Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Jaké byly kondiční soutěže 2016 očima závodníků? (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
MČR v atl. fit. a fitness dětí: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
FitBal. IFBB Czech Int. Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto

Jaké byly kondiční soutěže 2016 (I.)
Jaké byly kondiční soutěže 2016 (II.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v tomto článku, kde se o zážitky podělili Jan Polášek, Aneta Valdhansová a Miluše Řeháková. Druhá část přinesla dojmy Šimona Bartla, Jana Tomana a Jaroslavy Vyklické.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců se zážitky ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Ondřej Bozděch

Jmenuji se Ondřej Bozděch a letos jsem se připravoval na svou první podzimní sezónu v kondičních soutěžích mužského physique. Jak jsem se dostal k závodění? Jelikož dělám trenéra ve fitness, mám k tomuto sportu velmi blízký vztah a řekl jsem si, proč to taky nezkusit. Ze začátku jsem byl hodně skeptický a nevěděl jsem, co od toho mám očekávat, spíše jsem se toho hodně bál. To mě ale okamžitě přešlo v momentě, kdy jsem se poprvé postavil na pódium v Brně na soutěži Smartlabs Cup. Parádně jsem si ji užil. Nervozita po semifinále opadla, a když jsem se dozvěděl, že jsem postoupil do finále, byl jsem z toho nadšený. Ovšem to jsem ještě nevěděl, že se ten den umístím na prvním místě v mé kategorii. Při vyhlašování byl skvělý pocit slyšet své jméno jako vítěze kategorie. Jediné, co mě mrzelo, je, že se ten den nekonal boj o absolutní vítězství, ale to byla maličkost. Ihned po soutěži jsem věděl, že se tomu chci věnovat dál a chci zkusit další závody.

Týden nato jsem se zúčastnil Grand Prix Ostrava, kde jsem obsadil čtvrté místo, a Grand Prix Krnov, kde jsem se opět dostal na bednu, tentokrát to bylo třetí místo. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by se to mohlo takhle podařit. Co se týče organizace soutěží, nemám žádné výhrady, ceny byly parádní, doprovodný program byl na místě a časový harmonogram se plus minus dodržel. Nejvíc ze všeho bych chtěl vyzdvihnout atmosféru publika. Všechny soutěže byly plně obsazené a jsem rád, že zájem o tento sport roste. A to byly jen kondiční soutěže, věřím, že na soutěžích vyšší úrovně tomu nebude jinak.

Mezi závodníky převládala přátelská atmosféra a v šatnách jsem se s mnoha skamarádil. Nakonec jsme se vzájemně povzbuzovali a soutěže si užili. Závěrem bych chtěl poděkovat všem organizátorům, že nám umožňují prodat své úsilí z posiloven na pódiích. Určitě se připravím na další sezónu, už teď se nemůžu dočkat, až se tam znova postavím.

S pozdravem
Ondřej Bozděch


Zuzana Hajduková

Uplynuly již tři týdny od kondičních závodů, kterých jsem se letos zúčastnila poprvé. Byly to GP Ostrava 12. listopadu a GP Jalex Krnov 13. listopadu. Sportu se věnuji přes 15 let. Jsem trenérkou různých skupinových lekcí (jumping, TRX, DeepWork, Body rock) a bez sportu si již nedovedu představit své dny. Posilovnu jsem navštěvovala jen občas. Vše začalo koupí časopisu Fitness a přihlášením se do soutěže Fitness Models, ve které jsem vyhrála 2. místo. Mým snem bylo postavit se jednou na prkna IFBB soutěží. Kdyby mi někdo položil před půl rokem otázku, zda si myslím, že to dotáhnu do konce, asi bych měla malé obavy, že tomu tak nebude. I když jsem velmi cílevědomý člověk, vždy v sobě skrývám určité rezervy pro případ nějakého nezdaru. Stojím nohama pevně na zemi, snílek nejsem.

Půlroční přípravu jsem absolvovala poctivě. Dnes jsem velmi ráda, že jsem před půl rokem doslova pravou nohou vkročila do "rodinného" fitcentra Kubík Fitness v Ostravě. Proč rodinného? Jednoduchá odpověď. Rodinná atmosféra malého fitcentra, kde si všichni navzájem pomáhají a opravdu své tréninky berou vážně, si mě získala. Když dojde člověk do fáze, kdy se do fitcentra těší tak moc, že zruší další pro něho důležité věci, to o něčem vypovídá. A to se stalo i mně.

Pod vedením zkušených lidí, kteří tento obor dělají srdcem, jsem se vypracovala za půl roku do fáze, kdy jsem mohla vystoupit na soutěžní pódium a prezentovat svoji půlroční práci. Jelikož to byly mé první závody, nemohu soutěže srovnávat se závody z minulých let. V Ostravě v Nové aule Vysoké školy báňské jsem byla mile překvapena dobrým zázemím a prostorem pro soutěžící. Během celého dne jsem nezaznamenala, že by mi k přípravě na samotnou soutěž něco chybělo. Proto jsem na druhý den do krnovského rockového klubu Kofola odjížděla s ještě větším nadšením. První dojem z prostor mě moc nenadchl. Prostory byly malé a zázemí pro soutěžící oproti Ostravě skromné. Vše se však změnilo, když se do takto malých prostor začali scházet závodníci, závodnice a jejich trenéři. Malý rockový klub začal dostávat tu pravou soutěžní atmosféru. Setkala jsem se s milými lidmi, pozitivním přístupem a kamarádskou atmosférou. Velké poděkování patří všem organizátorům za to, jak obrovskou práci na soutěžích odvedli.

Vždy když děláte něco poprvé, když je něco nového, má člověk obavy a přirozený strach. I ve mně tyto pocity převládaly na obou soutěžích. Ale vše přebije to, co se děje okolo Vás v ten daný moment na tom daném místě. Nával pocitů a emocí je obrovský a euforický, zároveň však inspirující, toužící a nabíjející. Dostat se na prvních závodech do finále byl pro mě před půl rokem pouhý sen. Musel nastat ten správný čas, aby se můj sen stal skutečností.

A co teď po skončení půlročního maratónu příprav na soutěže, ze kterých si odnáším plno krásných zážitků, nových přátelství, 8. místo z Grand Prix Ostrava a 5. místo z Grand Prix Jalex Krnov? Jít prostě a jednoduše dále…

Moje motivace ke každodennímu trénování, striktnímu dodržování jídelníčku, ztrátě soukromí a investovanému času do celé přípravy je pro mnohé lidi nepochopitelná. Pro mě to však smysl má. Výsledná euforie ze závodů a ten pocit při posilování, kdy se tělo mění každým týdnem, jsou tím, čím je dnes můj život naplněn.

Závěrem bych chtěla poděkovat svým trenérkám Ester Konečné a Marcele Mikulíkové za podporu a odborné vedení při trénování a pózingu, majiteli Kubík Fitness Ostrava Honzovi Kubíkovi za morální podporu a upřímnou pozitivní kritiku, výživovému poradci Martinovi Jelínkovi za cenné rady v oblasti výživy a za psychickou podporu kamarádce Báře Čeganové. Bez Vás bych nebyla tam, kde jsem dnes.

S pozdravem
Zuzana Hajduková


Lucie Šedá

Po sedmi letech cvičení v posilovně jsem se letos na začátku léta rozhodla, že si konečně splním svůj sen a na podzim se postavím na prkna v kategorii bikiny fitness. Oslovila jsem Verunku Wisiorkovou, které bych tímto chtěla veřejně poděkovat za její čas, který mi věnovala, podporu, kterou u ní mám, a společně strávené chvíle na soutěžích, které jsme si obě užily. Přípravu jsme začaly v polovině června a díky tomu, že jsem neměla zpomalený metabolismus různými dietami a měly jsme dostatek času, nemusela být nijak drastická.

Jako první jsem se zúčastnila soutěže Smartlabs Cup v Brně. Druhý týden jsme se vydali směr GP Jalex Krnov a svou první soutěžní sezónu jsem ukončila 5. místem na GP Ronnie.cz v Březnici. Z každé soutěže jsem si odnesla nezapomenutelné zážitky, neopakovatelné pocity a potkala plno nových známých.

Nyní budu více času věnovat vedení svých sálových lekcí, dalšímu rozšiřování svého vzdělání v oblasti fitness a v neposlední řadě budu dál pracovat sama na sobě, abych se v další sezóně mohla ukázat v ještě lepší formě a posunula se zase dál.

S pozdravem
Lucie Šedá
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie