Reklama:

Jan Šiller před Arnold Classic Europe 2019

5.985 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


ARNOLD CLASSIC EUROPE 2019 - 20. - 22. 9. 2019, Španělsko
Češi před Arnold Classic Europe:
bikiny: Dominika Holušová • Andrea Moleková • Jana Jeřábková (video)wellness: Nikola Keprtová Pavlína Zalužanská (video)physique: Jan Šiller Alexandr Polyakov (video)Šimon Kutnar kulturistika: Erik ŠmídMartin HorkýOndřej Šesták • Vojtěch Baloun • Karel Tesař klasika: Nikolas GolasLukáš Rejholec Pavel Brožek (video)
Před Arnold Classic Europe:
nominace
Z ACE očima závodníků, rozhov.:
video M. Horký a L Rejholec
Info z Arnold Classic Europe:
den 1 - 3 medaile! den 2. a 3.kompletní výsledky s body
Strongman:
profesionálové

Nominační sraz závodníků před Arnold Classic Europe 2019

Již tento víkend bude Barcelona hostit devátý ročník obrovské multisportovní akce Arnold Classic Europe. Do Španělska se sjede více než 5000 atletů a i Česká republika přednedávnem nominovala své zástupce. V tuto chvíli se na Arnold Classic Europe 2019 chystá 16 závodníků a my Vám již tradičně přinášíme rozhovory či tréninková videa zachycující jejich přípravu.

V kategorii physique mužů budou hájit české barvy celkem tři mladí závodníci. Alexandr Polyakov je jistě pro mnohé z Vás již známou tváří. Je pro rok 2019 absolutním mistrem Čech a na našem webu jste měli možnost vidět například jeho trénink prsou a tricepsů či trénink ramen a zad. Jak sám říká, jedním z jeho cílů pro podzimní sezónu bude vybojovat Elite Pro kartu.

Když Šimon Kutnar v minulém roce doprovázel svou přítelkyni Kláru Fišerovou na Arnold Classic, závody ho nadchly natolik, že se rozhodl startovat zde také. Svou sérii podzimních závodů odstartoval a má za sebou 4. místo na IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE, před kterým jsme Šimona vyzpovídali.

Třetím, nejmladším zástupcem kategorie physique je devatenáctiletý Jan Šiller. Ten vybojoval zlato na mistrovství Čech 2018 v kategorii dorostu a poté, co zamakal na objemech, je připravený vyzkoušet formu v mezinárodních vodách. Jeho přípravou ho provází veliké odhodlání a disciplína a my Honzovi děkujeme za rozhovor, který si můžete přečíst níže.

Všem závodníkům přejeme mnoho štěstí v nadcházejících soutěžích!

jménokategorie
Jan Šiller physique mužů do 176 cm
Alexandr Polyakov physique mužů do 180 cm
Šimon Kutnar physique mužů nad 180 cm

Jan Šiller

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2018 - 1. místo ve physique dorostu
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2018 - 9. místo ve physique dorostu

Honzo, vítejte na Ronnie.cz. Mohl byste se našim čtenářům krátce představit a zavzpomínat na Vaše první seznámení s činkami?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz, moje jméno je Jan Šiller, je mi čerstvě 19 let a bydlím na severu Čech, blízko Děčína. Cvičení se věnuji pravidelně od 15 let, kdy jsem začal se svým prvním trenérem. Po roce cvičení, kdy jsem chtěl směřovat v tomto sportu výš (na soutěže), trenér řekl, že na této úrovni se mi nedokáže věnovat. Cca půl roku jsem si cvičil sám a poté jsem narazil přes Filipa Štefloviče, kterého jsem v tu dobu dost sledoval, na mého nynějšího trenéra Vláďu Pajiče, který mě dostal tam, kde teď jsem. Ještě než toto všechno začalo, jsem v posilovně trávil i několik hodin denně už od svých 4 let, kdy mě můj táta bral s sebou na tréninky, také od něj mám disciplínu a vůli dělat tento sport naplno (ne pouze tento sport, ale celkově v mém životě mám vůli a chtíč dokázat cokoli). Tenhle sport totiž nejde dělat jinak než naplno a vždycky na 100 %.

Máte za sebou mistrovské soutěže v dorostu. Čím Vás závodění tak nadchlo, že jste se rozhodl pokračovat v dalších sezónách?

Pamatuji si, jak jsem se připravoval minulý rok na mou první soutěž (mistrovství Čech) a říkal si, co na tom pódiu budu dělat. Měl jsem šílené nervy, jak mám vstoupit na stage a jak pózovat, když to není před zrcadlem. Najednou, když si nás zavolali a seřadili nás pod schody na pódium, tak jsem si řekl, že jdu prostě udělat show a ukázat publiku to nejlepší, co ze sebe můžu dostat. Jakmile jsem si stoupl pod světla a začal pózovat, cítil jsem se tam jako doma a v tu chvíli si řekl, ano, to mě baví, když na vás všechny ty oči koukají. Vyhrál jsem a s trenérem jsme věděli, že potřebuji nabrat spoustu svalů na juniory, tak jsme rozjeli objem a plánovali podzim 2019. První plán byl jít na EVLS Prague Showdown Amateur, bohužel to nevyšlo, dalším plánem bylo právě Arnold Classic Europe, kde se postavím mezi nabitou kategorii physique.

Na kterých partiích se Vám podařilo od minulého roku nejvíce zapracovat?

To je pro mě dost těžká otázka, protože já si připadám, že moje tělo je jedna velká slabina, ale je to asi i tím, že se dost podceňuji. Když to vezmu z pohledu partií, asi nejvíce jsem zapracoval na ramenou (vršek), ale hodně i na stehnech. Samozřejmě se furt musím snažit být symetrický, proto všechny partie cvičím naplno.

Proč právě kategorie physique? Je pro Vás ideální volbou, nebo Vás v budoucnu láká i kulturistika?

Spousta lidí kategorii physique odsuzuje, mě ale tato kategorie naplňuje. Líbí se mi na ní ta přirozenost pózingu, už odmala jsem takový "plážový" kluk, takže jsem měl asi hned jasno. Hlavně ani nejsem tak svalově obdařen, abych si mohl stoupnout mezi kulturisty. Co by se mi ale asi nejvíce líbilo, je classic physique, ti kluci jsou velcí, ale symetričtí, to je to, co by se mi líbilo.

Do Vašeho startu na Arnold Classic Europe zbývá několik dní, zkuste nám přiblížit, jak budou tyto poslední dny před soutěží probíhat?

U této otázky se nedokážu příliš rozepsat, jelikož s trenérem provádíme přípravu stylem operativním (časté kontroly - podle formy). Každopádně můžu napsat, že jsem teď měl pár týdnů kardio nalačno a po tréninku, strava byla napsaná vždy na pár dní a pak podle formy se sestavovala dál. Teď mě čeká kardio už jen po tréninku, od pondělí začneme rozpíjet a dál se uvidí.

Chystáte se na podzim i na nějaké další závody?

Samozřejmě by se mi líbilo jít na nějaké další soutěže, jsem ale v maturitním ročníku na gymnáziu, takže na 100 % nevíme, jestli půjdeme ještě nějaké další soutěže. Nechte se překvapit. (smích)

Je za námi další ročník Olympie, kde měla Česká republika svého závodníka ve physique Ondru Kmošťáka. Sledujete dění okolo profíků? Kdo je Vaším oblíbencem či inspirací?

Ano, profíky sleduji dost, sleduji jak českou, tak zahraniční scénu. Momentálně mým největším hnacím motorem je právě Ondra Kmošťák, který se letos ukázal podle mě v perfektní formě na Olympii a dostal se do top 10 ve physique na světě. To je prostě bomba. Sleduji každé jeho video jak na Instagramu, tak i na YouTube. Líbí se mi, jak pracuje s fanoušky a jak je pokorný vůči tomuto sportu.

Chtěl byste touto formou někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Určitě bych chtěl nejvíce poděkovat svým rodičům, kteří mě neskutečně podporují (jak z hlediska financí, tak po psychické stránce), a vlastně celé své rodině za to, jaká je a jak všichni chápou moje předzávodní nálady. Čtenářům bych rád sdělil, že pokud někdo chce něco dokázat, musí pro to něco udělat. Nic není zadarmo, jsou období, kdy se cítíš perfektně a všechno jde, jak má, ale pak jsou období, kdy tomu tak není, ale ty se nesmíš vzdát, musíš prostě makat dál. Já sám jsem si teď poslední rok zažil obě období, ale přesto všechno jsem nesundal nohu z plynu a makal až do konce a doufám, že se příští týden ukážu v top formě a neudělám naší republice ostudu. (smích) Makejte, ale nezapomínejte si i užívat života!

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra