Reklama:

Závodníci ve physique - rozhovory před Olympia Amateur Spain 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


OLYMPIA AMATEUR SPAIN 2017 - 9. - 11. 6. 2017, Španělsko
Češi před Olympia Amateur Spain:
bikiny: Marina Mocanu • Kateřina BlažčíkováJana JandekováEva HavelkováPavlína Štouračová muscular physique: Karel Kohout • Štěpán Ginzel • physique: Alena HatvaniMiroslav PřibáňMichal KomosnýPetr Šorf kulturistika: Aleš BursaJan ŘišicaPavel ČervinkaPetr Šidlo klasika: Antonín Pavlíček • Radovan Holly
Info z Olympia Amateur Spain:
z místa dění - 3 medaile!finálové výsledky a fotografie
kompletní výsledky s body
Rozhovory s medailisty:
Petr ŠidloEva Havelková (video)

Závodnice v bikiny fitness - rozhovory před Olympia Amateur Spain 2017

Ve španělské Marbelle se letos mezi 9. a 11. červnem koná amatérská soutěž Olympia Amateur Spain a kromě bikiny fitnessek, které jsme Vám již v rozhovorech představili, se tam chystají také závodníci kategorie physique. V ženském physique to bude Alena Hatvani, která už má letos slušnou sbírku krásných umístění z mezinárodních soutěží, a ve physique mužů se představí Miroslav Přibáň, Michal Komosný a Petr Šorf. Zástupce budeme mít také v kategorii muscular physique, ve které uvidíme Karla Kohouta.

Právě s těmito závodníky si můžete přečíst rozhovory dnes. Přejeme jim hodně štěstí, co nejlepší umístění a příjemné chvíle strávené ve Španělsku.

jménokategorie
Alena Hatvani physique žen
Miroslav Přibáň physique mužů do 180 cm
Michal Komosný physique mužů do 182 cm
Petr Šorf physique mužů nad 182 cm
Karel Kohout muscular physique
Štěpán Ginzel muscular physique


Alena Hatvani

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 2. místo ve physique žen
IFBB Diamond Cup Malta 2017 - 1. místo ve physique žen nad 163 cm
Ben Weider Legacy Cup New Zealand 2017 - 1. místo ve physique žen
INBA European Championship 2013 - 3. místo v Miss Physique
Aminostar Natural Cup 2013 - 1. místo v Miss Physique

Aleno, jak byste zhodnotila nedávnou soutěž v Ostravě, když ji porovnáte s ostatními mezinárodními soutěžemi, kterých jste se zatím zúčastnila?

Diamond Cup v Ostravě byl velice pěkný závod, super organizace, atmosféra, zkrátka bylo poznat, že jsme doma. A také jsem si to skvěle užila. Nic nám nechybělo a o závodníky bylo dobře postaráno, není nic, co bych vytknula.

Pojedete po soutěži ve Španělsku hned domů, nebo si svůj pobyt prodloužíte? Čeká Vás letos nějaká klasická dovolená?

Po soutěži letím v pondělí hned domů kvůli pracovním povinnostem. Letos mě nečeká žádná klasická dovolená, protože chci soutěžit i na podzim, a tak se trochu nacestuji díky tomuto krásnému sportu. (úsměv)

Na co se nejvíce těšíte, až skončí jarní soutěže?

Asi se budete divit, ale netěším se ani na jídlo ani na odpočinek, ale těším se na nový začátek podzimní přípravy. Změnila jsem trenéra a hrozně se těším na další posun. Nyní trénuji u Tomáše Bureše, který mi pomáhal už v Ostravě a pomáhá mi i nyní se Španělskem. Naskočil do již rozjetého vlaku a jsem mu za to hrozně vděčná. Máme spoustu plánů a těším se na jejich realizaci.

Zúčastnila jste se již mnoha zahraničních soutěží a akcí, kde jste se setkala se spoustou zajímavých osobností, ať už závodníků, nebo celebrit ze světa fitness obecně. Na které z nich vzpomínáte nejraději a s kým byste se ještě ráda setkala?

Velkou ikonou našeho sportu je samozřejmě můj nynější trenér Tomáš Bureš. V Ostravě jsem se setkala s Milanem Šádkem a ve Fitness Olympia Opatov jsem se setkala s Vojtou Koritenským. Oběma dvěma fandím a je to opravdu zážitek potkat takové ikony naživo. Poznala jsem spoustu dalších závodníků, které sleduji na Instagramu nebo Facebooku, a všichni byli opravdu moc fajn. Je hezké trávit čas s lidmi, kteří také milují tento sport.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě bych chtěla hrozně moc poděkovat Tomášovi za jeho ochotu a přístup. Moc mi pomohl a doufám, že spolu dokážeme velké věci, dále mému domovskému Fitness Ural Sokolov, kde mám super podmínky na trénování, a určitě také všem lidem, kteří mi fandí a podporují mě. Nesmím zapomenout ani na Ronnie.cz, kde si na mě vždy vzpomenou. Děkuji všem. (úsměv)


Alena Hatvani - fotogalerie

Zpět na přehled


Miroslav Přibáň

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 2. místo ve physique mužů do 182 cm
IFBB Diamond Cup Malta 2017 - 3. místo ve physique mužů do 182 cm
EVLS Prague Amateur 2016 - 2. místo ve physique mužů nad 178 cm
MČR mužů, žen a párů 2015 - 2. místo ve physique mužů do 182 cm
Mistrovství Čech mužů a žen 2015 - 4. místo ve physique mužů do 182 cm

Mirku, na Facebooku jsem četl, že Vás v první půlce května potkala určitá nepříjemnost (kolaps). Co se stalo, jak k tomu došlo a jak jste s touto zkušeností naložil?

Nepříjemnost to nebyla, jednoduše řečeno příliš mnoho práce, zařizování fitnessu, do toho závěr přípravy, málo spánku a nervozita z formy po půlroční odmlce. Kombinace všeho vedla k tomu, že jsem musel na chvíli vypnout. Ale vše se zvládlo a na Maltě jsem následně obsadil 3. místo. (úsměv)

Jak hodnotíte před odletem do Španělska svoji formu? Na čem byste chtěl ještě do budoucna zapracovat?

Forma postupně graduje, doufám. Jsou ale už šesté závody během jednoho roku a pozoruji, že tělo začíná být unavené a občas reaguje jinak, než bych čekal nebo než bych potřeboval. (smích) Hodně si  po dvou posledních kompenzačkách drží vodu. Pokud se podaří vodu stáhnout, věřím, že forma bude ucházející a dokážu se rovnat s těmi nejlepšími na amatérské scéně, což by právě měla Olympie ve Španělsku nabídnout.

Kolik času věnujete v přípravě nácviku prezentace? Uvítal byste nějaké změny v prezentaci v kategorii physique, nebo Vám současná podoba sedí a vyhovuje?

Jak se blíží závody, před nebo po každém tréninku nesmí chybět nácvik alespoň základních póz. Poté přidávám nácvik celé prezentace plus přechody, aby mě na pódiu nic nepřekvapilo a dokázal jsem improvizovat. Současná podoba physique se mi začíná líbit. Prošla velkou změnou, kdy už to nejsou jen modelky v bermudách, ale závodníci. Obzvlášť na takhle velkých soutěžíš a následně v profi mají skvělé formy i svalové základy.

Pokud vím, tak sám působíte jako trenér. Využíváte i Vy sám služeb jiného trenéra nebo kouče? Jak důležité podle Vás je mít trenéra z pohledu běžného cvičence a jak důležité z pohledu závodníka?

Ano, také využívám trenéra, cvičím už dvanáctým rokem, přesto si uvědomuji, že objektivní pohled je vždy z druhé strany, a ne ze zrcadla nebo z fotek. Sám mám za den několik klientů, se kterými řeším jejich tréninky, dietní plány, a soustředit se potom sám na sebe je obtížné. Proto jsem navázal spolupráci s Vladimírem Pajičem, který mi tuhle sezónu velmi pomáhá a doprovází mě na závody, kde je role trenéra více než důležitá.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě patří velký dík trenérovi Vláďovi, který mi velmi sedl jako člověk, a proto k němu mám velký respekt. Přítelkyni, která mě podporuje a vaří ty kvanta masa. (smích) Všem klientům kteří přes mou nevrlost chodí i na poslední tréninky, a Milanovi Bodlákovi a celému fitness Aura.


Miroslav Přibáň před Olympia Amateur Spain 2017

Zpět na přehled


Michal Komosný

Vybrané úspěchy:

Mistrovství Čech dorostu a juniorů 2015 - 2. místo ve physique juniorů nad 178 cm
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2015 - 3. místo ve physique juniorů nad 178 cm

Michale, jak jste se k tomuto sportu dostal a proč právě physique?

Už od základní školy jsem cvičil. Začínal jsem s vlastní vahou a párem jednoruček, které jsem dostal, řekl bych, v nějakých 14 letech. Přitom jsem hrával do svých 18 let fotbal. Dřív to bylo asi jen kvůli tomu, abych se líbil holkám. (smích) Do posilovny jsem začal chodit na střední škole v nějakých 15 - 16 letech, každopádně jsem tomu časem propadl. Studoval jsem všechny možné články o stravě, suplementaci a tréninku, a když jsem skončil s fotbalem, tak jsem chtěl zkusit soutěže v kulturistice. Moje první soutěže byly v naturální kulturistice, tenkrát physique, myslím, ještě ani u nás na soutěžích nebylo. Až byla možnost, tak jsem kategorii physique zkusil a bylo asi jasné, že jsem pro tuto kategorii stavěný.

Ve své druhé soutěžní sezóně jsem ve federaci INBA vyhrál skoro vše, co se dalo, a následoval přestup do IFBB. Já zastávám názor, že v kategorii physique je možné soutěžit na top úrovni i naturálně, právě proto jsem si tuhle kategorii zvolil. Na kulturistiku zkrátka nemám dost svalů.

Pokud se nepletu, Olympia Amateur Spain bude Vaše první zahraniční soutěž, s jakými pocity na místo odjíždíte?

Ano, Olympia bude moje první mezinárodní soutěž v IFBB. Minulý rok jsem byl v Americe na soutěži Florida Grand Prix NPC, ale tohle je určitě něco jiného, právě proto jsem si ji vybral, abych získal zase další zkušenosti. Určitě se na to těším.

Jakého výsledku byste chtěl dosáhnout? Konkurence bude jistě veliká, změnil jste nějakým způsobem trénink, nebo se spoléháte na to, co se u Vás osvědčilo již v minulosti?

Myslím na ty nejvyšší stupínky, uvidíme, jak se povede forma a co budou chtít rozhodčí. Tentokrát budu spoléhat na to, co se mi osvědčilo v minulosti. Předminulý víkend na ostravský Diamond Cup jsem jel hodně striktní superkompenzaci a ta mi vůbec neprospěla. Právě i proto jsem se nezúčastnil Diamond Cupu Portugal, který jsem měl v plánu. Potřeboval jsem si odpočinout, nabrat zpět ztracená kila a opět se dostat do fyzické pohody.

Na jakých svých partiích jste od loňského roku udělal největší kus práce?

Myslím, že od minulého roku jsem nejvíc zapracoval na prsou, která vnímám jako svoji slabinu. Určitě by to chtělo ještě zlepšit, stejně tak ramena.

Chtěl byste někomu poděkovat za podporu v přípravě a tréninku?

Chtěl bych určitě poděkovat rodině, která mě ve všem podporuje, jak to jen jde. Dále mé druhé rodině ve Fitness Victory, díky které dělám, co mě baví, a nesmím zapomenout na trenéra Jendu Cahu, který mi tuhle přípravu pomohl se spoustou věcí. Nakonec mým kamarádům (oni ví), díky nim mám stále motivaci něčeho dosáhnout.


Michal Komosný před Olympia Amateur Spain 2017

Zpět na přehled


Petr Šorf

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 4. místo ve physique mužů do 182 cm
RCO Fitness Cup 2017 - 4. místo ve physique mužů do 182 cm
Mozolani Fitness Cup 2016 - 5. místo ve physique mužů do 183 cm

Petře, jedná se o Váš první rozhovor pro Ronnie.cz, můžete se našim čtenářům představit? Co Vás přivedlo do posilovny a k závodění?

Zdravím fanoušky Ronnie.cz a předem děkuji za tento rozhovor. Jmenuji se Petr Šorf, v srpnu mi bude 28 let, jsem z Ostravy a odmalička aktivně sportuji. Jako dítě jsem se věnoval šermu. K tomuto zajímavému sportu mě přivedla matka a mým vzorem byl můj bratr, který reprezentoval ČR. Následně jsem se věnoval florbalu, fotbalu a hokeji. Do posilovny mě přivedli kamarádi. Já byl odmalička takový ten malý zakrslý klučina s brýlkami, 50 kg a s rameny, která připomínala spíše sešlapaný rýč. V 16 letech jsem snad poprvé začal navštěvovat fitko, ale zdaleka jsem se v tom nenašel. Fáze posedlého cvičence přišla cca ve 23 letech. Aktivně se závodění věnuji od roku 2015. Rozhodl jsem, se protože jsem potřeboval cíl. Začal jsem se více zajímat o problematiku fitness, jídlo, suplementaci a tréninky a výsledky se dostavovaly rychleji, než jsem očekával. Na první závody jsem se vlastně připravoval sám.

Jak se Vám zatím letos dařilo na soutěžích? Vyzdvihl byste některou z nich?

Letos jsem absolvoval zatím pouze dvě soutěže. Na RCO Olomouc jsem si odskočil po pětitýdenní dietě a skončil jsem zde na 4. místě. Nešlo ale o výsledek, ale o to získat jistotu na pódiu a být plně připraven na Diamond Cup v Ostravě, kam jsem směřoval svou přípravu. V Ostravě už jsem měl na podiu o 7 kg méně, forma byla daleko subtilnější a s klidem můžu říct, že jsem udělal formu životní, která bohužel stačila opět pouze na 4. místo. Tak snad se mi povede ve Španělsku udělat ten krůček navíc. (úsměv)

Je něco, na čem jste se snažil od minulých závodů před soutěží ve Španělsku ještě zapracovat?

Vzhledem k tomu, že na doladění bylo od Ostravy pouze nějakých 14 dní, tak spíše jen upravím superkompenzaci a trošku styl pózingu a různé drobnosti. Tělo bude vyždímané o dalších pár dní tvrdé diety, tak snad to půjde na pódiu vidět.

Jste zastáncem doplňků výživy? Jaké suplementy najdeme ve Vašem arzenálu v objemu a jaké v dietě?

Doplňky stravy jsou nedílnou součástí mého jídelníčku a usnadnění mého dne. Takže ano, jsem zastáncem. Vzhledem k tomu, že jsem součásti Amix Teamu, tak používám veškeré suplementy od nich. A jsem nadmíru spokojen.

Co se týče doplňků, tak se u mě moc suplementace nemění, jde spíše o složení makroživin. Dbám na kvalitní příjem vitamínů, antioxidantů, minerálů a vlákniny, což je pro mě základ. A suma sumárum používám takovou klasiku, a to protein, glutamin, BCAA, při únavě nebo náročném dni nakopávač. Amix má široké portfolio produktů, takže si vždy vybírám produkty k dané fázi přípravy.

Chtěl byste touto cestou někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

V první řadě je to právě celý realizační tým firmy Amix, že mi dali tuto možnost a dostal jsem příležitost, kterou si přeje každý sportovec. Díky Amixu je má příprava na úplně jiné úrovni. Dále bych chtěl poděkovat svému trenérovi Jakubovi Kiovskému, se kterým už spolupracuji druhou sezónu. Dovedl mě k mé životní formě, za což mu moc děkuji. Dále mému domovskému fitku Quatro Fitness Ostrava, kde probíhá 90 % mé přípravy. Vážně se tam cítím jako doma. Také mé přítelkyni, která musí tolerovat mé nálady v dietě, a celé rodině, která mě nesmírně podporuje a fandí mi (hlavně maminka). Tímto se s Vámi loučím a držte českým závodníkům palce, ať přivezeme ze Španělska co nejlepší umístění.


Petr Šorf před Olympia Amateur Spain 2017 a na soutěži

Zpět na přehled


Karel Kohout

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 2. místo v muscular physique
FFF Cup 2016 - 1. místo ve physique mužů do 182 cm
BFC Extrifit Cup 2016 - 2. místo ve physique mužů do 182 cm

Karle, jedná se o Váš první rozhovor pro Ronnie. cz, můžete našim čtenářům o sobě prozradit nějaké základní informace?

Zdravím všechny čtenáře a fanoušky fitness a děkuji za tuto příležitost k rozhovoru. (úsměv) Jsem samozřejmě velmi potěšen zájmem, který teď o mou osobu je. (úsměv) Se cvičením jsem začal na střední škole a později jsem zjistil, že fitko potřebuji k životu stejně jako kyslík a že bez něj nedokážu, ani nechci žít. Cvičím už přes deset let a moje vášeň se mi stala i zaměstnáním, takže si plním sen a živím se tím, což je pro mne velkou výhrou. (úsměv) Působím jako osobní trenér v Olympia Fitness ve Vršovicích. Věnuji se také on-line koučinku a mám i několik svěřenců, které připravuji na soutěže. Čas je v dnešní době drahocenný, a proto se snažím veškeré volné chvíle věnovat rodině.

V roce 2016 jste závodil v kategorii physique, teď to bude muscular physique. Jak se změna kategorie odrazila na Vaší postavě?

Muscular physique je kategorie, která mě tento rok oslovila hlavně proto, že jsem chtěl oproti předešlému roku nabrat více svalů a zlepšit slabiny, hlavně v ramenou a pažích. Byl jsem nadšený, že mohu tuhle práci na své postavě uplatnit právě díky kategorii muscular physique. Mám teď čerstvě za sebou soutěž Diamond Cup v Ostravě, kde jsem získal 2. místo v muscular physique, a díky soupeřům vím, že nesmím usnout na vavřínech, protože je pořád co zlepšovat a na čem ještě máknout.

Spolupracujete s nějakým trenérem nebo trenérkou? Jak Vaše spolupráce případně prakticky vypadá?

Ano, mám trenérku Katku Kyptovou, je to velký profík ve svém oboru. Jsem moc vděčný, že mám možnost spolupracovat s člověkem jejích kvalit a jsem rád, že je mi i dobrou kamarádkou. Spolupracujeme spolu už druhým rokem a Katka mi pomáhá především v posledních 3 měsících před soutěží, kdy mi začíná dieta. Nastaví mi jídelníček, jednou týdně proběhne společný trénink a kontrola formy. Řešíme, dá se říct, vše, co se týká mého těla. Nechybí ani otázky typu jak se cítím, zda mám hlad nebo chutě a tak podobně. (úsměv) Jsme spolu denně alespoň v telefonickém kontaktu, takže mě hlídá na sto procent. (úsměv)

Jak vidíte své naděje na umístění ve Španělsku? Hodláte se tam ještě po soutěži zdržet, nebo poletíte hned domů?

Vzhledem k tomu že jsou závody v zahraničí, tak si myslím, že se přihlásí větší počet kvalitních zahraničních závodníků, než tomu bylo v Ostravě na Diamond Cupu. Proto je i nervozita na místě a vím, že pokud se umístím, nebude to zadarmo. Snažím se myslet pozitivně, troufám si říct, že forma bude lepší než v Ostravě. Můj cíl je umístit se v top 3, a jelikož je to obrovská výzva, dělám pro to maximum každý den. Zdržel bych se velmi rád, ale moje pracovní vytíženost mi to bohužel nedovoluje. A především chci jet domů za rodinou, jelikož budu mít velmi napilno s vynahrazováním chvil, které jim dlužím.

Chtěl byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Velké díky patří mojí trenérce Katce Kyptové, protože ze mě dokáže vyždímat to maximum, které bych sám těžce zdolával. Dále bych chtěl poděkovat Slávkovi Vinogradovi za hodiny pózování, které mě posunuly zase o něco dál. Díky patří určitě i Olympia Fitness ve Vršovicích. A především bych chtěl poděkovat mé přítelkyni, která při mně stojí, je mi oporou a pomáhá mi, co může, aby pro mě byla předsoutěžní příprava co nejsnazší.


Karel Kohout před Olympia Amateur Spain 2017 a na soutěži

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra