Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

Závodníci v kulturistice juniorů a physique - rozhovory před IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE 2019

9.985 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP WARSAW FIWE 2019 - 15. 9. 2019, Polsko
Češi před Diamond Cup:
Karel TesařOndřej Šesták Jan Švub (video)Martin HorkýErik Šmíd • Vojtěch Baloun • Lukáš Rejholec • Pavel Kraus • Šimon KutnarKarolína HájkováŠtěpánka ŽidováDominika HolušováNikola Keprtová

Info z Diamond Cup:
kompletní výsledky s body

Z Diamond Cup očima závodníků:


Závodníci
v kulturistice mužů
- rozhovory před IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE 2019
V neděli 15. září se v polské Varšavě uskuteční mezinárodní soutěž IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE 2019, kde budou mít závodníci možnost bojovat o 14 IFBB Elite profesionálních karet. V Polsku by se mělo představit i 14 závodníků z České republiky, které Vám postupně představujeme. Dnes pro Vás máme další 4 z nich, a tak si můžete přečíst rozhovory s juniorskými kulturisty Martinem Horkým, Erikem Šmídem, Lukášem Rejholcem a závodníkem physique Šimonem Kutnarem. Polský Diamond Cup bude pro všechny z nich první zahraniční soutěží vůbec a všichni čtyři o týden později otestují své formy také na Arnold Classic Europe. Hodně štěstí, pánové!

jménokategorie
Martin Horký kulturistika juniorů 16 - 23 let
Erik Šmíd kulturistika juniorů 16 - 23 let
Lukáš Rejholec kulturistika juniorů 16 - 23 let
Vojtěch Baloun kulturistika juniorů 16 - 23 let
Šimon Kutnar physique mužů do 182 cm
Pavel Kraus klasická kulturistika do 175 cm

Martin Horký

Vybrané úspěchy:

Mistrovsvtví ČR dorostu a juniorů 2018 - 2. místo v kulturistice juniorů nad 77 kg
Mistrovství Moravy a Slezska 2018 - 1. místo v kulturistice juniorů nad 77 kg
Grand Prix PEPA Opava 2016 - 3. místo v klasické kulturistice
FitBalance IFBB Czech International Cup 2016 - 1. místo v klas. kult. a kult. juniorů

Martine, naši čtenáři si mohou rozhovor s Vámi přečíst vůbec poprvé. Mohl byste se jim představit? Co Vás kdysi přivedlo do posilovny, kolik Vám bylo let a jaké byly Vaše začátky?

Zdravím všechny čtenáře Ronnie.cz. Jmenuji se Martin Horký, je mi 23 let a bydlím nedaleko Uherského Hradiště. Kulturistice se věnuji od roku 2015, ale cvičit jsem začal o něco dříve, a to v době, kdy mi bylo 17 let, a byly to asi klasické začátky posilování u kamaráda ve sklepě. Tenkrát jsme prostě chtěli nabrat nějaké svaly a dobře vypadat. Četli jsme hodně o Arnoldu Schwarzeneggerovi, který cvičil 6x týdně, 3 hodiny denně a možná i déle, tak jsme si s kluky řekli, pokud chceme vypadat dobře, tak musíme cvičit podobně, a nás to vážně bavilo a drželi jsme se toho. Později mi ale vybavení, které jsme měli k dispozici, nestačilo, a tak jsem začal chodit do fitness centra, a to přesně do Infitness v Uherském Hradišti, kde cvičím stále.

Pokud se nepletu, bude Diamond Cup v Polsku Vaší první zahraniční soutěží. Týden nato Vás pak čeká i amatérské Arnold Classic Europe. Proč padla volba právě na tyto závody? A jaká byla atmosféra na nominaci?

Ano, Diamond Cup v Polsku bude má první zahraniční soutěž. Vzhledem k tom, že je mi 23 let a mám poslední rok jako junior, tak jsem si řekl, že zkusím i nějaké vetší závody, a to v zahraničí. Vždy jsem snil o závodech, jako je Arnold Classic, takže ihned po mistrovských soutěžích roku 2018 jsem se rozhodl připravit právě na Arnold Classic. Je a bude to pro mě obrovská zkušenost a hlavně motivace přijít s co nejlepší formou. Na tyhle závody se připravuji přibližně rok a ještě nikdy sem neměl takový drive a chuť do závodů jako nyní, vždy jsem se snažil tomu dávat vše, ale letos je to prostě jiné, jsou to jiné závody a musím přijít perfektně připravený a nic nepodcenit.

Atmosféra na nominaci byla hodně uvolněná a naprosto bez stresu. Juniorů bylo, myslím, sedm, což jsem nečekal, a všichni vypadali moc dobře, tak doufám, že budeme kvalitně reprezentovat Českou republiku.

Vaše postava na mě působí komplexním dojmem. Jsou nějaké partie, které Vy sám považujete za své silné, nebo naopak slabé stránky?

V první řadě Vám děkuji. Jestli považuji něco za silné partie... no, já jsem spíš typ kulturisty, který především vnímá slabiny a hledá, co zlepšit, ale myslím, že i já mám něco, co u mě dominuje, a to jsou záda a hamstringy, ty mně vždy rostly dobře. Slabin vidím o dost víc, ale jako největší slabinu považuji prsa, i když v poslední době se mi je podařilo celkem zlepšit, ale pořád je na čem pracovat, samozřejmě.

Máte už za sebou řadu soutěží. Vryla se Vám některá z nich do paměti nejsilněji?

Ano, pár soutěží za sebou mám, ale do paměti se mi vryla moje první soutěž, nebo spíš první soutěž pod pořádným vedením, a to pod Matějem Ryšavým, se kterým stále spolupracuji. Byl to FitBalance Cup v Praze roku 2016, kde jsem závodil ve váhové kategorii juniorů a v klasické kulturistice mužů, a obě kategorie jsem tehdy vyhrál. Bylo to pro mě naprosto neuvěřitelné, že se mi podařilo vyhrát i muže. A mé celkové dojmy ze závodu byly naprosto úžasné. Tehdy jsem si uvědomil, že se tomuhle sportu chci věnovat i nadále.

Sledujete dění v profesionální kulturistice? Jaký je Váš tip na letošního vítěze Mr. Olympia a jak se na tento ročník těšíte? Budou Vám tam někteří favorité chybět, nebo naopak vítáte, že jsou letos výsledky otevřené?

Dění sleduji hodně. Myslím, že to bude hodně napínavé, vzhledem k tomu, že letos není žádný favorit, bude to po dlouhé době o něco zajímavější. Podle mě Brandon Curry má velkou šanci vyhrát. Na Arnold Classic v Ohiu porazil i Williama Bonaca, tak si myslím, že má šanci i na Olympii. Uvidí se, v jaké formě ovšem dojde Roelly Winklaar, ten by také eventuelně mohl zvítězit. Já osobně jsem rád, že bude letos konečně závodit Hadi Choopan, a to rovnou v open, tomu bych to přál nejvíc. Podle mě má úžasnou formu a mohl by s pořadím na Mr. O taky hodně zamávat.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc či podporu ve Vaší přípravě?

Ano, rád bych v první řadě poděkoval mé úžasné a milující přítelkyni Veronice Míšové, která je v tom od začátku se mnou a pomáhá mi, jak jen to jde. Dále pak rozhodně mému trenérovi a kamarádovy Matějovi Ryšavému, který pro mě dělá první poslední a mou přípravu bere stejně jako svou vlastní. Už jen to, že si mě nastěhoval na posledních 14 dní k sobě domů, aby závěr přípravy proběhl bez nějakých komplikací... V neposlední řadě kamarádům z fitka, kteří mě podporují a pomáhají, jak jen to jde... Slimane Benyahya, Andrej Kucbel, Tadeáš Kronovetr a Milan Doležal. Tohle jsou lidé, kterým dlužím obrovské díky. A také děkuji internetovému portálu Ronnie.cz, že mi umožnil touho formou jim takhle poděkovat a něco málo o sobě říct čtenářům.

Zpět na přehled


Erik Šmíd

Vybrané úspěchy:

Grand Prix PEPA Opava 2018 - 4. místo v kulturistice juniorů
Grand Prix PEPA Opava 2018 - 2. místo v kulturistice mužů do 80 kg
Grand Prix Fitness Brno 2018 - 2. místo v kulturistice mužů do 80 kg
Partner Cup 2018 - 1. místo v kulturistice mužů do 80 kg

Eriku, naši čtenáři si mohou rozhovor s Vámi přečíst vůbec poprvé. Mohl byste se jim představit? Kdy jste začal se cvičením a co bylo tehdy Vaší motivací?

Vážení čtenáři, jmenuji se Erik Šmíd, je mi 19 let a pocházím ze Zlínského kraje, z Vizovic, nyní žiji v Praze. Posilovat jsem začal zhruba před pěti lety, kulturistice jako takové se věnuji od podzimu 2016, kdy jsem odstartoval svou kariéru kulturisty na kondičních soutěžích, které dopadly nad mé očekávání, a já se rozhodl v tom nadále pokračovat. Mou největší motivací pro to začít cvičit bylo mé okolí. Byl jsem vyzáblý, padesátikilový a lehce přehlédnutelný kluk, kterému to ostatní dávali najevo, ale mysleli to se mnou dobře. Chtěl jsem prostě jen pár kil navíc, nic víc. To se mi taky časem povedlo a stal se z toho můj nový životní styl.

Závodit jste začal už v dorosteneckých kategoriích. Když se ohlédnete zpět, dělal jste nějaké chyby, které si zpětně uvědomujete? Ať už v tréninku, jídle, nebo předsoutěžní přípravě.

Určitých chyb, ať už větších, nebo menších, se dopouštěl každý z nás. Můj největší problém bylo přetrénování. Člověk má obrovský drive, když ho čeká první soutěž v životě, chce ukázat, co v něm je, a za každou cenu uspět. Trénoval jsem tvrdě, ale i ve dnech, kdy jsem měl mít volno, což je pro tělo spíše kontraproduktivní. V tomto případě platí pravidlo "méně je někdy více". Ve stravě nemůžu vytknout nic, protože forma byla, já se cítil dobře a v té době mi daná, trenérem nastavená strava, seděla perfektně. Co bych udělal jinak, je stravování v mimosoutěžním období, po závodech jsem se vždy těšil na "junk food" všeho druhu, takže jsem kvalitní stravu nahrazoval tou nekvalitní, proto jsem v té době možná neměl takový progres, jaký jsem očekával. Rád bych všem vzkázal, že by jídlo neměli podceňovat, a platí to pro soutěžní i mimosoutěžní období. Správně nastavená strava je alfa a omega veškerého úspěchu.

Pokud se nepletu, bude Diamond Cup v Polsku Vaší první zahraniční soutěží. Týden nato Vás pak čeká i amatérské Arnold Classic Europe. Jste před těmito závody nervóznější než před těmi domácími, nebo je to pro Vás stejné? Jak důležité podle Vás je mít na závodech správně srovnanou psychiku?

Nervózní lehce jsem, ale v dobrém slova smyslu. Opravdu se těším na atmosféru, která bude na takto velkých závodech panovat. Jsem naprosto připraven porovnat síly jak s našimi závodníky, tak i se zahraničními. Zároveň pro mě bude velká čest stoupnout si vedle mnohem zkušenějších závodníků, než jsem já, přece jenom, jak již zde bylo zmíněno, jsou to mé první zahraniční závody.

Teď ke psychice. Mít srovnanou psychiku je velké plus pro každého závodníka, ale ne každý to dokáže. Když je člověk psychicky vyrovnaný, pak i jeho projev na stagi vypadá mnohonásobně lépe a pro rozhodčí to dle mého názoru také hraje roli.

Připravujete se na soutěže sám, nebo přípravu či tréninky s někým konzultujete? Jak důležité podle Vás pro závodníka je mít trenéra či kouče?

Pokaždé jsem přípravu s někým konzultoval a nechal se vést, není tomu jinak ani teď, nyní je mým koučem Kiro Markopulos. Mít trenéra, kouče nebo osobu, se kterou můžete přípravu konzultovat, je podle mě to nejlepší, co jako závodník můžete udělat. Přiznejme si, mnohdy jsme sami k sobě skeptičtí, díváme se do zrcadla a většinou se přeceňujeme nebo podceňujeme. Potom je tady od toho trenér, kouč, aby nám na rovinu řekl, jak to doopravdy je, co je dobře, co je špatně, na co se zaměřit, nastavil nám plán pro dosažení našeho cíle a poskytl nám své "know-how". I profíci mají své trenéry a nemají je jen tak pro nic za nic. Neříkám, že se nedá připravit bez trenéra, ale já to beru jako obrovskou výhodu, co se týče soutěží i sebevzdělávání.

Sledujete dění v profesionální kulturistice? Jaký je Váš tip na letošního vítěze Mr. Olympia a jak se na tento ročník těšíte? Budou Vám tam někteří favorité chybět, nebo naopak vítáte, že jsou letos výsledky otevřené?

Možná to bude pro některé čtenáře překvapení, ale já se tady v tomto absolutně neorientuji. Znám nějaká jména, ale nesleduji celkové dění kolem Mr. Olympia. Podívaná to bude určitě velkolepá, ale vítěze nedokážu tipnout. Když tak nad tím přemýšlím, dali jste mi impuls k tomu, abych své obzory rozšířil. Do příštího rozhovoru vše doženu, slibuji. (smích)

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc či podporu ve Vaší přípravě?

V prvé řadě chci poděkovat Vám za pozvání k tomuhle rozhovoru a čtenářům, že můj rozhovor dočetli až sem. Obrovské díky patří mé přítelkyni, která je mi dennodenně obrovskou podporou a oporou a snaží se mi mou přípravu usnadnit, co to jde. Dále děkuji mému kouči, se kterým jsme ušli kus cesty, předává mi spoustu informací a dovede mě až do samého konce.

Děkuji mým přátelům, známým i neznámým za jakoukoliv podporu, bez vás by to nešlo. Závodníkům bych na závěr rád popřál hodně sil a pevné nervy ke konci přípravy, těším se na viděnou.

Zpět na přehled


Lukáš Rejholec

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 2. místo v kulturistice juniorů
BFC Cup 2017 - 1. místo v kulturistice juniorů do 77 kg
BFC Cup 2017 - 4. místo v kulturistice mužů do 80 kg
Mistrovství západních a jižních Čech v silovém trojboji - 1. místo v dorostu do 83 kg

Lukáši, naši čtenáři si mohou rozhovor s Vámi přečíst vůbec poprvé. Mohl byste se jim představit? Kdy jste začal se cvičením a co bylo tehdy Vaší motivací?

V první řadě děkuji za možnost rozhovoru s vámi. Vážím si toho. Jsem obyčejný kluk, který vyrůstal na vesnici a prožil si ještě šťastné dětství bez internetu. V 15 letech na střední se to vše zlomilo. Začal jsem sledovat kamarády, co cvičili v posilovně a už nějak vypadali. Strašně se mi to líbilo. Jako by měli nějakou osobnost a znamenali něco víc, jsem to vnímal. Jako mladý jsem byl dosti stydlivý a spíše jsem se zdržoval mimo pozornost. Ovšem vždy jsem se chtěl lišit od ostatních a být něčím "víc". Měl jsem bezva kamarády ve vesnici, ve které jsem vyrůstal, tak jsme se jednou sešli a domluvili se, že zkusíme cvičit venku a občas zajít do posilky. V tu dobu hodně frčel street workout, a tak jsme se motivovali různými cviky na hrazdě a cvičením s vlastní váhou. Chodili jsme cvičit skoro každý den po škole a byli jsme do toho úplně zapálení. Časem jsme začali častěji chodit i do posilovny (dle možností financí). V posilovně to bylo zase úplně něco jiného. Obrovská motivace a koukat na ty borce, co zvedají 100 kg na bench-press, bylo něco úžasného. Začalo nás táhnout spíše to posilování v posilovně.

Časem jsme se přidali k powerlifting teamu, kde nám pomohli s technikou cviků a správným cvičením. Myslím, že jsem absolvoval zhruba 3 roky závodění jako powerlifter, kdy jsem získal několik titulů mistra České republiky v silovém trojboji. Možná ještě dnes držím národní rekord v bench-pressu v dorostencích do 83 kg s výkonem 155 kg. Ovšem nikdy jsem netrénoval jako lifter, nýbrž vždy jako kulturista. I stravu jsem si vždycky hlídal. Více mě vždy táhlo být prostě veliký. V 17 jsem si vyzkoušel první dietu i s odvodněním. Připravoval jsem se podle knihy Lukáše Roubíka Příprava na soutěž v kulturistice od A do Z. Forma se povedla výborná. Další rok nato jsem se sám připravil na mistrovství ČR v kulturistice v dorostencích. Ovšem neodvodňoval jsem s tím, že odvodním až na republiku. A nakonec jsem ani na republiku nejel, jelikož jsem byl až 7. za finále. Bohužel, ale mě to o to víc motivovalo připravit se na další rok. Oslovil jsem proto bývalého kulturistu Petra Vaniše, zda by mi pomohl s přípravou. Domluvili jsme se a první rok v juniorech jsem vyhrál BFC Cup a skončil 2. v juniorech na Diamond Cupu v Ostravě. Předvedl jsem takovou formu, že většina lidí nechápala. Tak tomu hodlám učinit i nyní v této sezoně, o 10 kg těžší než minule.

Plánujete se ještě někdy k soutěžení v silovém trojboji vrátit? Jak důležitý je podle Vás silový trénink pro kulturistu? Jaké jsou Vaše maximální silové výkony?

Vrátit se už určitě nehodlám. Můj trénink je zaměřený především na maximální svalovou hypertrofii, nikoliv na zvedání maximálních vah. Maximálky jsem už několik let nezkoušel, ale z dřívějška kolem 18 let mám dřep 235 kg, bench-press 165 kg a tah 220 kg. Ovšem musím podotknout, že od mé přípravy na Diamond Cup v roce 2017, kdy jsem si při dřepu natrhl kvadriceps, klasické dřepy už vůbec necvičím. Teď, pár týdnů před závody, necvičím ani jeden z uvedených základních tří cviků. Prostě mi nevyhovují a raději je nahradím jinými cviky, kde dokážu lépe daný sval procítit. Každopádně je velmi důležité do tréninku zapojit i těžké pracovní série s velkými váhy, ovšem nikdy nejdu pod 6 opakování.

Pokud se nepletu, bude Diamond Cup v Polsku Vaší první zahraniční soutěží. Týden nato Vás pak čeká i amatérské Arnold Classic Europe. Proč padla volba právě na tyto závody a máte ještě další závodní plány pro podzimní část sezóny?

Chtěl jsem soutěžit už na jaře, avšak nebyly k tomu vhodné podmínky, jelikož jsem se v září před rokem odtrhl od rodiny a odstěhoval se do Českých Budějovic za prací. Bydlím sám v bytě a musím se živit úplně sám a potřeboval jsem si zařídit byt a tak dále. Proto bylo moudřejší počkat na podzimní soutěže. Ano, po Diamond Cupu v Polsku mě ještě čeká Arnold Classic. Chci si vyzkoušet takto prestižní závody, přestože budu ještě následující 2 roky v juniorech. Především sbírání cenných informací a zkušeností. Připravuji se sám a poznávám své tělo, co a jak mi nejvíce vyhovuje. Po Arnoldu bude nejspíše odpočinek a poté další příprava na podzim 2020, kde uvažuji o startu na EVLS. Přeci jenom jsem fanouškem toho klasického profi, a tudíž je jasná volba NPC.

Sledujete dění v profesionální kulturistice? Jaký je Váš tip na letošního vítěze Mr. Olympia a jak se na tento ročník těšíte? Budou Vám tam někteří favorité chybět, nebo naopak vítáte, že jsou letos výsledky otevřené?

Samozřejmě, že vše sleduji. Myslím, že ve dvěstědvanáctce vyhraje Derek Lunsford a v open 1. Brandon Curry, 2. Roelly Winklaar, 3. William Bonac, 4. Luke Sandoe, 5. Dexter Jackson. Hodně mě zamrzelo, jak se zachovali k Shawnu Rhodenovi. Tomu jsem to přál obhájit. Každopádně mé sledování a zvědavost se upírá k "Flexovi" Lewisovi a jeho přípravě na Olympii 2020 v open. Myslím, že to bude nevídané.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu ve Vaší přípravě?

Možná tak mamince, která je současně moje jediná podpora a opora. Nicméně tato příprava je velmi individuální a moc to nechápu. V dietě jsem od června a celou dobu v jídle naslouchám jen potřebám svého těla. Nepočítám si žádná makra ani kalorie, ani nemám žádný jídelníček. Každý den jím úplně jiné potraviny. Nyní mám 9 dní do závodů a do jídla se musím spíše přemlouvat. Vůbec nemám hlad a forma přesto pořád leze a graduje. Mám dokonale vyřešené vitamíny a minerály. Vše se snažím dělat nejlépe, jak dovedu. Tak uvidíme na závodech, jestli to bude stačit, a nebo ne. (smích) Děkuji moc za rozhovor a určitě bych byl moc rád třeba po závodech něco s vámi natočit. Jsem věrný fanda Ronnie.cz. Děkuji a krásný den.

Zpět na přehled


Šimon Kutnar

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2018 - 3. místo ve physique mužů do 182 cm
Mistrovství ČR 2018 - 4. místo ve physique juniorů nad 178 cm
Mistrovství Moravy a Slezska 2016 - 2. místo ve physique juniorů nad 178 cm
Mistrovství ČR 2016 - 1. místo ve physique mužů nad 182 cm

Šimone, naši čtenáři si mohou rozhovor s Vámi přečíst vůbec poprvé. Mohl byste se jim představit? Co Vás kdysi přivedlo do posilovny, kolik Vám bylo let a jaké byly Vaše začátky?

Jmenuji se Šimon Kutnar, je mi 25 let a se cvičením jsem začal asi v 16 letech na střední škole. Důvod byl jednoduchý - abych zapůsobil na holky. (smích) A taky protože jsem chodil na MMA, kde jsem potřeboval větší sílu. V té době jsem cvičil dokola split prsa + biceps + břicho a o svalech na nohou jsem neměl ponětí. Až o 3 roky později dostal můj trénink a strava nějaký smysl díky mému kamarádovi Jardovi Čadovi. Díky, Jardo.

V kategorii physique budete letos závodit už čtvrtým rokem. Pozorujete, že se za tu dobu kategorie nějak vyvinula?

Stoprocentně. Kluci jsou větší a větší a je těžké s nimi držet krok.

Pokud se nepletu, bude Diamond Cup v Polsku Vaší první zahraniční soutěží. Týden nato Vás pak čeká i amatérské Arnold Classic Europe. Proč padla volba právě na tyto závody a máte ještě další závodní plány pro podzimní část sezóny? Byl jste nervózní před nominací?

Minulý rok jsem byl s přítelkyní na Arnoldu a závody mě tak nadchly, že jsem na nich chtěl také startovat. Organizace, prostory, program, pódium, zázemí, závodníci, to vše bylo naprosto perfektní. Varšava se mi líbila, protože je to kousek a můžu si tam dojet autem, a také jsem slyšel, že jsou to pěkné závody. Další závody už letos neplánuji, protože mám hlad. (smích) Na nominaci jsem byl tak nervózní, že jsem zapomněl pózovat, a divím se, že jsem vůbec prošel.

Kolik času Vy osobně věnujete nácviku pódiové prezentace? Jste přirozeně pódiový tip, nebo je to věc, na které musíte stále pracovat?

Pódiová prezentace není má silná stránka. Kamarádi o mně na party říkají, že tancuji jako neandrtálec, co neumí korigovat své tělo. (smích) Snažím se na tom s mým pózovacím guru Tondou Vu zapracovat a myslím si, že se daří. Tímto bych mu chtěl moc poděkovat za trpělivost a čas.

Sledujete dění v profesionální kulturistice? Jaký je Váš tip na letošního vítěze Mr. Olympia a jak se na tento ročník těšíte? Budou Vám tam někteří favorité chybět, nebo naopak vítáte, že jsou letos výsledky otevřené?

Ano, sleduji a hodně mě mrzí, že se letos nemůže zúčastnit Hadi Choopan, protože si myslím, že by mohl zamíchat kartami. (Hadi Choopan nakonec na Olympii závodit bude, pozn. red.) Pokud bude Phil Heath závodit, tak mu přeji získat poosmé titul Mr. Olympia. V kategorii physique fandím Andremu Fergusonovi.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc či podporu ve Vaší přípravě?

Určitě. Především mojí přítelkyni Klárce, taky trenéru Martinu Dajčovi, který nás učí samostatnosti, rodině za podporu, kamarádům a svým rukám, které na to musely vydělat. (smích).

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZemřel Shawn Rhoden
Turakam (19:47) • Náhodou, príspevok dal Tommy ako vínko, mal svetlejšiu chvíľku po tom Monstrovi a dvoch...
magazínZemřel Shawn Rhoden
Diegito (15:47) • Tommy určitě spousta lidí ocení, že dokážeš o některých věcech mluvit otevřeně a že ses...
magazínZemřel Shawn Rhoden
Neutralni typ (14:40) • Rekl bych ze je dost mozne ze v tech castych umrtich hraje roli i chripka resp. mozna t...
magazínMartina Dostálová je s vážnými zraněn...
Turakam (20:20) • Ech, toto mi je ľúto, verím, že sa z toho dostane, je to zjavne ozaj silná osobnosť, ve...
magazínMartina Dostálová je s vážnými zraněn...
Kebab (16:54) • Fíha tak to si nikdo nepřeje, aby se mu něco takového stalo *4* Držím všechny palce *4*Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie