 1. místo ve physique žen
EVLS Prague Amateur 2016 - 2. místo v bodyfitness masters

Za sebou máte během posledních 7 let spoustu soutěží, letos jsme Vás ale doposud na žádné neviděli, čím to?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz a příznivce fitness. Po loňském kolotoči podzimních závodů jsem se nakonec rozhodla připravit se do Ostravy na Diamond Cup, ale bohužel jsem musela ze zdravotních důvodů přípravu přerušit. Přece jenom tělo není stroj a vyžádalo si pauzu.

Máte nějaký vysněný cíl, kterého byste chtěla během své soutěžní kariéry dosáhnout?

Myslím si, že každý, kdo soutěží, má ambice vyhrát, být nejlepší. Vyloženě vytyčený cíl nemám, ale ráda bych na prestižní soutěži, ať už na MS, nebo ME, získala cenný kov.

Jak vypadá Váš typický trénink a jídelníček v přípravě na závody?

V přípravě na závody začínám s předstihem, abych pak nemusela vše dohánět na poslední chvíli. Zaplaťpánbůh tělo dobře reaguje, takže jsem měla klasické sacharidové vlny a v tréninku používám hodně supersérie se spoustou opakování. Kardio zařazuji až podle formy, letos jsem kardio přidala až po nominaci na MS.

Liší se letos Váš trénink od toho loňského? Na které partie jste musel nejvíce zaměřit?

Trénink je plus minus stejný. Používám maximální váhu a maximální počet opakování, minimálně 15 opakování ve 4 - 5 sériích. Zaměřila jsem se hodně na ramena a záda.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu v přípravě a tréninku?

Závěrem bych chtěla poděkovat jako vždy mé rodině, skvělému trenérovi Martinu Novotnému, za kterým jsem týdně dojížděla na trénink a kontrolu formy, skvělé přítelkyni a "mému dvojčeti" Lucce Jakešové, se kterou se vzájemně během přípravy podporujeme a pomáháme si, a v neposlední řadě mému zaměstnavateli, klinice Lasermed.

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!


Milena Koudelková na MS juniorů a masters 2016

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 69 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYbazar Posilovací stroje - výprodej
Prodám stroje ve výborném stavu: Stroj na břicho-poloha leh 14.900,- Stroj na záda 4.900,- Sto...
bazar Časopisy M&F + Svět kulturistiky
Nabízím časopisy M&F + Svět kulturistiky. (Bez plakátů) Cena dohodou. Brno. Svět kulturistiky 2000 - 3 2001 - 1, 3, 4, 5, 6 2003 - 10 M&F 2000 - 11 2001 - 3, 7, 8, 9, 10, 12 2002 - 1, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12 2003 - 1, 3, 4, 5, 8, 11 2004 - 2, 7, 10, 11
bazar ROGUE echo bike
Prodávám ROGUE ECHO BIKE - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu doložit doklad o...
bazar Concept2 D PM5/černý
Prodávám Concept2 D PM5/černý - pouze rozbalený, odzkoušený, kupovaný v květnu, mohu předat dokla...
seznamka Svalnatý kamarád??
Ahoj , hledam zvedaveho svalnateho chlapa. Pokec ? Traveni volneho casu, cviceni, zkouseni noveho...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra