Reklama:

Margita Zámolová před Women´s Physique International 2017: "Je to výzva."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Součástí tradičního severoamerického Arnold Sports Festivalu se letos potřetí v řadě stane také soutěž Women's Physique International, které se zúčastní široké startovní pole špičkových profesionálek. Dění na této profesionální show tentokrát bude pro českého fanouška kulturistiky a fitness ještě zajímavější než v předchozích sezónách, když se zde představí i Margita Zámolová, která zde tak načne svou druhou profesionální sezónu. S jakými očekáváními naše závodnice start na klání, které se odehraje v pátek 3. března v Columbusu, vyhlíží, se dočtete v našem dnešním rozhovoru. Ten doplňujeme o atraktivní fotografie z objektivu Josefa Adlta a o video z produkce Mateje Juhára. Přejeme Vám pěkné čtení i podívanou a Margitě Zámolové úspěšné vystoupení na její další soutěži v USA!


Margito, vloni se ve Vaší sportovní kariéře událo mnohé. Vybojovala jste absolutní vítězství na Arnold Classic Africa, díky tomu jste získala profesionální kartu a následně jste si připsala i profesionální debut na Arizona Pro. Jaká Vaše první soutěž mezi profesionálkami byla? Pozorovala jste výrazný rozdíl v kvalitě soupeřek proti tomu, na co jste byla zvyklá mezi amatérkami?

Margita Zámolová před Women's
Physique International 2017 (Foto: Josef Adlt)

Vždy je něco poprvé. (úsměv) Arizona Pro bylo pro mě ochutnávkou toho, co mě čeká, do čeho jsem se vlastně pustila. Nový začátek od nuly, nové soupeřky, noví rozhodčí, nová taktika přípravy a nové cíle. Byla to pro mě povzbudivá startovací čára, že jsem se dostala hned do finále, získala nové známé, nové možnosti a objevily se i nové výzvy. Byl to impulz pracovat ještě víc na nedostatcích, nepovolit a pořád na to myslet, že teď se na mě bude dívat hodně lidí jako na profesionálku a jako profi se musím chovat a být plus mínus vždy ve formě. Nechci zklamat ani je, ani sebe, ani lidi, kteří mi pomáhají a očekávají, že ještě něco dokážu.

Co se týče kvality soupeřek, tak je to obdobné jako v amatérech. Jsou někdy lépe připravené profesionálky a někdy méně připravené. Zajímavé, líbivé a méně zajímavé typy. Naučila jsem se nestarat se o soupeře, ale bojovat za sebe a zaujmout.

Díky dobrému výsledku z arizonské profesionální show jste získala právo zúčastnit se Women's Physique International, soutěže, která pro physique žen představuje obdobu Arnold Classic. Vnímám to tak, že se bude jednat o Vaši zatím největší soutěž s nejtěžší konkurencí. Vidíte to stejně?

Tak se na to pojďme podívat. (úsměv) Nedalo mi to a udělala jsem si pro sebe analýzu startovního pole. Na začátku, když nás zapisovali na internetu, jsem napočítala v naší kategorii 42 závodnic, včetně mě. Po dnešku tam aktuálně zbylo 34 soutěžících, což je sice dost, ale už to je lepší poměr. Co se týče počtu, tak se stejně jedná o jednu z nejvíc přeplněných kategorií v profesionální divizi.

Z loňské Olympie tam bude sedm holek i se třetí Heather Grace, která už se mnou soutěžila na Arizona Pro, kde skončila druhá. Z loňského Arnolda tam je celkem osm soupeřek, včetně vítězky a mé parťačky z Pro Tan Team USA Autumn Swansen. Budou tam i dvě moje další soupeřky z Arizona Pro, které skončily za mnou. Sedmnáct soutěžících jsou finalistky různých profi soutěží. Takže opravdu to vypadá početně i konkurenčně na největší a nejtěžší soutěž v mé kariéře. Je to výzva. (smích) Navíc, jestli jsem se dobře dívala, tak jsem tam asi jediná Evropanka v této kategorii.

S jakým výsledkem budete s ohledem na kvalitu a počet soupeřek spokojená?

Byla bych opravdu spokojená, kdybych se dostala do první desítky, která postupuje do finále. Šance je, jenom se vše musí sejít. Budu bojovat, ale významné je pro mě už to, že jsem se probojovala až sem. Kdo by to byl řekl před čtyřmi lety.

Na jakých zlepšeních jste se snažila pro letošní sezónu zapracovat?

Chtěla bych předvést podobnou formu, jakou jsem měla v Africe a v Arizoně. Cílem je udržet balanc mezi hloubkou, vykreslením a šťavnatostí. Doladila jsem i objemy v partiích, kde byly ještě rezervy, především hamstringy a lýtka. Když člověk chce nabrat kvalitu bez balastu, často soutěží a trochu přemýšlí nad tím, co do sebe vpravuje, tak jde pokrok dopředu opravdu pomaleji, ale zase na druhou stranu jistě. (úsměv)

Pracovali jsme i na vylepšení suplementů a stravy, aby byl trochu narušen zákonitý stereotyp. V listopadu loňského roku jsem si nechala vypracovat určité změny v mém jídelníčku a suplementaci na základě analýzy DNA. Analýza mi především poskytla informace ohledně mých geneticky silných a slabých stránek a začali jsme to zohledňovat v plánování celé přípravy. Toto máme v plánu ještě zdokonalit ve spolupráci s firmou Fitness Menu. Tzn. připravovat pro mě pokrmy na základě DNA analýzy navržených receptur s ohledem na vhodnost jednotlivých složek. Naštěstí je pořád inspirace, co a jak zlepšovat. (úsměv)

Margita Zámolová před Women's
Physique International 2017 (Foto: Josef Adlt)

Čekají Vás po účasti na Arnold Sports Festivalu i další jarní soutěže?

Zatím mi dorazila smlouva na druhou nejprestižnější soutěž v sérii physique, na New York Pro, ale vše je otázka výdrže, financí a zdraví. Je možnost se zúčastnit dalších klání ještě na Floridě, v Kanadě, na Aljašce i v Kalifornii.

Na této úrovni je důležitá každá pomoc, sponzor a možnosti, které člověka posouvají dál. Tady už nejde jen o popularitu a zviditelnění v České republice a v Evropě, ale hlavně v USA. Proto jsem ráda, že jsem členkou Pro Tan Team USA a nově i týmu Better Bodies.

Když už se člověk mezi profíky dostane, zřejmě se nevyhne myšlenkám na účast na Olympii. Je kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown pro Vás letos tím hlavním cílem?

Myslím si, že je to snem každého profesionála, alespoň jednou se tam postavit a završit tím svoji kariéru. Určitě bych byla ráda, kdyby se mi to někdy splnilo, ale dívám se na věci realisticky. Přípravu jsem každopádně začala letos včas a dlouhodobý cíl je jasný. (smích)

Na svém facebookovém profilu jste před nedávnem zavzpomínala, že Vás na loňských závodech v Arizoně současná královna ženského profesionálního bodybuildingu Margie Martin přemlouvala k přestupu mezi kulturistky. Dovedete si něco takového představit, anebo už teď víte, že physique je tou kategorií, ve které strávíte celý zbytek své profesionální kariéry?

Ona mě nepřemlouvala, jenom jsem se jí líbila a říkala mi, že bych byla talentovaná soupeřka. Všechno je sice možné, ale asi už ne v mém případě. Víc svalů, větší úsilí, větší zátěž atd. Jednou jsem již kulturistice dala vale, tak by to bylo docela ironií osudu, že bych tam skončila znovu. Snad kategorii physique již nepřerostu. (smích)

Je někdo, komu byste touto cestou chtěla poděkovat za pomoc či podporu v přípravě

Chtěla bych poděkovat všem sponzorům a všem lidem, kteří mi pomohli a pomáhají. Nesmírně si vážím každé pomoci, která mě posouvá pořád dopředu. Dík patří fanouškům v reálu i na sociálních sítích. Přiznávám, také občas koukám, kdo mi fandí. (úsměv) Děkuji hlavně rodině, že se dokážou přizpůsobit a tolerovat tuto moji osudovou kratochvíli. (úsměv)

Margitu Zámolovou podporují: Pro Tan USA a CZ, Interpharm Slovakia - Jamieson, Fitness House - Better Bodies, Fitness Menu, Kába reklama, DNA Plus, BAKA C. E.


Margita Zámolová v přípravě
na Women's Physique International 2017 ve videu Mateje Juhára

Další práci Mateje Juhára můžete zhlédnout na jeho facebookových stránkách.


Margita Zámolová v přípravě
na Women's Physique International 2017 na fotografiích Josefa Adlta


Foto:
Josef Adlt

Video:
Matej Juhár


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.02.13:26dozahranici - Prirodu neoklames!👎*80* -1
26.02.12:31jnerez - Dvě slova. Nádhera, dokonalost.
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 23 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (14:56) • V roce 2014 to mělo ještě do rozpadajícího se Dennise daleko, přestože tam byly už poma...
magazínSedm kulturistů v přípravě na květnov...
Neutralni typ (14:30) • co to ma ten Walker za podivne vypadajici zily na lytkach? To same sem si vsiml u Schli...
magazínDennis Wolf je po operaci
Neutralni typ (14:27) • no ja myslel to jeho vitezstvi na AC 2014, v dobe kdy to mel vyhrat (2011 a 2012) to ne...
magazínDaniel Bell překonal Petrášův total a...
Jarda 74 (14:22) • Souhlasím, ale Petrovi bych moc přál, aby si vzal prvenství zpátky. Už jen proto za jak...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (02/...
Jarda 74 (14:17) • Pavla si vždycky rád poslechnu, to co říká dává smysl a navíc se dokáže slušně vyjadřov...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra