Reklama:

Jaký byl únorový
seminář pro závodníky?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

V sobotu 6. února se v Olomouci v moderních přednáškových prostorech společnosti Nutrend konal předsoutěžní seminář určený především (i když ne výhradně) pro závodníky chystající se na jarní mistrovské či pohárové soutěže. Účastníků se nakonec do Olomouce sjelo více než 100, velká většina pak z řad zájemců o jarní soutěže, malá část pak uvažující o soutěžích podzimních a několik dalších účastníků, kteří prozatím o soutěžních startech neuvažují nebo jen kteří doprovázeli své soutěžní kamarády.

Jak bylo zmíněno, seminář se konal v krásných prostorech společnosti Nutrend, účastníci měli k dispozici nápoje zdarma a co řadu z nich překvapilo, zdarma byl samozřejmě i celý seminář. Tomu předcházelo ve stejný den dopoledne se konající jednání Komise rozhodčích Svazu kulturistiky a fitness České republiky, která schválila změny v pravidlech na rok 2016. S těmi byli účastníci semináře seznámeni, informace o nich ale najdete samozřejmě v nejbližších dnech i na webových stránkách SKFČR.

Samotný seminář začal krátce po poledni, zahájil ho předseda svazu Martin Jebas, který po přivítání účastníků a informacích o programu i přednášejících krátce mluvil o rozdílech mezi jednotlivými typy soutěží a také o tom, jaká klání na nás čekají letos na jaře. Poté si vzal slovo Luboš Koumal, dlouholetý reprezentant, současně i člen Výkonného výboru SKFČR a státní trenér fitness, který se ve své přednášce věnoval soutěžní přípravě pro kategorie kulturistiky, klasické kulturistiky a physique mužů. Na něj navázala medailistka z mistrovství světa v bodyfitness Michaela Růžičková probírající podobná témata, avšak se zaměřením na závodnice bikiny fitness, bodyfitness a physique žen. Po krátké přestávce si vzal slovo opět Martin Jebas, který mluvil o všem, co musí závodník udělat, aby mohl startovat na soutěži, o tom, jak samotná soutěž probíhá a na co vše je potřeba dát si pozor, aby první soutěžní starty závodníků proběhly bez jakýchkoliv komplikací. První část semináře pak uzavřel Vjačeslav Vinogradov, dlouholetý reprezentant a také mezinárodní rozhodčí, který mluvil o soutěži právě z pohledu rozhodčího, tzn. popisoval závodníkům dění na pódiu, mluvil o prezentaci, pózování a souvisejících záležitostech.

Poté přišla na řadu druhá část semináře, ve které se účastníci rozdělili do čtyř skupin, každé z nich se věnovali jeden či dva zkušení závodníci. O velmi početnou skupinku závodnic bikiny fitness se starala juniorská mistryně světa Adéla Storzerová, o závodníky kategorie physique mužů pak reprezentant Michal Kulštejn. Michaela Růžičková se věnovala závodnicím bodyfitness a Luboš Koumal s Vjačeslavem Vinogradovem závodníkům v kulturistice a klasické kulturistice.

Seminář, jehož předpokládaný konec byl po čtvrté hodině odpolední, se protáhl natolik, že poslední účastníci odjížděli až krátce před šestou. Z bezprostředních reakcí bylo znát, že účastníci byli s průběhem spokojeni, a tak nezbývá než doufat, že načerpali dostatek informací i motivace, aby se jejich soutěžní příprava vyvíjela tím správným směrem a s většinou z nich jsme se na jaře či na podzim zase setkali, tentokrát ale již na soutěžních pódiích!Ráno před seminářem se uskutečnilo jednání Komise rozhodčích SKFČR - zleva na snímku Pavel Rašín (kterého znáte z řady soutěží jako hlavního rozhodčího), Martin Jebas (předseda SKFČR), Martin Louda (předseda Sportovně-technické komise, tzn. komise, která má na starosti konání soutěží, pravidla apod.), Michaela Růžičková (která členkou Komise rozhodčích sice není, ale všem svazovým činnostem velmi výrazně pomáhá), Luboš Koumal (mimo jiné mezinárodní rozhodčí SKFČR) a Jiří Řehůřek (mimo jiné dlouholetý rozhodčí SKFČR)


Seminář zahájil krátce po polední předseda svazu Martin Jebas


Snímek z přednášky Michaely Růžičkové o přípravě bikiny fitness, bodyfitness a physique žen


Účastníci semináře


Vjačeslav Vinogradov popisuje soutěž z pohledu hlavního rozhodčího


Michal Kulštejn se závodníky physique mužů


Michal Kulštejn se závodníky physique mužů


Adéla Storzerová se závodnicemi bikiny fitness


Adéla Storzerová se závodnicemi bikiny fitness


Michaela Růžičková se závodnicemi bodyfitness


Luboš Koumal a Vjačeslav Vinogradov se závodníky v kulturistice a klasické kulturistice


Děkujeme společnosti Nutrend za poskytnutí krásných přednáškových prostor!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.02.20:07synthrax - Za mě výborný,jen je škoda,že bylo málo času na debatu se ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Blaster (11:22) • Pritom chrbat ma Rhoden ako slabinu.... Spolu s pazami. Vlastne cely jeho vrch je slabi...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
70mMyW!53 (10:27) • th.oth.... konecne nekdo napsal to co mam v sobe uz delsi dobu (hlavne teda to jak leze...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Chargy (09:28) • S `objemem` souhlasím, tam mi to trochu ulítlo, to uznávám, ze školy už jsem docela dlo...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
th.0th (08:29) • Tady přece nejde o tvůj názor (se kterým nejsem v rozporu). Tady jde o to, jak ho vyjad...
magazínFoto: aktuální forma Shawna Rhodena
Zodiak411 (01:11) • A děkuji za upozornění ohledně interpunkce. Jsem rád, když mohu něco zlepšit. :) (nemys...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra