Reklama:

Jan Páleníček před MS mužů 2017 - rozhovor a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MUŽŮ 2017 - 2. - 6. 11. 2017, Španělsko
Češi před MS mužů:
nominace odlet
Jiří KočvaraLukáš TopinkaRadim KolářJan Páleníček (video) • Patrik Herčzík

Info z MS v kulturistice mužů:
z místa děníprezentacekompletní výsledky s body - 3 medaile!

Rozhovory s medailisty, očima:
Jan PáleníčekPatrik Herčzík


Ve dnech 2. - 6. listopadu se ve španělském Benidormu uskuteční Mistrovství světa mužů, kde se představí závodníci v kategoriích kulturistika, klasická kulturistika, games klasická kulturistika, physique mužů a muscular physique mužů. Z České republiky se do Španělska vypraví hned pět našich závodníků, které jsme oslovili se žádostí o předsoutěžní rozhovor. V prvním z nich se Vám poodhalí Jan Páleníček, který bude bojovat o medaile ve stále relativně nové kategorii games klasická kulturistika. V čem se vlastně liší od standardní klasické kulturistiky? Na tohle i na pár dalších věcí jsme se Honzy zeptali. Můžete se také těšit na jeho trénink několik dní před šampionátem, který Vás čeká již ve čtvrtek.


Jan Páleníček

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Evropy 2016 - 9. místo v klasické kulturistice do 180 cm
Malta Grand Prix 2016 - 3. místo v klasické kulturistice mužů
Mistrovství ČR 2016 - 1. místo v klasické kulturistice mužů do 180 cm
Mistrovství ČR 2015 - absolutní vítězství v klasické kulturistice mužů

Honzo, o víkendu jste se představil na soutěži Partner Cup. Chtěl jste si otestovat formu před MS? Jak se Vám na soutěži dařilo a jak jste tedy s formou spokojený?

Osobně jsem s formou spokojený nebyl. Z fotek jsem viděl značné nedostatky ve vyrýsování nohou, převážně zadních stran a hýždí. Jelikož to byla první soutěž v mé podzimní sezóně, nedělal jsem žádné laborace s vodou, i tak jsem zvítězil. Aktuálně mám týden do MS a snažím se ještě dohnat ostrost svalů. Věřím, že po odtečení vody z podkoží bude forma konkurenceschopná a představím se v nově začínající kategorii games klasická kulturistika co nejlépe.

Na MS se představíte v kategorii, která je pro řadu našich čtenářů stále trochu neznámá. V čem se liší od standardní klasické kulturistiky a proč jste se pro tuto kategorii rozhodnul?

Ano, na MS budu mít premiéru v games klasické kulturistice nad 175 cm. Tato kategorie se otevřela jako možná forma prezentace při národních olympijských hrách. To, jestli bude v budoucnu perspektivní a závodníci se budou chtít v ní prezentovat, je otázkou. Každý závodník musí mít splněný test na doping, což jako reprezentant plním 6 měsíců před MS.

Pro mě osobně je tato kategorie lepší než klasická kulturistika, protože nedisponuji velkými svalovými objemy. Striktnější poměr výšky a hmotnosti je pro mě výhodnější, je tam o 3 kg nižší limit než v klasické kulturistice.

Jak probíhala Vaše příprava? Co bylo jejím hlavním cílem a jak se Vám to povedlo splnit?

Jako každoročně byla podobná minulým přípravám. Co jsem zlepšil od loňska, jsou zádové svaly. Hlavním cílem je být připraven co možná nejlépe, vše se ale uvidí až v den soutěže na MS.

Loni jste se na mistrovství Evropy umístil devátý. Máte letos vyšší ambice? Jaká by měla podle Vašich informací být v games klasické kulturistice konkurence?

Na Evropě jsem s formou spokojený byl, ale rozhodčí upřednostnili jiné typy postav. Letos mi trochu hraje do karet nižší hmotnostní limit v kategorii games klasická kulturistika (o 3 kg v mé výškové kategorii). Na druhou stranu tam budou skvěle připravení závodníci z Íránu, Číny, Koreje a jiných zemí, se kterými jsem ještě síly neměřil. (úsměv) Těším se na ten souboj. Je to pro mě premiéra a velká čest být přítomen na tak velkých světových závodech.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Poděkovat bych chtěl své ženě Martině, že je mi oporou a podporuje mě v tomto sportu. Někdy je to se mnou k nevydržení při dlouhé dietě. (úsměv) Děkuji Olomouckému kraji za finanční podporu při reprezentaci. Taktéž si vážím společnosti ve Fitness Victory, kde panuje skvělá atmosféra a podpora od kolegů trenérů. A děkuji za rozhovor.

Jan Páleníček jako vítěz kategorie klasická kulturistika na soutěži Partner Cup 2017


Jan Páleníček - pózování 3 dny před MS mužů 2017


Jan Páleníček před MS mužů 2017 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra