Reklama:

Jaké byly jarní mistrovské soutěže 2018 očima závodníků?

12.557 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


MUŽI, ŽENY, MASTERS
Mistrovství Čech: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství Moravy a Slezska: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Mistrovství ČR mužů,
žen, párů, masters:
propoziceinfo I.info II.startovkyočima závodníků
výsledky I.foto I.zákulisí I.abs. I.video I.
výsledky II.foto II.zákulisí II.abs. II.video II.
GP Zbýšov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
RCO Fitness Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
BFC Cup: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí

Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2018 - výsledky (I.)
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2018 - video (I.)
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2018 - výsledky (II.)
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2018 - video (II.)

Letos jsme opět zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po mistrovství České republiky s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celou soutěž, vyslovit své názory, ohlédnout se za ní, jak se jim líbila, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit ke klání, jehož se zúčastnili.

Počet e-mailových adres všech, kteří se zapojili do bojů na pódiu oblastních mistrovských soutěží i MČR mužů, žen, párů a masters v kulturistice a v části žen a physique mužů, přesahoval číslo 210, nikoho jsme nechtěli vynechat, proto byly e-maily rozeslány všem. Děkuji opět všem, kteří si stejně jako loňská hrstka našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete k dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky 12 závodníků, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěží v Lysé nad Labem, případně i Frenštátu pod Radhoštěm nebo Uhlířských Janovicích, či přidali i pohled do svého života.


Andrea Jančíková

Má příprava na jarní soutěže 2018 byla opravdu hodně pestrá. Bylo to hned několik životních zkoušek. Po absolvování mých prvních soutěží na jaře 2017 - mistrovství Čech v Kutné Hoře, mistrovství České republiky v Lysé nad Labem a pohárové soutěže v Rakovníku - jsem měsíc vstřebávala dojmy z mé historicky první účasti. Z rozjímání mě vytrhla nehoda na motocyklu. Ani fraktura 4. - 6. žebra mi nezabránila v přípravě. Oplakala jsem sice podzimní soutěžní sezónu, ale dál jsem se připravovala na jaro. Trenér Luboš Bednář (mistr světa v naturální kulturistice) trpělivě zkoušel cviky, které jsem mohla se zlomenými žebry cvičit.

Nebylo to všechno. Na podzim mě čekalo stěhování z Prahy do Znojma a s tím změna zaměstnání. Aby to nebylo jednoduché, v prosinci operace. 12. den po zákroku jsem už opět byla v posilovně. Miluji cvičení a touha připravit se na jarní soutěže byla opravdu silná. Opět trenér Luboš Bednář uplatnil své zkušenosti a profesionalitu a přizpůsoboval trénink mému zdravotnímu stavu. S Novým rokem začala "opravdová" příprava a dieta. Tři a půl měsíce dřiny a odříkání. V březnu jsem začala jezdit na tréninky a konzultace do Prahy k trenérovi Petru Tatarkovi, který mě připravoval na první soutěže. Absolvovala jsem i odborný seminář, kde jsme se učily pózing, líčení apod. Samozřejmostí byla účast na předsoutěžním semináři pro závodníky. Děkuji svazu, protože se tam závodníci dozvědí opravdu vše o přípravě na závody, organizaci závodů atd. S trenérem jsme také prožívali volby nového předsedy SKFČR.

Čtyři měsíce byly nekonečné, náročné, ale už jsou tu závody a na vše špatné se snažím zapomenout, například když mě málem vyporoučeli z fitka, protože jsem se hlasitě projevovala při tvrdém tréninku. Před mistrovstvím Čech jsem se dozvěděla, že musím absolvovat další operaci. To mě ještě více motivovalo. Tři dny před soutěží jsem byla v takovém zdravotním stavu, že jsem sbalila věci rozhodnutá, že holt nakonec nebudu moci kvůli bolestem soutěžit. Ač s tím nikdo nesouhlasil, tak jsem se přes noc rozhodla, že nezahodím rok přípravy a s léky tlumícími bolest pokračovala dál.

Absolvovala jsem mistrovství Čech, ČR a připravuji se na Olomouc a Rakovník (pozn. red.: olomoucký RCO Fitness Cup již proběhl, Andrea obsadila 3. místo). Superkompenzace je velká zátěž, ale i velká výzva. Sacharidové vlny, nuly, bez soli, bez vody - to přece k tomuto sportu patří. Neberu to jako trápení. Vysvětluji všem, aby mě nelitovali. Překážky jsou od toho, aby se překonávaly.

Odměnou za to vše odříkání a dřinu je pak stát na pódiu a říci si: "Dokázala jsem to, jsem tady!" Získání nových zkušeností. Navázání nových přátelství. Užívání si líčení a česání. Pozitivní stres v zákulisí. Nekonečné čekání na výsledky. Tímto bych se chtěla omluvit všem ve fitness Gladork Gym a těm ostatním, kteří měli trpělivost a pochopení, poděkovat. Velmi děkuji všem přátelům, rodině, příteli, šéfům ve firmě, vizážistkám za pochopení a podporu. Oběma trenérům Luboši Bednářovi a Petrovi Tatarkovi za jejich péči, za to, že mě již druhý rok svědomitě a pečlivě připravují. Miluji kulturistiku a těším se na další přípravu, soutěže a všechno okolo.

S pozdravem
Andrea Jančíková


Lukáš Sládek

Jmenuji se Lukáš Sládek a je mi 23 let. Mistrovství Čech a následně mistrovství České republiky pro mě znamenalo zahájení mé druhé sezóny. Soutěžil jsem předtím na kondičních soutěžích v roce 2017. Získal jsem tam své první soutěžní zkušenosti a odhodlání být lepší a závodit i nadále. V té době mi s přípravou pomáhal trenér, kterému jsem za to velmi vděčný. Otrkal jsem se a nervozita mě ihned po závodech v Hlinsku opustila. První závod a hned krásné 2. místo mě pozitivně nakoply v odhodlání pokračovat dál.

Na letošní sezónu jsem se rozhodl zkusit přípravu na vlastní pěst. Za podpory přátel a rodiny jsem letos byl asi o 5 kg těžší a tím jsem dosáhl daleko lepší formy. Čechy v kategorii physique mužů do 182 cm pro mě dopadly překvapivě lépe, než jsem očekával. I když o tu jednu příčku by to bylo samozřejmě příjemnější, ale 4. místo také hezké.

S nominací na mistrovství České republiky v Lysé nad Labem přišla velká dávka motivace. Cílem bylo, abych alespoň postoupil do finále. Týden před závodem byl hotové peklo! Nakonec jsem váhu stáhl ještě o 2 kg. Na pódiu vše vypadalo o poznání lépe, v semifinále jsem byl v prvním vyvolávání. Finále se vydařilo a následovalo už jen netrpělivé čekání na vyhlášení výsledků. Konkurence byla obrovská, protože se jednalo o finalisty z Čech, Moravy a Slezska. Nakonec znovu 4. místo! 4. místo na mistrovství České republiky - pro mě osobně úspěch. Teď už jen příprava na poslední dvě pohárové soutěže v Rakovníku a České Lípě. Doufám, opravdu pevně doufám, že předvedu o něco lepší formu a skončím na "bedně"! ;-)

Tímto bych rád poděkoval Ronnie.cz, že mi umožnili podělit se veřejně o mé zážitky, velký dík rodině, že to se mnou všichni vydrželi, přátelům a sparingům Honzovi a Dominikovi.

S pozdravem
Lukáš Sládek


Kristýna Darmovzalová

MČR pro mě bylo po mistrovství Moravy druhá soutěž v životě a zároveň první akce takového měřítka. Po "Moravě" jsem byla klidnější a měla už nějaké zkušenosti, takže jsem byla připravená na všechno, i kdyby to bylo něco nepříjemného. K mému překvapení se nic takového nekonalo a celý den byl absolutně perfektní. Vstup i registrace probíhaly rychle a hladce a stejně tak i nástřiky od ProTan, kde na nás slečny byly velmi milé a domluva s nimi byla skvělá. Byla jsem také velmi spokojená s programem celého dne a organizací.

Prostory výstaviště byly světlé a vzdušné, což bylo od minulého víkendu plus, a myslím, že pro všechny závodníky byla plocha bez schodů a dlouhých vzdáleností velmi příjemná. Pódium bylo dobře osvětlené a taky prostorné, což hlavně má kategorie bikiny fitness při maximálním počtu 11 závodnic dost ocenila. Atmosféra se celý den držela na pozitivní vlně a pro mě jako pro nováčka to bylo moc uklidňující. Nemám, co bych vytkla, a těším se na další mistrovské soutěže v juniorských a dorosteneckých kategoriích, na které mám v plánu jet podpořit mé přátele a kolegy z týmu.

S pozdravem
Kristýna Darmovzalová


Radim Paštěka

Letošní soutěže pro mě byly poněkud "nové". Poprvé jsem závodil mezi muži a měl obavy z toho, jaká bude konkurence a co všechno od nich můžu a nemůžu očekávat. Byť se příprava na mistrovství Moravy nepovedla úplně podle představ, na postup na MČR to stačilo a moje obavy z konkurence ještě stouply. Stres a napětí v mé kategorii (do 70 kg) ale okamžitě vymizely, když jsme se všichni (nebo alespoň většina) jako soupeři mezi sebou začali bavit, jako kdybychom se viděli poněkolikáté v životě. Smích a různé pošťuchování byly pro mě užasnou změnou v porovnání s odtažitým a tak trochu tajnůstkářským chováním ze soutěží juniorů. Nicméně soupeři byli příjemní a já si závody v tomhle ohledu nemůžu vynachválit.

Kdybych se měl ale zaměřit na závody jako takové, už nebylo všechno tak růžové. Poprvé jsem byl na závodech ve velké hale, a ne v divadle či společenské budově. Poměrně silné přírodní světlo mi nebylo sympatické, a i když byly reflektory na pódiu silné, necítil jsem se tam prostě ve své kůži. Pro mě osobně ale bylo ze všeho nejhorší nespíš to, že toalety byly v horním patře po plechových schodech. Jenže já si zapomněl nějakou lehkou obuv a výběr mezi mými těžkými botami a chůzí naboso do schodů nebyl ani v jednom případě výhra. Organizace byla ale z mého pohledu velice dobrá, časový rozvrh se perfektně dodržoval a díky lidem v zákulisí jsem vždy vše věděl včas. Takže závody jako takové byly za mě organizačně i výsledkem velmi zdařilé, byť nemám zatím moc s čím porovnávat. Za pár týdnů bude ale zase o zkušenost víc. Děkuji za zveřejnění a všem přeji super den a novou motivaci po proběhlém mistrovství.

S pozdravem
Radim Paštěka


Lucie Procházková

Zdravím čtenáře a fanoušky fitness.

Jednalo se o mou první závodní sezónu v kategorii bikiny fitness do 170 cm. Chtěla jsem si vyzkoušet, co obnáší příprava a samotné závody. Proto jsem neočekávala nějaké dobré umístění. Měla jsem obavy, zda se budu líbit rozhodčím a budu mít formu, která je momentálně preferovaná mezi závodnicemi. Po příjezdu do Lysé nad Labem a vstupu do haly na mě působila příjemná atmosféra, ať už z dobré organizace, či z množství stánků s jídlem, oblečením a suplementy. Samotný průběh závodů byl hladký a podle časového harmonogramu. Konkurence v mé kategorii byla velká, se zkušenými závodnicemi a konečné 5. místo beru pozitivně s tím, že jsem zjistila, na čem zapracovat a co do budoucna zlepšit. Po závodech jsem potřebovala pauzu od posilování a nyní už začínám přípravu na podzimní závody, na kterých bych chtěla ukázat formu na mezinárodní scéně. Věřím, že pro mě budou posunem před reprezentací na mistrovství Evropy 2019, kterého bych se chtěla zúčastnit.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Lucie Procházková


Petr Plesník

Pěkný den všem čtenářům a příznivcům Ronnie.cz.

Rok se s rokem sešel a já bych rád touto cestou poděkoval všem zúčastněným za přípravu, organizaci a průběh letošních mistrovských soutěží v kulturistice.

Po třech letech jsem se opět vrátil na pódia. Úroveň soutěží byla opět vysoká, závody měly spád, byly napínavé a plné zajímavých okamžiků.

Na všech soutěžích bylo v rámci kapacit zcela plno a podpora diváky byla skvělá. Jak jsem již zmínil, kromě skvělé organizace se zachovala vysoká úroveň celé soutěže, především zvyšující se úroveň a kvalita soutěžících, přístup a profesionalita rozhodčích a v neposlední řadě podpora sponzorů, kterým patří velký díky. A jak jsem uvedl na začátku, tak ještě jednou velké díky všem, kteří se na organizaci soutěží podíleli.

Závěrem bych chtěl za sebe jako za soutěžícího poděkovat všem, kteří mě během přípravy a na soutěži samotné podporovali, tolerovali, nebo alespoň nezatratili... :-) Mohu jen poznamenat, že se jedná o velmi náročné a vysilující období a je skutečně velmi důležité být v tomto sportu podporován a tolerován.

Všem přeji, aby se Vám dostával dostatek sil a pochopení v soutěžích i mimo ně, ve sportu i mimo něj.

S pozdravem
Petr Plesník


Barbora Hudcová

Letošní mistrovství České republiky konané v Lysé nad Labem se za mě osobně velice vydařilo. Už od rána nám přálo krásné slunečné počasí a strávila jsem ho ve společnosti toho nejlepšího týmu, závodníků a spousty nejen českých osobností. Celý nedělní závodní den probíhal v klidu. Společně jsme sledovali ostatní kategorie závodníků a tipovali jejich umístění, obcházeli jsme stánky a prohlíželi si jejich produkty a také jsme měli možnost zhlédnout veřejný trénink nohou Toma Platze.

Myslím si, že aby si závodník celý den opravdu užil, potřebuje kolem sebe mít ty správné lidi a ty, jak je vidět na fotkách, jsem já s sebou opravdu měla. Moc bych jim tímto chtěla poděkovat za profesionální přípravu, nervy, které se mnou měli, a především nejkrásnější závod, který jsem díky nim zažila. Poděkování patří také pořadatelům, sponzorům, rozhodčím a všem zúčastněným. Závody jsou rok od roku kvalitnější, což je vidět i na připravenosti závodníků a celkově vysoké konkurenci.

Za mě tedy skvěle zorganizované závody, kde jsem ještě navíc jako juniorská závodnice získala 3. místo v ženách. Víc už jsem si přát nemohla. :-)

S pozdravem
Barbora Hudcová


Arleta Krausová

Jen v krátkosti. Letošní republika se konala opět v Lysé nad Labem. Myslím, že tyto prostory jsou hodné mistrovské soutěže, co se týče prostornosti a zázemí pro závodníky, líbilo se tam ale i lidem, kteří jsou nezasvěcení a kteří mě přišli podpořit. Organizace byla perfektní. Já sama jsem si soutěž užila moc - už i proto, že jsem získala dvě zlaté medaile v kategoriích bodyfitness a bodyfitness masters i absolutku. Zajímavý byl i trénink s Tomem Platzem. Moje domovské fitko Xfitness tam mělo stánek a za něj tam byl Martin Dvoro, který nám poskytl vynikající podporu při závodění.

S pozdravem
Arleta Krausová


Michal Kičák

Považuji MČR za vrchol našeho sportu v ČR a také tak k tomuto přistupuji. Potkávám tam stejné lidi a dochází mi, že až se pominou, pominem, úroveň bude ta tam. Stává se pravidlem, že všichni starší jsou na tuto slavnostní příležitost přiměřeně oděni a jejich vystupování také tomu odpovídá. Tedy nechci křivdit mladším generacím, jsou mezi nimi taky takoví… Ale předávání cen na pódiu chlapíkem, chlapíky v kraťasech a pomuchlaném tričku mistrům ČR je na mě trochu moc… Nikdy jindy a nikde jinde jsem to nezažil. Mohl bych pokračovat dál a dál. Tenhle postřeh však hovoří za vše.

S pozdravem
Michal Kičák


Zdeňka Drtinová

Absolvovala jsem již podruhé soutěž v bikiny fitness masters. Velice si užívám přípravu a cestu, kterou musím absolvovat předtím, než se přihlásím do soutěže a přijdu závodit v daném termínu na stage. Trvá to měsíce a je to pečlivá, dlouhodobá práce na sobě. S organizací, sportovní náplní a myšlenkou celé soutěže jsem velice spokojená až do chvíle, kdy mám závodit se ženami řádově o 8 let mladšími. Tím chci apelovat na SKFČR, aby do budoucna zvážili slet kategorií i u žen. Je to motivace a mnoho žen na sobě nepracuje, protože se nemá kam přihlásit, a věřte, že je to hodně diskriminační a frustrující pro nás. O penězích, co stojí jedna či dvě kategorie navíc, doufám, že nebudeme v tuto chvíli polemizovat.

S pozdravem
Zdeňka Drtinová


Pavel Urban

Byla to moje první účast v životě na soutěži jako závodníka, kdy jsem se rozhodl ve svém věku 53 let zkusit, jaké to je projít si celou náročnou přípravou před soutěží, završenou poté vlastním vystoupením na pódiu. Říkal jsem si, že je to tak trochu drzost, začít vůbec soutěžit v takovém věku, ale pak jsem se za podpory mého kamaráda, sparingpartnera a v závěru i trenéra v jedné osobě Jiřího Surého k tomuto kroku odhodlal, nevzdal to a došel jsem až na pódium. Byla to skvělá cesta poznání sama sebe, svého těla ve zcela jiné situaci a naprosto dokonalé zjištění skutečného fyzického, zdravotního a i psychického stavu mě samého. Vše proběhlo naprosto skvěle a mohu říct až nad očekávání perfektně.

Vlastní průběh soutěže hodnotím velmi pozitivně, prostory byly vybrány opravdu skvěle, svou velikostí, vzdušností, zázemím pro nás soutěžící i čistotou prostoru i WC (samozřejmě nemohu porovnat s jinými akcemi tohoto druhu v předchozích letech, proto je to z mého pohledu bráno pouze jen na tuto akci). Důležitá byla pro mě celková atmosféra mezi námi závodníky, kdy jsem se rychle "zakecal" s okolo ležícími spolusoutěžícími sportovci a bylo to velmi příjemné, protože se člověk uklidnil a uvolnil z určité nervozity a nejistoty závodníka - úplného začátečníka. Takže hodnotím průběh celé akce velmi pozitivně, stejně tak nebyly žádné organizační zmatky a přítomní pořadatelé nikoho neomezovali a byli vstřícní. Takže tolik krátké shrnutí a moje vyjádření k průběhu celé akce.

S kulturistickým pozdravem a přáním krásného dne
Pavel UrbanLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie