Reklama:
Protein Extrifit s postupným uvolňováním 2000 g + 1000 g!
Až 79 % bílkovin a jen 1 g cukru v dávce. Ideální do diety i pro svalovou hmotu. Koupíte zde.

Jaký byl únorový
seminář pro závodníky?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

V sobotu 6. února se v Olomouci v moderních přednáškových prostorech společnosti Nutrend konal předsoutěžní seminář určený především (i když ne výhradně) pro závodníky chystající se na jarní mistrovské či pohárové soutěže. Účastníků se nakonec do Olomouce sjelo více než 100, velká většina pak z řad zájemců o jarní soutěže, malá část pak uvažující o soutěžích podzimních a několik dalších účastníků, kteří prozatím o soutěžních startech neuvažují nebo jen kteří doprovázeli své soutěžní kamarády.

Jak bylo zmíněno, seminář se konal v krásných prostorech společnosti Nutrend, účastníci měli k dispozici nápoje zdarma a co řadu z nich překvapilo, zdarma byl samozřejmě i celý seminář. Tomu předcházelo ve stejný den dopoledne se konající jednání Komise rozhodčích Svazu kulturistiky a fitness České republiky, která schválila změny v pravidlech na rok 2016. S těmi byli účastníci semináře seznámeni, informace o nich ale najdete samozřejmě v nejbližších dnech i na webových stránkách SKFČR.

Samotný seminář začal krátce po poledni, zahájil ho předseda svazu Martin Jebas, který po přivítání účastníků a informacích o programu i přednášejících krátce mluvil o rozdílech mezi jednotlivými typy soutěží a také o tom, jaká klání na nás čekají letos na jaře. Poté si vzal slovo Luboš Koumal, dlouholetý reprezentant, současně i člen Výkonného výboru SKFČR a státní trenér fitness, který se ve své přednášce věnoval soutěžní přípravě pro kategorie kulturistiky, klasické kulturistiky a physique mužů. Na něj navázala medailistka z mistrovství světa v bodyfitness Michaela Růžičková probírající podobná témata, avšak se zaměřením na závodnice bikiny fitness, bodyfitness a physique žen. Po krátké přestávce si vzal slovo opět Martin Jebas, který mluvil o všem, co musí závodník udělat, aby mohl startovat na soutěži, o tom, jak samotná soutěž probíhá a na co vše je potřeba dát si pozor, aby první soutěžní starty závodníků proběhly bez jakýchkoliv komplikací. První část semináře pak uzavřel Vjačeslav Vinogradov, dlouholetý reprezentant a také mezinárodní rozhodčí, který mluvil o soutěži právě z pohledu rozhodčího, tzn. popisoval závodníkům dění na pódiu, mluvil o prezentaci, pózování a souvisejících záležitostech.

Poté přišla na řadu druhá část semináře, ve které se účastníci rozdělili do čtyř skupin, každé z nich se věnovali jeden či dva zkušení závodníci. O velmi početnou skupinku závodnic bikiny fitness se starala juniorská mistryně světa Adéla Storzerová, o závodníky kategorie physique mužů pak reprezentant Michal Kulštejn. Michaela Růžičková se věnovala závodnicím bodyfitness a Luboš Koumal s Vjačeslavem Vinogradovem závodníkům v kulturistice a klasické kulturistice.

Seminář, jehož předpokládaný konec byl po čtvrté hodině odpolední, se protáhl natolik, že poslední účastníci odjížděli až krátce před šestou. Z bezprostředních reakcí bylo znát, že účastníci byli s průběhem spokojeni, a tak nezbývá než doufat, že načerpali dostatek informací i motivace, aby se jejich soutěžní příprava vyvíjela tím správným směrem a s většinou z nich jsme se na jaře či na podzim zase setkali, tentokrát ale již na soutěžních pódiích!Ráno před seminářem se uskutečnilo jednání Komise rozhodčích SKFČR - zleva na snímku Pavel Rašín (kterého znáte z řady soutěží jako hlavního rozhodčího), Martin Jebas (předseda SKFČR), Martin Louda (předseda Sportovně-technické komise, tzn. komise, která má na starosti konání soutěží, pravidla apod.), Michaela Růžičková (která členkou Komise rozhodčích sice není, ale všem svazovým činnostem velmi výrazně pomáhá), Luboš Koumal (mimo jiné mezinárodní rozhodčí SKFČR) a Jiří Řehůřek (mimo jiné dlouholetý rozhodčí SKFČR)


Seminář zahájil krátce po polední předseda svazu Martin Jebas


Snímek z přednášky Michaely Růžičkové o přípravě bikiny fitness, bodyfitness a physique žen


Účastníci semináře


Vjačeslav Vinogradov popisuje soutěž z pohledu hlavního rozhodčího


Michal Kulštejn se závodníky physique mužů


Michal Kulštejn se závodníky physique mužů


Adéla Storzerová se závodnicemi bikiny fitness


Adéla Storzerová se závodnicemi bikiny fitness


Michaela Růžičková se závodnicemi bodyfitness


Luboš Koumal a Vjačeslav Vinogradov se závodníky v kulturistice a klasické kulturistice


Děkujeme společnosti Nutrend za poskytnutí krásných přednáškových prostor!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.02.20:07synthrax - Za mě výborný,jen je škoda,že bylo málo času na debatu se ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (01/...
LOPO (19:12) • Milanovi držím palce . Nech to dobre dopadne v novej sezóne a verím ,že v blízkej budúc...
magazínFoto: šestnáctitýdenní proměna Marca...
xroll (18:33) • Já myslím, že držel mrkvovou dietu. Má takovou zdravější barvu.
magazínSiem Goossens chce při profi debutu u...
LeToucan (23:12) • Takové množství znamínek jsem ještě na nikom teda ještě neviděl :o
magazínKristýna Seidlová - trénink ramen pod...
Jarda 74 (19:38) • Pěkné video, Lukáše jsem nikdy moc nesledoval a teď vidím že to byla chyba. Líbí se mi...
magazínTréninkový videolog: Jan Turek (01/20...
LOPO (18:34) • Veru tie tréningy masaker aj keď je odpocinkova fáza 😁. Držím palce v novej sezóne a hl...
NOVÉ INZERÁTYpráce Řidič & skladník v Ronnie.cz
Sportovní obchod Ronnie.cz hledá nové kolegy(ně) na pozice řidič & skladník. Větší díl práce tvoří rozvážení zboží do fitness center a obchodů (pick-up, dodávka), menší díl práce je pak ve skladu (Praha 10 - Vršovice) při naskladňování nebo vyskladňování zboží, kompletaci velko- i maloobchodních zásilek apod.
práce Nabídka práce osobni trenérka / trené...
Nový prémiový Fitclub Santinka v Praze 6 hledá do týmu osobní trenérku nebo trenéra. Máte znalost...
seznamka sebeobrana
hledám spolucvičence na cvičení sebeobrany. Kohokoliv - muž, žena, fit nebo bez kondice. Základy....
bazar 17ks Star Trac Spinner NXT
Nabízíme k prodeji 17ks spinningových kol Star Trac NXT. Stav je dobrý, ale některé díly jsou op...
bazar 2x stepper
Dobrý den, prodám 2x Stepper panatta. Oba plně funkční cenu prosím nabídněte.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie