Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

Rozhovor s Vladimírou Krásovou
po EVL´s Prague Pro 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


EVL´s PRAGUE PRO 2013 - 19. 10. 2013, Česká republika
Videorozhovory s profesionály před soutěží:
Alexey LesukovSami al Haddadkrátká interview
Před EVL´s Prague Pro:
program tipovačka
Profesionálové před soutěží exkluzivně pro Ronnie.cz:
Alexey Lesukov (po příletu)Dalibor HájekTomáš BurešLukáš OsladilJan Kubík
Info z EVL´s Prague Pro:
prezentacez místa děnísemifinále fotofinále fotovýsledky a fotoexpo
video openvideo 212video bikinivideoreport I. + II.
zákulisí I.zákulisí II.zákulisí III.zákulisí IV. od diváků I.od diváků II.
Videorozhovory s profesionály po soutěži:
Clarence DeVisWilliam Bonac
Rozhovory po soutěži:
V. KrásováD. HájekJ. Kubík

Česká závodnice IFBB Bikini Pro Vlaďka Krásová je čerstvou vítězkou EVL´s Prague Pro, držitelkou nominace na Olympii 2014 a nositelkou titulu Bc. z oboru, ve kterém momentálně studuje magisterské studium - diplomacie na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů. Ke všem třem úspěchům srdečně gratulujeme a ptáme se pro Vás.

Tvoje soutěžní kariéra stoupá pozvolna, ale jednoznačně nahoru. Posledním úspěchem je vítězství na EVL´s Prague Pro, jak zpětně hodnotíš svoji účast na této soutěži?

Ta soutěž se mi moc líbila, maximálně jsem si užila publikum, prezentaci na pódiu i atmosféru na průvodních akcích. Víc takových!

Na EVL´s Prague Pro ti vyšla obhajoba loňského titulu, který pro tebe znamenal start mezi profesionály (IFBB). Jak jsi prožívala první profi rok - především z hlediska tvých vystoupení v Americe?

Nejtěžší byly PRVNÍ začátky v profi. V květnu první Pittsburgh a pak Detroit. V září Olympie v Las Vegas - to byl vrchol mé letošní sportovní sezóny a dá se říci, že i trošku náročný, tím myslím seznámit se s prostředím na TOP profi závodech, vidět, jak to chodí, stát vedle nejlepších závodnic světa. A to nemluvím o dlouhé cestě a přeletech. Ale i přesto bylo vše pro mne nezapomenutelný a moc příjemný zážitek. A už teď se těším na přípravu na příští rok „Olympia 2014“. Postup na Olympii 2014 jsem si vybojovala letos na závodech EVL´s Prague Pro v Praze. Závody jsem si maximálně užila, ten, kdo tam byl a viděl mě, mi dá určitě za pravdu. A hrozně moc si toho vážím, že budu moci na Olympii zase vystoupit, ukázat se, a doufám, že se mi podaří vybojovat lepší výsledek. A samozřejmě budu maximálně bojovat.

Troufám si říct, že rozdíl mezi tvojí formou na EVL´s Prague Pro (19. 10. 2013) a na Olympii tři týdny předtím byl markantní. Čím jsi ve své přípravě dosáhla té změny?

Na Olympii 2013, na absolutní vrchol mé dosavadní sportovní kariéry, jsem se připravovala od ledna. Na pódiu jsem se snažila odevzdat své maximum, ale i přesto, jak už jsem říkala, bylo to docela náročné, už tím, že jsem byla nová, neznámá, z Evropy a ne USA. Na EVL´s jsem se cítila výborně, trému jsem neměla vůbec, atmosféra těch závodů mě úplně dostala, bylo to super a já si užívala každý moment na pódiu, ani jsem nechtěla sejít. (smích)

Vyšlo ti načasování podle tvých představ?

Ano, tak jak jsem si to naplánovala, tak to vyšlo, nic bych neměnila.

Co si musíš v přípravě nejvíc hlídat? Víme, že například Natalii Melo (vítězku z Olympie 2012) zřejmě potrestali rozhodčí na letošní Olympii za přílišnou svalnatost. Jakou máš ty míru, které se držíš, aby se ti nestalo to samé?

Je pravda, že Natalie byla více osvalená, ale více než kolik? Nebo více než kdo? Stejně důležité jako to, jak jste připraven vy, je to, jak jsou připraveni ti ostatní. Protože to je ta realita porovnávání. Spíš než porovnávání s ideálem dané kategorie vás porovnávají s těmi, kdo s vámi stojí na tom pódiu.

Sezóna byla dlouhá, jak se ti dařilo držet si režim? Stravovací a tréninkový?

Sezóna byla dlouhá a těžká, ale tím, že mám vedle sebe hodně lidí, co mě podporují, byla zároveň i krásná. Děkuji za ni a doufám v další takovou.

Samotné soutěžní dny jsou hodně náročné, semifinále, podpisovky, sponzoři, fanoušci, expa, a to všechno v průběhu celého dne před tím nejdůležitějším - finálem. Jak to zvládáš motivačně a jak se cítíš mezi fanoušky?

Je to nával, všude spousta lidí, co vám chtějí něco říct, vyfotit se s Vámi, odpovědět na dotaz. Na jedné straně na kraji svých sil, na straně druhé v euforii z toho zájmu, upřímných reakcí a podpory. Do finále je to ta nejkrásnější motivace.

Jak jsou v kategorii bikini definována hodnotící kritéria? A jak se jim ty přizpůsobuješ ve své přípravě?

Kategorie bikini má svá přesná pravidla, stejně jako ostatní kategorie IFBB. Tj. sportovní připravenost, celkový projev a vzhled na pódiu, který má svá celková pravidla, jak se jednotlivé závodnice prezentují a samozřejmě se hodnotí celkový dojem doplněný plavkami a šperky, make-up… Jako všechny ostatní kategorie se i bikini vyvíjí podle trendu, který určují profesionální soutěže v Americe. A já se samozřejmě těmto trendům přizpůsobuji tak, že konzultuji svoji svalovou připravenost a definici, tak i způsob prezentace s odbornými názory lidí, kteří se pohybují v profesionální kulturistice, a samozřejmě mým týmem Bombshell fitness.

A proč ses rozhodla právě pro kategorii bikini?

Protože se mi líbí definice té kategorie, její vymezení vůči ostatním divizím fitness. Líbí se mi ta míra osvalenosti, která je v korelaci se ženskostí a nejde proti jemnosti, naopak. Bikini jsou pro mě ty nejkrásnější sportovkyně v plavkách na pódiu a ty nejkrásnější ženy v civilu ve městě. Určitě nemám v plánu přesouvat se do bodyfitness a ke kulturistice už vůbec ne.

Jsi jediná česká Bikini Pro, cítíš to jako závazek?

Ráda bych tento sport v naší zemi zpopularizovala, zvýšila povědomí a nadchla pro něj co nejvíce holek. Oslovit je, aby se toho chytly, aby si věřily, dělat pro ně semináře, motivovat je.

Vím, že studuješ předposlední ročník vysokoškolského studia, jak se ti daří skloubit trénink, dietu a náročnou přípravu na zkoušky?

Je toho moc, ale já jsem cílevědomá a nevzdávám se. Když máte kolem sebe lidi, kteří vám projevují svou podporu, dají se zvládnout i státnice v dietě.

Jak to vlastně vypadá s tvým týmem? Kdo tě trénuje?

Trénuji se sama, připravuji se sama, stravování si nastavuji sama, a když potřebuji poradit, obracím se na svůj Bombshell fitness team a na rady lidí, kteří se pohybují v profesionální kulturistice. Díky mé účasti v Bombshell teamu jsem se měla možnost výrazně zlepšit v oblasti prezentace na pódiu, dostala jsem v Americe školení pod odborným vedením. Moc mi to pomohlo, musím říct.

A jaká soutěž příští sezóny bude pro tebe nejdůležitější?

Jednoznačně Olympie, pak EVL´s. Do Ameriky se těším, už vím, co mě čeká a jak se na to připravit. Už se nebudu klepat trémou jen proto, že je to Vegas, slavná Olympie a nejlepší z nejlepších. Chystám se vychutnat si to a pro výsledek udělat to nejlepší, co bude v mých silách.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

K tomuto článku není možné vkládat příspěvky.Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie