Reklama:
VÝPRODEJ: Proteinové palačinky za 11 Kč
...nebo proteiny od 14 Kč a další! Více zde.

Profesionálové na Arnold Classic Europe 2019: výsledky a fotografie

37.657 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2019 - 20. - 22. 9. 2019, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Dominika Holušová • Andrea Moleková • Jana Jeřábková (video)wellness: Nikola Keprtová Pavlína Zalužanská (video)physique: Jan Šiller Alexandr Polyakov (video)Šimon Kutnar kulturistika: Erik ŠmídMartin HorkýOndřej Šesták • Vojtěch Baloun • Karel Tesař klasika: Nikolas GolasLukáš Rejholec Pavel Brožek (video)
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
video M. Horký a L Rejholec
Info z Arnold Classic Europe:
den 1 - 3 medaile! den 2. a 3.kompletní výsledky s body
Strongman:
profesionálové

V prostorách barcelonského výstavního a kongresového centra Fira Gran Via ve dnech 20. až 22. září proběhl devátý ročník multisportovního festivalu Arnold Classic Europe, k jehož vrcholům už podruhé v řadě patřilo také klání IFBB Elite profesionálů. Ti na evropském "Arnoldu" tentokrát dostali prostor v kulturistice mužů open, classic physique, physique mužů, bikiny fitness žen a fitness žen. Ve hře přitom byla kvalifikace na listopadové mistrovství světa profesionálů určená vítězům, bojovalo se ale také o podíly z finanční odměny o celkové výši 60.000 dolarů, což představuje asi 1.409.000 Kč!

Arnold Classic Europe 2019 - kulturistika mužů open

Arnold Classic Europe pro profesionály z mezinárodní federace IFBB znamená vedle mistrovství světa pravděpodobně tu druhou nejdůležitější soutěž sezóny. V Barceloně to ostatně bylo znát. V královské kategorii, za kterou je považována kulturistika mužů open, se sešla absolutní špička IFBB Elite profesionální scény, ze které na pódiu chyběl pouze Tomáš Kašpar. Toho na poslední chvíli ze hry vyřadilo svalové zranění paže, které by pro našeho profíka ovšem nemělo znamenat ještě úplný konec sezóny. Na mistrovství světa profesionálů Tomáš totiž za několik týdnů závodit plánuje!

Arnold Schwarzenegger, Michal Križánek a Rafael Santonja na Arnold Classic Europe 2019 (foto: Jakub Kopček / EastLabs.sk)

Při neúčasti Tomáše Kašpara do bojů na pódiu zasáhlo třináct kulturistů. Našlo se mezi nimi i několik těch, kteří by za běžných okolností nastoupili spíše v kategorii do 90 kg. Jenomže ta v Barceloně vypsána nebyla, a tak lehkotonážníkům nezbylo než si to rozdat v souboji s masivnějšími borci. Na základě papírových předpokladů se dalo soudit, že by na této v pořadí devětatřicáté IFBB Elite profesionální soutěži o přední příčky měli bojovat zejména Michal Križánek, Szymon Łada, Lorenzo Leeuwe a Mika Sihvonen, jenž představuje právě jednoho z kulturistů, kteří svou soutěžní hmotností spadají do devadesátky.


Semifinálová vyvolávání:
1.Križánek, Lada, Leeuwe, Sihvonen
2.Lukovets, Maria, Petruio, Taranukho, Wilson
3.Cagnard, Gutierrez, Przyszlak, Taranukho, Henderson
4.Križánek, Lada, Leeuwe, Sihvonen

Zmínění závodníci na soutěži nezůstali své pověsti nic dlužni a byli to právě oni, kteří pózovali bok po boku v prvním semifinálovém vyvolávání. Zdálo se přitom, že je v něm klidně mohl doplnit ještě běloruský profík Ilya Lukovets, jenž se od začátku své profesionální kariéry může chlubit dobrými objemy, k nimž tentokrát přidal i výbornou formou. Ostatně rozhodčí jej do první pětice v dalším průběhu soutěže také posunuli, a tak si Ilya v den svých osmadvacátých narozenin nadělil pěkný dárek ve formě pátého místa a k němu náležejícího šeku na 1.000 dolarů. Nepříliš populární čtvrtou příčku tentokrát bral Nizozemec Lorenzo Leeuwe. Trenér čtyřiadvacetiletého závodníka Patrick Tuor se po soutěži netajil, že výsledku svého svěřence nerozumí, když jej viděl výše. Jenomže konkurence v top 5 na letošním Arnold Classic Europe byla výborná a někdo zkrátka čtvrtý být musel. Lorenzo byl fantastický připravený, zejména v zadních postojích byl doslova vydrátovaný na kost. Co jej ovšem zřejmě limituje, jsou jeho poněkud nezvyklé tvary a tentokrát navíc platilo, že mu v porovnání s borci, kteří se umístili před ním, chyběla separace kvadricepsů.

O třetí a druhé místo se strhl vyrovnaný boj mezi Szymonem Ładou a Mikou Sihvonenem. Polák zaujal spoustou plných, hustých svalů, byl ve formě a nabídl výbornou nejsvalnatější pózu i pěknou pózu břicho - stehna. Fin pak na pódium přinesl úzký pas, precizní kontrolu břišních svalů, parádní oblé plné kvadricepsy i volnou sestavu, na kterou se dobře dívalo. Ačkoliv tentokrát za svou dotažeností z loňského mistrovství světa profesionálů, kde zvítězil v lehčí váze, možná o vlásek zaostal, stále závodil ve výborné formě. Ta mu stačila na to, aby Szymona s rozdílem jediného bodu udolal a aby prokázal, že je pravdou, co dlouhodobě říká. Tedy, že objemy nejsou v kulturistice všechno.


Finanční odměny:
1. místo10.000 $
2. místo5.000 $
3. místo2.500 $
4. místo1.500 $
5. místo1.000 $
celkově20.000 $

K vítězství se probojoval už před soutěží favorizovaný Michal Križánek, jenž závodil ve velmi dobré formě a soupeře tradičně zastínil svými objemy. Byl totiž opět jednoznačně nejmasivnějším závodníkem na pódiu. Na to přinesl kromě jiného brutální dvojitý biceps zezadu, při kterém jste snad ani nevěděli, kam se dříve dívat, a paže, jimiž se rovná i absolutní špičce z konkurenční profesionální ligy IFBB Jima Maniona. Samozřejmě i Michal má do budoucna ještě na čem pracovat, obzvlášť pokud se chce ve své kariéře ještě dále posunout, ale to sám jistě dobře ví. Za 896 dnů, které jej dělí od jeho prvního soutěžního startu na Extrifit Slovakia Cupu 2017, ušel po všech stránkách pořádný kus cesty. Díky svému sobotnímu triumfu má mezi IFBB Elite profesionály na kontě už celkem devět vítězství. Stále přitom platí, že si na profesionální scéně mezinárodní federace IFBB drží neporazitelnost, a i dnes prokázal, že pro soupeře nebude vůbec snadné jej o ni připravit!

Další členové startovního pole si na pětici nejlepších už drželi znatelný výkonnostní odstup, když jim často chyběly potřebné objemy, anebo měli rezervy ve vyváženosti postavy. Co jsou třeba takovému Raylisonovi Mariovi platné jeho úžasné vrcholky bicepsů, když mu k nim chybí dostatečné objemy v dolní polovině těla. U Sergeye Taranukha a Marcela Przyszlaka byla skutečnost, že se při porovnání se špičkou své kategorie tak nějak ztráceli, pak dána tím, že na soutěži původně plánovali závodit v kategorii classic physique. Oba ovšem hmotnostní limit své kategorie při prezentaci o kilogram nesplnili, a tak museli být rádi, že dostali alespoň příležitost nastoupit mezi těžkotonážníky.

Arnold Classic Europe 2019 - výsledky kulturistiky mužů open
p. č. jméno stát celk.
1. 11 Michal Križánek Slovensko 18
2. 8 Mika Sihvonen Finsko 37
3. 3 Szymon Łada Polsko 38
4. 7 Lorenzo Leeuwe Nizozemsko 60
5. 12 Ilya Lukovets Bělorusko 77
6. 2 Raylison Maria Nizozemsko 73
7. 10 Sergey Taranukho Rusko 76
8. 4 Fabio Petruio Itálie 76
9. 14 Eddy Wilson Surinam 79
10. 1 David Henderson Velká Británie 105
11. 13 Eric Cagnard Francie 108
12. 9 Marcel Przyszlak Polsko 112
13. 5 Toni Gutierrez Španělsko 127

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Jakuba Kopčeka naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2019 - classic physique


Semifinálová vyvolávání:
1.Danilets, Mbomni, Cyronek, Romanov, Vergara
2.Lavreev, Jovanovic, Rodal, Maschberger, Percival, Štefek
3.Danilets, Mbomni, Maschberger, Cyronek, Romanov, Vergara

Kategorie classic physique má proti své obdobě, tak jak ji známe z profesionální ligy IFBB Jima Maniona, v mezinárodní federaci IFBB svá specifika. Závodníci musejí splňovat přísnější hmotnostní limit než jejich kolegové od konkurence a navíc je pro ně povinnou a pro úspěch také klíčovou pózou vakuum. S ohledem na to, že se na Arnold Classic Europe letos sešlo hned devatenáct závodníků, proběhla nejprve eliminace, která měla určit deset semifinalistů. Mezi nimi rozhodčí kromě jiného i svým vakuem nejvíce zaujali Aristide Mbomni Tiam, Denis Romanov, Adrian Cyronek, Jaime Vergara a Serhii Danilets, kteří tak pózovali v prvním vyvolávání. V tom druhém se objevil i český profík Lumír Štefek, a také třeba Sebastian Maschberger, jenž si jako klasickou pózu zvolil tu vítěznou a doslova v ní zářil. I proto následně dostal ještě prostor k porovnávání s nejlepší pěticí ve třetím vyvolávání prejudgingu.


Finanční odměny:
1. místo5.000 $
2. místo2.500 $
3. místo1.200 $
4. místo800 $
5. místo500 $
celkově10.000 $

V dalších kategoriích se finanční odměny na Arnold Classic Europe 2019 distribuovaly shodně

Vítězem byl nakonec vyhlášen Ukrajinec Serhii Danilets, který letos závodil už popáté a ještě nepoznal hořkost porážky. Ačkoliv Serhii nedisponuje právě nejklasičtější postavou, tak na soutěže chodí vždy špičkově připraven, dokáže vytvořit iluzi mohutnosti a už několikrát vzpomínané vakuum ovládá perfektně. Druhé místo vybojoval Němec Aristide Mbomni Tiam, který rozhodčím nabídl parádní plné oblé svaly, flexibilitu, napruhovaná spodní záda i úzký pas. Medailový výsledek si domů veze také také třetí Rus Denis Romanov, jenž se prezentoval vyváženou postavou a stoprocentní připraveností. Otázkou v jeho případě bylo jedině to, jestli se pro borce nastupujícího v classic physique hodí provést volnou sestavu na skladbu Fire od kapely Scooter. Pózing samozřejmě s hudbou sladěný neměl a nemohl by mít, asi ani kdyby jel na piku. Lumír Štefek na evropském Arnold Classic vybojoval deváté místo, což v konkurenci, jaká se zde sešla, představuje velmi dobrý výsledek.

Arnold Classic Europe 2019 - výsledky classic physique
p. č. jméno stát celk.
1. 79 Serhii Danilets Ukrajina 25
2. 71 Aristide Mbomni Tiam Německo 30
3. 74 Denis Romanov Rusko 50
4. 82 Adrian Cyronek Polsko 60
5. 84 Jaime Vergara Španělsko 70
6. 83 Sebastian Maschberger Německo 61
7. 78 Vladimir Jovanovic Srbsko 72
8. 69 Bernard Percival Antigua a Barbuda 79
9. 89 Lumír Štefek Česká republika 98
70 Sam Mikaelsson Švédsko
72 Marcos Herrera Španělsko
75 Radoslaw Smyk Polsko
76 Mariusz Żaba Polsko
77 Antonio Ludovico Itálie
85 Rodrigo Coelho Brazílie
86 Josep Mayoral Španělsko
90 Asaad Bin Abood Indie
DNC 81 Alexander Lavreev Rusko
DNC 87 Jesus Rodal Španělsko 56

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Jakuba Kopčeka naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2019 - physique mužů

V mužském physique závodilo pětadvacet profíků, a tak i zde došlo na eliminaci. Z té nakonec do finále postoupil rovný tucet borců. Při neúčasti dvou největších osobností kategorie Dmytra Horobetse a Marcose Felize bylo zřejmé, že se na soutěži zrodí nová hvězda. Tou se díky svému vůbec prvnímu profesionálnímu vítězství stal Brit Abies Nosa, jehož dosavadním výsledkovým maximem mezi IFBB Elite profíky byla druhá příčka z loňského ročníku IFBB Elite Pro Austria. Na cenné umístění v první pětici dále dosáhli Daniel Garrido, Thierry Bayala, Dennis Johansen a Dmitry Voevodchuk.

Arnold Classic Europe 2019 - výsledky physique mužů
p. č. jméno stát celk.
1. 37 Abies Nosa Velká Británie 10
2. 34 Daniel Garrido Španělsko 12
3. 31 Thierry Bayala Francie 13
4. 22 Dennis Johansen Norsko 16
5. 38 Dmytro Voievodchuk Ukrajina 25
6. 28 Valentino Soekha Nizozemsko
7. 16 Aleksandr Perminov Rusko
8. 21 Mahmoud Elmawardy Velká Británie
9. 15 Jetmir Goqi Kosovo
10. 26 Rafał Zabawa Polsko
11. 33 Hélder Marinho Portugalsko
12. 30 Yury Ilyin  Rusko
17 Omer Bahmed Katar
18 Jean Desulme Francie
19 Angel Carrasco Španělsko
20 Oskar Tchorzewski Polsko
23 Aleksandr Krupnov Rusko
24 Mickael Pretot Francie
25 Dexter Simon Trinidad a Tobago
27 Giancarlo De Luca Brazílie
29 Maxim Teslya Rusko
32 Mahmood Mohisin Ebrahim Bahrajn
35 Marcel Treichler Brazílie
36 Jose David Barragán Španělsko
39 Victor Alfonso Coats Itálie

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Jakuba Kopčeka naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2019 - bikiny fitness žen

Také mezi bikiny fitnesskami se sešla početná a mimořádně kvalitní konkurence. Na pódiu o přízeň rozhodčích přitom bojovaly hned tři české profesionálky, z nichž si nakonec nejlépe vedla Marina Mocanu, které patří šesté místo. Veronika Zemanová a Lenka Myslivcová přes velmi dobrou formu neprošly nástrahami eliminace. U Lenky Myslivcové tomu tak přitom bylo jenom velmi těsně. Po vzpomínané eliminaci mělo pět závodnic stejně bodů, a tak si to na pódiu v dodatečném porovnání ještě rozdaly v souboji o poslední volné postupové místo do semifinále. V tomto porovnávání pózovala i naše závodnice, štěstí se ale nakonec usmálo na některou z jejích soupeřek. Vítězství vybojovala Ruska Yana Kuznetsova, kromě které se v první pětici umístily i Allison Testu, Oksana Bryhidyr, Kristina Narbutaitytè a Ivanna Escandar.

Arnold Classic Europe 2019 - výsledky bikiny fitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 51 Yana Kuznetsova Rusko 6
2. 56 Allison Testu Portugalsko 14
3. 62 Oksana Brygidyr Ukrajina 14
4. 60 Kristina Narbutaitytė Litva 18
5. 41 Ivanna Escandar Španělsko 20
6. 57 Marina Mocanu Česká republika
7. 55 Ramona Žiauberytė Litva
8. 49 Karina Gavrikova Maďarsko
9. 45 Brigitta Bekefi Maďarsko
40 Andra Vagur Estonsko
43 Reet Reimets Estonsko
44 Maryna Oborska Ukrajina
47 Aldijana Karaduz-Sejdovic Německo
48 Veronika Zemanová Česká republika
50 Lenka Myslivcová Česká republika
52 Roxana Lefter Itálie
53 Natalia Odintsova Rusko
54 Elena Skvortsova Rusko
58 Massiel Alvarado Lucembursko
59 Irina Zheleyko Rusko
61 Natalia Lugovskikh Rusko
63 Marilena Strati Řecko
DNC 42 Melina Keltaniemi Finsko

Rozsáhlou fotogalerii z Arnold Classic Europe 2019
plnou vydařených snímků z objektivu Jakuba Kopčeka naleznete zde
na stránkách Eastlabs.sk. Fotografie ve vyšší kvalitě si můžete zakoupit zde.

Arnold Classic Europe 2019 - fitness žen

Fitnessky mezi IFBB Elite profesionálkami nemají právě na růžích ustláno. Arnold Classic Europe totiž představovalo teprve druhou soutěž, na které letos jejich kategorie byla vypsána. Vítězství v konkurenci čtyř soupeřek vybojovala Ukrajinka Oksana Orobets, která na záda podstatným způsobem dýchala Nikolett Szabó z Maďarska. Třetí místo patří slovenské profesionálce Evě Bánikové.

Arnold Classic Europe 2019 - výsledky fitness žen
p. č. jméno stát celk.
1. 65 Oksana Orobets Ukrajina 19
2. 64 Nikolett Szabó Maďarsko 19
3. 68 Eva Bániková Slovensko 30
4. 67 Eveliina Tistelgren Finsko 39
5. 66 Kalina Zygowska Polsko 45


Foto:
www.eastlabs.sk / Jakub Kopček


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

24.09.22:48Zodiak411 - Spíš bych čekal, že si ho Santonja zkusí zavázat nějakým v..
24.09.20:54amoresPE - Tak tak, skôr či neskôr Krizo prejde k Manionovy, ale ešte..
23.09.14:45xroll - Křižánek to má určitě dobře spočítané. Nepochybuju o tom, ..
23.09.13:23Diegito - Dobře vystiženo. Jestli si vydělá za závod plus minus podo..
22.09.20:49deiw - Taková docela nuda tohle, žádný náboj a napětí. Vždycky Kr..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 42 sekundami?Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie