Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2014 očima závodníků? (III.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo I. II.III.
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí vid.video I.II.
KONDIČNÍ SOUTĚŽE
GP Ostrava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video I.video II.
GP Jalex Krnov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video
Smartlabs Cup Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Golem Classic K. Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisíabs.
video I.video II.videoreport
GP Ronnie.cz Březnice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.videoreport
PO SOUTĚŽÍCH
Po kondičních: očima závodníků I.očima závodníků II. očima závodníků III.

Kondiční soutěže očima závodníků I.
Kondiční soutěže očima závodníků II.

Poslední skupina názorů na proběhlé kondiční soutěže od oslovených závodníků, kteří se jich zúčastnili. Děkujeme za jejich vyjádření.

V první části příspěvků se s Vámi o dojmy podělili Marek Kavina, David Blajer, Filip Tkáč, Zdeňka Frýbertová a Martina Chocholoušová, ve druhé pak Vilém Kotásek, Lukáš Wojtyla, Tomáš Prášek, Klára Strouhalová a Kristýna Ocásková.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Ondřej Pírek

Zdravím čtenáře Ronnie.cz a všechny příznivce kulturistiky,

jmenuji se Ondřej Pírek a cvičit jsem začal ve svých 15 letech, když mi diagnostikovali výhřez plotének. Začalo to těžkými váhami, ale bez žádné techniky. Říkal jsem si, že dokud to roste, tak je to dobré. :) Bohužel symetrie nebyla žádná. Své první závody jsem absolvoval na mistrovství Moravy a Slezska v kategorii juniorů, kde jsem skončil osmý. To mne velice zklamalo. Potom ke mně přišel můj trenér Jan Kubík, se kterým spolupracuji už půl roku, a vyprávěl mi o svých prvních závodech a začátcích. To mne motivovalo k tomu, abych se připravil na všech 5 kondičních závodů, které začaly Grand Prix v Ostravě a končily v Březnici na GP Ronnie.cz, jak v kategorii juniorů, tak v kategorii mužů do 30 let.

Na GP Ostrava jsem byl ještě nervózní, když jsem vybojoval první místo, tak jsem byl neskutečně šťastný, a když jsem ukořistil třetí místo v kategorii mužů, bylo to neuvěřitelné. Hned druhý den, když jsem se alespoň trochu prospal, začaly další závody v Krnově, kde jsem obhájil prvenství v kategorii juniorů a vybojoval druhé místo v kategorii mužů do 30 let. Musím podotknout, že jsem zde poznal mnoho nových přátel a moc jsem si tyto závody užil, ten pocit, když Vám začne fandit obecenstvo, které ani neznáte...

Další závody se konaly až za týden, a to Smartlabs Cup v Brně. I zde se mi podařilo vybojovat první místo v kategorii juniorů a třetí v mužích do 30 let. A to už jsem nevydržel. Proto když jsem se i s cenou odebral do zákulisí, kde na mne čekali už mí známí, tak už i oči začaly slzet. Tyto závody byly pro mne asi nejlepší.

Další týden poté už zbývaly poslední 2 závody. Golem Classic v Kutné Hoře, tady jsem se umístil jako druhý v kategorii juniorů a pátý v mužích do 30 let, a GP Ronnie.cz, kde jsem se umístil také jako druhý za juniory a šestý za muže. Nutno podotknout, že to bylo pro mne jako 10 závodů a už jsem byl vyčerpaný a bohužel se to podepsalo i na formě, konkurence tu ovšem byla velká.

Celkově jsem za tyto 3 týdny i s dietou, při které jsem zhubnul necelých 35 kg, prožil více emocí a zážitků než za celý život. Moc jsem si to užil a určitě budu pokračovat v tomto sportu, takže doufám, že se uvidíme zase na parketách.

Tímto bych velice rád poděkoval své mámě, která stála vždy za mnou a pomáhala mi v přípravě, dále svému trenérovi Honzovi Kubíkovi. Touto cestou bych mu ještě jednou rád poděkoval za vše, co pro mě udělal a co mě naučil. Samozřejmě děkuji i všem přátelům, co mi fandili a věřili mi, i těm, co říkali, že na to nemám a nedokážu to, to mne totiž motivovalo ještě více k tomu, abych jim dokázal, že se mýlí. A nesmím zapomenout poděkovat i pořadatelům těchto závodů a internetovému portálu Ronnie.cz, který zajistil úžasnou atmosféru všech pěti závodů.

S pozdravem
Ondřej Pírek


Maroš Balog

Zdravím všetkých čitateľov Ronnie.cz,

volám sa Maroš Balog, mám 17 rokov a pochádzam zo Slovenska, presnejšie z Michaloviec.

Posilnovaniu sa venujem 3 roky, no zodpovedne som to začal brať až tak po roku. Pred posilnovaním som nerobil nič, iba sedel za počítačom a jedol - výsledok? 14 rokov, 100 kg.

Bol som súčasťou súťaží GP Ostrava a GP Jalex Krnov, súťažil som v kategórii dorastencov, ale chcel som si aj vyskúšať, ako budem vyzerať medzi juniormi. Na kondičné súťaže som išiel s cieľom neskončiť posledný a nakoniec to dopadlo nad očakávania. :)

GP Ostrava 2014 v kategórii dorastencov som obsadil 3. miesto, v kategórii juniorov do 75 kg 6. miesto (po prvom a druhom kole to vyzeralo na 4. miesto, ale forma na finále sa trošku zhoršila). GP Jalex Krnov kategória dorastencov 2. miesto a juniorov, tam už som sa nevošiel ani do finále, kedže konkurencia borcov bola velmi kvalitná a nebolo to rozdelené na váhove kategórie ako v Ostrave.

GP Ostrava - nečakal som taku veľkú účasť divákov, kde bola fantastická atmosféra a na pódiu to pre mna znamenalo veľa, kedže to bola moja prvá súťaž. Jediné, čo by som do budúcnosti napravil, je dávať aspon za 1. - 3. miesto medailu, inač oraganizácia perfektná, na nič sa dlho nečakalo, všetko išlo ako malo. :)

GP Jalex Krnov - účasť dívakov bola menšia, ale bolo ich počuť, takže super! Pre mna ako súťažiacého to bol pekný zážitok a podotkol by som super obsluhu za barom, ktorá vyhovela požiadavkám, o ktoré som ich požiadal.

Ešte niečo o príprave. :) Koncom letných prázdnin som navštívil v Ostrave mojích trénerov Jana Kubíka a Reného Gorola, kde som absolvoval zdrvujúci tréning nôh a motivácia stúpla o 100 % hore, a tak sme sa dohodli, že skúsime kondičné súťaže a že Honza a René mi pomôžu. Honza mi napísal jedálníček a začal som na seba trošku niečo nabalovať. Priblížne 2 mesiace pred súťazou sme sa pustili do rysovacej fázy, začiatky boli ťažšie, ale časom som si zvykol a potom to už išlo v pohode.

Rysovaciu fázu som začínal s 93 kg a súťažná váha bola 74 kg. S formou som spokojný nebol, kedže sme to as mali začať skôr rysovať, no nevadí, bola to moja prvá príprava, a tak už vieme, ako to urobíme v tej nasledujúcej. :) Ešte využijem možnosť a ak niekto chce, tak nech si pozrie, ako to vyzeralo na začiatku a na konci prípravy. :)

Na záver by som sa chcel poďakovať hlavne trénerom za pomoc hoci kedy som potreboval a že mi vždy pomohli a taktiež má ubytoval Jan Kubík u seba doma, za čo mu velmi pekne ďakujem, takže Jan Kubík a René Gorol - velké ďakujem! Ďalej by som sa chcel poďakovať značne Bodyflex Nutrition a Metaforce za zvýhodnené podmienky, ďakujem Jiří Borkovec za pomoc! Na koniec svojej rodine a ľudom, ktorý ma podporovali.

Takže keby niekto pochyboval, alebo nevedel sa rozhodnúť či ísť na kondičné súťaže, určite odporúčam, bolo to super!

S pozdravom
Maroš Balog

Příspěvek byl ponechán v původním znění.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 80 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
Paulie02 (22:16) • Snad jednou přijde tvrdý a totálně vyrýsovaný... Potřeboval by poradit od Doriana *2*Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra