Reklama:

Závodnice v bikiny fitness (I.) - rozhovory a formy před IFBB Diamond Cup Milano 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Závodníci ve physique: rozhovory a formy před IFBB Diamond Cup Milano 2017
Závodnice v bodyfitness
a wellness fitness: rozhovory před IFBB Diamond Cup Milano 2017
Závodníci v klasické kulturistice: rozhovory
a formy před IFBB Diamond Cup Milano 2017

V italském Miláně se ve dnech 24. - 25. listopadu uskuteční závod IFBB Diamond Cup Milano, na který se chystá početná výprava 28 českých závodníků, kteří budou mít možnost si vybojovat 24 IFBB Elite profesionálních karet. Soutěže se také zúčastní závodnice v kategorii bikiny fitness Iva Sarauerová, Eliška Dombková, Klára Šturmová a Silvie Janečková, se kterými si dnes můžete přečíst předsoutěžní rozhovory. Závodit bude také Ivana Halamová, se kterou si můžete připomenout rozhovor před MS juniorů a masters.

Pokud Vás zajímají nejnovější informace o průběhu závodů, můžete sledovat zprávy z místa dění, které jsou průběžně aktualizovány.

jménokategorie
Iva Sarauerová bikiny fitness nad 169 cm
Eliška Dombková bikiny fitness nad 169 cm
Klára Šturmová bikiny fitness nad 169 cm
Silvie Janečková bikiny fitness nad 169 cm
Ivana Halamová bikiny fitness masters nad 163 cm nad 35 let

Iva Sarauerová

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech mužů a žen 2017 - 5. místo v bodyfitness žen nad 168 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2017 - 10. místo v bikiny fitness nad 168 cm
GP Fitness Brno 2017 - 4. místo v kategorii bikiny fitness nad 168 cm

Ivo, před soutěží v Miláně, kam se aktuálně připravujete, jste naposledy závodila na GP Fitness Brno, kde jste obsadila 4. příčku. Byla jste s formou spokojená a plánujete na soutěž Miláně nějaké změny v přípravě?

Vzhledem k tomu, že Brno nebylo původně vůbec v plánu a rozhodli jsme se na poslední chvíli, tak musím říct, že s formou jsem byla spokojená. Co se týče Milána a příprav, tak je to dost podobná situace jako s Brnem, tedy rozhodnutí "za pět dvanáct". A jestli jsem šla předtím na 100 %, tak teď jdu na 200 %. Přidala jsem více kardia a některé dny trénuji dvoufázově. Je to obrovská příležitost a výzva.

Zjišťovala jste, jaké soupeřky s Vámi budou na pódiu? A s jakou představou umístění na závody jedete?

Jaké soupeřky se mnou budou na pódiu v Miláně, jsem nezjišťovala. Nedělám to nikdy. Snažím se soustředit sama na sebe. Považovala bych za velký úspěch a byla bych šťastná, kdybych se probojovala do finále.

Mohla byste nastínit čtenářům základní prvky Vašeho tréninku a jídelníčku?

Celoročně mám svůj tréninkový plán stejný. Partie mám rozdělené do tří tréninkových dní. První den - záda, zadní delty a biceps. Druhý den - nohy, zadek, hamstringy. Třetí den - ramena, prsa a triceps. Břicho cvičím 4 - 5x týdně. Trénink v průběhu roku upravujeme vzhledem k blížící se soutěži a formě. Nohy a zadek pak trénujeme častěji. V každém mém tréninku je vždy jeden silový cvik a zbytek tréninku probíhá v supersériích, vypalovačkách, shazovačkách a v minimálních pauzách mezi sériemi (cca 30 vteřin až 1 minuta). Mně to takto velmi vyhovuje, jelikož mám ráda rychlý a intenzivní trénink. Základem mojí stravy je maso (kuře, hovězí, krůtí), ryby (treska a losos), vejce a bílky, na noc tvaroh s proteinem. Zdroj sacharidů mám v podobě rýže, rácií a občas vloček. Mojí slabostí jsou ořechy, kterým se těžko bráním. Zeleninu jím v neomezeném množství s každým jídlem. Množství sacharidů na den se odvíjí od mnoha faktorů jako například jak moc jsem unavená a kolik jsem toho naspala (já totiž moc nespím). (úsměv) Dále podle toho, jaký trénink mě čeká, jaká je celková pracovní náplň celého dne a jestli nemám zrovna tréninkové volno. Na nula sacharidech jsem minimálně. S tímto mi velice pomáhá můj trenér Michal Sitter.

Jakých závodů byste se chtěla do budoucna zúčastnit a lákají Vás spíše české, nebo zahraniční soutěže?

V budoucnu bych se opět ráda zúčastnila mistrovství Čech a nějakých pohárovek. Zahraniční soutěže mě velice lákají. Do budoucna to je mým cílem, ale vše se bude odvíjet od mojí formy a finančních možností.

Jak plánujete využít odpočinek po letošní sezóně?

Co to je odpočinek? (úsměv) Po sezóně si bohužel moc neodpočinu, jelikož po návratu z Milána mě čeká maraton, a to v podobě pečení vánočního cukroví a dortů, které dělám na zakázku. Prosinec je pro mě jako pro cukrářku jeden z nejnáročnějších měsíců v roce, ale vím, že bez fitka nevydržím a určitě to proložím nějakým tréninkem. Můj odpočinek je většinou aktivní. Určitě mě čekají hory a lyžování s dětmi, které miluji. Ale upřímně, nemůžu se dočkat, až si mezi svátky odpočinu. Kuchyni se vyhnu velkým obloukem a budu se válet s dětmi u pohádek a jíst cukroví.

Chtěla byste poděkovat někomu, kdo Vám pomohl s přípravou?

Ano, chtěla. Obrovské díky patří mému trenérovi Michalovi Sitterovi, bez kterého bych nebyla tam, kde právě jsem. Právě díky němu si plním a žiji svůj velký sen. Je pro mě obrovskou motivací, hnacím motorem a nejlepším trenérem, kterého jsem si mohla přát. Kdo nezažil jeho práci, nepochopí. Také bych ráda poděkovala Timče, mé sparingové parťačce a kamarádce. Odjely jsme spolu nespočet tréninků v celé naší společné přípravě a hodněkrát mě v těžkých chvílích podržela. A moc bych chtěla poděkovat Lídě Čížové, která mi neskutečně otevřela oči a pomáhá mi nyní s pózováním. Jsem šťastná, že jsem svými chybami došla až k ní, je pro mě neskutečným profesionálem a guru učení v pózingu. Velké díky také patří mým úžasným dvěma dětem Kvidovi a Hugovi, kteří mě moc podporují a fandí mi. Hlídají maminku a okřikují, když jí víc oříšků, než by měla. (smích) Nemohu opomenout moje dvě výborné kamarádky Elízu a Markétu, které se mnou vše prožívají a fandí mi. Děkuji také Gym Foodu - krabičkové dietě, od kterých mám tu nejlepší stravu přesně na míru.

Zpět na přehled


Eliška Dombková

Vybrané úspěchy:

MS ve fitness 2016 - 6. místo v bikiny fitness žen do 169 cm
Mistrovství Evropy 2016 - 4. místo v bikiny fitness žen do 169 cm
Mistrovství ČR mužů, žen a párů 2016 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm

Eliško, naposledy jste startovala na GP PEPA Opava a aktuálně se připravujete na Diamond Cup v Miláně a na MS ve Francii. Jak u Vás probíhá příprava na závody a jste spokojená s tím, jak postupuje forma?

Letošní příprava pro mne probíhá dost odlišně od těch předešlých, jelikož se připravuji bez pomoci trenéra. Je to pro mě nová zkušenost a má jak své kladné, tak také záporné stránky. Nejhorší je asi ta část přípravy, kdy máte objektivně zhodnotit formu, což se mi ne vždy povede, ale učím se! (smích) Momentálně jsem s postupem formy spokojená (v mezích, úplně spokojená už nebudu asi nikdy) a těším se, až si s ní budu moct stoupnout na prkna v Miláně a ve Francii. (úsměv)

Jaké umístění byste chtěla na závodech získat a jak se na závody těšíte?

Dle mého názoru je na mezinárodních soutěžích vždy úspěchem finále. Medailové pozice by byly spíše splněním snu, na kterém je potřeba stále pracovat. Na závody se těším, hlavně na atmosféru.

V roce 2016 jste si odvezla 4. místo z ME v kategorii bikiny fitness žen do 169 cm. Změnila se u Vás od té doby nějakým způsobem příprava? A na čem myslíte, že se Vám podařilo zapracovat?

Ano, rok 2016 pro mne byl velice úspěšný, a to nejen na ME, ale také tím, že se mi podařilo v obrovské konkurenci 31 závodnic probojovat na MS do finále. Jak jsem již zmínila, v přípravě se toho změnilo hodně. Taky se každou přípravou stále učím a poznávám, co na mě nejlépe funguje, ať už se jedná o dietu, nebo způsob tréninků.

Jakých závodů byste se chtěla do budoucna zúčastnit a kam byste se chtěla v závodění posunout?

Momentálně jsou do konce roku v plánu zmíněný Diamond Cup a MS. Kam to bude příští rok, to se ještě uvidí, také podle toho, co nám IFBB připraví. Ráda bych se v jarní sezónu zúčastnila více zahraničních závodů, než tomu bylo doposud, ale uvidíme, jestli vše půjde podle plánu. A kam bych se chtěla posunout? Velmi se mi líbí, kam směřuje celý koncept IFBB Elite Pro... tak možná někdy ve vzdálené budoucnosti. (smích)

Jakou formu odpočinku po letošní sezóně plánujete?

No, co na to říct... jídlo, odpočinek. Když bude možnost, nějaký příjemný wellness pobyt. To se ještě uvidí, co si zasloužím (za výsledky přece). (smích)

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc s Vaší přípravou?

Určitě mému sponzorovi - značce Amix za celoroční podporu ve formě suplementů. Svému příteli, který je pro mě obrovskou podporou, bez které by celá příprava nebyla možná. Dále své rodině a přátelům, protože všichni víme, že ne vždy jsme v přípravě na okolí příjemní. Také děkuji za možnost zkonzultovat závěrečný postup přípravy na tyto nadcházející závody se Slávkem Vinogradovem.

Zpět na přehled


Klára Šturmová

Vybrané úspěchy:

EVLS Prague Amateur 2016 - 5. místo v kategorii bikiny fitness nad 172 cm
IFBB Diamond Cup Greece 2017 - 7. místo v kategorii bikiny fitness nad 169 cm

Letos jste závodila na dvou zahraničních soutěžích, nyní se chystáte na další. Uvidíme Vás ještě někdy na domácí půdě?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Abych řekla pravdu, tak já nevím. (úsměv) O všech závodech rozhoduje můj trenér Vladimír Pajič. Letos jsem neměla startovat jen v zahraničí, měla jsem být i na EVLS a na Grand Prix PEPA Opava, bohužel jsme je museli odvolat, a to nejen z důvodů fyzických, ale také psychických. Ráda bych si zazávodila "doma", ale bohužel se mi to letos nepodařilo - u EVLS jsem z toho dokonce byla tak smutná, že i slza nějaká byla. (úsměv)

S jakým cílem na Diamond Cup odjíždíte?

Na Diamond Cup v Miláně odjíždím snad jako všichni s cílem USPĚT. Ale letošní rok je pro mě opravdu náročný. Zrovna jsem se vrátila z Diamond Cupu v Řecku a tam mi uteklo finále o jeden jediný bod! Tedy chceme formu dodělat tak, aby ten jeden bod už nebylo potřeba řešit a ukázala jsem se na pódiu nejen jednou. (úsměv)

Kdo Vás v přípravě nejvíce podporoval?

V mé přípravě mě nejvíce podporuje má rodina, pak především přítel Michal, syn Daneček a další - přátele a samozřejmě mí "fandové". (úsměv) Ale největší oporou pro mě byl opravdu přítel Míša - během přípravy, a to přímo během závodů ve Finsku, se stala rodinná tragédie a vyvstala otázka, zda budu vůbec pokračovat v přípravě. Ale zvládla jsem to a teď se na poslední závody sezóny opravdu těším.

Jak vypadá Váš trénink těsně před závody?

Můj trénink před závody? HIIT kardio, někdy kruhový trénink, někdy silový trénink na partie, někdy jen "výšlap" na pásu, záleželo na tom, jak tělo reagovalo.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu v přípravě a tréninku?

Moc bych chtěla poděkovat svému trenérovi, že na mě má nervy. (smích) Dělám si srandu. Chci mu poděkovat, protože mi věří a "vychovává" ze mě závodníci. Dále mému příteli, protože to se mnou nemá lehké, mému synovi, že je tak úžasný a pomáhá mi zvednout náladu, když jsem smutná a unavená. Mé rodině, mým "miláčkům z Better Fitness" a každému, kdo mě v mé přípravě podpořil a podporuje. A nakonec bych chtěla poděkovat paní Kristýně Brožové-Skubeničové a také nakladatelství Svět křídel za finanční podporu v přípravě. Držte mi palce a držte palce všem našim závodníkům na tomto závodě. Mějte se krásně.

Zpět na přehled


Silvie Janečková

Vybrané úspěchy:

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2016 - 1. místo v bikiny fitness juniorek do 164 cm
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2016 - 2. místo v bikiny fitness juniorek do 164 cm

Silvie, aktuálně se připravujete na Diamond Cup v Miláně. Jak jste spokojená s formou a jak se na závody těšíte?

Na závody se moc těším. Pokusím se užít si je naplno, protože tuhle sezónu to budou mé jediné. Popravdě jsem přípravu ze začátku podceňovala. Pak jsem si ale začala uvědomovat, ze čas se krátí a forma se měla posouvat dopředu větším tempem, takže jsem začala dřít, co nejvíc to šlo. Momentálně spokojená s formou relativně jsem, ale jak to bude vypadat na pódiu, je věc další. (úsměv)

S jakými ambicemi na soutěž odjíždíte? A víte, jaká konkurence Vás čeká na závodech?

Přála bych si probojovat se do finále. Snažím se na konkurenci moc nedívat a soustřeďovat se hlavně na sebe.

V roce 2016 jste vyhrála MČR v kategorii bikiny fitness juniorek do 164 cm (pozn. red.: roz. Silvie Hromádková), změnila se u Vás od té doby nějak příprava v rámci tréninku nebo ve stravování?

Příprava se pro mě letos změnila o 180 stupňů jak ve stravě, tak i v náročnosti tréninků. Přidali jsme s trenérkou kardio, které minulý rok nebylo de facto skoro žádné.

Už víte, na jaké další závody bude směřovat Vaše příprava ?

Jak jsem už zmiňovala při první otázce, tyhle závody jsou pro mě letos první i poslední.

Jak plánujete po závodech odpočívat a na co se nejvíce těšíte po skončení sezóny?

Po závodech mě čeká reverzní dieta, na kterou se popravdě vůbec netěším. (smích) Potom se chci pořádně vrhnout do přípravy na jarní sezónu, ve které chci už závodů odzávodit hodně. (smích)

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu ve Vaší přípravě?

Samozřejmě chci v první řadě poděkovat své trenérce Veronice Javorské, potom mamince, která musela denně snášet moji otřesnou náladovost a přitom mi se vším pomáhala, jak jen mohla. Velký dík patří i příteli Davidovi, bez kterého bych to do konce nejspíš nedotáhla.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.11.08:46w85 - V bikinach urcite. *79* A vubec nejlepsi je kombinace obo..
27.11.17:32Spazik - Pořád lepší trocha silikonu navíc, než trocha TST navíc *1..
27.11.13:53w85 - Neuvazuje Ifbb o rozdeleni bikin i podle velikosti kosicku..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra