Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Jaké byly jarní mistrovské soutěže dorostu a juniorů 2023 očima závodníků? (IV.)

3.033 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisí
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí I.zákulisí II.abs.video ženyvideo muži očima J. Dobrovolného, P. Škopové
Target Cup Praha: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Czechia: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo muži
GP Zbraslav (Velká Bíteš): propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Extrifit Cup Kutná Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Survival Cup Lysá n. L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mr. Universe Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo mužiElite Pro: výsledkyfotovideo
Gold Era - Fit. Weekend Brno: propoziceinfo

Mistrovství Moravy a Slezska dorostu
a juniorů 2023
- výsledky
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2023 - výsledky
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2023 - výsledky

Letos jsme opět prostřednictvím našeho magazínu oslovili všechny závodníky po mistrovství Čech, Moravy a Slezska a České republiky dorostu a juniorů s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou sezónu, ohlédnout se za soutěžemi, vyslovit své názory, jak se jim líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se představit a vyjádřit se ke klání, jehož se zúčastnili.

Děkujeme opět těm, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho ceníme. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvek juniorské bikiny fitnessky Michaely Chybíkové a klasického kulturisty Daniela Drtiny. Na webu jsme již nabídli ohlédnutí Martiny Procházkové, Václava Abraháma a pohled bikiny fitnessek Zuzany Benešové a Terezy Jarošové.


Michaela Chybíková

Jmenuji se Michaela Chybíková a měla jsem možnost závodit tuto jarní sezónu na juniorských mistrovských soutěžích v kategorii bikiny fitness. Je mi 17 let, takže jsem závodila jak v juniorkách, tak v dorostenkách. Mou závodní sezónu odstartovalo mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo 1. dubna v Ostravě. Poté jsem startovala o týden později na mistrovství České republiky 8. dubna v Čelákovicích.

Moje příprava ve zkratce

Na podzim roku 2022 jsem odstartovala svůj debut na pohárových soutěžích. Konkrétně na Grand Prix Fitness Brno a Beautiful & Strong v Ústí nad Labem. Na soutěži B & S jsem se umístila na 3. místě. Důvod, proč miluju kulturistiku a fitness, je ten, že když se vrátím další sezónu na stage, tak se můžu ukázat lepší. A proto jsem se rozhodla připravit na jarní sezónu. Už jsem z podzimní přípravy měla nějaké zkušenosti a triky, takže pro mě byla tato příprava ze začátku "lehčí". Zhruba po dvou měsících přípravy už mi to tak "jednoduché" nepřišlo a jediné, co mě v tu chvíli drželo, byla disciplína. Ta mi vydržela až do prvního závodu této sezóny…

Mistrovství Moravy a Slezska

Tyto závody pro mě nebyly speciální jen tím, že jsou v mně blízkém městě, ale hlavně to byly mé první mistrovské závody. Jak už jsem zmínila, závodila jsem v dorostenkách i juniorkách. Stres jsem neměla a na stage jsem se těšila. Věděla jsem, že jsem do přípravy dala vše a teď si to už musím jen užít. Celou přípravu se mnou byl můj přítel a jinak tomu nebylo ani v den D. Umístila jsem se v obou kategoriích na 2. místě, měla a mám z toho velkou radost!

Mistrovství České republiky

Z těchto závodů jsem měla poněkud větší respekt, ale ani to mě neodradilo si je užít! Startovala jsem opět jak v juniorkách, tak v dorostenkách. Konkurence (dle mého) byla větší a hlavní, co jsem si přála, bylo být ve finálové šestce. Podařilo se mi nejen to, ale i vyhrát titul vicemistryně České republiky v dorostenkách, a v juniorkách jsem obsadila 3. místo.

Co dál?

Tímto má jarní sezóna končí. Dávám si teď trochu pohov a přemýšlím, kam dál. Jednou z mých myšlenek je přechod do NPC federace, ale uvidíme, kterým směrem vše půjde…

Moc děkuji celé rodině, příteli a kamarádům za obrovskou podporu jak na závodech, tak i mimo ně. Děkuju za přečtení a pozornost.


Daniel Drtina

Jmenuji se Daniel Drtina a rád bych Vám napsal krátké shrnutí mého pohledu na závody, kterých jsem se letos účastnil.

Příprava, kterou jsem započal již v polovině ledna, byla jasně směřovaná na tyto závody. Trochu nám do toho svaz hodil vidle tím, že celkově závody posunul o měsíc dřív, ale myslím si, že pro závodníky, kteří poctivě makají a jdou si za svým cílem na 100 %, to až tak velká překážka nebyla. Přípravu jsem začínal s nějakými 93 kg a končil jsem se závodní váhou na 81,3 kg. Nebylo to mé největší "shazování", ale musel jsem trošku šlápnout na plyn, ať přinesu trošku obstojnou formu, což se mi myslím povedlo. Sice nedisponuji velkým objemem svalů, ale zato jsem přišel ostrý a připravený, bohužel to nestačilo. Kluci v kategorii klasická kulturistika juniorů byli skvěle připravení a hlavně jsem koukal na to, v jakém objemu a kvalitě přišli. To byla pro mě největší motivace do příštího roku, kdy je letošek můj poslední rok jako juniora, pořádně šlápnout na pedál a posunout se o level výš.

Jinak se mi závody líbily, organizace byla skvělá a odsýpalo to, jak mělo. Ceny na mistrovství Čech v Mladé Boleslavi byly vynikající. S přítelkyní, která zde urvala absolutní vítězství v kategorii bikiny fitness, jsme odváželi celý kufr suplementů.

Momentálně se chystám na víkendové závody na Moravě, tedy Mistrovství Moravy a Slezska mužů, a chtěl bych se vlézt do 80 kg v klasické kulturistice. Přítelkyně se nominovala na mistrovství Evropy, takže v květnu si uděláme dovolenou do španělské Santa Susanny a doufejme, že se podaří obsadit vysoké příčky i na cizí půdě.

Z obou závodů máme videa, takže se můžete podívat, co se dělo v backstagi a jak vypadaly celkové závody.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie