Reklama:

Arnold Classic v kategorii do 212
liber 2017: výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD SPORTS FESTIVAL 2017 - 3. - 6. 3. 2017, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Lenka Ferenčuková
Češi před Arnold Classic (profi):
Margita Zámolová Daniel Minster
Čeští strongmani:
Jiří VytiskaJiří Tkadlčík
Info z Arnold Classic Amateur:
z místa dění - 1 medaile!
semifinále Lenka
kompletní výsledky s body
Info z Arnold Classic (profi):
z místa dění semifinále 212
výsledky: 212ženyopen, phys., bikiny
vozíčkáři + fotogalerie videa pátek
Info z Arnold Amateur Strong.:
reportáž strongman
Rozhovory s medailisty, očima:
Lenka Ferenčuková

očima Jiřího Tkadlčíka
očima Jiřího Vytisky

Přejít k fotogalerii

Arnold Classic v kategorii do 212 liber 2017: jaké bylo semifinále?
V americkém Columbusu, kde se ve dnech 2. až 5. března koná tradiční Arnold Sports Festival, je dobojováno na další soutěži pořádané pod hlavičkou profesionální divize IFBB! Vítěze zná v pořadí čtvrtý ročník Arnold Classic v kulturistice mužů do 212 liber, do nějž se zapojilo jedenáct borců. Ti přitom svedli souboj nejenom o prestižní vítězství, ale také o zvýšenou porci bodů do kvalifikačního žebříčku. Kromě ocenění ryze sportovní ve hře pak byly také finanční odměny, jejichž celková výše dosahovala pěkných 45.000 dolarů.


Semifinálová vyvolávání:
1.Raymond, Henry, Ashkanani, Cisternino
2.Yamagishi, Watson, Cisternino, Dixon
3.Staats, Winklaar, Kang, Manchado
4.Henry, Ashkanani

Během semifinále, které se odehrálo v pátek dopoledne, se rozhodčím vydělila poměrně jasná první trojice ve složení Jose Raymond, Ahmad Ashkanani a David Henry. Zatímco u Raymonda s Ashkananim se boj o přední příčky tak nějak očekával, u Davida Henryho se forma, v jaké k závodům nastoupil, přes jeho nezpochybnitelné kvality stala překvapením. Mnozí jistě již nečekali, že by na tak velké soutěži ještě mohl bojovat o vítězství, a zde mu najednou byl velmi blízko.

Večerní finále, které mělo o výsledcích závodů definitivně rozhodnout, začalo zvolna, a to nástupem všech závodníků na pódium a jejich postupným představením. Po volných sestavách, ke kterým borci přistoupili mimořádně zodpovědně (i s ohledem na to, že se bodově hodnotily), přišla na řadu finálová vyvolávání, která podobně jako ta semifinálová ukazovala na to, že o vítězství reálně bojují Ahmad a David. Zdálo se také, že se Guy Cisternino začíná dotahovat na možná až příliš plného Joseho Raymonda. Jak to nakonec dopadlo?


Finanční odměny:
1. místo22.000 $
2. místo10.000 $
3. místo6.000 $
4. místo4.000 $
5. místo2.000 $
6. místo1.000 $

Ahmad Ashkanani si dále žije svůj sen! Kuvajtský kulturista navázal na své až neuvěřitelné úspěchy z posledních dvanácti měsíců a dokázal zvítězit i na Arnold Classic v Columbusu. K úspěchu jej dovedla brutálně masivní horní polovina těla i fantastická stehna v bočních a zadních postojích. V cestě za prvenstvím mu nestály ani proti loňsku sice mírně vylepšené, avšak přesto celkově stále ještě citelně zaostávající kvadricepsy. Pokud jste fantastickými výsledky kuvajtského kulturisty z posledních měsíců překvapeni, nejste sami.

Samotný svěřenec trenéra Ahmada Askara přiznává, že jej skutečnost, že hned při svém profesionálním debutu na loňském PBW Tampa Pro zvítězil, šokovala. Na Olympii se několik týdnů poté vydal především s cílem si soutěž užít a doufal v umístění v první desítce. Zde pak prožil další šok, když se probojoval ke druhému místu. Nyní přišel triumf na prestižní soutěži Arnolda Schwarzeneggera a Ahmad tak vlastně už nyní naplnil svůj cíl, který si pro nadcházející měsíce vytkl, a to vepsat se svými úspěchy do paměti rozhodčích tak, aby jim na mysli vyvstal i při jeho další účasti na Olympii. Jak sám krátce po sestoupení z pódia směrem ke svému startu na Olympia 212 Showdown 2017 poznamenal, teď už se nebojí ničeho. Zároveň se také zmínil, že připadá v úvahu i jeho účast na květnovém New York Pro.

Arnold Schwarzenegger a Ahmad Ashkanani na Arnold Classic 2017 (Foto: EastLabs.sk / Igor Kopček)

Při vítězství Ahmada Ashkananiho, který už od roku 2005 trénuje v původním Oxygen Gymu Badera Boodaie, druhé místo s rozdílem jedenácti bodů obsadil čerstvě dvaačtyřicetiletý David Henry. Svému soupeři nakonec podlehl ve všech kolech, přesto se opticky jednalo o vyrovnaný souboj. David závodil buď v nejlepší formě za poslední roky, anebo dost možná i v životní fazóně! Byl perfektně připravený a dal se na něm pozorovat doslova sval na svalu, když nabídl obrovské množství detailů. S výjimkou kvadricepsů k jeho přednostem patřila také plnost a kulatost svalů. Přesto právě kvadricepsy se tomuto veteránovi podařily od minulé sezóny nejvíce vylepšit. David se už před soutěží svěřil, že se cítí být zdravý, v tréninku jej nic neomezuje, a tak se v něm na dolní končetiny zaměřil hned třikrát v týdnu. Odměnou mu bylo, že od Olympie na stehna po obvodu nabral nějaké 3 cm!

Třetí v souladu s vývojem soutěže skončil další čtyřicátník, a to Jose Raymond. Zkušený závodník se Arnold Classic účastnil s cílem zvítězit a věřil, že může Ahmada Ashkananiho tentokrát porazit, protože má lepší svalovou vyzrálost a na rozdíl od své poslední přípravy je zdravý. Přestože Jose zdaleka nedisponuje nejlíbivější postavou v kategorii, ve srovnání s Henrym a Ashkananim paradoxně působil mnohem vyváženěji než jeho oba zmínění soupeři. Lepší výsledek jej tak zřejmě stálo pouze to, že byl možná až příliš plný. Zdálo se, že je na svou kostru zkrátka až moc masivní.

Čtvrté místo bral tentokrát Guy Cisternino, k jehož přednostem patřily boční a pak také nejsvalnatější postoje. Závodník, který před soutěží hovořil o tom, že se považuje za jednoho z nejtvrději trénujících kulturistů současnosti, naopak doplatil na slabší rozvoj zad. Zejména při širokém zádovém postoji zezadu na své soupeře výrazně ztrácel.

Zane Watson na Arnold Classic 2017 (Foto: EastLabs.sk / Igor Kopček)

Spolu s Davidem Henrym se nejvýraznějším pozitivním překvapením závodů stal Zane Watson. Stále pouze osmadvacetiletý Kanaďan, který se svým otcem, bývalým úspěšným amatérským závodníkem, začal trénovat teprve v osmnácti letech, na Arnold Classic závodil v životní formě. Nabídl vyváženost, symetrii, žulovou tvrdost a prezentoval se famózní volnou sestavou, která se divákům musela vrýt do paměti. Zane se svými 173 cm představuje jednoho z nejvyšších závodníků v lehčí váze, přesto o přesunu do kategorie open neuvažuje, když hovoří o tom, že mu do limitu dvěstědvanáctky zbývají ještě nějaké 2 až 3 kg.

Obhájce loňského vítězství Hidetada Yamagishi si před závody pochvaloval, že je pro něj časový rozvrh Arnold Classic proti tomu na Olympii výhodnější. Vážení je v Columbusu časově blíže soutěži, což mu nedává tolik času na cukrování, a věřil, že právě to mu vyhovuje. Nemohl se mýlit více. Právě nedostatečné nacukrování a tím i extrémní plochost patrná především v semifinále představovaly nepřekročitelnou překážku v tom, aby mohl pomýšlet na lepší než šesté místo. Další příčky připadly Charlesu Dixonovi, Kyungu Wonu Kangovi, Quincymu Winklaarovi, Mitchellu Staatsovi a Manuelu Manchadovi.


Výsledky Arnold Classic 2017 - kulturistika mužů do 212 liber:

  1. Ahmad Ashkanani*
  2. David Henry
  3. Jose Raymond
  4. Guy Cisternino
  5. Zane Watson
  6. Hidetada Yamagishi
  7. Charles Dixon
  8. Kyung Won Kang
  9. Quincy Winklaar
  10. Mitchell Staats
  11. Manuel Manchado

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2017


1. Ahmad Ashkanani

2. David Henry

3. Jose Raymond

4. Guy Cisternino

5. Zane Watson

6. Hidetada Yamagishi

Závodníci na dalších příčkách

Vyvolávání, posedown, vyhlášení výsledků


Arnold Classic 2017 - porovnávání nejlepší šestice v kulturistice mužů do 212 liber


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown ke 3. březnu 2017:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2016 1.
Ahmad Ashkanani Kuvajt Olympia 212 Showdown 2016 2.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2016 3.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2016 4.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2016 5.
Charles Dixon USA Europa Phoenix Pro 2016 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika mužů do 212 liber - žebříček ke 3. březnu 2017:

p. jméno stát body
1. Guy Cisternino USA 9
2. Hidetada Yamagishi Japonsko 6
3. Zane Watson Kanada 5
4. Babak Akbarnia Írán 2
5. Nameun Cho Korea 1
5. John Jewett USA 1

Systém bodování v žebříčku pro sezónu 2017*

úroveň 1 úroveň 2 úroveň 3 úroveň 4
umístění Arnold Classic Arnold Classic Europe, New York Pro, EVLS Prague Pro, Olympia Europe, Kuwait Pro Arnold Classic Brasil, Australia, Africa, Australia a Pittsburgh Pro ostatní GP
2. místo 8 6 5 4
3. místo 7 5 4 3
4. místo 6 4 3 2
5. místo 5 3 2 1

* Poslední příležitost k boji o kvalifikaci na Olympia Weekend 2017 závodníci budou mít 12. srpna. Ze soutěží, které se odehrají po tomto datu, se profesionálové budou nominovat až na Olympii pořádanou v roce 2018.

Zpět na začátek článku


Foto:
www.eastlabs.sk / Igor Kopček

Video:
www.mdlatino.com
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.03.10:33Bosi - Henry teda dorazil totalne na prach, skoda tech nohou. Ale..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (17:53) • Proc jsem vedel, ze tohle napises? 🙈 Pises, ze nekdo, kdo uziva AS a je na `cerne, nic...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (16:08) • `Bohužel nelze stoprocentně říct, kdo je čistý a komu to jen nezjistili.` ... správně....
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
seul (16:03) • Vypadá výborně,to je jasné. Jasné mi ale úplně není proč ho tak zkušený trenér jako je...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (16:00) • Proč by tu třeba Osladil nebo Šádek nebo Zámolová neměli mít videology? Oni něco porušu...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Zodiak411 (15:56) • A to jako proč je to prasárna? Podle této logiky by tu videolog nemohl mít prakticky ni...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra