Reklama:

Arnold Classic v kategorii do 212 liber 2017: jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD SPORTS FESTIVAL 2017 - 3. - 6. 3. 2017, Columbus
Češi před Arnold Classic Amateur:
Lenka Ferenčuková
Češi před Arnold Classic (profi):
Margita Zámolová Daniel Minster
Čeští strongmani:
Jiří VytiskaJiří Tkadlčík
Info z Arnold Classic Amateur:
z místa dění - 1 medaile!
semifinále Lenka
kompletní výsledky s body
Info z Arnold Classic (profi):
z místa dění semifinále 212
výsledky: 212ženyopen, phys., bikiny
vozíčkáři + fotogalerie videa pátek
Info z Arnold Amateur Strong.:
reportáž strongman
Rozhovory s medailisty, očima:
Lenka Ferenčuková

očima Jiřího Tkadlčíka
očima Jiřího Vytisky

V americkém Columbusu před několika okamžiky skončilo semifinále čtvrtého ročníku Arnold Classic v kulturistice mužů do 212 liber, do kterého v roli favoritů vstupovali obhájce loňského vítězství Hidetada Yamagishi, šampión soutěže z roku 2015 Jose Raymond, druhý muž Olympia 212 Showdown 2016 Ahmad Ashkanani a také historicky první vítěz Olympia 202 Showdown David Henry.


Semifinálová vyvolávání:
1.Raymond, Henry, Ashkanani, Cisternino
2.Yamagishi, Watson, Cisternino, Dixon
3.Staats, Winklaar, Kang, Manchado
4.Henry, Ashkanani

Už individuální pózing, kterým závodníci do soutěže vstoupili, napověděl, že Hidetada Yamagishi je tentokrát příliš plochý na to, aby mohl svůj titul z minulé sezóny obhájit. Nakonec chyběl i v prvním vyvolávání prejudgingu, které zpravidla napovídá o šancích závodníků na dobrý výsledek. V tom místo něj dostali prostor Ashkanani, Raymond, Henry a Guy Cisternino, u nějž se však nedalo zbavit dojmu, že po bok svých třech soupeřů tak nějak nepatří. To následně zohlednili i rozhodčí. Ahmada, Joseho a Davida poslali z řady pryč a Guy musel zůstat uprostřed pódia a spolu s Hidetadou Yamagishim, pěkně připraveným Zanem Watsonem a masivním Charlesem Dixonem absolvoval i druhé vyvolávání.

První vyvolávání pochopitelně nebylo zajímavé pouze tím, že si v něm Guy Cisternino vedl hůře než jeho soupeři. Zkušenějšího pozorovatele dění na profesionální scéně muselo zaujmout i to, že uprostřed řady pózovali Henry s Ashkananim, což naznačovalo, že právě oni svádějí souboj o vítězství. V tomto duchu se neslo i poslední vyvolávání celého prejudgingu, v němž dostali prostor již pouze tito dva borci. Ačkoliv Joseho fanoušci namítají, že to může znamenat i to, že právě on je jasným vítězem, stále je o něco pravděpodobnější varianta, že mu po semifinále patří třetí příčka a o prvenství si to rozdají jeho zmínění soupeři.

Jak u Ashkananiho, tak i Henryho platí, že v mohutnosti a oblosti jejich kvadricepsy zaostávají za lepší horní polovinou těla. Ahmadovou předností je brutální masivnost ramen, zad a hrudníku, David Henry přitom v množství svalové hmoty v těchto partiích příliš nezaostává a navíc se může chlubit lepšími tvary i větším množstvím detailů. Kdo nakonec bude slavit vítězství? Bude to Henry, Ashkanani, anebo přeci jenom kompletnější Jose Raymond? Rozhodne finále, které se odehraje již během dnešní noci!


Souboj David Henry vs. Ahmad Ashkanani na Arnold Classic 2017


Arnold Classic 2017 - semifinálová vyvolávání v kategorii do 212 liber


Video:
www.mdlatino.com
www.youtube.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

03.03.22:10Turakam - Strašné, úprimne, žiadna sláva celé pole, okrem prvej päťk..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra