Reklama:

IFBB Diamond Cup Milano 2017 očima medailistů Davida Ulbrichta a Tomáše Javůrka

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

IFBB Diamond Cup Milano 2017: kompletní výsledky s body
IFBB IFBB Diamond Cup Milano 2017: zprávy z místa dění!
Jak jste si již mohli u nás přečíst, česká výprava byla na soutěži IFBB Diamond Cup Milano nakonec velice úspěšná, když si domů dovezla celkem devět medailí! Zásluhu na tom měli také naši závodníci v klasické kulturistice David Ulbricht a Tomáš Javůrek, kteří zde vybojovali stříbrnou a bronzovou medaili.

Oba medailisté se rozhodli podělit se o své zážitky a dojmy ze soutěže a i Vy tak dnes máte možnost přenést se s nimi v čase zpátky do Milána.


David Ulbricht

[Text: David Ulbricht] Na letiště do Milána jsme přilétli dle plánu v 15:00, následovalo zpoždění při předání auta, na které jsem dělal rezervaci už před odletem. Ale s tím jsem tak nějak počítal, přeci jen je tímto neduhem destinace, jako je Itálie, velmi známá. Po cestě jsme nabrali dva kousky, a to v podobě dnes už bronzového profíka z Milána Honzy Turka a jeho obětavé Monči. Tímto je oba zdravím a zároveň moc gratuluji k super výsledku, který se Honzovi na jeho první profi soutěži podařilo vybojovat.

Vyrazili jsme přímo směr Ata Hotel Expo Fiera, tedy rovnou na registraci, která zavírala ve 20:00. V tu dobu jsem věděl, že budu mít maximálně dvě hodiny na to udělat něco s váhou v případě, že by se vážení nepodařilo dle pravidel splnit. Vážení a měření výšky nakonec dopadlo v pohodě, navážil jsem pod limit s rezervou 600 g. První "point" splněn - přijet do Milána těžší než v minulém roce na EVLS.

Vyrazili jsme směr hotel, který jsem měl vzdálený od místa dění cca 10 minut autem. Následoval nákup a vaření a o to se postarali Katka s Robinem, kteří letěli se mnou jako "support", a za to jsem jim vděčný, protože jsem se mohl soustředit už jen sám na sebe a hlavně si po celém dni odpočinout. Díky moc Vám oběma.

Pořadatelé se rozhodli, že všechny kategorie klasické kulturistiky půjdou na stage jako první, což pro mě bylo super. Na zázemí v backstagi jsem si nemohl stěžovat. Jednalo se totiž o teplé prostory, všude byly koberce, takže nebylo ani chladno od podlahy. To já dokážu vždy ocenit. :-) Průběh čtyř kategorií klasické kulturistiky šel plynule bez výrazného časového posunu. Systém byl takový, že šly všechny kategorie semifinálová porovnávání, poté hned finálová porovnávání a nakonec volné sestavy. Vyhlášení následovalo právě hned po volných sestavách. Do finále jsem se dostal, takže druhý "point" také splněn. Teď už snad jen modlit se, abych opět neskončil čtvrtý. :-)

Ve finále už jsem se cítil trochu uvolněnější, ale v semifinále jsem nebyl moc ve své kůži a řekl bych, že projev podle toho taky vypadal. Letěl jsem do Itálie s nedořešenými osobními záležitostmi a možná to se na mém projevu mohlo trochu podepsat. Dnes už je vše v pořádku a jsem za to rád.

Nicméně do Milána jsem odlétal s tím, že jsem těžší než v předchozím roce a forma se zdála být také lepší, ale moc jsem nechtěl polemizovat ani předjímat. Po semifinále jsem od lidí dostával poměrně pozitivní zpětnou vazbu. A vlastně i před nástupem na semifinále mě navštívil v backstagi Slávek Vinogradov a bylo na něm vidět jisté "nadšení", což mi taky dost přidalo klidu do duše. Díky, Slávku. Připomínám, že to nebyla jen má práce, ale především po čas přípravy "mé pravé ruky" Katky Kyptové.

Je to pro mě neuvěřitelné, ale po dvou letech jsem se vracel do ČR se "stříbrem" na krku a pohárem za druhé místo v ruce. Spousta lidí, včetně například Katky a Slávka, mě tipovala na vítěze a body tomu odpovídaly. Bylo to poměrně vyrovnané. Po příletu z Itálie se mi to rozleželo v hlavě a vím, že mám více motivace než dříve. Hned jak mi to finanční okolnosti dovolí, plánuji start na další mezinárodní soutěži v Evropě. Chtěl bych si splnit svůj nový cíl a svou kategorii v zahraničí vyhrát. Za jak dlouho se mi to povede, nevím, ale vím, že to chci, co nejdříve to půjde, zkusit a dokázat.

Závěrem chci moc poděkovat manželům Jonášovi a Štěpánce Tichým za nemalý finanční dar, kterým mě podpořili před startem na Diamond Cupu v Itálii. Moc si toho vážím. Katce Kyptové jeden dík nestačí, bez ní by se celá příprava a výsledek, který jsme z Itálie přivezli, nepovedl. Katko, díky za spolehlivost, a že jsi mě za celou dobu nenechala ani jednu minutu ve štychu, vážím si toho nesmírně. Robinovi děkuji za super "support" v Itálii a díky všem, co mi psali gratulace a pozitivní komentáře na Instagramu nebo Facebooku. Díky Vám všem.

Marián Jankovčin, Kateřina Kyptová, David Ulbricht, Tomáš Javůrek a Vjačeslav Vinogradov


Tomáš Javůrek

[Text: Tomáš Javůrek] Diamond Cup Milano byl letos moje třetí, tak trochu neplánovaná zahraniční soutěž. Čekala nás desetihodinová cesta po vlastní ose. Hotel se nacházel několik minut od místa konání, zvolený pro absolutní klid a doladění konečné formy. Díky kamarádům Petra a Veroniky jsem měl s manželkou (mým parťákem na každé soutěži vytvářejícím dokonalý servis) zajištěn odvoz a dovoz kamkoliv a kdykoliv jsem potřeboval. Poslední hodiny před začátkem jsem byl nezvykle klidný a vyrovnaný a s pocitem, že je prostě něco jinak. Konkurence byla opravdu na vysoké úrovni, startovní listina čítající 14 jmen včetně tří Čechů. Před samotným začátkem panovaly trochu zmatky v podobě přidělení čísel jednotlivým závodníkům a po hodině skluzu vše začalo.

Celé semifinále jsem myslel jen na rady Jany Bendové a na to dát do toho opravdu vše. Když jsem při prvním vyvolávání slyšel svoje číslo, pochopil jsem, co ten můj pocit před začátkem znamenal. Možnost stát ve finále takové soutěže, o tom jsem před několika měsíci opravdu jen snil, a tu možnost jsem si nechtěl nechat vzít. Ten obyčejný kluk z vesnice, táta dvou malých dětí, který často musí cvičit v době, kdy ostatní mají ještě hlubokou půlnoc... Můj splněný sen a cíl ještě umocnilo samotné vyhlašování, při kterém jsem byl oceněn bronzovou medailí. Neskutečně emotivní zážitek pro mě i mé blízké a také fakt, že jsem získal medaili nejen pro sebe, ale i pro Českou republiku.

V zákulisí po fotografování s mými českými skvěle připravenými kolegy z kategorie a Slávkem došlo i na slzy štěstí s mojí manželkou. :-) Po vzpamatování se z výsledku proběhla menší oslava a zasloužený odpočinek, při kterém jsme drželi pěsti ostatním Čechům. Tato soutěž byla pro mě další obrovská zkušenost a také odpověď na mou otázku, jestli ta cesta, po které jsem doteď šel, byla ta správná...


Vyhlašování výsledků v klasické kulturistice mužů nad 180 cm
na IFBB Diamond Cup Milano 2017Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 62 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNedožité sedmdesátiny legendy kulturi...
Jarda 74 (05:57) • Díky za článek, jako mládě jsem to sledoval s opravdu velkým nadšením, hledal jsem jaký...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Tsunami (23:00) • Díky Michale za zpětnou vazbu. Co se týče přechod stehna v trup je pravda. Jen je to ta...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
moab (18:36) • No nechci se hádat, ale zrovna ve WUAPu je definován KYČELNÍ KLOUB pod úrovní horního k...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (12:07) • Přečti pravidla libivolné federace a pak dělej chytrého v diskuzích. Všechny federace t...
magazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra