Reklama:

Markéta Modrá - rozhovor a aktuální forma před International Austrian Championship 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2014 - 26. 4. 2014, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
Zdeněk RazákMatěj RyšavýVladimír DostálMichal Klečka
Markéta ModráAdéla StorzerováKristýna Vojtíšková
Info z International Austrian Championship:
výsledky a fotografie

Další ženskou účastnicí na rakouském šampionátu, který se uskuteční již tuto sobotu, je Markéta Modrá. Postaví se na pódium kategorie bodyfitness, aby si především otestovala formu a soutěž si užila. Jak probíhala její příprava, na jaké partii se jí těžko nabírají svaly a jak vypadala před pěti lety? To se dozvíte v následující krátkém rozhovoru, na jehož konci najdete slibované foto z roku 2009 a samozřejmě také fotky aktuální formy.

Mohla byste se na úvod našim čtenářům trochu představit?

Jmenuji se Markéta Modrá, je mi 39 let a jsem z Českých Budějovic. :)

Proč padla volba právě pro tuto zahraniční soutěž a kdy konkrétně jste se pro start rozhodla?

Za poslední dvě sezóny jsem se zúčastnila několika pohárových soutěží zde v ČR a tuto sezónu jsem se připravovala na jarní mistrovské soutěže. Na poslední chvíli, vlastně minulý týden, jsem zaregistrovala, že se bude konat soutěž International Austrian Championship, a jelikož jsem byla v podstatě připravená, narychlo jsem zkontaktovala SKFČR s prosbou o účast. Pan Vinogradov mi vyhověl a ještě mě stihl přihlásit.

Jak probíhá vaše příprava? Kolikrát týdně trénujete, jak jste se stravovala? Musela proběhnout v režimu nějaká "radikálnější" změna?

Jelikož cvičím asi 5 let, má příprava probíhá stále podobně. V zimě se pokouším o objem, se kterým mám vzhledem k mému typu postavy docela problém. Špatně nabírám svalovou hmotu, hlavně na nohách a zadku. Od února pak začínám diety, snížím sacharidy. Někdy na jaře, asi 2 měsíce před závody, začínám pomalu zařazovat sacharidové vlny. Neřídím se žádnými předepsanými postupy, vše si řídím podle svého pocitu jak ve stravě, tak v tréninku. Trénuji 5 - 6x týdně. Systém stále obměňuji tak, aby mě tréninky bavily a byly co nejvíce efektivní. I tady se řídím pocitem. Žádné radikální změny u mě neprobíhají, držím se celý rok, stravuji se racionálně a cvičím pro radost.

Pomáhá vám s přípravou někdo?

Se samotnou přípravou mi nikdo nepomáhá, ráda cvičím sama a podle svého. Samozřejmě mám výbornou kamarádku, která se věnuje tomuto sportu dlouho, takže ji oslovuji a radím se s ní, stejně tak s přítelem, ale konečné rozhodování si vždy nechávám na sobě. Nejvíce řešíme právě slabiny, což jsou nohy.

Jaké máte na soutěž ambice a jak jste spokojená s dosavadní formou?

Co se týká konkrétně této soutěže v Rakousku, chtěla bych si otestovat svoji formu a znovu si "osahat" pódium a prostě si celé závody užít. Také bych ráda poznala i ostatní závodníky, doufám, že dáme společnou řeč. Každý, kdo se tomuto sportu věnuje na soutěžní úrovni, velmi dobře ví, jaká je to dřina a odříkání s nakonec nejistým výsledkem. Bohužel tento sport není ničím měřitelný, nikdo neví, jaká je právě nejlepší forma pro rozhodčí.

Obdivuji každého, kdo se odhodlá na pódium postavit, nikdy nejedu na závody s tím, že "medaile je jistá". Posilování a fitness mě úplně pohltily, moc mě to baví a účast na jakékoli soutěži je pro mě již jen takovou "třešničkou na dortu". Jak říká právě má kamarádka, na závody jezdím "na pohodu".

Jaké máte pro letošek další plány?

Plán pro jarní sezónu mám takový, že chci zkusit příští týden ještě mistrovství Čech a pak se dál uvidí, jak vše dopadne.

Chtěla byste touto cestou někomu poděkovat, nebo něco sdělit čtenářům?

Ráda bych při této příležitosti poděkovala právě kamarádce Evě a pak svému příteli a synovi, kteří se mnou mají hlavně v posledních týdnech opravdu svatou trpělivost. Čtenářům bych chtěla vzkázat, aby nám všem drželi palce a fandili. Přikládám i fotku mé "formy" z roku 2009 s tím, že vzkazuji všem, že nikdy není pozdě začít se sebou něco dělat!

Markéto, já moc děkuji za rozhovor a palce budu držet samozřejmě také!


Markéta Modrá - aktuální forma před International Austrian Championship 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.04.16:02Muflon - Krásný pas a celkově postava teda aspoň co předvedla :) a ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra