Reklama:

Lenka Ferenčuková po Arnold Classic Amateur 2017: "Samotné mi ještě nedochází, že jsem vyhrála."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD SPORTS FESTIVAL 2017 - 3. - 6. 3. 2017, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Lenka Ferenčuková
Češi před Arnold Classic (profi):
Margita Zámolová Daniel Minster
Čeští strongmani:
Jiří VytiskaJiří Tkadlčík
Info z Arnold Classic Amateur:
z místa dění - 1 medaile!
semifinále Lenka
kompletní výsledky s body
Info z Arnold Classic (profi):
z místa dění semifinále 212
výsledky: 212ženyopen, phys., bikiny
vozíčkáři + fotogalerie videa pátek
Info z Arnold Amateur Strong.:
reportáž strongman
Rozhovory s medailisty, očima:
Lenka Ferenčuková

očima Jiřího Tkadlčíka
očima Jiřího Vytisky

Arnold Classic Amateur 2017 - kompletní výsledky s body
Foto: Lenka Ferenčuková
v semifinále Arnold Classic Amateur 2017
Lenka Ferenčuková:
"V Americe očekávám opravdu velmi tvrdou konkurenci."
V pořadí jedenáctého ročníku mezinárodní soutěže Arnold Classic Amateur se začátkem března zúčastnila jediná česká závodnice, a to Lenka Ferenčuková, která se představila ve physique žen. O tom, že se Lence na klání, které se konalo v americkém Columbusu, dařilo, už jistě víte. Naše závodnice na akci vybojovala zlato v kategorii nad 163 cm a absolutní vítězství jí po souboji s Brazilkou Priscilou Cavilhou uniklo jen velmi těsně. Dnes se za vítězným vystoupením Lenky Ferenčukové na severoamerickém amatérském Arnold Classic ohlížíme prostřednictvím následujícího rozhovoru, ze kterého se kromě jiného dozvíte, že další soutěžní start úspěšnou závodnici čeká už tento víkend na Arnold Classic Australia!


Lenko, v rozhovoru před soutěží jsme se dotkli toho, že Vaše podzimní vítězství na Olympia Amateur San Marino představuje Váš dosud největší úspěch ve sportovní kariéře. Jak je tomu teď po Vašem vítězství na Arnold Classic Amateur? Stavíte výsledek z Columbusu výše?

Lenka Ferenčuková na Arnold
Classic Amateur 2017 (foto: Gene X Hwang)

Těžká otázka. Domnívám se, že Olympia, Arnold a mistrovství světa jsou pro každého závodníka top! Nebudu rozebírat to, co fanoušci v diskusích, zda Arnold v Americe je ten "nejprestižnější" ze všech ostatních Arnoldů. Nechám to na posouzení každého čtenáře. Samotné mi to ještě nedochází, že jsem vyhrála, takže ani nevím, co odpovědět.

Jaká byla soutěž po organizační stránce a co Vás na ní překvapilo, ať už pozitivně, nebo negativně?

Myslím si, že to bylo dobře zvládnuté. Před semifinále se bylo možné rozcvičit v posilovně. Finále bylo na Expu a v rozcvičovně už byla docela zima, což mně osobně určitě nevyhovuje. Soutěž měla docela rychlý spád a člověk ani neměl čas přemýšlet nad organizací, protože se musíte maximálně soustředit na přípravu na samotnou soutěž.

Otázka, kterou nelze vynechat - měla jste možnost setkat se s Arnoldem?

Setkali jsme se. Šel kolem, mrknul na mě a já se usmála. (smích) Tak teď vážně. Proběhl kolem mě s týmem lidí, byl to opravdu fofr. Měl tam neskutečně mnoho povinností a já jsem ráda, že jsem ho alespoň zahlédla. Je to obrovská osobnost, sportovec, herec, politik, manažer, obchodník, zároveň filantrop a já nevím, co ještě. Takže jsem ráda i za to malé zahlédnutí.

Vím, že jste plánovala účast i na Arnold Classic Australia. Platí stále, že se na závody do Melbourne vydáte?

Ano, platí, není důvod cokoliv měnit. Závody mám už dávno naplánované a zaplacené (letenky, ubytování, nástřik barvy atd.). Policie České republiky mi teď vyšla velmi vstříc a momentálně čerpám na přípravu na tuto prestižní soutěž služební volno.

V našem zmíněném předsoutěžním rozhovoru jste naznačila, že kariéra profesionálky pro Vás prozatím není na pořadu dne. Změnilo v tomto ohledu Vaše vítězství z Arnold Classic něco? Podle aktuálních pravidel byste právo na žádost o profi kartu už mít měla...

Na odpovědi, kterou jsem Vám dala minule před odletem do USA, se nic nemění. Samozřejmě mě dvě vítězství v relativně krátkém čase za sebou moc těší a mám obrovskou radost! (úsměv) Ale na druhou stranu si velmi dobře uvědomuji, že to mohlo být třeba jinak. Stále si nemyslím, že bych byla "nějak moc dobrá" a měla na kartu nárok. Třeba teď na Arnoldu v Austrálii bude větší konkurence a já nepostoupím ani do finále. To by mě samozřejmě mrzelo, ale dokážu uznat, když jsou soupeřky lepší.

Fabiana Rossa a Lenka Ferenčuková
na Arnold Classic Amateur 2017

Kdo někdy v kulturistice a podobných sportech závodil, dobře ví, že je to často v detailech. Někdy sice uděláte maximum možného, ale formu stejně správně nenačasujete nebo se něco pokazí (zranění, nemoc, únava z cesty, křeče, špatně zvolené plavky, nepřízeň rozhodčích, alergie na lepidlo řas atd.). Nebo jsou soupeřky prostě lépe připraveny a objektivně lepší. Každé závody jsou úplně jiné a není samozřejmě možné stále jen vyhrávat! Já bych zatím ráda dále závodila v amatérských soutěžích, kam si, myslím, stále patřím a na kariéru profesionálky počkala, až na to budu mít opravdu stabilní výkonnostní úroveň a dostatečné zázemí na přípravu.

Chtěla byste na závěr někomu poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Chtěla bych poděkovat své trenérce Zdeně Razýmové, mé úspěchy jsou především její velkou zásluhou. Dále pak nejbližším lidem kolem mě (rodině), kteří mi velmi pomáhají, firmě Musclesport a Policii ČR. Zvláštní poděkování patří Janě Stöckelové, která mi vytvořila celou sestavu, poradila s celkovou prezentací na soutěžním pódiu, ale hlavně měla tu obrovskou trpělivost to všechno "dřevo" jako já naučit. (úsměv) Domnívám se, že Jana zvolila optimální soutěžní sestavu, která se ke mně obrovsky hodí a výrazným způsobem přispěla k mé lepší prezentaci a vypracovanějšímu pózování na poslední velké soutěži.

Chtěla bych poděkovat ještě mnoha dalším lidem, přátelům, kamarádům a fanouškům, které bohužel nelze všechny vyjmenovat. Děkuji Vám!

Zároveň mi, prosím, dovolte poděkovat Ronnie.cz za další rozhovor. Přeji úspěchy i dalším českým a zahraničním sportovcům, o kterých na svých stránkách pravidelně informujete. Těším se opět na shledanou.(úsměv)


Lenka Ferenčuková na Arnold Classic Amateur 2017Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

22.03.11:33Tomáš Nesvadba - Lenko, jsi šampiónka, dokázala jsi to!!!! .-)))) Neskuteč..+1
21.03.16:41Petr Jankovsky - Lenko, velmi Tě s kolegy z práce obdivujeme! Za Tvou skrom..+2
17.03.08:33kome - Musim uznat ze se na ni docela dobře kouká, což se nedá ří..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 7 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra