Reklama:

Patrik Herčzík před MS mužů 2017 - rozhovor a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MUŽŮ 2017 - 2. - 6. 11. 2017, Španělsko
Češi před MS mužů:
nominace odlet
Jiří KočvaraLukáš TopinkaRadim KolářJan Páleníček (video) • Patrik Herčzík

Info z MS v kulturistice mužů:
z místa děníprezentacekompletní výsledky s body - 3 medaile!

Rozhovory s medailisty, očima:
Jan PáleníčekPatrik Herčzík


Závodníci
v klasické kulturistice před MS mužů 2017
Jan Páleníček před MS mužů 2017
- rozhovor
a fotografie
Pět českých reprezentantů dnes ráno odletělo na mistrovství světa do Španělska, a zatímco s klasickými kulturisty Jiřím Kočvarou, Lukášem Topinkou a Radimem Kolářem jste si již mohli rozhovory přečíst, stejně jako s Janem Páleníčkem, dnes Vás čeká aktuálně nejlepší český amatérský závodník ve physique mužů Patrik Herčzík. Jakou budoucnost předpovídá nově vzniklým IFBB Elite profesionálům a jak se cítí před mistrovstvím světa?

Hodně štěstí ve Španělsku, Patriku!


Patrik Herčzík

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Evropy 2017 - 4. místo ve physique mužů do 179 cm
Mistrovství ČR 2017 - 1. místo ve physique mužů do 178 cm + absolutní vítěz
Mistrovství Čech mužů a žen 2017 - 2. místo ve physique mužů do 178 cm
FFF Cup 2016 - 2. místo ve physique mužů do 178 cm

Patriku, jste letošním absolutním mistrem České republiky ve physique mužů. Na jaké umístění na mistrovství světa má podle Vás aktuální nejlepší český amatérský závodník ve physique?

Popravdě si myslím, že by závodník neměl rozhodovat o svém umístění, od toho tu jsou rozhodčí, kteří jsou k tomuto speciálně školení. Dále je třeba brát v potaz, že na takovéto soutěži je velice těžké hledat rozdíly, protože se jedná o světový výběr těch nejlepších, a tak se může stát, že se na pódiu sejde patnáct téměř stejných závodníků, a v tu chvíli si myslím, že rozhoduje částečně i štěstí. Můžete být první, stejně tak jako poslední. Já ovšem doufám a věřím v umístění co nejvyšší.

Jako divák i trenér jste se byl o víkendu podívat na Partner Cupu. Jak byla podle Vás soutěž organizačně zvládnutá?

Soutěže se v Čelákovicích pořádají každoročně a myslím, že patří k těm lepším. O to víc mě zarazil zmatek, který vzniknul hned zkraje při nástupu první kategorie. Chyběla totiž jakákoliv informace o tom, že se začíná, a tak jsme si mohli všimnout, že zhruba deset závodníků stálo na jevišti, přičemž ostatní během několika minut postupně docházeli. Nedával bych to ale ovšem za vinu pořadateli, jelikož časový harmonogram byl jasně daný! I přesto si ale myslím, že někdo mohl závodníky na start předem upozornit, tak jako tomu bylo po zbytek závodů. Dále je třeba si uvědomit, že závodníků každým rokem přibývá a vznikají tak drobné problémy s nedostatkem prostoru, toto se ale netýká pouze Čelákovic, nýbrž to platí všeobecně. Zbytek závodů proběhl skvěle a bez větších časových prodlev. Je fajn vidět, jak roste kvalita českých závodníků.

Ke cvičení Vás kdysi přivedla několikanásobná operace vazů v koleni a další úrazy. Přinášejí Vám tato minulá zranění v posilovně nějaká omezení, nebo vůbec žádná nepociťujete?

Z prvopočátku ano, pociťoval jsem bolesti například v hlubokém dřepu nebo u předkopávání. V nynější době žádné problémy nemám, vlastně by se dalo tak trochu s nadsázkou říci, že jeden sport mě zmrzačil a ten druhý mě vyléčil! (smích) Myslím, že posilovna může všeobecně pomoci v mnoha zdravotních problémech, se kterými se běžně setkáváme.

Ve světě kulturistiky a fitness letos došlo k velké změně, když vedle profi karty do profesionální ligy IFBB Jima Maniona lze získat nově také IFBB Elite profesionální kartu. Jak tyto změny vnímáte? Využil byste příležitosti stát se IFBB Elite profesionálem, kdyby se taková příležitost naskytla?

Vnímám to pozitivně a myslím, že většina evropských závodníků toto uvítá. Musíme brát v potaz větší dostupnost jednotlivých závodů a s tím spjaté cestování. Bude totiž plno nových soutěží pořádaných na evropském kontinentě. Dále pak možnost finančního ohodnocení za případné dobré umístění. Protiváhou však zůstává kvalita. Můj osobní názor je takový, že bude trvat pár let, než IFBB Elite Pro doroste kvalit stávající profesionální divize. Teoretickou možnost pro získání IFBB Elite Pro karty mám. Chtěl bych ale zdůraznit, že vše má svůj čas a moje priorita číslo jedna je nyní mistrovství světa. Co bude dál, se ukáže časem, není totiž na místě dělat ukvapené závěry.

Hodláte se po mistrovství světa zúčastnit ještě dalších soutěží?

Původně byl v plánu ještě start na Diamond Cupu v Miláně, ale po konzultaci a změně strategie v souvislosti s IFBB Elite Pro jsme s trenérem od této možnosti upustili, a tak bude mistrovství světa pro mě letošní poslední soutěží.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě ano! Chtěl bych poděkovat svojí rodině a přítelkyni za veškerou podporu a pevné nervy. Svému trenérovi Martinu Novotnému za skvělý přístup a rady. Dále bych chtěl poděkovat nově vzniklé posilovně u nás v Chomutově, a to Pepe Lopez Gymu za to nejlepší zázemí a za možnost zde absolvovat celou přípravu. A také bych chtěl poděkovat všem svým sponzorům, které nemám. (smích)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra