Reklama:

Jaké byly jarní mistrovské soutěže dorostu a juniorů 2023 očima závodníků? (I.)

6.181 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisí
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí I.zákulisí II.abs.video ženyvideo muži očima J. Dobrovolného, P. Škopové
Target Cup Praha: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Czechia: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo muži
GP Zbraslav (Velká Bíteš): propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Extrifit Cup Kutná Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Survival Cup Lysá n. L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mr. Universe Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo mužiElite Pro: výsledkyfotovideo
Gold Era - Fit. Weekend Brno: propoziceinfo

Mistrovství Moravy a Slezska dorostu
a juniorů 2023
- výsledky
Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2023 - výsledky
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2023 - výsledky

Letos jsme opět prostřednictvím našeho magazínu oslovili všechny závodníky po mistrovství Čech, Moravy a Slezska a České republiky dorostu a juniorů s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou sezónu, ohlédnout se za soutěžemi, vyslovit své názory, jak se jim líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se představit a vyjádřit se ke klání, jehož se zúčastnili.

Děkujeme opět těm, kteří si našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho ceníme. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvek Václava Abraháma, který vstoupil do letošní sezóny ve velkém stylu. Na mistrovství Moravy a Slezska i mistrovství ČR dokázal ovládnout nejen svoji kategorii, ale v obou případech se stal také absolutním vítězem v kulturistice juniorů!

Ohlédnutí dalších závodníků Vám zprostředkujeme v následujících článcích.


Václav Abrahám

Zdravím redakci a všechny čtenáře na Ronnie.cz. Jmenuji se Václav Abrahám a byl jsem jeden z mnoha účastníků jarních mistrovských soutěží juniorských kategorií. Konkrétně jsem soutěžil v kategorii kulturistika juniorů do 77 kg na mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo v Ostravě v sobotu 1. dubna 2023, a také ve stejné kategorii o týden později, tedy 8. dubna, na mistrovství České republiky v Čelákovicích.

Pár řádků o přípravě


Kontrola formy 3 dny před Mistrovstvím Moravy a Slezska
dorostu a juniorů 2023
Moje příprava na tuto sezónu začala velmi hekticky. 1. ledna 2023, tedy den po oslavách příchodu nového roku, byl Svazem kulturistiky a fitness České republiky vydán kalendář soutěží pro první část roku. Při pohledu na data soutěží, na které jsem se chtěl připravit, mi zmrzl úsměv na tváři. První soutěž sezóny byla vypsána o několik týdnů dříve, než tomu bylo v minulých letech, a to pro mě znamenalo shodit za 3 měsíce (necelých 14 týdnů) přibližně 16 kg. Hned ten den jsme se tedy zkontaktovali s mým trenérem Lukášem Topinkou, dali jsme rámcově dohromady plán na první týdny přípravy a ještě tentýž večer jsem odjel velmi intenzivní trénink nohou doprovázený kardiem.

Vzhledem k relativně krátkému času na přípravu byla dieta velmi striktní a tréninky již od začátku nabyly vyšší intenzity, která s blížícím se startem ještě narůstala. Do toho jsem byl jako student Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity nucen absolvovat docházku do předmětů s fyzickými požadavky, jako např. plavání, vytrvalostní trénink, rychlostní trénink apod. To všechno se zasloužilo o to, že pro mě příprava byla opravdu velmi fyzicky i psychicky náročná. S trenérem jsme měli během přípravy obavy ze stahování váhy do váhové kategorie, jelikož forma poměrně rychle gradovala, zatímco mi scházela do cílové váhy ještě spousta kilogramů. Tyto obavy se však nakonec ukázaly jako zbytečné a váha se podařila včas zredukovat.

Mistrovství Moravy a Slezska

Na Mistrovství Moravy a Slezska jsem odjížděl tak trošku s tím, že jsem nevěděl, co očekávat. Nevěděl jsem, jaká bude konkurence, a vzhledem k mé pětileté soutěžní pauze jsem byl i z výstupu před publikem mírně nervózní. Závody se konaly ve velmi útulném prostředí Music Clubu Garage v Ostravě. Musím říct, že soutěž byla velmi dobře zorganizovaná, pořadatelé poskytli závodníkům dostatečně velké zázemí, závodníci byli včas informováni o svém nástupu na pódium apod. Také bych vyzdvihnul skvělé ceny pro vítěze, které poskytli sponzoři klání. Jediné, co bych pořadatelům vytknul, bylo asi pozdní vydání fotek a také jejich kvalita.

Václav Abrahám na Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů 2023

Na této soutěži se mi podařilo vybojovat titul juniorského mistra Moravy a Slezska do 77 kg, a dokonce i absolutní prvenství v kulturistice juniorů napříč všemi váhovými kategoriemi.

Mistrovství ČR

Ihned po odměně za sobotní úspěch v podobě skvělého burgeru mě čekal návrat do tvrdé reality, tedy další superkompenzace. Další týden dřiny, odvodňování a cukrování vyvrcholil na Bílou sobotu 8. dubna v Čelákovicích, kde se konalo mistrovství České republiky, kam se sjeli ti nejlepší z obou oblastí. Zde musím opět vyzdvihnout pořadatelský tým, který celou soutěž zvládl opravdu skvěle, s minimálními časovými prodlevami a bez zmatků. Pořadatelé byli omezeni prostorem, a to především zázemím pro závodníky, ale díky systému soutěžních bloků měl nakonec každý závodník dostatek prostoru se včas a kvalitně připravit na svoji prezentaci na pódiu.

Václav Abrahám na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2023

Moje kategorie nastupovala stejně jako na mistrovství Moravy a Slezska až v posledním bloku, takže čekání bylo velmi zdlouhavé, ale dalo se krátit sledováním některých velmi kvalitních závodníků. Na mistrovství republiky se mi podařilo zopakovat obrovský úspěch z minulého týdne, tedy vítězství ve váhové kategorii kulturistika juniorů do 77 kg, a navíc i zisk titulu absolutního mistra České republiky v kulturistice juniorů.

Václav Abrahám na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2023

Plány do budoucna

Mistrovstvím ČR pro mě sezóna ještě zdaleka nekončí - ba naopak. Čeká mě vrchol letošní sezóny, a to mistrovství Evropy ve Španělské Santa Susanně, na které se mi podařilo nominovat do kategorie klasická kulturistika juniorů. Příprava tedy pokračuje a pevně věřím, že české kulturistice nejen já, ale i ostatní závodníci uděláme ve Španělsku pěknou reklamu. Závěrem bych rád touto formou poděkoval svému trenérovi Lukáši Topinkovi za skvělé vedení přípravy a předávání jeho cenných zkušeností a nemalý dík patří i mé rodině a přítelkyni, kteří mě i v těžkých chvílích, které kulturistická příprava obnáší, drželi nad vodou a všemožně mi pomáhali.

Václav Abrahám se svým trenérem Lukášem Topinkou
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 80 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie