Reklama:
PROTEINOVÉ HODY - klikněte zde!
Akční slevy na proteinové suplementy a proteinové tyčinky! Více zde.

Jiří Dobrovolný: Z obézních 110 kg k medaili na mistrovství republiky

10.383 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisí
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí I.zákulisí II.abs.video ženyvideo muži očima J. Dobrovolného, P. Škopové
Target Cup Praha: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Diamond Cup Czechia: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo muži
GP Zbraslav (Velká Bíteš): propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Extrifit Cup Kutná Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Survival Cup Lysá n. L.: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
Mr. Universe Prague: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.
video ženyvideo mužiElite Pro: výsledkyfotovideo
Gold Era - Fit. Weekend Brno: propoziceinfo

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023 - výsledky
Mistrovství Moravy
a Slezska mužů a žen 2023 - výsledky
Letošní jarní mistrovské soutěže napsaly mnoho zajímavých příběhů. Na pódiích se představili nejen zkušení závodníci, ale také ti, kteří se před rozhodčí mistrovských soutěží postavili vůbec poprvé. Patřil mezi ně také Jiří Dobrovolný, kterého byste ještě před pár lety na úspěšného závodníka nejspíš netipovali. Rozhodl se ale ve svém životě udělat radikální změnu a jeho snaha byla nakonec korunována úspěchem, po kterém toužil - medailovým umístěním na mistrovství republiky! Přinášíme Vám jeho příběh a krátké ohlédnutí za dosavadními závody.


[Text: Jiří Dobrovolný] Moje cesta k tomuto sportu se začala otevírat před třemi lety, kdy jsem si řekl, že již nebudu dál obézní a že chci něco udělat hlavně pro sebe a pro své zdraví. Vážil jsem cca 110 kg. Bylo to strašné, jelikož moje tělo obalovala tuková vrstva cca 30 kg. Nechápu, jak jsem se mohl dopracovat do něčeho takového, co člověku omezuje život ve všech směrech. Do zdravého životního stylu jsem se pustil naplno a během 12 měsíců jsem ztratil 25 kg na váze. Tuky byly pryč, tak jsem se zaměřil na formování postavy. Fitness se stalo mým koníčkem a životní cestou.

I když mi bylo již 38 let, rozhodl jsem se, že se cvičení budu věnovat naplno pod vedením zkušeného trenéra a dostanu se až na dráhu závodníka a sportovce. Stalo se to mým velkým snem. Pod vedením toho nejzkušenějšího, Filipa Štefloviče jsem se začal od srpna loňského roku intenzivně připravovat na závodní dráhu. Moje cesta směřovala hlavně do physique mužů masters, ale ještě nebyl věk na to se do této kategorie dostat.

Závody jsem začal na pohárových soutěžích, kde jsem si vyzkoušel, jaké to je. Cíl byl ale jasný, chtěl jsem se zúčastnit mistrovských soutěží a samozřejmě uspět. První soutěž mistrovství Moravy a Slezska v kategorii physique mužů do 178 cm nedopadla až tak zle. Získal jsem 4. místo a to mě namotivovalo ještě více. Z mistrovství republiky jsem si prostě chtěl nějakou medaili odnést, bylo to mým velkým snem. Mistrovství republiky se pro mě stalo něčím, co se mi do srdce zapsalo snad již navždy. Den před závody jsem se dozvěděl na registraci závodníků, že se konečně můžu zúčastnit kategorie, která je mi věkem blízká, physique masters. V tu chvíli jsem věděl, že do prezentace na závodních prknech dám vše. Chtěl jsem medaili. Prostě jsem si řekl, že ji musím mít.

Jiří Dobrovolný na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023

Podařilo se mi získat bronzovou medaili a titul druhý vicemistr České republiky. Byl to nejšťastnější den v mém životě. Do každého tréninku jsem dal maximum a vše jsem musel skloubit se zaměstnáním a rodinou, proto je pro mě toto umístění nesmírně cenné. Splnil se mi sen, kterému jsem se plně věnoval, od srpna minulého roku intenzivně.

Jiří Dobrovolný (vpravo) na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2023

Organizaci a kvalitu závodu v Praze bych zhodnotil jedním slovem - úžasné. Perfektní stage a krásně zorganizované závody. Zázemí pro závodníky bylo prostorné a vše fungovalo na jedničku. Osvětlení, prostory, hudba, vše mě pohltilo a užíval jsem si každou minutu.

Teď je můj další cíl umístit se i na Fitness Weekendu, který se uskuteční v Brně 4. června 2023. Potom už se budu připravovat na příští rok na mistrovské soutěže mistrovství Moravy a Slezska, a hlavně na mistrovství České republiky, kde chci být opět úspěšný a získat nějakou tu medaili a třeba se i kvalifikovat na mistrovství Evropy. Uvidíme, kam to posuneme.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie