Reklama:

Závodnice v bikiny fitness a bodyfitness - rozhovory před IFBB Diamond Cup Portugal 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Závodníci v kulturistice
- rozhovory před IFBB Diamond Cup Portugal 2017
Po nedávné soutěži v Ostravě bude další zastávkou Diamond Cupu Lisabon, kde se ve dnech 2. až 4. června uskuteční IFBB Diamond Cup Portugal. Na této zahraniční soutěži, která předchází jen o pár dní amatérské Olympii v blízkém Španělsku, budou o co nejlepší umístění a potenciálně i o profi karty bojovat i čeští závodníci.

Včera jste si zde mohli přečíst předsoutěžní rozhovory s našimi kulturisty Alešem Bursou a Antonínem Pavlíčkem. Dnes jsou na řadě bikiny fitnessky Eva Havelková, nedávná absolutní vítězka z Ostravy, Pavlína Štouračová a bodyfitnesska Andrea Remeňová.

jménokategorie
Eva Havelková bikiny fitness nad 172 cm
Pavlína Štouračová bikiny fitness nad 172 cm
Marina Mocanu bikiny fitness do 158 cm
Andrea Remeňová bodyfitness nad 168 cm


Eva Havelková

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2017 - 1. místo v bikiny fitness nad 172 cm + absolutně
International Austrian Championship 2017 - 2. místo v bikiny fitness žen nad 169 cm
IFBB Diamond Cup Malta 2017 - 3. místo v bikiny fitness nad 172 cm
IFBB Diamond Cup Greece 2016 - 1. místo v bikiny fitness
EVLS Prague Amateur 2016 - 2. místo v bikiny fitness nad 172 cm

Evo, gratuluji Vám k absolutnímu vítězství v bikiny fitness, které jste vybojovala v Ostravě. Nemůžu se nezeptat. Jak jste se cítila po vyhlášení výsledků a co pro Vás osobně toto vítězství znamená?

Zdravím všechny čtenáře a moc děkuji! Pro mě to byl neuvěřitelný pocit už při vyhlašování mé výškové kategorie! Soupeřila jsem totiž s Natalií Lugovskih, Ruskou, která byla tuto sezónu doposud neporažená a sbírala jednu absolutku za druhou, mimo jiné i na mistrovství Evropy. Nemohla jsem uvěřit, že jsem ji porazila, bylo to o jeden bod! Málokdo to ví, ale už tím jsem si získala právo požádat o profi kartu, jelikož jsem vyhrála už druhou vrcholnou soutěž IFBB (na podzim 2016 to byl Diamond Cup Greece). Do souboje o absolutní vítězství jsem tedy šla uvolněně. Ten pocit štěstí po vyhlášení se slovy popsat nedá. Promítne se Vám všechna ta dřina, která za tím stojí, a jste v absolutní euforii. (úsměv)


Eva Havelková po vyhlášení absolutní vítězkou bikiny fitness
na IFBB Diamond Cup Ostrava 2017
Díky Vašemu vítězství máte nárok zažádat si o profesionální kartu. Už jste to udělala? Jak dlouho může trvat její schválení?

Profesionální karta byla můj sen a rozhodně si o ni zažádám, ještě jsem to ale neudělala, není kam spěchat. Teď mě čekají ještě dva závody v amatérské divizi, odlétáme už ve čtvrtek a po víkendu přeletíme z Portugalska přímo do Španělska. Jsem tedy ráda, že si stihnu odtrénovat, vyprat a zabalit, natož abych žádala o profi kartu. (smích) Samotné schvalovaní je otázka několika týdnů, ale jak říkám, není kam spěchat.

Máte už vyhlídnutou soutěž, kde byste poprvé vstoupila na pódium jako profesionálka?

Musím přiznat, že jsem po náročné podzimní a jarní sezóně plánovala odpočinek, ale od trenéra Slávka Vinogradova i ostatních teď slýchám, že pražské EVLS je za dveřmi… Tak uvidíme, jak se nakonec rozhodnu, teď se chci ještě plně soustředit na zbývající závody. (úsměv)

Už jste letos závodila na Maltě, v Rakousku i u nás, mezi amatérkami Vás čekají ještě závody v Portugalsku a Španělsku. Jak obtížné pro Vás je absolvovat tolik soutěží? Je nutné si dopředu stanovit, které závody budou mít vyšší prioritu, nebo je možné přijít pokaždé stoprocentní?

Já závodění miluji, kdyby to šlo, závodila bych každý víkend. (smích) Pro tělo je to ale extrémně náročné a je pravda, že jsme vrcholnou formu se Slávkem loni i tento rok plánovali na konkrétní závody. Na podzim to bylo EVLS, kde jsem skončila těsně druhá (za Natalií), a forma se opravdu povedla. Letos to byla právě Ostrava, kde jsem dosáhla životního úspěchu. Teď chci ještě formu co nejvíce podržet do zbývajících dvou závodů!

Vaším trenérem je Slávek Vinogradov. S čím Vám podle Vašeho názoru nejvíce pomohl a jaký je jako trenér?

Se Slávkem jsme si sedli hlavně lidsky a to je pro mě velmi důležité. Je to velký odborník, zkušený mezinárodní rozhodčí, který sleduje naživo nejnovější trendy, dokáže mi tedy poradit, na co se hlavně zaměřit, co pořádně drtit a co naopak necvičit vůbec. (smích) Na tréninku mě dokáže naprosto odrovnat a je to také úžasný motivátor! Od začátku naší spolupráce mluvil o profi kartě a věřil, že mám na to ji jednou vybojovat. To byla pro mě před rokem a půl asi tak vzdálená meta, jako je Země od Měsíce, i když jsem si o ní samozřejmě také snila.

Před soutěží na Maltě jste hovořila o tom, že se v pózování kategorie bikiny fitness objevily nové trendy. Jaké to jsou? Mění se často?

Jsou to detaily, jako je třeba vytočení ruky. Obrovsky se posunul třeba i střih plavek, nejvíc teď letí takzvaný ruský střih. Naštěstí mi plavky šije velká profesionálka Michaela Sallut, která má o všem perfektní přehled, na druhou stranu dokáže i naslouchat Vašim představám. V dnešní obrovské konkurenci hrají roli detaily, je potřeba formu co nejvíce prodat, takže se hodně řeší vedle pózování a plavek i make-up a vlasy, prostě celková image musí být dokonalá, není to jenom o té dřině, ale o celkové prezentaci.

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat za pomoc nebo podporu?

Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří ve mě věřili! Všem, kteří mi drželi palce, psali mi povzbuzující zprávy a radovali se se mnou z úspěchu. Přes veškerou euforii beru vítězství pokorně a chci na sobě dál pracovat a být ještě lepší! Velké díky patří mému sponzorovi - firmě Nutrend za veškerou podporu, Mišce Sallut za perfektní plavky, salónu Yes VIP za celkovou péči a moc děkuji i kuchařům naší firmy na krabičkovou stravu Vitalbox, kteří mi chystají po celou dobu mé přípravy na každý den krabičky, je to pro mě neuvěřitelná pomoc! Moje obrovské poděkování směřuje samozřejmě také příteli Jakubovi, trenérovi Slávkovi, kamarádovi Honzovi Turkovi a také rodičům, kteří mi fandili přímo v Ostravar Aréně a mohli můj životní úspěch prožít se mnou, bylo to krásné!


Eva Havelková na IFBB Diamod Cup Ostrava 2017

Zpět na přehled


Pavlína Štouračová

Vybrané úspěchy:

Grand Prix Fitness Brno 2016 - 2. místo v bikiny fitness nad 168 cm
FitBalance IFBB Czech International Cup 2016 - 3. místo v bikiny fitness nad 172 cm
BFC Adel Cup 2016 - 1. místo v bikiny fitness nad 172 cm

Pavlíno, na poslední chvíli se Vám letos podařilo dostat se na Vaši první zahraniční soutěž - International Austrian Championship. Jaká to pro Vás byla zkušenost a jak jste byla spokojená se svojí formou?

Myslím, že každá soutěžní zkušenost je dobrá, ať už to dopadne jakkoli. Jsem ale vděčná, že jsem se této soutěže mohla zúčastnit. Cítila jsem se dobře a to je pro mě hlavní. Možná to nevyšlo na 100 %, ale jsem svým největším kritikem, takže vím, co do dalších let zlepšit, abych mohla být spokojená zase o trošku víc. Nemyslím si ale, že někdy nastane chvíle, kdy si řeknu "není co zlepšovat".

Loni jste objela snad více než deset domácích soutěží. Hodláte být tak aktivní i letos? Kde Vás ještě uvidíme?

Ano, minulý rok jsem byla soutěžně velmi aktivní. Tento rok bych se ale ráda věnovala dětem a investovala energii spíše tímto směrem. Po Lisabonu mě ale ještě čeká Olympia Amateur Spain, které bych se také ráda zúčastnila. Tím však považuji sezónu za uzavřenou.

Máte sama nějaké oblíbené závodnice, které se Vám líbí a motivují Vás?

Určitě mezi ně patří Adél Storzerová, Olívia Pohanková, Xenia Sheveleva a Natalya Lugovskih.

Jaké je Vaše oblíbené jídlo v objemu a jaké v dietě?

Nejsem si jistá, zda jsem někdy něco jako objem absolvovala. (smích) Jsem ale milovník masa, takže nikdy nepohrdnu kvalitním steakem, který si mohu dopřát v obou situacích. Naštěstí netrpím chutěmi na sladké. Jediná věc, kterou v přípravě postrádám, je ovoce, které si jinak dopřávám ve velkém.

Když se po závodech vidíte na záběrech vedle ostatních závodnic, jaké partie považujete za své silné stránky? Kde naopak ještě vidíte rezervy?

To je velice těžká otázka. Vždy se snažím dívat na závodnice jako na jeden celek, protože stále věřím, že tato kategorie je o celkovém dojmu a symetrii. Proto si nedovolím posoudit, která partie je tou silnou. Rozhodně ale vím, že musím zapracovat na zadní straně stehen a zadku, kde stále cítím velké rezervy. (smích)

Připravujete se sama, nebo máte trenéra či trenérku? Jak případně Vaše spolupráce prakticky vypadá?

Druhou sezónu v řadě mě přípravou provází Adél Storzerová - jako trenérka, kamarádka a člověk. Ona je takový all-inclusive balíček. Prakticky to vypadá tak, že se za ní jednou týdně vydám do Prahy a následující dva až tři dny pak nemůžu chodit. (smích)

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

Určitě bych ráda v první řadě poděkovala své rodině za podporu a trpělivost. Speciálně pak svým dětem a manželovi, kteří mi umožnili plnit si sen a kterým jsem se nemohla věnovat tak, jak si zaslouží. Dále pak Adél, protože to se mnou ještě nevzdala. (smích) Klukům, bez kterých bych nestála tam, kde stojím… Honza, Tom, Marek a Peťa. Celému svému okolí za povzbudivá slova a InCore fitness za možnost prezentovat se jejich jménem.

Zpět na přehled


Andrea Remeňová

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Malta - 9. místo v bodyfitness žen nad 168 cm
Arnold Classic 2016 - 7. místo ve physique žen
Arnold Classic Africa 2016 - 5. místo ve physique žen
Ben Weider Legacy Cup 2016 - 5. místo v bodyfitness

Andreo, máte za sebou spoustu zahraničních soutěží, vloni jste okusila pódium i v České Republice. Kde jste se cítila lépe? V čem je největší rozdíl mezi domácí a zahraniční scénou?

Soutěžení v ČR pro mě bylo úžasným přínosem, a to zejména z toho důvodu, že se na mě přišla podívat rodina a přátelé. Doma je doma, ale já ráda cestuji a soutěžím v zahraničí, kde je většinou i větší konkurence. Samozřejmě jsou mezinárodní soutěže náročnější nejen na přípravu, ale i finance a podporu rodiny a přátel.

S jakým cílem na Diamond Cup odjíždíte?

V loňském roce jsem měla hodně úspěchů jak v zahraničí, tak i v ČR. Letos jsem soutěžila zatím jen na IFBB Diamond Cup Malta, kde se nám forma nepodařila vyladit, a dlouhý let nám to také zkomplikoval. Na IFBB Diamond Cup v Portugalsku odjíždím s lepší formou, kterou se mi podařilo doladit během mé pětitýdenní přípravy po návratu z Malty.

Jak vypadá Váš trénink těsně před závody?

Poslední dva týdny jsem se zaměřila společně s trenérem na vysokou intenzitu, kdy jsme zařadili více cviků a minimální pauzy. Jedná se o standardní techniku, kde je cílem spálit veškerý krevní cukr ve svalech a připravit se tak na úplné naplnění svalů.

Jaké další soutěže v letošním roce ještě plánujete?

Chystám velké změny, které zatím nechci zveřejnit, až podle toho, jak se mi zadaří v Portugalsku. (úsměv)

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu v přípravě a tréninku?

Ráda bych poděkovala svému manželovi, který je i mým trenérem, za úžasnou podporu nejen v kuchyni, posilovně, ale i v psychice. Vím, že jsem nejen občas na zabití. (úsměv) Díky, Ondřeji Leiperte. Též bych ráda poděkovala mému kouči Grantu Reidovi, který mi hlavně pomáhá s jídelníčkem a posledními týdny přípravy v doladění formy, tak aby tělo zareagovalo co nejlépe. S Grantem už jsem spolupracovala několikrát a vždy s úspěchem, tak se i tentokrát nemohu dočkat výsledku. Thank you, Grant Reid.


Andrea Remeňová před IFBB Diamond Cup Portugal 2017

Zpět na přehledLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra