Reklama:

Margita Zámolová - rozhovor
a aktuální forma před International Austria Cup 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIA CUP 2014 - 13. 9. 2014, Rakousko
Češi před International Austria Cup:
Jaroslav PasekaMilan Obořil • Roman Kamarýt • Jiří Šrámek • Javier F. RoldánPetr HřebecAdenike Endtová
Lucie Juřičková • Andrea SivákováDaniela BečkováMarkéta TůmováŠárka DědkováMargita Zámolová
Info z International Austria Cup:
výsledky a fotografie - 12 medailí!
Z Austria Cup očima naší reprezentace:
očima Jaroslava Paseky

Další závodnicí bude 13. září na International Austria Cupu v Rakousku také Margita Zámolová, která bude bojovat o co nejlepší umístění za Českou republiku v kategorii bodyfitness a bodyfitness masters. Také Margitě držíme palce a přejeme, ať se jí v Rakousku daří co nejlépe!

Margito, v minulé sezóně jste se vracela po své dlouhé pauze zpět na soutěžní pódia. Jaké dojmy ve vás zůstaly? Podařilo se vám navázat na tu nit tak, jak jste si na počátku představovala?

Kromě mistrovství Evropy, kde jsem očekávala lepší umístění, jsem celkem s uplynulou sezónou spokojená. 4. místo z mistrovství světa v Mongolsku a 1. místo z mistrovství republiky a z Maďarska mě povzbudily do dalšího tvrdého tréninku. Udělali jsme analýzu nedostatků a chyb a pracujeme na nich. Hlavně po zhlédnutí fotek a videí bylo celkem zřejmé, že se musí celkově zlepšit nohy a trochu nabrat, abych byla konkurenceschopná ve srovnání s evropskou nebo světovou špičkou. Nedostatky a chyby mě neodrazují, ale spíš motivují do ještě tvrdší práce.

Změnily se v něčem vaše současné tréninky oproti přípravě na minulou sezónu? Na čem bylo potřeba zapracovat, co bylo potřeba doladit?

Jak jsem zmiňovala, sestavili jsme trénink hlavně na bombardování nohou, někdy i 3x týdně, a vršek se jenom dolaďoval. Adekvátně se přizpůsobila i výživa a doplňky. Strava 6 - 7x denně, hlavně hovězí a krůtí maso, tekuté vaječné bílky, kvalitní protein, až 4x denně BCAA, glutamin, karnitin spíš na ochranu než na spalování, omega-3 mastné kyseliny, pupalkový olej, silnější multivitamín atd.

Jak jste spokojená se svojí aktuální formou?

Člověk nikdy není spokojen. Pokud je hodně spokojen, pak je oslepen pouze sebeobdivováním a potom je zklamán nebo pod palbou kritiky. S dobrými fotografiemi na Facebooku ještě nikdo soutěž nevyhrál. Musí se dřít, i když ostatní odpočívají, pak se to může projevit v lepším umístění. Někdy ani to ne, nesmíme podceňovat ani politiku při rozhodování. Důležité je být dobrý natolik, aby to bylo zřejmé hned na první pohled. A k tomu je potřeba hodně makat. Po vysilujícím tréninku mám někdy pocit že jsem jsem na začátku... na začátku konce. :)

Co je tou motivací, která vás vede na soutěžní prkna v této sezóně?

Motivuje mě víc věcí. Je to taková soutěž sama se sebou a zároveň proti všem v kategorii. :) Jsem osobní trenérkou, takže hlavně chci být příkladem pro svoji klientelu, ukázat, že to jde. Není nic horšího, než když trenérka má větší zadek než klientka a vykládá jí, jak to dělat. Dále mě motivují osobnosti kolem, které již něco dokázaly a dřou dál, drží formu a vypadají pořád dobře. Jsou pro mě jakousi značkou kvality a kázně. Je jich hodně, tak nikoho nebudu jmenovat, aby se někdo neurazil, že jsem ho vynechala. :)

Příprava stojí hodně peněz a úsilí nejen z mé strany, ale i od lidí okolo mě. Motivuje mě dobře odvedená práce a chci končit den s pocitem, že jsem udělala vše, co bylo v mých silách, a sezónu končit tak, že jsem odvedla maximum a přiblížila se k tomu, co se ode mne očekávalo.

Co dělá Margita Zámolová ve svém volném čase? Jak relaxujete?

Volného času není moc, hlavně ne poslední dobou. :) Ale musí se i relaxovat a věnovat se rodině. V srpnu jsme spojili příjemné s užitečným a jeli jsme trénovat a odpočívat na Krétu a Santorini. Přes den koupání, občas výlet a večer taxíkem do posilovny. Jinak mi poskytují relax někdy i obyčejné věci - dobrá káva a dobré víno, lenošení na sluníčku, sekání zahrady a péče o moje rostlinky a stromy. Vzhledem k tomu, že žijeme ve dvou státech (ČR a SR), tak času není mnoho, protože se musíme starat o dvě domácnosti. Na Slovensku navíc ještě o farmu, kde máme koně, buvoly a jiné zvířectvo. :)

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat nebo něco vzkázat čtenářům?

Chtěla bych na prvním místě poděkovat manželovi, bez jehož podpory a odborné pomoci bych to zvládala asi v menších superlativech. :) Zdeně Razýmové za průběžné odborné posouzení formy a tréninku a korekce při závěrečné přípravě, Pavolovi Jablonickému za motivační debaty a všem lidem, kteří mi pomáhají někdy i drobnostmi. Ze sponzorů hlavně firmě 4pm, dále všem, kteří mi drží palce na soutěžích nebo jen virtuálně třeba na Facebooku. :)

Každá pochvala mě motivuje, ale zároveň zavazuje. Každopádně asi neprozradím tajemství, když řeknu, že to dělám pro radost a profesi. Pro peníze se to dělat nedá, ty se pouze obětují pro tu radost z dřiny. :) Kdysi jeden chytrý člověk poznamenal: "Někdy cesta je cíl..."


Margita Zámolová - aktuální forma před International Austria Cup 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra