Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Jaké byly seminář rozhodčích
a seminář pro závodníky?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V neděli 6. září se konala hned trojice akcí Svazu kulturistiky a fitness České republiky. Tou první byl nominační sraz závodníků chystajících se na Arnold Classic Europe, druhou pak seminář rozhodčích a třetí seminář pro začínající závodníky. O nominaci na Arnold Classic Europe pojednáváme v samostatném článku, níže najdete krátká shrnutí obou seminářů. Ty se konaly v krásných prostorách kina Perštýn v úplném centru Prahy, kde na všechny účastníky kromě přednášejících čekalo i drobné občerstvení a pitný režim od svazového partnera společnosti Nutrend, které patří i touto formou za její dlouholetou podporu svazu kulturistiky velké poděkování.

Seminář rozhodčích

Jednalo se o druhé setkání rozhodčích v letošním roce, to první proběhlo před jarní soutěžní sezónou, druhé je pak novinkou letošního roku, která reaguje na výrazně se zvyšující počty závodníků a také na nové soutěžní disciplíny physique a bikiny fitness.

Seminář zahájil krátce po jedenácté hodině dopolední předseda SKFČR Martin Jebas, který mluvil o důležitosti seminářů a zodpovědnosti rozhodčích vůči závodníkům, kteří prezentují výsledky svých dlouhých příprav na soutěžních pódiích, kdy je naprosto stěžejní pro rozhodčí znát dokonale jednak pravidla jako taková, jednak ale i sledovat trendy v jednotlivých soutěžních disciplínách a pracovat na svém sebevzdělávání.

Na něj navázal předseda Sportovně-technické komise Martin Louda, který mluvil právě o důvodech zavedení druhého semináře před podzimní soutěžní sezónou a zmiňoval i sankce pro rozhodčí, kteří se seminářů nezúčastní. Následně přišlo na řadu zhodnocení jarní soutěžní sezóny, kdy byly zmíněny některé nedostatky i jejich následné řešení.

Poté se slova ujali předseda Komise škol a člen Komise rozhodčích Luboš Koumal a předseda Komise vrcholového sportu Vjačeslav Vinogradov, kteří se věnovali stylu pózování a kompletnímu hodnocení kategorií bikiny fitness a mužského physique. Na ně navázal Martin Jebas s tématem obecných soutěžních pravidel, kdy byly zmíněny jednak změny zavedené pro letošní rok a kde byly také diskutovány změny, o kterých se uvažuje pro rok následující.

Vjačeslav Vinogradov se následně věnoval jedné z velkých novinek letošního roku, a to zavedení mezinárodního stylu rozhodování, které bylo používáno již na jarních soutěžích a které se velmi osvědčilo. Závěr seminář pak patřil soutěžím letošního podzimu, informacím o pořadatelích a také o nominacích rozhodčích. Seminář byl ukončen krátce před druhou hodinou odpolední.

Seminář (nejen) pro začínající závodníky

Po půlhodinové přestávce na stejném místě začal seminář určený pro závodníky - především ty začínající, ale samozřejmě i pro jakékoliv další zájemce. Zde bylo více než příjemným zjištěním, že svůj zájem o nové informace projevilo i několik dlouholetých a úspěšných trenérů, kteří pravidelně chystají závodníky a kteří chtějí mít o soutěžích přesné a ověřené informace.

I přesto, že sál pro seminář měl více než 100 míst k sezení, krátce před začátkem musely být doneseny další židle, aby se všichni účastníci vešli. Takový byl o seminář zájem! Úvodní přivítání opět zajistil předseda svazu Martin Jebas, který se následně věnoval tématům rozdělení soutěží SKFČR, rozdílům mezi nimi a který seznámil přítomné s informacemi o všech kláních letošního podzimu. Řada informací byla podána od úplných základů, což odpovídalo úvodnímu "hlasování", kdy na otázku, kdo se chystá na své první závody v životě, zvedlo ruku dobrých 80 % z přítomných.

Po úvodní půlhodině si vzal slovo Luboš Koumal, který mluvil o soutěžní přípravě závodníků v kulturistice, klasické kulturistice a physique mužů, na něho pak navázala úspěšná reprezentantka v bodyfitness Michaela Růžičková, která stejnou tematiku probrala pro všechny kategorie žen. Řeč tak byla o důležitých aspektech soutěžní přípravy od objemového období přes předsoutěžní dietu až po závěrečné dny před soutěží a jejich specifika pro jednotlivé kategorie. V průběhu těchto i všech dalších i předchozích témat byl i dostatek prostoru pro odpovědi na otázky účastníků.

Následovala další témata v podání svazového předsedy, který se věnoval samotné účasti závodníků na soutěžích se zdůrazněním a podrobným rozebráním všech kroků, které musí závodník před soutěží i v den soutěže před, při i po prezentaci udělat, aby vše proběhlo v pořádku a on či ona mohli stanout na soutěžním pódiu. Zmíněna byla i základní pravidla soutěží a také otázky rozhodování a toho, jakým způsobem je při sčítání hodnocení jednotlivých rozhodčích zajištěna maximální objektivita finálních výsledků. Slovo si následně vzal Vjačeslav Vinogradov, který řekl několik slov k soutěžím z pohledu samotných rozhodčích.

Po této části se všichni přítomní rozdělili do čtyř skupin podle toho, v jaké soutěžní disciplíně se chystají startovat. Každé ze skupin se věnovali zkušení závodníci, kteří zčásti popisovali svoje soutěžní přípravy a kteří především odpovídali přítomným na desítky a desítky jejich otázek. Nejpočetnější skupině - závodnicím bikiny fitness - se věnovaly Veronika Kabátová a Eva Havelková, neméně početným závodníkům physique pak Michal Kulštejn. Bodyfitnesskám odpovídala na jejich otázky Michaela Růžičková, kulturistům a klasickým kulturistům pak Vjačeslav Vinogradov a Luboš Koumal.

I přesto, že konec semináře byl původně plánován krátce po páté hodině odpolední, témat k probrání i otázek přítomných bylo tolik, že poslední z účastníků odcházeli až krátce před sedmou hodinou večerní. Nezbývá než věřit, že seminář odpověděl všem (nejen) začínajícím závodníkům na všechny jejich otázky a pomohl jim v cestě za jejich soutěžním startem.

Pořadatelé semináře i tímto děkují všem přítomným za jejich účast - a těšíme se na viděnou ať už na soutěžích letošního podzimu, či v jarní mistrovské sezóně!Whey Core od Nutrendu jako znamení u vchodu kina Perštýn, že jdou závodníci správně... :)


Seminář SKFČR pro závodníky


Seminář SKFČR pro závodníky


Michal Kulštejn a závodníci physique


Veronika Kabátová a Eva Havelková a závodnice bikiny fitness


Slávek Vinogradov a závodníci v kulturistice a klasické kulturistice


Seminář SKFČR pro závodníky


Michaela Růžičková a bodyfitnessky


Luboš Koumal, Slávek Vinogradov a závodníci v kulturistice a klasické kulturistice


Michal Kulštejn a závodníci physique
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Ondra Hájek (09:21) • Na Instagramu a Facebooku bylo víckrát lidmi okolo svazu řečeno, že ten seminář dělá sv...
magazínTréninkový videolog: Milan Šádek (02/...
Paulie02 (06:29) • Nějak vylepšenou verzi Milana asi neuvidíme, ale mě to vůbec nevadí. Naopak respektuj...
magazínAntidopingový seminář ADV ČR a SKFČR...
Valasekjakub123 (15:27) • Budu sedět v první řadě už se těším :-)
magazínJosef Květoň - trénink lýtek a hamstr...
Mikuc (12:52) • Držím palce, snad už se smůla unavila a půjde to jen k lepšímu! S těma zkrácenýma fousa...
magazínLukáš Osladil - archivní video z roku...
Mikuc (12:50) • Pěkné video! Takových kdyby bylo více, třeba rok za rokem! Jenže...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie