Reklama:

Kristýna Vojtíšková - rozhovor
a aktuální forma před International Austrian Championship 2014

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


INTERNATIONAL AUSTRIAN CHAMPIONSHIP 2014 - 26. 4. 2014, Rakousko
Češi před International Austrian Championship:
Zdeněk RazákMatěj RyšavýVladimír DostálMichal Klečka
Markéta ModráAdéla StorzerováKristýna Vojtíšková
Info z International Austrian Championship:
výsledky a fotografie

První vstup na soutěžní pódium čeká v této jarní sezóně řadu závodnic a závodníků, jednou z nich je i Kristýna Vojtíšková, která se Vám představila v minulém článku. Další fotografie její aktuální formy Vám přinášíme nyní prostřednictvím krátkého rozhovoru.

Kristýno, vím o vás, že svoji přípravu na závody cílíte na kategorii bodyfitness. Čím vás tato kategorie oslovila?

O tom, v jaké kategorii budu závodit, rozhoduje především aktuální forma. Dřív jsem nikdy nepřemýšlela nad účastí na závodech tohoto typu. Moje příprava byla zaměřená na soutěž v silovém trojboji, ale vyskytly se problémy s ramenem, které to zkomplikovaly. Bodyfitness je pro mě možnost, jak využít dosavadní formu a zkusit něco úplně nového.

Na čem bylo potřeba od začátku přípravy nejvíce zapracovat?

Vzhledem k tomu, že jsem se vždy soustředila na velké svalové skupiny a základní cviky, musela jsem zařadit mnohem víc izolovaných cviků a zaměřit se na partie, které jsem dříve neprocvičovala.

Jak vypadá váš aktuální tréninkový a stravovací plán (cca poslední měsíc před soutěží)?

S dietou jsem začala poměrně brzy a nyní jsem už snad na závodní váze, takže ji spíš jen udržuji, což je pro mě možná náročnější než mít jasný cíl shodit. Trénuji čtyřikrát týdně: prsa + triceps, záda + biceps, nohy, ramena + zadek a po každém tréninku kardio.

Kdo vám pomáhá s přípravou?

S přípravou na závody mi pomáhá Petr Března. Potkali jsme se na tréninku ve fitku v Rumburku a on mi nabídl možnost reprezentovat jeho oddíl Března Fitness Club. A potom můj manžel, který mi s tréninkem pomáhá už několik let a občas ho to asi stojí také dost nervů, ale je pro mě i nyní velkou oporou. Oběma patří můj dík.

Co pro vás bylo (je) v přípravě nejtěžší?

Nic konkrétního nemůžu jmenovat. Náročné jsou tréninky s Petrem Březnou. :) Cvičení mě baví a dieta k tomu prostě patří. Snad jen míň záživné jsou větší počty opakování, a tedy i používání nižších vah.

S jakými ambicemi odjíždíte na International Austrian Championship 2014 a v jaké kategorii zde budete startovat?

Budu soutěžit v kategorii bodyfitness. Bude to pro mě úplně první soutěž, takže tam jedu především získat zkušenosti a poznat, jak to na závodech chodí.


Kristýna Vojtíšková - aktuální forma před International Austrian Championship 2014Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie