Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2014 očima závodníků? (I.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo I. II.III.
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí vid.video I.II.
KONDIČNÍ SOUTĚŽE
GP Ostrava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video I.video II.
GP Jalex Krnov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video
Smartlabs Cup Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Golem Classic K. Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisíabs.
video I.video II.videoreport
GP Ronnie.cz Březnice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.videoreport
PO SOUTĚŽÍCH
Po kondičních: očima závodníků I.očima závodníků II. očima závodníků III.

I letos na podzim jsme zprostředkovaně oslovili všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit celá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

Součet všech, kteří se zapojili do bojů na pódiích, se pohyboval kolem čísla 470, ale nikoho jsme nechtěli vynechat, proto byly e-maily rozeslány všem. Děkuji opět všem, kteří si stejně jako závodníci z jarních soutěží našli tu chvilku a napsali pár řádků, nebo i více, o svých dojmech ze soutěže, velmi si toho cením. Možná právě Vy přispějete dalšímu zkvalitnění při jejich pořádání.

Níže si můžete pročíst příspěvky první části těch, kteří věnovali čas ohlédnutí za soutěžemi v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness, či přidali i pohled do svého života. Na další se těšte v příštím článku.


Marek Kavina

Bylo mi 15 let, když jsem poprvé navštívil posilovnu. Od první návštěvy posilovny jsem si pomalu, ale jistě začal utvářet můj sportovní sen.

Dnes mi je 18 let. Tak jsem si řekl, že po letech cvičení mu půjdu naproti a pokusím se připravit na moji první soutěž! Ona premiéra se uskutečnila 29. 11. v Kutné Hoře na Golem Classic v kategorii mužského physique nad 178 cm, kde jsem vybojoval pro mne neuvěřitelné druhé místo, a to přesto, že jsem byl nejmladší v kategorii. Den nato jsem byl přihlášen na další soutěž, a to Grand Prix Ronnie.cz. Noc před touto soutěží jsem proležel celou v hrozných bolestech a shodil jsem po ní necelá 3 kila. Říkal jsem si, jestli to má vůbec cenu, nechtěl jsem zklamat, ale nakonec jsem dorazil a odvezl jsem si první místo! Poznal jsem spoustu nových lidí, viděl se s mými vzory a udělal jsem krůček blíž k mému snu.

Na soutěžním pódiu jsem zažil asi ty nejkrásnější chvíle mého života. Proto v blízké době započne příprava na další soutěž! Už aby to bylo.

Udělám vše pro to, abych na soutěžním pódiu strávil co nejvíce času. Dokonce i předsoutěžní dietu, po které jsem zhubl necelých 20 kilo, jsem si užil.

Tímto bych chtěl poděkovat pořadatelům těchto vydařených soutěží, vykouzlili jste úžasnou atmosféru. Děkuji i internetovému portálu Ronnie.cz za úžasné články, které mi moc pomáhají.

S pozdravem
Marek Kavina


David Blajer

Jmenuji se David Blajer a je mi 23 let. Poprvé jsem do fitka zavítal v 17 letech, bohužel mi to moc dlouho nevydrželo. Byl jsem mladý, tak mě lákaly spíše jiné věci. Po dlouhé pauze jsem si řekl, že bych se sebou mohl něco začít dělat. Po dvou měsících mi cvičení přirostlo k srdci. Bylo mi jasné, že to je to pravé ořechové. A držel jsem se toho. Bral jsem cvičení hodně vážně, a tak mě po půl roce napadlo zkusit závody. Šel jsem do toho na vlastní pěst, bez trenéra. Hodně jsem si toho načetl a okoukal u ostatních. Ze začátku jsem byl dost v rozpacích, ale časem jsem se chytil. Dal jsem do toho všechno a věnoval tomu svůj veškerý čas a mohu říci, že to nebylo nadarmo.

Po roce cvičení tu byly závody. Mé první byly v Kutné Hoře - Golem Classic. Dva týdny před závody byly kritické. V této době mi dost pomohl kamarád Pavel Bretšnajdr, dával mi rady, co přesně mám jíst, jak se pořádně připravit. Byl mi největší oporou a věděl jsem, že s čímkoliv se na něj mohu obrátit. Za to mu moc děkuji, i jeho ženě, která tu také pro mě byla v tomto těžkém období. Dva týdny utekly jako voda a byl tu den D. Celé dopoledne ve mně kolovala tréma a napětí. Vše ze mě spadlo, když mě rozhodčí poprosili, jestli bych nemohl jít na pódium na zkoušku světel. Když jsem tedy šel se svou kategorií - junioři do 23 let - tak už jsem byl naprosto klidný. Sice s pózami to při nástupu nebylo ideální, ale v druhé kategorii - muži do 30 let - jsem si byl už jistější. Do finále jsem se dostal v juniorech, za což jsem moc rád. Vůbec jsem nečekal, že na prvních závodech se dostanu až tak daleko. Konkurence byla silná jak v juniorech, tak v chlapech. Tudíž chápu, že do finále mužů jsem se nedostal. Zázemí na závodech bylo skvělé. Jelikož jsem dorazil mezi prvními závodníky, tak jsem měl dost místa v šatně a celkově o mě bylo dobře postaráno.

S pozdravem
David Blajer


David Blajer (4.), Ondřej Pírek (2.), Dominik Sagan (1.), Radek Kyzivát (3.) - kulturistika juniorů do 23 let


Filip Tkáč

Volám sa Filip Tkáč, mám 18 rokov, pochádzam z Slovenska z Michaloviec, kde chodím na školu Gymnázium Ľ. Štúra, som študent IV. ročnika a pripravujem sa na vysokú školu, takže priprava bola dosť tažká, kedže som sa popri trenovaniu 2x denne posledný mesiac musel venovať aj učeniu. Bola to celkovo moja prvá sútaž, taktiež ta príprava, na ktorú som sa pripravoval z vlastných vedomosti, no posledný tyžden pred sutažou som sa pýtal niejaké rady Jana Kubíka, u ktorého som aj býval cez víkend spolu s kamaratmi z Michaloviec. Díky Samovi Balogovi, ktorý nám pomáhal z natieraním atď., a Marošovi Balogovi, ktorý tak isto sútažil v Ostrave, ale aj v Krnove spolu so mnou, no on bol v kategorii kulturistika dorast, juniori, za ubytovanie u Jana Kubíka mu chcem veľmi pekne poďakovať.

Aby som popísal pocit v príprave, teda 'rysovačke', tak zo začiatku to bolo tažké si zvyknuť na tie nizké sacharidy, lebo stale som mal väčši a nepretržity hlad počas dňa, no postupne som si celkom zvykol až na ten posledný tyždeň, kde som už nevládal hlavne kvôli tomu, že som znižil príjem tekutín o polovicu, posledné 2 dni na 0,8 l, z formy som mal rôzne pocity, lebo som sa si zdal v tom poslednom týždni dosť 'malý', čo sa týka objemov oproti objemovej fáze, kedže som zrysoval niejakých 9 kg, no po sútaži som sa rýchlo nalial vodou, no sacharidy som nechal nižšie ako v mojej objemovej príprave, pretože som zistil, že jesť menej tukov a sacharidov je pre moje zdravie prospešnejšie, kedže mám aj vrodenú chybu srdca, ktorá sa odzrkaľuje práve v objemovke neprirodzeným bušením srdca, no určite som nezabúdal ani nezabúdam na 'cheat day', ktorý ma veľmi poteší a tak isto nakopne.

Ako som sa rozhodol, že skúsim sútaž? Cvičim cca 5 rokov a neviem, ako to bude naďalej s cvičením a tak isto so súťažením, kedže by som chcel študovať medicínu, kamárati mi hovorili, nek skúsim sútaž, tak som sa rozhodol, že po toľkých rokoch skúsim aspoň kategóriu physique, kde som ostal milo prekvapený, že som získal práve 2. miesto z 15 - 18 súťažiacích v Ostrave a 3. miesto v Krnove, no tam sme boli iba 3 a tí superi boli aj v Ostrave, takže boli sme tam tí istý, len inak ohodnotení, no tým miestom v Krnove sa nerad chválim, kedže sme boli iba 3. :)

Čo sa týka tej sáli v Ostrave a celkovo zorganizovania tejto akcii, bolo to super, páčilo sa mi, koľko ľudi tam prišlo súťažiť či sa na nás pozrieť, nehovoriac o online prenose, kedže po tom, čo som zišiel z pódia, tak mi prišlo kopu SMSiek od rodiny, môjej priateľky a známych, ako na tom som a ako vyzerám a čo mám vylepšiť. :) A celkovo ten pocit na pódiu bol super, aj keď som veľmi nevedel, čo mám robiť, tak som pozeral na tích, čo tam vyšli predo mnou. V Krnove bola trošku slabšia atmosféra ako v Ostrave, no som rád, že som sa aj tam zúčastnil, škoda, že tam neprišlo viac súťažiacích. Mali sme aj zážitok hneď, ako sme cestovali do Ostravy, kedže sme zaspali a zobudili sa až niekde na hraniciach Moravy, a mali sme vystupovať na hlavnom nadraži v Ostrave, tak sme volali hneď Kubíkovi a ten po nas zašiel, bolo to približne o 2. ráno, tak isto sme boli radi, že sme nedostali pokutu, kedže v hraniciach Moravy nám akurat kontrolovali lístky, a my sme mali kúpene len do Ostravy, tak nakoniec sa to skončilo super, celkovo to bol super TRIP.

Ďakujem
Filip Tkáč

Příspěvek byl ponechán v původním znění.


Filip Tkáč (2.), Martin Blažek (1.), Marek Kuchajda (3.) - physique mužů nad 178 cm


Zdeňka Frýbertová

V neděli 23. 11. 2014 jsem se zúčastnila kondiční soutěže Smartlabs Cup v Brně v kategorii bodyfitness a jsem moc ráda, že jsem se mohla po dlouhodobých zdravotních problémech k závodění vrátit a připojit se k příznivcům a nadšencům pro stejný sport a zároveň i pozdravit některé své známé. Překvapila mě účast závodníků a je potěšující, že zájem o tento druh sportu je tak veliký. I když se mi nepodařilo do finále postoupit, za prohru to nepovažuji, ba naopak mě to motivuje jít dál a už jsem začala s přípravou na jarní soutěže.

S pozdravem
Zdeňka Frýbertová


Martina Chocholoušová

Bohužel jsem se zúčastnila jen jedné kondiční soutěže, a to v kategorii bikiny fitness, možná si myslíte, že bikiny momentálně zažívají takový boom, že nějaké další zviditelnění ani nepotřebují, k mé osobě se ale ve spojení s tím váže delší příběh.

Ve zkratce: Ještě před rokem jsem neměla ponětí, co to posilovna je, a zdravé jídlo mi nic neříkalo. Během relativně krátké doby se mi ale bez jakékoli pomoci podařilo zbavit zhruba 20 kg přebytečného tuku a díky starému známému jsem začala v únoru s cvičením. O bikiny fitness jsem začala uvažovat až ke konci léta, ale počítala jsem až s jarními soutěžemi. O možnosti zúčastnit se Golem Classic v Kutné Hoře jsem se dozvěděla tři týdny před jejím konáním, takže přípravy byly dost hektické, ale nakonec ne úplně bezvýsledné. V nižší výškové kategorii jsem byla devátá ze šestnácti a získala mnoho zkušeností a hlavně novou motivaci pro přípravu na jarní soutěže.

S pozdravem
Martina Chocholoušová

Pozn. red.: Na celou cestu Martiny z 68 kg na 48 kg na soutěžním pódiu se můžete těšit v samostatném článku!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
Paulie02 (22:16) • Snad jednou přijde tvrdý a totálně vyrýsovaný... Potřeboval by poradit od Doriana *2*Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra