Reklama:

Jaké byly víkendové semináře
pro závodníky a rozhodčí?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Více než 150 účastníků z řad závodníků, trenérů i rozhodčích měly dvě sobotní akce Svazu kulturistiky a fitness České republiky, které se konaly v centru Prahy. Předsoutěžní seminář pro závodníky a trenéry se konal již od desáté hodiny dopolední ve velkém sále kina Perštýn, ve vedlejším pak od druhé hodiny odpolední začal seminář rozhodčích. Obě akce končily po páté hodině odpolední. Všichni z účastníků prvního semináře dostali tašky dárků od nového generálního partnera svazu společnosti Extrifit, účastníkům druhého semináře pak drobné pozornosti dodal partner svazu Ronnie.cz.

Předsoutěžní semináře pro závodníky mají již mnohaletou tradici a jejich účast mnohdy předznamenává i účast na pódiích nejbližší soutěžní sezóny. Bude-li tomu tak i letos, bude i jarní soutěžní sezóna patřit k těm co do počtu závodníků rekordním.

Předsoutěžní seminář zahájil a jeho průběhem provázel Martin Jebas, po jeho úvodní přednášce zaměřené na blížící se soutěžní sezónu a všechny náležitosti, které by k ní závodníci měli vědět, přišel se svým povídáním Pavel Vacek, bývalý reprezentant v kulturistice, manažer Extrifit teamu a autor nespočtu článků z oblasti kulturistiky, který se věnoval předsoutěžní přípravě všech kategorií převážně z pohledu tréninku, stravy a suplementace, a to od chvíle několika týdnů před soutěží až po den závodu i dobu po něm. Na něj navázala bývalá reprezentantka v bodyfitness Michaela Růžičková, která se věnovala specifikám kategorií žen. Po krátké přestávce mluvil o soutěžích z pohledu hlavního rozhodčího Vjačeslav Vinogradov, po něm přišla na řadu trojice moderovaných rozhovorů na téma předsoutěžní přípravy, kdy prvním hostem moderujícího Pavla Vacka byl profesionální závodník IFBB a státní trenér mužů Tomáš Bureš. Toho poté vystřídali další profesionálové IFBB Sabina Pleváková a Vojta Koritenský. Následovala praktická část, kdy se všichni přítomní rozdělili do skupin podle jejich soutěžní disciplíny a kdy se každé z nich věnovala jedna z přítomných osobností našeho sportu. O bikiny fitnessky se starala Sabina Pleváková, o závodníky physique mužů Filip Šteflovič, o bodyfitnessky Michaela Růžičková a kulturistům a klasickým kulturistům se věnoval Vojta Koritenský.

V průběhu odpoledních hodin probíhal ve vedlejším sále tradiční seminář rozhodčích, kde se probíraly jak soutěže nadcházející sezóny, tak se rekapitulovaly sezóny uplynulé. Seminářem provázeli Martin Jebas, Vjačeslav Vinogradov a Martin Louda. Přítomní byli seznámeni s novinkami z federace IFBB i s některými novými mezinárodními kategoriemi. V závěru pak byl věnován prostor organizačním a personálním záležitostem svazu kulturistiky, o kterých přineseme článek v průběhu pondělí.

Níže si z obou seminářů můžete prohlédnout rozsáhlou fotogalerii.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
70mMyW!53 (12:24) • jo tak ten pud sebezachovy je asi podstatny, podobne sem to mel i na pervitinu a ja se...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (20:14) • Já bych si nikdy nedovolil tvrdit, že jsou AS zdravé, nebo že nemají negativní vliv na...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
pivasek (19:42) • Když už chcete lovit senzace, tak si ověřte fakta a zrovna Honza Smejkal by to měl vědě...
magazínDerik Oslan 9,5 týdne před Wings of S...
Zodiak411 (14:10) • Základní postoj a široký zádový zepředu má parádní.
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
jari (15:07) • Je to jak říkáš. Steroidy jsou jakýsi prekurzor našich genetických predispozic. Pokud j...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra