Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Petra Škopová: Ve 3 ráno na trénink? Náročná příprava přinesla dvě zlaté medaile

4.091 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisí
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí I.zákulisí II.abs.video ženyvideo muži očima J. Dobrovolného, P. Škopové
Target Cup Praha: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Czechia: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo muži
GP Zbraslav (Velká Bíteš): propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Extrifit Cup Kutná Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Survival Cup Lysá n. L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mr. Universe Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo mužiElite Pro: výsledkyfotovideo
Gold Era - Fit. Weekend Brno: propoziceinfo

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023 - výsledky
Mistrovství Čech mužů a žen 2023
- výsledky
Chtěli byste závodit, ale říkáte si, že nemáte na přípravu ideální podmínky? Ve skutečnosti je má málokdo, a jak potvrzuje ohlédnutí Petry Škopové, letošní mistryně Čech i ČR v bikiny fitness žen do 170 cm, za jarní sezónou, týká se to i závodníků, kteří na soutěžích nakonec obsazují ty nejvyšší příčky.

I když Petřina první soutěž v roce 2021 nevyšla úplně podle jejích představ, nevzdala se a díky své píli, spolupráci s šikovným trenérem a podpoře bližních letos dosáhla úspěchů, o kterých se jí ani nesnilo.


[Text: Petra Škopová] Jmenuji se Petra Škopová a je mi 32 let. Fitness jsem se začala věnovat teprve cca 5 let zpátky, když mi dcera nastoupila do školky a já chtěla začít dělat i něco pro sebe. O kategorii bikiny fitness jsem se začala více zajímat asi před 3 roky a mým snem bylo se těmto slečnám alespoň přiblížit. Vzhledem ke svým velkým zdravotním problémům s páteří jsem tomu moc šancí nedávala. Přesto jsem se rozhodla to zkusit.

Můj první start byl v roce 2021 na podzimní soutěži. Teď zpětně vidím, že jsem měla ještě rok počkat. Ale zkušenost, zda se k tomu chci ještě vracet, to byla velmi dobrá a i tuto soutěž jsem si moc užila. Od začátku roku 2022 jsem se rozhodla do toho pořádně šlápnout a udělat nějaký svalový progres. Vlastně jsem poprvé prošla kvalitním objemem, a i když to byl pro mě velký výstup z komfortní zóny, myslím, že se nějaká ta kila navíc nakonec vyplatila. Po celou dobu mě vedl skvělý trenér Marek Sviridov, bez něho bych to se svým přehnaně kritickým okem určitě nezvládla. Jarní sezónu 2023 jsem zahájila na mistrovství Čech a poté na mistrovství České republiky. Na obou soutěžích se mi podařilo vybojovat první místo v kategorii bikiny fitness do 170 cm. Upřímně se mi o něčem takovém ani nesnilo. A opravdu jsem vděčná za to, že se něco takového podařilo a to všechno stálo za to.

Petra Škopová na Mistrovství Čech mužů a žen 2023 a Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023

Musím přiznat, že ke konci diety už mi opravdu docházely síly. Rodina, práce a dvoufázové tréninky byly náročné. Na chvíle, kdy jsem vstávala každý den ve 3 ráno na kardio nebo trénink, asi jen tak nezapomenu. Tady musím poděkovat svému manželovi. Vždy, když jsem to chtěla vzdát, mě zvedl a donutil pokračovat dál.

Moje příprava se neobešla bez pár komplikací, jako asi u každého závodníka. Dvakrát během přípravy se mi zablokovala páteř a skončila jsem u lékaře. Kvůli tomu a svým pochybnostem o sobě jsem se bohužel nezúčastnila nominace na Evropu, což teď beru jako velkou chybu a mrzí mě to. Rozhodně je to pro mě ale motivace do dalšího roku.

Petra Škopová na Mistrovství Čech mužů a žen 2023

I přes to všechno vím, že pokud mi to zdraví dovolí, chci se fitness určitě věnovat dál a za rok se vrátit zase lepší ve všech směrech. I přes velký stres, který se mě na soutěžích držel, to byl krásný zážitek. Poznala jsem spoustu nových skvělých lidí. Je to skvělý pocit být mezi lidmi, kteří přemýšlí jako vy a nekoukají na vás jako na blázna s naváženou krabičkou rýže v ruce.

Myslím, že i organizace soutěží byla skvělá, i když to bylo dlouhé a náročné vzhledem k tomu, že bikiny šly všude poslední.

Petra Škopová na Mistrovství Čech mužů a žen 2023 a Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie