Reklama:
Vánoční dárky? Klikněte tady!🔥
Suplementy, knihy, fitness stroje.

Jaké byly kondiční soutěže 2016 očima závodníků? (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
MČR v atl. fit. a fitness dětí: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
FitBal. IFBB Czech Int. Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto

Jaké byly kondiční soutěže 2016 (I.)

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v předešlém článku, kde se o zážitky podělili Jan Polášek, Aneta Valdhansová a Miluše Řeháková.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců s dojmy ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Šimon Bartl

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny příznivce kulturistiky a fitness. Jmenuji se Šimon Bartl a cvičit jsem začal zhruba v 16 letech, kdy jsem vážil 88 kilo. Doslova jsem se za sebe styděl. Začal jsem cvičit se svým taťkou v jedné místní posilovně. Kila šla dolů a tělo také pomalu dostávalo svůj tvar. Musím říct, že symetrie těla byla od začátku mou silnou stránkou. Chtěl jsem se co nejvíce podobat klasickým kulturistům ze starých časů, jako byli Steve Reeves, Arnold Schwarzenegger, Frank Zane a tak dále. Po čase vylezla na svět kategorie physique mužů a já měl jasno. V letech 2014 a 2015 jsem závodil na dvou naturálních soutěžích, které nedopadly kupodivu až tak špatně, po čase mě kamarádi přemluvili, ať jdu zkusit kondiční soutěže. Pro začátek jsem zkusil jednu, kterou byly závody Granite Muscles, opět v kategorii physique mužů do 178 cm.

Jak už jsem psal, soutěžil jsem jen tak, dá se říct, na zkoušku. Když jsme přijeli na místo dění jako druzí, tak jsem byl ve skvělé náladě. Poprvé jsem viděl velké publikum. Bylo mi jasné, že mě uvidí spousta lidí a že jim budu moct ukázat, pro co jsem předešlé měsíce dřel. Postupem času přicházeli další závodníci a já trošku ztrácel sebevědomí. Před semifinále o nás bylo výborně pečováno, vše nám bylo včas hlášeno, prostě bylo vše na nejvyšší úrovni. Sebevědomí se mi vrátilo, když jsem uslyšel své jméno v prvním vyvolávání, v tu chvíli jsem byl rozhodnut udělat maximum pro co nejlepší výsledek. Chvilku po semifinále jsem se dozvěděl, že jsem mezi šesti šťastlivci, co zamíří do finále. Po individuální promenádě jsem se sebou opět nebyl úplně spokojen, ale podle ohlasů mé drobné zaváhání nebylo skoro vůbec znát. To ale nic neměnilo na tom, že jsem se chtěl probojovat k co nejvyšším příčkám. Dělal jsem vše, co mi bylo řečeno. Celkově jsem z necelých deseti závodníků skončil na neoblíbeném čtvrtém místě, které si myslím, že vzhledem k problémům, které nastaly, je vlastně krásný výsledek.

Celkově jsem si tuto soutěž užil a odnesl jsem si další zážitek na celý život. Celou přípravu jsem si užíval až do posledního dne a doufám, že se zase uvidíme, nejlépe zase někde na prknech. Určitě s tímto sportem nehodlám přestat.

Tímto bych nakonec rád poděkoval celé své rodině, která mě i přes občasné žabomyší války neustále podporovala a fandila mi. Touto cestou bych jim chtěl ještě jednou moc poděkovat, jak se o mě starali a snášeli všechny mé nálady. Další dík patří všem mým kamarádům, kteří mi až do konce fandili. I těm, co mi nefandili, právě ti mě někdy hnali k cíli mnohem víc. Samozřejmě nesmím zapomenout poděkovat mému parťákovi Adamu Kozákovi, který si se mnou protrpěl téměř každý trénink, a poslední poděkování patří všem pořadatelům a rozhodčím, kteří zorganizovali tuto skvělou soutěž.

S pozdravem
Šimon Bartl


Jan Toman

Píši pár řádků s ohlédnutím za podzimními soutěžemi 2016. Z mého pohledu byly soutěže připraveny na vysoké úrovni a byl jsem spokojen. Jenom malá drobnost, že bylo málo místa v šatnách na přípravu a na rozcvičení (hlavně v Brně na Smartlabs Cupu, ale to je dáno asi počtem soutěžících a kapacitou objektu). Vše se stále zlepšuje a jde dopředu, nejen závodníci, kteří jsou opravdu připraveni na vysoké úrovni. Velice mě překvapily jak závodnice v bodyfitness, které jsou do detailu připravené i na mistrovské soutěže, tak i jejich počet, který je opravdu vysoký. Tady je vidět velký zájem o tuto kategorii, to samé platí i v kategorii physigue mužů.

Z hlediska časového průběhu soutěží musím říci, že vše bylo dobré, rychle navazující a bez prodlevy, což je pro závodníky velké plus z důvodu čekání. Někdy je trochu rozdílné hodnocení rozhodčích na jednotlivých soutěžích, ale to je asi tím, že to každý vidí jinýma očima.

Ceny za jednotlivá umístění jsou také bohaté a potěší. Velice příjemné je také to, že na závodech potkáváme různé známé osobnosti, které patří do kulturistické špičky naší republiky, jako jsou např. pan Roman Vrábel, Honza Kubík nebo Petr Vaniš. Stejně tak je veliká čest vidět naživo při exhibičních vystoupeních naše profesionály, jako byl např. ve Skutči Lukáš Osladil. Soutěže hodnotím velice kladně, jsou dobré k získávání cenných zkušeností a možností posunout se zase o krůček dopředu.

S pozdravem
Jan Toman


Jaroslava Vyklická

Letošní rok jsem se poprvé zúčastnila soutěže. Celá příprava na soutěž byla náročná a ke konci už i dlouhá. Ty ohromné chutě ani nebudu zmiňovat. Ale hlavní je, že za ten pocit, který snad ani nejde popsat, to stálo.

Když jsem stála v zákulisí a čekala na svoji chvíli na pódiu, tak jsem byla klidná. Samotnou mě to překvapilo, čekala jsem, že budu nervózní. Asi to bude tím, že jsem jela na soutěž s tím, že jsem pro přípravu udělala maximum, co jsem mohla. Když jsme se seřadily na pódiu, zaujala jsem čelní pózu a podívala se sebe. V ten moment mi v hlavě proletělo: "To je ono, zvládla jsi to, jsi tu." Rozzářila jsem se a tu chvilku si naplno užila. Když jsme odešly z pódia, během pár minut jsem se dozvěděla, že nepostupuji do finále, ale to mi vůbec nevadilo. Pro sebe jsem zvítězila, byla jsem šťastná, měla jsem ze sebe radost a hlavně jsem byla na sebe pyšná. Byly to úžasné pocity.

Nejvíce mě překvapila trpělivost mého přítele, který mi se vším pomáhal. Byl mi tou největší oporou a já si toho velice vážím, protože popravdě, bez toho by to snad ani nešlo. Bylo příjemné zjistit, kolik přátel mi drželo palce. Sledovali přímý přenos a fandili mi, jejich zprávy mě neuvěřitelně motivovaly. Podpora byla ohromná a za to jim děkuji. Stojí to za to, držím palce všem, kdo seberou odvahu a pustí se do toho.

S pozdravem
Jaroslava Vyklická
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.12.09:56thoth - Je to fakt, taková hezká holka a takhle se nechá zmrzačit...
01.12.21:46Arnold Strong - To tetovani u te slecny to je hruza , jsou za to nejake bo..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie