Reklama:
Big Boy Slaný karamel & Mr. Perníček 1+1!
Dva populární arašídové krémy za extra výhodnou cenu! Koupíte zde.

Jaký byl zářijový předsoutěžní seminář pro závodníky SKFČR?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Bezmála osmdesát začínajících i zkušených závodníků a závodnic SKFČR se v sobotu 16. září zúčastnilo dalšího z pravidelných předsoutěžních seminářů Svazu kulturistiky a fitness ČR, který byl tentokrát zaměřený především na metodiku předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness a na správný pózing a prezentaci na domácích i mezinárodních soutěžích. Seminář se opět konal na tradičním místě v centru Prahy v kině Perštýn, přičemž přibližně třetinu účastníků tentokrát tvořili zkušení závodníci SKFČR včetně reprezentantů a medailistů z mistrovství ČR, další třetinu začínající závodníci a závodnice v aktuální přípravě na své první podzimní soutěže a zhruba poslední třetinu sportovci, kteří o první soutěži teprve uvažují. Každý z účastníků dostal tašku s drobnými dárky od generálního partnera SKFČR, společnosti Extrifit, v souhrnné hodnotě 32 000 Kč.

Předsoutěžním seminářem účastníky provázel předseda Trenérsko-metodické komise SKFČR a autor knihy Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z Ing. Lukáš Roubík, jeden z nejzkušenějších rozhodčích SKFČR s bezmála třicetiletou praxí a současně úspěšný brněnský trenér pan Jiří Řehůřek, vicemistr Evropy v klasické kulturistice a rozhodčí SKFČR Vítek Sahula a mnohonásobný mistr ČR a vicemistr světa v klasické kulturistice Jakub Prchal, který je v současné době v přípravě na mistrovství světa juniorů. A konečně i úspěšná závodnice a reprezentantka Jana Jeřábková, která si zaslouží obzvlášť velké poděkování, protože přijela závodnicím předat své zkušenosti s pózingem a prezentací na soutěžích, přestože přímo ze semináře odjížděla do Vídně kvůli své účasti na nedělní soutěži International Austria Cup 2017. V dopolední části celé akce byl na programu nejprve komplexní seminář o metodice předsoutěžní přípravy v kulturistice a fitness, který zahrnoval vhodné tréninkové postupy v období před soutěží včetně specifik v tréninkové metodice žen, detailní rozbor všech fází předsoutěžní diety, výběr a vhodné nastavení celé diety a individuální dávkování jednotlivých živin, praktické příklady pro výpočet příjmu energie a živin v dietě a také nejčastěji prováděné chyby v předsoutěžní přípravě, které mohou ohrozit dosažení požadované formy. Další blok semináře byl věnován rozboru závěrečné fáze přípravy, jako je sacharidová superkompenzace a odvodnění včetně postupů pro přípravu na několik po sobě následujících soutěží. V poslední části dopoledního semináře pak byly probrány vybrané skupiny suplementů vhodné do předsoutěžní přípravy, zásady jejich užívání a efektivního dávkování, dále zakázané látky ve sportu a nakonec i všechny dotazy účastníků.

Odpolední část semináře pak byla celá kompletně věnována správnému provedení pózingu a prezentaci závodníků na domácích i mezinárodních soutěžích. Na úvod vystoupili rozhodčí SKFČR pan Jiří Řehůřek a Vítek Sahula, kteří účastníkům vysvětlili způsob hodnocení rozhodčích postupně ve všech sportovních kategoriích (kulturistika, bikiny fitness, physique mužů apod.), dále průběh soutěží SKFČR a IFBB (prezentace, eliminace, průběh semifinále a finále apod.) a nakonec i hlavní doporučení a nejčastěji prováděné chyby v prezentaci závodníků na pódiu. Následovala více než hodinová výuka správného provedení pózingu a prezentace na soutěžích (v bikiny fitness a bodyfitness žen) ve výborném podání Jany Jeřábkové, která účastnicím i jejich trenérům předala mnoho cenných rad k provedení pózingu, celkovému projevu na soutěži, výběru vhodných plavek, líčení i úpravě vlasů. Poté následovalo předvedení správného provedení pózingu a prezentace na soutěži ve sportovní a klasické kulturistice v podání reprezentanta Jakuba Prchala. V poslední praktické části celého semináře pak dostali všichni účastníci prostor vyzkoušet si správné provedení pózingu přímo na pódiu, kde je korigovali Jana Jeřábková, Vítek Sahula a další rozhodčí a trenéři SKFČR přímo pod pódiem. Podívejte se níže na celou fotogalerii ze sobotního semináře. Další dvojice předsoutěžních seminářů SKFČR se uskuteční v zimě, a to tentokrát nejen v Praze, ale i v jednom z moravských měst! O podrobnostech a konkrétním termínu Vás budeme včas informovat v průběhu ledna.


Předsoutěžní seminář pro závodníky SKFČR - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 83 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYbazar Přenechám fitness centrum v Unho...
Přenechám ze zdravotních důvodů nově zrekonstruované plně vybavené fitness centrum v Unhošťi u Kl...
práce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie