V turistickém letovisku Marbella, položeném zhruba na půl cesty mezi Málagou a Gibraltarem, ve dnech 9. až 11. června probíhá už třetí ročník mezinárodní amatérské soutěže v kulturistice a fitness Olympia Amateur Spain. Klání nabídlo poněkud zvláštní harmonogram, když se v klasické kulturistice mužů, physique mužů a kulturistice mužů v některých výškových či hmotnostních kategoriích závodilo v sobotu a v některých v neděli. Kompletní závody tak během prvního soutěžního dne absolvovaly pouze bikiny fitnessky.
Právě v bikiny fitness žen se našim v sobotu dařilo nejvíce. V kategorii do 158 cm se ke stříbru probojovala Marina Mocanu, na kterou o několik hodin později ziskem cenného kovu stejné hodnoty navázala Eva Havelková, závodící v bikiny fitness žen nad 172 cm. Na cenné umístění v šestičlenném finále pak dosáhli také Karel Kohout (physique mužů nad 182 cm) a Aleš Bursa (kulturistika mužů do 90 kg).
V neděli českou medailovou sbírku rozšířil Petr Šidlo, který v kulturistice mužů nad 100 kg vybojoval bronz. Na účast ve finále v závěrečném soutěžním dni Olympie dosáhli také Miroslav Přibáň (muscular physique mužů nad 178 cm) a Alena Hatvani (physique žen). Za soutěží se nyní ohlížíme prostřednictvím finálových výsledků, které doplňujeme o fotografie, které v Marbelle pořídil Igor Kopček z partnerského slovenského webu EastLabs.sk.
1. Jorge Matute (Ekvádor)
2. Marcos Herrera (Španělsko)
3. Nathan Robinson (Velká Británie)
4. Miguel Francisco (Portugalsko)
5. Daniel Salgado (Španělsko)
6. José Matos (Portugalsko)
Kulturistika mužů do 90 kg
1. Piotr Borecki (Polsko)
2. Christofer Nober (Švédsko)
3. Abel Martín (Španělsko)
4. Rui Baptista (Portugalsko)
5. Robert Taylor (Velká Británie) 6. Aleš Bursa (Česká republika)
9. Jan Řišica (Česká republika)
Klasická kulturistika mužů do 175 cm
1. Arnold Gergely (Maďarsko)
2. Radoslaw Smyk (Polsko)
3. Vladimir Jovanovic (Srbsko)
4. Raul Sánchez (Španělsko)
5. Patrik Kasra (Švédsko)
6. Marcel Schöpe (Německo)
Klasická kulturistika mužů nad 180 cm
1. Kyrylo Khudaiev (Ukrajina)
2. Wastecley Moraes (Španělsko)
3. Abdullah Al Sairafi (Kuvajt)
4. Jacek Ratusznik (Polsko)
5. Norbert Tymczak (Polsko) 6. Andrej Markovič (Slovensko)
Radovan Holly se na Olympia Amateur Spain 2017 umístil mimo první desítku.
Kulturistika mužů do 80 kg
1. Mika Sihvonen (Finsko)
2. Radoslav Angelov (Bulharsko)
3. Mariusz Balazinski (Polsko)
4. Artur Szudrowicz (Polsko)
5. Jonathan Quintero (Španělsko)
6. Florian Zankel (Německo)
1. Andrea Presti (Itálie)
2. Andrea Muzi (Itálie) 3. Petr Šidlo (Česká republika)
4. Ole Kristian Vaga (Norsko)
5. Sergej Moser (Německo)
6. Piotr Piechowiak (Polsko)
Kulturistika mužů - absolutní vítěz
1. Andrea Presti (Itálie) 2. Roman Vavrečan (Slovensko)
3. Mika Sihvonen (Finsko)
4. Piotr Borecki (Polsko)
5. Jorge Matute (Ekvádor)
Physique mužů do 170 cm
1. Javier Xicola (Španělsko)
2. Filipe Martins (Portugalsko)
3. Andrea Bertelloni (Itálie)
4. Aidara Sadibou (Francie)
5. Filipe Teixeira (Portugalsko)
6. Miguel Fernandez (Španělsko)
Physique mužů do 173 cm
1. Jerome Desire (Německo)
2. Andrea Frascai (Itálie)
3. Alex Segati (Itálie)
4. Samuel Ortega (Španělsko)
5. Nelson Fernandes (Portugalsko)
6. Mihail Guler (Moldavsko)
Physique mužů do 176 cm
1. Dmytro Horobets (Ukrajina)
2. Luca Biolo (Itálie)
3. Jones Ahmad (Švédsko)
4. André Cambim (Portugalsko)
5. Tim Schindler (Německo)
6. Cristiano Iommetti (Itálie)
Physique mužů do 179 cm
1. Hélder Marinho (Portugalsko)
2. Johannes Dahler (Německo)
3. Piotr Zielinski (Polsko)
4. Leonardo De Intinis (Itálie)
5. Francisco Rocha (Velká Británie)
6. Abdulaziz Alsalman (Kuvajt)
Physique mužů do 182 cm
1. Christoph Friedl (Rakousko)
2. Iacopo Cristofolini (Itálie)
3. Andrian Voloshyn (Ukrajina)
4. Luis Garcia (Kostarika)
5. Victor Galvez (Španělsko)
6. Alexander Friedl (Rakousko)
8. Petr Šorf (Česká republika)
9. Michal Komosný (Česká republika)
10. Miroslav Přibáň (Česká republika)
Physique mužů nad 182 cm
1. Paolo Dalle Carbonare (Itálie)
2. Rasto Valent (Velká Británie)
3. Armando Mayr (Německo) 4. Karel Kohout (Česká republika)
5. Hamid Ziaei (Írán)
6. Carlos Antunes (Portugalsko)
1. Aristide Mbomni Tiam (Německo)
2. Sergio De Juan (Španělsko)
3. Habib Albadsami (Kuvajt)
4. Jose Casado (Španělsko)
5. Remi Ganzeman (Belgie)
Klasická kulturistika mužů do 180 cm
1. Andrii Buzovetskyi (Ukrajina)
2. Yevhenii Zhukovskyi (Ukrajina)
3. Michal Zadlo (Polsko)
4. Antonio Ludovico (Itálie)
5. Oscar González (Španělsko)
6. Michał Osewski (Polsko)
Antonín Pavlíček se na Olympia Amateur Spain 2017 umístil mimo první desítku.