Reklama:

Daniel Minster před Arnold Classic 2017: "Bude to pro mne obří zkušenost."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Arnold Classic 2017: kteří závodníci se představí v kulturistice vozíčkářů?
Letošního Arnold Sports Festivalu, který se odehraje už během tohoto víkendu v americkém Columbusu, se zúčastní hned dva čeští profesionální závodníci. Ve physique žen se zde představí Margita Zámolová, v kulturistice vozíčkářů si pak svůj profesionální debut připíše Daniel Minster, který se tak stane naším vůbec prvním profíkem, který se do boje o přízeň rozhodčích zapojí právě v této kategorii. S jakými očekáváními se Dan, který má za sebou úspěšná vystoupení na mistrovství republiky i Evropy, za závody do USA vydává, se dočtete v našem následujícím rozhovoru!


Dane, je před Vámi profesionální debut, navíc rovnou na Arnold Classic. Jaké pocity u Vás převládají? Těšíte se, anebo jste spíše nervózní?

Tak co se týče mého prvního startu na profesionálním pódiu a mých pocitů, opravdu mohu s klidem říct, že se na soutěž těším. Bude to pro mne obří zkušenost a vůbec se toho nebojím.

S jakými ambicemi na soutěž pojedete?

Daniel Minster týden před startem na Arnold Classic 2017 (Foto: Josef Adlt)

S jakými ambicemi odjíždím? Jak celou dobu říkám, vím, že můj hendikep je opravdu velký. Prostě to břicho v tom posuzování bude opravdu chybět. Takže je vše na vršku těla, jak na tom budou hrudník, ramena a ruce. Pokusím se uhrát co nejvíce a zaujmout opravdu vrškem. Ale jak jsem již psal, těším se a nijak si z toho hlavu nedělám, přeci jen jsme kategorie tělesně postižených, ta postižení jsou bohužel rozličná a nedá se s tím nic dělat. Navíc už samotná účast na této soutěži je pro mne výhrou. Už teď vím, že na medaili to bohužel nebude, a proto se nechme překvapit, jaký bude verdikt tamních rozhodčích.

V čem byste byl rád, aby Vaše forma byla jiná proti té z amatérských soutěží?

Co se formy týče, tak se mi s ní podařilo trochu hnout, zkvalitnil jsem paže, opravdu se více věnoval hrudníku, ale ten i nadále není dle mých vysněných představ, takže i do budoucna bude potřebovat extra péči. Jinak se mi podařilo vytáhnout pár šikmých břišních svalů na pravé straně, za což jsem nesmírně rád.

Pokud si vzpomínám, nikdy jste za soutěží necestoval takhle daleko. Jak náročný to bude let? A nemáte obavy, že se během něj může pokazit forma?

Zkušenost s dlouhým letem již mám, Ameriku jsem již navštívil už i jako vozíčkář, takže vím, o čem to je. Jestli forma dojde k újmě, tady si myslím, že je třeba si nic takového nepouštět do hlavy, že by se mohlo cokoli špatného přihodit. Psychicky jsem na tom víc než dobře a to je, myslím, dobře i pro formu.

Maximálně mám obavy z toho, abych se na letišti v Columbusu shledal se svým invalidním vozíkem, jelikož již mám jednu špatnou zkušenost, kdy mi vozík docestoval domů až po čtrnácti dnech po mém příletu domů.

Kdy Vás cesta do Columbusu čeká, kolik tréninků byste tam měl před soutěží absolvovat a jak dlouho v Ohiu zůstanete?

Daniel Minster týden před startem na Arnold Classic 2017 (Foto: Josef Adlt)

Na cestu do Columbusu se vydávám již v pondělí 27. února, kdy odjíždím vlakem do Prahy, kde přespím u kolegy. No a v úterý ráno v 9:20 již budu na letišti připraven k odbavení.

Co se tréninku týče, chtěl bych si ve středu a ve čtvrtek zacvičit v tamním fitku. Tréninky budou spíše kruhové, lehčí, pumpovací. Samozřejmě se zaměřením na nohy. Když je za ty dva dny nabouchám, třeba bych mohl něco na tom pódiu uhrát. Samotná soutěž proběhne v sobotu 4. března od 12:30 do 13:30. Potom už mne čeká poslední noc v Americe, v neděli po obědě odjezd na letiště a návrat domů.

Vím, že pořadatelé maličko popletli Vaše jméno na nášivce bundy, kterou dostanou všichni profesionální účastníci soutěže, když z Vás udělali Itala. Už to opravili?

Ano, trochu mi zkomolili jméno, tuším, napsali namísto Daniel Danielle, ale co se mi dostalo zpráv, tak se bunda do mého příletu nechává předělat.

Kdo Vám během přípravy na Arnold Classic pomáhal anebo Vás podporoval?

S přípravou jsem se jako vždy svěřil do rukou Tomáše Bureše a Standy Pešáta, oba dva pánové mi pomáhali s řízením tréninku a závěrem přípravy, za což jsem jim vděčný. Vždy, když už jsem si dál nevěděl rady, byl si nejistý, zda vše dělám dobře, oba mne pokaždé dokázali restartovat a takzvaně nakopnout, dodali sílu a chuť do pokračování přípravy.


Daniel Minster - aktuální forma týden před startem na Arnold Classic 2017


Foto:
Josef Adlt


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

28.02.18:46Mar00nn - Skvělá práce ! *79*
27.02.22:26ironfighter - Komu cest, tomu cest ! Drzim palce !
27.02.14:49Bosi - Je to borec a ta forma je dost slusna, je tam videt hromad..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra