Reklama:

SKFČR: Kalendář soutěží v kulturistice a fitness pro rok 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

I přesto, že soutěžní sezóna 2016 skončila jen před několika málo dny, je již z velké části vytvořený kalendář soutěží Svazu kulturistiky a fitness České republiky pro rok 2017. Pojďme si jej v následujících odstavcích zběžně představit!


Poslední aktualizace (9. 2.):
• Doplněny informace o březnových seminářích.


Ohlédnutí za rokem 2016

Soutěžní sezóna 2016 byla v lecčems podobná jako sezóna 2015, nicméně několik rozdílů přinesla. Bylo obnoveno Mistrovství České republiky v atletickém fitness a na podzim se konalo více pohárových i více kondičních soutěží. V neposlední řadě pokračoval vzestupný trend počtu závodníků, na který se můžete podívat v následujícím grafu.

V grafu jsou započteni závodníci, kteří se zúčastnili jarních nebo podzimních soutěží v České republice. Do statistik jsou započteni i zahraniční závodníci (např. v roce 2015 cca 100 závodníků, především z podzimních pohárových soutěží), do statistik není započítána soutěž EVLS Prague Amateur ani čeští závodníci, kteří se účastnili pouze mezinárodních soutěží. S ohledem na metodiku tvorby grafu se mohou jednotlivá čísla lišit od skutečnosti v rozmezí cca ± 10 závodníků.

Soutěže v ČR: jaro 2017

Všichni zájemci o pořádání soutěží na jaře 2017 mohli zasílat své návrhy do 30. srpna 2016 v souladu s textem tohoto článku. Žádostí však přišlo o poznání více, než bylo naplánovaných soutěží, proto se bohužel na všechny nedostalo. Naopak jedna soutěž - totiž Mistrovství Čech dorostu a juniorů - svého pořadatele stále hledá.

V rámci soutěžního jara 2017 proběhnou jak mistrovské, tak i pohárové soutěže (podobně jako v několika málo posledních letech). Sezónu otevřou soutěže Mistrovství Moravy a Slezska a Mistrovství Čech mužů a žen v Zastávce u Zbýšova a v Kutné Hoře (o víkendu 15. až 16. dubna), následovat bude dvoudenní mistrovství České republiky všech kategorií mužů, žen a párů, které se uskuteční v Lysé nad Labem (jedná se o změnu v porovnání s uplynulými lety, kdy se konaly oddělené šampionáty pro různé kategorie ve dvou různých městech).

Následovat bude čtveřice pohárových soutěží - 29. dubna Grand Prix Zbýšov spojený s nominačním závodem fitness dětí pro mistrovství České republiky, o den později nová pohárová soutěž RCO Fitness Cup, která proběhne v Olomouci. Týden poté v sobotu 6. května se bude v Rakovníku konat FFF Cup spojený s Mistrovstvím České republiky ve fitness, v neděli 7. května pak BFC Cup v České Lípě. Následovat bude trojice soutěží pro dorost a juniory, nejdříve mistrovství Moravy a Slezska v Bohumíně a mistrovství Čech, poté mistrovství České republiky (v Orlové).

V rámci soutěžního jara se bude samozřejmě konat nespočet mezinárodních soutěží, z nichž nejvýznamnější šampionáty mistrovství Evropy pro všechny kategorie proběhnou od 3. do 7. května ve Španělsku.

Výjimečný zážitek pak na všechny závodníky i fanoušky našeho sportu čeká v červnu, kdy 17. 6. proběhne v Praze soutěž Prague Summer Classic pořádaná Tomášem Burešem, která bude probíhat v netradičních venkovních prostorech a bude mít velmi lákavý program!

Soutěže v ČR: podzim 2017

Jako každý rok i na podzim nás v České republice čeká svátek amatérské i profesionální kulturistiky a fitness, soutěž EVLS Prague Showdown, která se uskuteční od 30. září do 2. října v Praze.

Následovat bude seriál pohárových soutěží, jejichž názvy, místa konání a termíny ale budou teprve upřesněny (v dřívějších letech tomu bylo cca v červnu daného roku, v roce 2017 se pokusíme vydání kalendáře pohárových soutěží - podobně jako v případě soutěží mistrovských a kondičních - urychlit).

Poté přijdou na řadu velmi oblíbené soutěže kondiční, tzn. soutěže převážně pro začínající závodníky. Ty už mají s ohledem na zaběhlé tradice určená jak svá místa konání, tak termíny. Můžete se tak těšit na šest kondičních klání v po sobě navazujících třech víkendech počínaje 4. listopadem 2017. Začneme v Brně na Smartlabs Cupu, den poté se bude pokračovat ve Skutči na Granite Muscles. Další týden přivítají závodníky soutěže Grand Prix Ostrava a Grand Prix Jalex Krnov, sezónu pak uzavřou o víkendu 18. až 19. listopadu soutěže Golem Classic v Kutné Hoře a Grand Prix Ronnie.cz v Březnici.

Stejně jako na jaře, i na podzim se bude konat velké množství mezinárodních soutěží s možnou účastí českých závodníků. Jejich průběžně doplňovaný seznam najdete na www.ronnie.cz/kalendar.

Chcete se soutěží zúčastnit?

Uvažujete-li o svém soutěžním startu na některých z uvedených či zatím neuvedených kláních, určitě nepřehlédněte následující dva články:

Uvažujete-li o startu na jiné soutěži, která není uvedena v oficiálním kalendáři, pak věnujte pozornost tomuto článku:


Semináře

V sobotu 18. března se budou v Praze konat tři semináře. První z nich - pro závodníky, rozhodčí, trenéry a obecně pro všechny zájemce - bude s Pawlem Fillebornem. V odpoledních hodinách pak proběhnou v oddělených prostorách tradiční seminář pro závodníky a seminář pro rozhodčí.

 • Seminář s Pawlem Fillebornem, viceprezidentem evropské federace EBFF a především mužem, který stojí v čele všech rozhodčích na nejvýznamnějších mezinárodních amatérských soutěžích, proběhne od 10:00 (čas se ještě může změnit). Seminář (který bude v angličtině, avšak samozřejmě za přítomnosti českého tlumočníka) je určen pro všechny rozhodčí, ale také pro závodníky a trenéry, kteří chtějí slyšet vše o novinkách v pravidlech a kategoriích, o nejdůležitějších pravidlech všech soutěžních disciplín federace IFBB, o vystupování na pódiu mezinárodních soutěží, o kritériích rozhodování jednotlivých kategorií a také o nejdůležitějších rozdílech v hodnocení mezi jednotlivými soutěžními disciplínami od kulturistiky a klasické kulturistiky přes bodyfitness a bikiny fitness až po physique mužů i žen. Pawel Filleborn je jedním z vůdčích funkcionářů IFBB, kteří určují mezinárodní trendy rozhodování a pravidel, a jeho vědomosti jsou neocenitelné pro všechny rozhodčí, stejně tak pro všechny závodníky s mezinárodními ambicemi a jejich trenéry.

 • Seminář pro rozhodčí bude mít podobný formát jako v minulých letech, je určen jak pro stávající rozhodčí, tak pro nové žadatele o licence rozhodčích, kteří již složili praktické zkoušky. Seminář (s navazujícím večerním programem) proběhne po skončení semináře s Pawlem Fillebornem v samostatných prostorech.

 • Také seminář pro závodníky bude mít podobný formát jako v minulých letech, je určen pro všechny závodníky chystající se na jarní, ale třeba i podzimní soutěže a obecně pro všechny zájemce o soutěžní přípravu.

Podrobné informace o všech třech seminářích - na kterých je účast samozřejmě zdarma - přineseme v průběhu měsíce února v samostatném článku.


Zahraniční soutěže + EVLS Prague Amateur

Na stránce s kalendářem soutěží najdete celou řadu mezinárodních soutěží v bližších či vzdálenějších evropských státech, které se konají v průběhu roku 2017 a kterých se mohou zúčastnit závodníci SKFČR. Tento seznam je postupně doplňován. V případě, že byste měli jako závodníci zájem o start na některé z uvedených zahraničních soutěží, níže najdete potřebné informace. Ty se vztahují pro všechny mezinárodní soutěže s výjimkou všech mistrovství Evropy a mistrovství světa (informace k těmto nejvýznamnějším kláním najdete v sekci Reprezentace).

Jak se na mezinárodní soutěže přihlásit?

Stejně jako v minulých letech i letos platí, že v případě Vašeho zájmu o účast na jakékoliv zahraniční soutěži je bezpodmínečně nutné zaslat žádost o start na e-mailovou adresu sekretariat@skfcr.cz (sekretariát v Praze). Z mezinárodních pravidel a dohod vyplývá, že na zahraniční soutěže nemohou podávat přihlášky jednotlivci, může Vás přihlásit pouze národní federace IFBB (tzn. SKFČR).

Při nedodržení výše uvedeného postupu Vám pořadatel v naprosté většině případů neumožní účast. V případě, že Vám účast umožní a SKFČR bude informována o Vaší účasti zpětně, hrozí reálné riziko disciplinárního řízení a zákazu sportovní činnosti. Proto, prosíme, výše uvedený postup ve všech případech a bez výjimek respektujte.

Velmi důležitý je také postup v případě, že se na soutěž přihlásíte a z jakéhokoliv důvodu nakonec startovat nebudete. Ve všech případech je vždy nezbytné informovat svazový sekretariát, který zkontaktuje pořadatele i jeho národní federaci a z účasti Vás omluví. V minulých letech se několikrát stalo, že někteří čeští závodníci, kteří se na zahraniční soutěž přihlásili, nakonec bez omluvy nepřijeli a pořadatel jim následně zakázal účast na soutěži pro další roky! S tím byly spojené i další komplikace pro SKFČR. Proto, prosíme, vždy v případě, že dojde k jakékoliv změně, informujte nás.

Soutěže pro rok 2017

Průběžně doplňovaný přehled soutěží najdete na adrese www.ronnie.cz/kalendar.

 • Arnold Classic Columbus • USA
 • IFBB Diamond Cup Malta • Malta
 • IFBB Int. Austrian Championship • Rakousko
 • IFBB Diamond Cup Lisbon • Portugalsko
 • Olympia Amateur Spain • Španělsko
 • Arnold Classic Europe • Španělsko
 • EVLS Prague Amateur • Praha
 • Ben Weider Legacy Cup • Finsko
 • IFBB Diamond Cup Persian Gulf • Írán
 • IFBB Diamond Cup Liverpool • Velká Británie

Myslete též, prosíme, na to, že přihlášky je potřeba zasílat s dostatečným náskokem, tzn. nenechávejte zařizování přihlášek až na poslední chvíli, kontaktujte sekretariát hned v okamžiku, kdy se pro účast rozhodnete. Mimo jiné tím umožníte snazší koordinaci pro případný svazem organizovaný společný výjezd více závodníků pro uspoření Vašich nákladů.


Závěrem

Výše uvedený přehled soutěží a akcí pro rok 2017 není konečný - přibudou do něj ještě termíny seminářů pro začínající závodníky, seminářů pro rozhodčí, soustředění talentované mládeže, soutěže středních škol, soutěže pohárové a dlouhá řada soutěží zahraničních. Přesto Vám, pevně věříme, přinesl alespoň základní představu, na co - a především kdy - se můžete v roce 2017 těšit a někteří i připravovat. Pro další upřesnění sledujte průběžně tento článek a také, jak již bylo zmíněno, stránku s přehledem všech soutěží dostupnou na webové adrese www.ronnie.cz/kalendar.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.11.17:21Ronnie - Podle informací od kolegy Martina Loudy, který toto řeší a..
24.11.13:53KKarmasin - Na té republice mužů žen a párů budou kategorie v těch dvo..
24.11.13:10Milan A. - Na tomhle všem je prostě dobře znát, jak pomohlo svazu, že..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 77 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínNejčastější chyby ve stravě začáteční...
Roumec (15:29) • Jak tedy na po tréninkové jídlo když zvládnu normální jídlo tak do hodiny a půl? Protei...
magazínVideo: fantastický íránský profesioná...
Rahorus (22:41) • Ročník 93 ale vypadá tak na 40..
magazínIFBB Elite Pro Canada 2018: výsledky...
jari (21:04) • Toni Gutierrez, nikdy se nedostal do bodovaný patnácky a hle, přestup k super eliťákum...
magazínIFBB Elite Pro Canada 2018: výsledky...
Marczus (16:10) • Koukal jsem na fotky kategorie open. Opravdu jsou to profíci? Mr. Santoja, běž s tím do...
magazínJeremy Buendia: následky zranění prsn...
Arnold Strong (00:11) • No zvětšil.se neskutecne a co za defekt by to melo byt na zádech ?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra