Reklama:

Nikolas Golas - rozhovor před Arnold Classic Europe 2019

9.322 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2019 - 20. - 22. 9. 2019, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Dominika Holušová • Andrea Moleková • Jana Jeřábková (video)wellness: Nikola Keprtová Pavlína Zalužanská (video)physique: Jan Šiller Alexandr Polyakov (video)Šimon Kutnar kulturistika: Erik ŠmídMartin HorkýOndřej Šesták • Vojtěch Baloun • Karel Tesař klasika: Nikolas GolasLukáš Rejholec Pavel Brožek (video)
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
video M. Horký a L Rejholec
Info z Arnold Classic Europe:
den 1 - 3 medaile! den 2. a 3.kompletní výsledky s body
Strongman:
profesionálové

Nominační sraz závodníků před Arnold Classic Europe 2019

Ve dnech 20. - 22. září se v Barceloně uskuteční jedna z nejočekávanějších soutěží sezóny amatérů i Elite profesionálů mezinárodní federace IFBB, když se zde uskuteční Arnold Classic Europe.

Naše amatérské závodníky, kteří se měli ve Španělsku představit, jsme pro Vás sledovali už na nominačním srazu, a ty, kteří nominací prošli a rozhodli se na "Arnoldu" skutečně startovat, jsme pro Vás oslovili se žádostí o rozhovor, případně i o tréninkové video. Některé už před jejich startem na nedávné soutěži IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE.

Podle aktuálně dostupných informací by se mělo Arnold Classic Europe zúčastnit 16 českých závodníků a tím, kterého Vám představíme dnes, bude juniorský klasický kulturista Nikolas Golas. Nikolas začal svoji soutěžní kariéru již před 4 lety v kategorii staršího dorostu a Arnold Classic Europe bude jeho první zahraniční a mezinárodní soutěží.

Seznam našich dalších kulturistů, kteří se v Barceloně představí, Vám nabízíme i s odkazy na jejich rozhovory a videa níže. Všem přejeme hodně štěstí.

jménokategorie
Nikolas Golas klasická kulturistika juniorů
Lukáš Rejholec klasická kulturistika juniorů
Pavel Brožek klasická kulturistika masters a mužů nad 180 cm
Karel Tesař kulturistika mužů do 75 kg
Erik Šmíd kulturistika juniorů 16 - 23 let nad 75 kg
Martin Horký kulturistika juniorů 16 - 23 let nad 75 kg
Ondřej Šesták kulturistika juniorů 16 - 23 let nad 75 kg
Vojtěch Baloun kulturistika juniorů 16 - 23 let nad 75 kg

Nikolas Golas

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Moravy a Slezska 2018 - 8. místo v kulturistice juniorů do 77 kg
RCO Fitness Cup 2018 - 4. místo v kulturistice mužů do 80 kg
Mistrovství Moravy a Slezska 2017 - 3. místo v kulturistice juniorů do 70 kg
Mistrovství Moravy a Slezska 2015 - 4. místo v kulturistice staršího dorostu do 72 kg

Nikolasi, na Ronnie.cz se s Vámi naši čtenáři mohou prostřednictvím rozhovoru seznámit vůbec poprvé. Mohl byste jim prozradit něco o sobě? Jak jste se dostal ke cvičení a kdy Vás pak napadlo, že byste chtěl i závodit?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz! Jmenuji se Nikolas Golas a je mi 21 let, narodil jsem se v Českém Těšíně a nyní bydlím v Karviné. Mám vystudovanou střední zdravotnickou školu, po které jsem pracoval rok jako zdravotní bratr, a nyní opět studuji na vysoké škole v Karviné, kde nastupují do prvního ročníku. Mezitím si přivydělávám ve fitness centru.

Ke cvičení jsem se dostal již ve svých 15 letech, kdy mě poprvé do fitka vzal otec. (úsměv) Snažil jsem se se sebou něco dělat, protože když jsem byl menší, spolužáci na základní škole se mi posmívali, že jsem tlouštík. (smích) To byl asi prvotní podnět mého začátku ve fitku a strašně mě to začalo naplňovat a bavit. Tak jsem se dostal do kontaktu s jediným velkým kulturistou v blízkém okolí a aktuálně mým skvělým kamarádem a trenérem Patrikem Jablonskim, se kterým jsme zkusili hned po mé první soutěži v dorostu, na kterou jsem se připravoval sám jen podle informaci z okolí, společnou přípravu, která vyšla nad mé očekávání - už jako čerstvý osmnáctiletý junior jsem na mistrovství Moravy skončil na 3. místě v konkurenci 20 závodníků. Kvůli praktické části maturity jsem bohužel nemohl pokračovat přípravu na republiku, což mě hodně mrzelo. Až natolik mě fitness svět pohltil, že jsem si strašně přál se živit něčím, jako je cvičení a trénování lidí okolo sebe, kterým se snažím pomoct, ať jsou oni samotní se sebou spokojení a mohou dojít ke svým určeným cílům.

Závodit jste začal už v dorosteneckých kategoriích. Když se ohlédnete zpět, dělal jste nějaké chyby, které si zpětně uvědomujete? Ať už v tréninku, jídle, nebo předsoutěžní přípravě.

Ano, začal jsem soutěžit již jako dorostenec a chyb jsem dělal spoustu, asi jako každý bez pořádného vedení a znalostí. Každý děláme chyby a já nebyl výjimkou. (smích) Nejspíš to bylo i tím, že jsem to nebral tak vážně jako dnes a nesoustředil se na soutěž, spíš jsem ze začátku soutěžil, abych byl vyrýsovaný, měl "vánočku" a vypadal v létě na bazéně po soutěži dobře, ale jak říkám, bylo mi 17 a ještě jsem to soutěžení nebral tak vážně jako dnes, spíš jako zpestření koníčku, který mě tak hodně naplňuje a baví.

Jaký typ tréninků Vás baví nejvíce? Užíváte si spíše silové, nebo pumpovací tréninky? Máte oblíbenou, nebo naopak neoblíbenou partii?

Mám rad kombinaci obou typů tréninku, jak pumpovacích, tak silových, ale důležité je cvičit hlavně tak, aby se člověk nezranil a mohl vydržet cvičit dlouhou dobu, takže poslední dobou spíš cvičíme s trenérem hlavně pocitově a hodně se snažíme partii prokrvit, ale také přidat třeba do tréninku 1 - 2 silové cviky na danou partii. Měl jsem jako slabinu vždy nohy, což jsem se snažil za poslední rok a půl změnit, a hodně jsem se na to zaměřil. Miluji tu bolest, jak to pálí, takže aktuálně nejraději cvičím nohy, i když je to dřina. (smích) Vyloženě asi nemám partii, která by mě nebavila. Baví mě cvičit úplně všechno.

Zkoušel jste v letošní přípravě něco nového, nebo jste se držel osvědčených postupů? Jak jste před Arnoldem spokojený se svou formou?

Ano, když srovnám tuhle přípravu s těmi, co byly před ní, určitě je jiná a je taky daleko více náročná. Postupy však nějak neměníme, hlavně se snažím naslouchat svému tělu a svému trenérovi. Většinu tréninku se mi věnuje víc než na 100 % a za to jsem opravdu velice rád. Mám přes všechnu tu únavu a tvrdé tréninky upřímnou radost z této přípravy. Forma jde podle plánu, jak by měla, ale spokojený člověk nebude asi nikdy v tomhle světě. (smích) Vždyť to znáte, zrcadlo je věcný nepřítel, ale snažím se být opravdu v pohodě a spokojený, a jak říká trenér, vše jde podle plánu.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Nejvíc bych chtěl poděkovat svým nejbližším, hlavně rodině, a především mamince, která mě naplno podporuje, a svému skvělému trenérovi Patrikovi Jablonskému za to, že se o mě stará jako o svého syna, děkuji moc. A přeji příjemné čtení všem čtenářům Ronnie.cz, opravdu děkuji redakci za možnost rozhovoru na tomto webu.

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.09.10:54amoresPE - Škoda že sa T. Kašpar zranil a nebude na AC...bolo by to z..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra