Reklama:

Jaké byly kondiční soutěže 2014 očima závodníků? (II.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


POHÁROVÉ SOUTĚŽE
Partners Cup Čelákovice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisívideo I. II.III.
GP PEPA Opava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí
GP Fitness Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisí vid.video I.II.
KONDIČNÍ SOUTĚŽE
GP Ostrava: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video I.video II.
GP Jalex Krnov: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotoabs.video
Smartlabs Cup Brno: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.video
Golem Classic K. Hora: propoziceinfostartovkyvýsledkyfoto zákulisíabs.
video I.video II.videoreport
GP Ronnie.cz Březnice: propoziceinfostartovkyvýsledkyfotozákulisíabs.videoreport
PO SOUTĚŽÍCH
Po kondičních: očima závodníků I.očima závodníků II. očima závodníků III.

Oslovili jsme prostřednictvím svazu všechny závodníky po kondičních soutěžích s návrhem, zda by chtěli zhodnotit proběhlá klání, vyslovit své názory, ohlédnout se za nimi, jak se jim soutěže líbily, co se jim nelíbilo, prostě a jednoduše, aby měli příležitost se vyjádřit k akcím, jichž se zúčastnili.

První část těch, kteří věnovali čas napsání ohlédnutí, poskytnutí rad pro budoucí závodníky a třeba i představení se a pohledu do svých příprav, najdete v předešlém článku, kde se o zážitky podělili Marek Kavina, David Blajer, Filip Tkáč, Zdeňka Frýbertová a Martina Chocholoušová.

Děkuji všem, kteří napsali těchto několik odstavců s dojmy ze soutěže.

Níže si můžete pročíst příspěvky dalších závodníků z letošních soutěží v kondiční kulturistice, mužském physique, bodyfitness a bikiny fitness.


Vilém Kotásek

Zdravím všechny příznivce kulturistiky a fitness,

jmenuji se Vilém Kotásek a do fitness centra jsem poprvé vkročil v 16 letech. Vážil jsem tenkrát 51,5 kg při výšce 163 cm. Na střední škole mě cvičení jako takové naprosto pohltilo, nicméně při rohlíku s máslem se pokroky velmi rychle zastavily. Po škole jsem ještě jako jeden z posledních ročníků zažil základní vojenskou službu. I když jsem ještě povyrostl na dnešních 171,5 cm, má váha byla pouhých 67 kg.

Postupem času v pracovním procesu jsem pak akorát po letech ztloustl na 89 kg. To mi již bylo téměř 31 let. Tak jsem si řekl, že to zkusím konečně pořádně a vrátil jsem se ke cvičení, ale i s tím, že jsem začal vcelku striktně dodržovat i kvalitní stravu. Motivací pro mne byla soutěž "Do formy s Muscle&Fitness 2009", kterou jsem vyhrál a potvrdil si správnost této cesty.

Konečně byl vidět nějaký výsledek. To mě nakoplo a na podzim roku 2009 jsem si poprvé vyzkoušel kulturistickou soutěž, připravil jsem se na kondičáky. Napoprvé z toho bylo 3. místo v Krnově a "4." místo v Ostravě (druhý v pořadí zde neměl dle pravidel soutěžit, což se ale ukázalo až později).

Následoval rok 2010 a opět GP Jalex Krnov a GP Ostrava. Výsledek byl shodně 2. místo za bývalým reprezentantem z 90. let, velmi kvalitním borcem Mílou Klímou z Plzně. Já se zlepšil, dvě velmi pěkná 2. místa, tedy spokojenost.

Následovaly dva roky soutěžní přestávky, kdy jsem řešil práci a následně se půl roku léčil mj. s rozpůleným 2. krčním obratlem po autonehodě (díky cvičení a zpevněnému tělu jsem se dle slov lékařů podruhé narodil).

Návrat na soutěžní pódium jsem uskutečnil v roce 2013 opět před skvělým domácím publikem na GP Jalex Krnov, kde jsem se prezentoval opět lepší než kdy dříve a vyhrál. Z pracovních důvodů jsem již ale další závody neabsolvoval.

V letošním roce se mi naskytl podstatně větší prostor pro závodění. Rodičovská dovolená znamená sice podstatně méně peněz, ale zároveň podstatně více času na trénink a regeneraci, což, jak jsem si ověřil v praxi, znamená tu lepší kombinaci.

Opět jsem zvolil seriál stále populárnějších a prestižnějších podzimních "kondičních" soutěží. Z pěti pořádaných soutěží jsem se mohl zúčastnit čtyř - GP Ostrava, GP Jalex Krnov, Smartlabs Cup a GP Ronnie.cz. Na prvních třech jsem soutěžil v kategorii kulturistika mužů nad 30 let. Pouze na závěrečné a nejprestižnější soutěži GP Ronnie.cz byly vyhlášeny kategorie váhové, tedy bez rozdílu věku. To pro mne představovalo novou výzvu, další motivaci. Ideálně to pro mne znamenalo stáhnout mírně váhu a soutěžit v kategorii do 80 kg (ale zase to nepřepálit a nespadnout moc). Že budu pokračovat v přípravě ještě i na tuto soutěž, se rozhodlo až v pondělí odpoledne daný týden (změnily se podmínky pro mé pokračování pozitivním směrem), tedy nějakých 6 dnů před konáním této soutěže...

A jak se mi tedy dařilo, že jsem byl připraven? Nutno dodat, že forma byla od soutěže k soutěži lepší a lepší, až vygradovala v ten nejlepší okamžik, na vrchol sezóny GP Ronnie.cz v Březnici, kde jsem předvedl svou zatím nejlepší soutěžní fazónu.

Dosaženými výsledky jsem se stal vlastně celkově nejúspěšnějším kulturistou těchto podzimních soutěží ve své kategorii - věkové i váhové.

Organizačně to klapalo na všech závodech velmi dobře. Osobně jsem měl velmi jasný časový přehled. Když jsem vznesl dotaz, dostal jsem jasnou odpověď. Je znát, že organizátoři jsou již ostřílení borci a mají to zmáknuté. Na GP Ronnie.cz to ještě vyladili k dokonalosti přesným časovým harmonogramem na minuty, takže super.

Je skvělé, že počet závodníků, kvalita a popularita těchto závodů roste rok co rok. Bylo super, kolik diváků a fanoušků přišlo fandit. Zvláště "krnovský kotel" je prostě jedinečný. Fantastická atmosféra! Díky všem fanouškům za obrovskou podporu. Prostě paráda!

Tímto jsem ukončil svou zatím jednoznačně nejúspěšnější soutěžní sezónu a splnil si další sen (jeden z nich byl vyhrát domácí GP Jalex Krnov, což se mi podařilo už 2x, další z mých snů bylo vítězství na GP Ronnie.cz). Nezapomenutelný zážitek byl pro mne i závěrečný slavnostní raut v Březnici, mimo jiné s vyhlášenou čokoládovou fontánou... vlastně dvěma, s bílou i tmavou čokoládou (to se musí zažít, tak makejte, ať tam jste příště třeba zrovna Vy...). :)

Závěrem bych chtěl poděkovat za přízeň a obrovskou podporu především rodině a nejbližším přátelům (oni vědí, kdo stál při mně, když bylo třeba). Díky moc, kamarádi! Velké díky za pomoc a podporu patří také fitness centru Fitness NoLimits, firmě Alubra, s. r. o., a DM Hermes.

Zároveň bych chtěl touto cestou vyzdvihnout práci celého týmu Svazu kulturistiky a fitness České republiky a dalších super lidiček, co se v tomto sportu aktivně zapojují. Zvláště v posledních letech, kdy jsem začal i závodit a zajímat se o věci i z jiného úhlu než jen jako fanoušek kulturistiky, velmi silně vnímám opět vzrůstající pozitivní zájem o kulturistiku a fitness. Prezentace v médiích je stále lepší, vznikají nové kategorie, stoupá počet závodníků... Komplexně velmi dobrá práce, co mohu hodnotit. Ať se vše daří i nadále.

Přeji všem pohodový závěr letošního roku a do nového roku 2015 vykročte tou správnou nohou. Mějte se všichni tak skvěle, jak si sami přejete.

S pozdravem
Vilém Kotásek


Lukáš Wojtyla

Zdravím všechny čtenáře serveru Ronnie.cz,

jmenuji si Lukáš Wojtyla, je mi 18 let a posilování, ke kterému jsem se dostal od hokeje (hrál jsem ho od svých pěti let), se věnuji asi dva a půl roku.

Zúčastnil jsem se jedné z kondičních podzimních soutěží, a to konkrétně GP Ostrava 2014, kde jsem závodil v kategorii physique mužů do 178 cm a obsadil zde 1. místo.

Nápad soutěžit na kondičních závodech na podzim vznikl tak, že jsme s mým sparingem Pavlem - tímto ho zdravím - jeli do Ostravy na seminář Martina Mestera a Vjačeslava Vinogradova a tam se strhla debata o těchto závodech na podzim a zmínili tam kategorii physique, kterou právě Martin do ČR dovezl. A tak to všechno začalo...

Velikou výhodou bylo to, že bylo období konce školního roku a já měl čas rozjet ještě nějakou objemovou fázi a měl na ni dostatek času. Kamarád Honza mi sepsal trénink, který jsem jel 1 - 2 měsíce, a musím říct, že to byly dost kruté tréninky, během kterých jsem se musel mnohdy přemlouvat a strávil jsem krásné chvíle na WC. Během září jsem se ještě snažil šokovat tělo, aby aspoň trošku rostlo, a od října jsem začal s rýsovací dietou.

Musím říct, že jsem si na ni po chvíli zvykl a byla to příjemná změna, protože jsem si odpočinul od té tuny rýže, kterou jsem jedl dennodenně v objemové fázi. Ani na chvíli jsem nepomyslel na nějakou sladkost, protože jsem byl 100% soustředěný na to, abych předvedl co nejlepší formu. Tréninky stoupaly na intenzitě a po každém tréninku jsem ještě zařazoval HIIT na cca 12 - 15 minut.

S formou jsem nakonec spokojen byl, musím ovšem zapracovat na rozvoji určitých partií a pózingu. A pro příště si nesmím zapomenout vzít dostatek jídla do rozcvičovny. :)

Příjemně jsem byl zaskočen atmosférou, protože byla fantastická, upřímně jsem nečekal takovou účast jak ze strany diváků, tak ze strany závodníků. Chtěl bych tímto poděkovat organizátorům této akce, dále týmu Ronnie.cz za online přenos, díky kterému se mohla dívat i část mojí rodiny a přátel, a lidem, kteří mi fandili a podporovali mě v průběhu mojí přípravy a přímo na závodech!

Letos maturuji, ale doufám, že se stihnu připravit na jaro do kategorie physique juniorů do 178 cm a předvedu formu, se kterou budu spokojený.

Takže pokud přemýšlíte o tom, zda zkusit kondiční závody, určitě do toho jděte a nebudete litovat!

Jinak všem čtenářům Ronnie.cz přeji mnoho úspěchů v tom, co dělají. Díky moc za pozornost a čůůůůs. :)

S pozdravem
Lukáš Wojtyla


Tomáš Prášek

Účastnil jsem se posledních tří kondičních soutěží (Smartlabs Cup, Golem Classic, GP Ronnie.cz) v kategorii physique a physique nad 178 cm. Úroveň závodů i závodníků byla opravdu výborná. Myslím si, že se všichni měli na co koukat. I přes velký počet závodníků a diváků zvládli organizátoři svou práci skvěle. Občas jsme se sice trochu mačkali, ale mezi závodníky panovala přátelská nálada, tudíž jsme si vždy vyhověli. Jen bych dětem udělal vlastní soutěž. My můžeme přijít třeba fandit. :) Pro všechny závodníky je to dlouhý, náročný den, a to i pro diváky, proto když přišel vrchol večera a ti nejlepší bojovali o absolutního vítěze, byl poloprázdný sál, což je velká škoda.

Co se týče mě, tak na prvních závodech jsem byl samozřejmě nervózní, ale nervozita postupně opadávala a soutěže jsem si opravdu užíval. Závody, ale i celá příprava pro mě byly nezapomenutelný zážitek. Příprava je opravdu náročná, stojí to spoustu úsilí, energie, peněz i času, ale stojí to za to… Během závodů a přípravy jsem se seznámil se spoustou skvělých lidí, zejména se Štěpánem Ginzelem z Hardcore Tréninků, který se rozhodl mi pomoci a trénovat mě. Stal jsem se členem HCT týmu a tím dostala moje příprava úplně jiný nádech a začala mě bavit ještě víc. Za to jsem mu nesmírně vděčný a tímto bych mu chtěl také poděkovat. Také bych chtěl poděkovat Tomášovi Burešovi za cenné rady a za to, že jsem mohl reprezentovat T&M Olympia Fitness, moc si toho vážím.

S pozdravem
Tomáš Prášek


Tomáš Prášek (4.), Jakub Cenek (2.), Martin Blažek (1.), Tomáš Weiss (3.) - physique mužů


Golem Classic 2014 - 5. místo


Klára Strouhalová

Rozhodla jsem se podělit o své zážitky a zavzpomínat tak na své první kondiční závody v bikiny fitness. Asi před půl rokem mě napadla myšlenka, že bych chtěla začít "závodit". Ta touha postavit se na pódium byla obrovská, až jsem někdy koncem července oslovila svou nynější trenérku Ivu a požádala ji, aby mne trénovala. Řekla jsem jí o tom, jaké mám plány, a poprosila o pomoc. Bylo mi totiž jasné, že se bez něčí pomoci neobejdu. Ona souhlasila a koncem srpna tak začala má příprava na bikiny fitness. Dostala jsem šanci splnit si sen, proto jsem se snažila dělat vše, co mi řekla. Především dodržovat stravu a trénink, který jsem měla.

Celé 3 měsíce mi byla velkou oporou, podporovala mě a vždy když jsem už pomalu začala ztrácet motivaci, tak mě "nakopla". Jsem jí nesmírně vděčná a ani slovem "děkuji" nedokážu vyjádřit tu radost, kterou jsem prožívala. A nejen ona, ale samozřejmě i rodina, přátelé a známí mě velmi podporovali a za to patří každému z nich velký dík. Příprava byla náročná, hlavně s blížícím se koncem docházela síla a energie už nebyla ani na poslední tréninky, ale člověk musí bojovat, když něco opravdu chce, a jít si za tím. Ať to stojí, co to stojí. Zúčastnila jsem se první soutěže v Ostravě - Grand Prix Ostrava, která proběhla 15. 11. 2014, a o den později Grand Prix Jalex Krnov.

Tolik zúčastněných závodníků jsem upřímně ani nečekala. Kategorie bikiny fitness byla rozdělena do dvou skupin podle výšky. Celkem 19 závodnic v Ostravě a v Krnově nás bylo 16. Musím říct, že konkurence byla obrovská. Úroveň kondičních soutěží stále roste a kvalita závodníků mě velmi překvapila. Myslím, že jsme si to všichni užili a že atmosféra byla jak v zákulisí, tak i na pódiu skvělá. Hlavně tedy atmosféra v Krnově. Ohlasy publika byly ohromné. A to se mi na tom nejvíc líbilo. Každý vyhrál sám nad sebou. Už jen proto, že to dotáhl přes takovou dřinu a odříkání až na pódium. Za ten nepopsatelně hezký pocit to stálo. Odnesli jsme si všichni příjemné zážitky, získali jsme tak i zkušenosti a máme vzpomínky, které nám nikdo nevezme. Všem bych chtěla moc pogratulovat a popřát hodně štěstí v dalších soutěžích.

S pozdravem
Klára Strouhalová


GP Jalex Krnov - bikiny fitness do 164 cm - porovnávání


Kristýna Ocásková

Byla jsem na soutěži v Brně a v Kutné Hoře. Z mého pohledu byly soutěže dobře naplánované. Celé to probíhalo bez zádrhelů, nějakého dlouhého čekání. Byla jsem velmi mile překvapena. Moc se mi to líbilo.

S přáním hezkého dne
Kristýna OcáskováLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínOlympia 212 Showdown 2020 bez Keona P...
LeToucan (21:34) • Velká škoda, proporce z říše snů.
magazínMel Chancey: "Mike Matarazzo bojuje o...
tomášekp (22:35) • Zrovna Agel je fakt odbornost sama. Zavádí se stent, BYPASS se našívá, a nejprve perife...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
deiw (11:41) • Popravdě minulý rok Cedric byl podobný případ. Měl dost bodů ještě z konce roku 2018 (p...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
decarabas (09:06) • No neviem, nie je prvy ani posledny, ktory dostal zvlastne pozvanie. Nic na tom nevidim...
magazínMr. Olympia 2020 s Mamdouhem Elssbiay...
havlic (08:35) • ...no a věřím, že vyhraje...protože `chudáček malý` měl Covid, tak mu to dáme, zaslouž...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra