Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2016 očima závodníků? (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
MČR v atl. fit. a fitness dětí: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Beautiful and Strong Ústí n.L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Atrium Flora GP Praha: propozicestartovkyvýsledky a foto
BFC Adel Cup Č. Lípa: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
FitBal. IFBB Czech Int. Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto

I letos na podzim jsme zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

Součet všech, kteří se zapojili do bojů na pódiích, se pohyboval nad číslem 270, ale nikoho jsme nechtěli vynechat, proto byly e-maily rozeslány všem. Děkuji opět těm, kteří si stejně jako závodníci z jarních soutěží našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst první část příspěvků těch, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěžemi v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness, či přidali i pohled do svého života. Na další se můžete těšit v následujícím článku.


Jan Polášek

Už je to pár dní, co mi skončily závody. Pořád vzpomínám na to, jak super atmosféra to byla nejen na pódiu, když se do Vás opřela světla a upřely se na Vás zraky rozhodčích a diváků, kterých bylo opravdu dost! V naší kategorii mě překvapila i atmosféra mimo stage, tím myslím společné prostory před vstupem na pódium i společné rozcvičování, panovala přátelská atmosféra a všichni se navzájem podporovali. Každý chce vyhrát... kdo ne? Ale vždy by tam měly být právě takové chvilky, kdy si plácnete a řeknete si: "Pojďme si to, borci, užít!" Prošli jsme si všichni cvičením i dietou, a pocit, když jste po tom úsilí v top 6, nebo dokonce v top 3, jako se zadařilo v Ostravě, je nepopsatelný (u ostravské soutěže bych vyzdvihl organizaci, skvělé prostory i ceny pro závodníky). Je to taková třešnička na dortu.

I když to byly "jen" kondiční soutěže, je fajn si klást cíle před těmi opravdu velkými, abyste se měli kam posouvat. :-) To vše pochopí jen lidé, kteří ten sport milují, a podaří se jim si na pódium stoupnout, potom to vše dává smysl. Takže ať jste první, nebo poslední, vždy by tam měla panovat dobrá a přátelská atmosféra. Říká se: "Přej a bude ti přáno."

S pozdravem
Jan Polášek


Aneta Valdhansová

Letos jsem se zúčastnila své první kondiční soutěže, a to Grand Prix Ronnie.cz v Březnici. Tím, že to byla má první soutěž, nemohu porovnávat s jinými. Časové možnosti bohužel nedovolily se dalších závodů zúčastnit, musím ovšem říci, že jsem byla s organizací tohoto závodu nadmíru spokojená.

Oceňuji připravenost, celkovou organizaci, možnost parkování, vyvěšení podrobného programu s časy a dodržení tohoto harmonogramu, dost prostoru pro přípravu, vstřícnost celého realizačního týmu i rozhodčích. Byla jsem mile překvapena, že mezi děvčaty nepanovala nějaká viditelná rivalita, ani se nedělaly naschvály. Atmosféra byla příjemná. Všeobecně musím konstatovat, že se mi závody moc líbily.

A jak jsem se k závodění vůbec dostala? Sportu a cvičení se věnuji již dlouhá léta, začínala jsem jako lektorka skupinových lekcí jumpingu, flowinu a dalších aktivit v rodinném pohybovém studiu PoStu. Závodím také v okružním jachtingu a příležitostně jsem si chodila zacvičit do fitka.

Loni po návratu z výletu v USA, který by se dal nazvat "nabírací kúrou", jsem se radikálně rozhodla se sebou něco dělat a začala cvičit silově ve fitku s trenérem a upraveným jídelníčkem.

Pojala jsem to ovšem komplexně, začala skrze Fitness akademii Ronnie.cz studovat na instruktorku fitness a kulturistiky, abych věděla, jak správně cvičit a jíst, ale také případně odpovědět na otázky známých: "Co mám dělat, abych zhubnul/zhubnula, přibral/přibrala, lépe vypadal/vypadala" apod.

Na jaře jsem začala intenzivně trénovat s Mirkem Kadlecem, který mě dovedl až sem, na prkna soutěže v bikiny fitness, za což bych mu chtěla velice poděkovat. Je za námi velký kus práce a naučil mě mnohému novému, neboť se jedná o zkušeného trenéra a navíc úspěšného závodníka ve physique. Dovedl mi tedy pomoci i s přípravou na soutěž.

Původně jsem chtěla jít soutěžit až na jaře, neboť jsem nebyla přesvědčená o kvalitě formy, ale tlak okolí mě přesvědčil, ať si to jdu vyzkoušet na kondiční soutěže. Vždyť od toho tu jsou, alespoň budu mít zkušenost a budu vědět, na čem zapracovat do jara.

Sice se mi nepodařilo probojovat se na přední příčky výsledkové tabulky, ale to pro mě neznamená zklamání. Jsem naopak za tuto zkušenost moc vděčná, posunula mě zase o kousek vpřed a ukázala, co tento sport obnáší, pokud se mu člověk chce věnovat tzv. vrcholově. A hlavně mě to motivovalo více na sobě makat.

Do příští sezóny mám tedy možnost odrazit se ode dna a pokusit se tomu dát maximum, abych předvedla na jarních pohárových závodech lepší a kvalitnější formu i lepší celkový dojem.

S pozdravem
Aneta Valdhansová


Miluše Řeháková

Jmenuji se Miluška Řeháková, cvičení se věnuji už nějaký ten pátek, ale bohužel ne pokaždé vedlo úplně tím správným směrem. Přes známé jsem kontaktovala dva trenéry, s nimiž jsem párkrát šla cvičit. Zjistila jsem, že je zajímá jen jejich osoba samotná, peníze a to, jestli jsou dostatečně dost vidět. Tudy cesta opravdu nevedla, dřela jsem ve fitku a výsledky byly nulové. V této době jsem byla již opravdu zoufalá a začala věřit, že vysněné tělo nebudu nikdy mít. Seznámila jsem se se svým současným trenérem a řekla si, že tomu dám poslední šanci.

Začal se mi opravdu věnovat, jídelníčky měnil podle aktuální formy a tréninky byly super. Vše šlo, jak má. A v tu chvíli jsem si řekla, že bych chtěla tu dřinu nějak prodat, aby i ostatní mohli vidět můj progres. Rozhodla jsem se pro přípravu na bikiny fitness. Měli jsme 5 měsíců na to, aby to nějak vypadalo. Příprava byla náročná. Kdo si tím neprošel, opravdu nemůže vědět, co všechno to obnáší. Odříkání a hodiny strávené v posilovně, osobní život šel opravdu stranou.

V neděli 20. listopadu mě čekal můj den D. Zúčastnila jsem se Grand Prix Ronnie.cz v Březnici. Od rána jsem byla natěšená a nepociťovala jsem žádnou trému. Prezentace proběhla v pořádku, takže už jen čekat na ten okamžik, kdy budeme stát na pódiu. Byl to nepopsatelný zážitek, když víte, že Vás všichni obdivují a fandí Vám. Byla jsem v prvním vyvolávání, takže už v ten moment jsem věděla, že je tam šance na finále. Moje přání bylo dostat se do top 6 slečen. A ono se to podařilo. Věděla jsem, že ve finále musím zabojovat, když jsem už do něj postoupila. Finále jsem si užila na sto procent, byl to opravdu krásný pocit stát tam a ukázat, co jsem dokázala. Na svých prvních závodech jsem vybojovala 3. místo. Tohle umístění jsem opravdu nečekala a jsem z něho opravdu šťastná!

Závody mi dodaly tolik energie a další motivace, že již nyní zahajujeme s trenérem přípravu na jarní soutěže. Ta dřina a odříkání opravdu stojí za ten jeden den, kdy ze sebe můžete udělat princeznu a postavit se na pódium, které v daný moment patří jenom Vám! Samozřejmě bych chtěla i poděkovat lidem, kteří při mně stáli a věřili mi, že to dotáhnu do konce.

S pozdravem
Miluška ŘehákováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 26 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Diamond Cup Prague 2022 - komple...
Hockey1000 (09:42) • Nechci rozmíchávat nějaký hejt, ale ti z vás Kdo jste na soutěži taky byli ať už jako z...
magazínTomáš Mach a Vladimír Semerád - tréni...
Richard Kross (15:20) • Dobrý den, mám dotaz - je 53 let - cvičím cca 32 let - různé typy sportů od bojových až...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
Humanic145 (11:38) • Tyjo Jari, ja s ním asi v téhle kategorii nemám problém. Myslím, že jsou rozhodně horší...
magazínJesus Rodriguez se zdá být na Yamamot...
jari (21:08) • Nejpřipravenější závodník loňského EVLS napříč kategoriemi! Ale vclassic physique nemá...
magazínMichal Križánek týden před Olympia Am...
amoresPE (15:44) • Klasicka Krizova forma...este vysusit a na 130 kg to nebude zle. V Taliansku ta pro kar...Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie