Reklama:

Petr Fric: Z přípravy na mistrovství světa na jednotku intenzivní péče

39.649 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MUŽŮ 2022 - 3. - 6. 11. 2022, Španělsko
Češi před MS mužů (MS mužů, masters mužů):
Tomáš Svoboda (video)Zdeněk Piekarz (video)Tomáš Mach (video)Zbyněk Ceradský (video)Pavel Vacek (video)Jan Tomášek (video)Jiří Chládek Petr FricPatrik Šerý Michal Kropáček (video)
Před MS mužů:
nominace
Info z MS mužů:
kompletní výsledky s body - 3 medaile!
Women´s World Cup - výsledky - 5 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
P. ŠerýZ. Ceradský

Varování: Článek obsahuje explicitní drastický obrazový materiál.

[Text: Petr Fric] Vážení čtenáři Ronnie.cz, dovolte mi, abych se trochu představil a podělil se s Vámi o svou přípravu na mistrovství světa - Santa Susanna 2022. Jmenuji se Petr Fric.

Některé mé vybrané úspěchy :

  • Mistrovství České republiky 2021 - 1. místo v kulturistice mužů masters 40 - 49 let
  • Mistrovství České republiky 2021 - absolutní vítěz v kulturistice mužů masters
  • IFBB Diamond Cup Praha 2021 - 3. místo v kulturistice mužů do 85 kg
  • IFBB Diamond Cup Praha 2021 - 7. místo v kulturistice masters open
  • IFBB Diamond Cup Ostrava 2019 - 5. místo v kulturistice mužů do 90 kg
  • BFC Cup 2017 - 2. místo v kulturistice mužů do 80 kg
  • Mistrovství České republiky 2015 - 5. místo v kulturistice mužů do 75 kg
  • Mistrovství Čech 2015 - 2. místo v kulturistice mužů do 75 kg

Výhrou jak ve své kategorii, tak výhrou absolutní na mistrovství ČR v roce 2021 jsem dostal nominaci na mistrovství světa ve španělské Santa Susanně. Byla to pro mě a mého trenéra Vladimíra Pajiče veliká pocta. Bez odkladu jsme se vrhli na přípravu, abychom přišli s formou lepší než na MČR a IFBB Diamond Cupu Praha. Bohužel myslím dva až tři týdny před odletem se mi zvětšila břišní kýla v oblasti cca centimetr nad pupkem. Vzhledem k bolestem a rozsahu jsem byl nucen vyhledat lékaře. Lékař doporučil co nejdřívější operaci, ukončit přípravu a tím i start na MS. Operaci se podařilo domluvit v nemocnici Motol, kdy jsem měl na výběr termín těsně před Vánocemi, nebo leden 2022. Volba padla na leden 2022. S Vláďou Pajičem jsme tedy začali plánovat sezónu 2022. Variant bylo hned několik, ale vzhledem k rekonvalescenci a nominaci z roku 2021 jsme vše začali směřovat na letošní mistrovství světa ve španělské Santa Susanně (3. - 6. listopadu 2022).

Petr Fric jako absolutní vítěz v kulturistice mužů masters na Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2021

Příprava šla podle plánu. Sem tam nějaké to nachlazení a jiné nemoci, únava, ale to jsem moc neřešil, protože jako příprava na MS! Není čas ztrácet čas! Co už ale moc ignorovat nešlo, když začal být problém s hypertenzí a tachykardií. V té době ještě má přítelkyně (k tomu se dostaneme později) Andrea Burdová (dále pak Andy) mě doslova dokopala k lékaři a já problém začal řešit. Proběhla série vyšetření (na některá bohužel ještě stále čekám), dostal jsem nějaké ty léky a příprava jela vesele dál, a to i přes nepříliš jednotný pohled na věc s Andy. Osobně jsem tento stav přičítal vysokému pracovnímu nasazení, enormnímu stresu v novém zaměstnání, celkově tempu mého života a mému věku.

Myslím, že už toto byl onen zdvižený prst, abych zvolnil. Odpočinul si? Jel na dovolenou? Vzal si dovolenou? Ale byla tu ona příprava na MISTROVSTVÍ SVĚTA a nové zaměstnání! MS už se přeci nemusí nikdy opakovat! (úraz, finance, rodina a spousta jiných okolností...) V hlavě mi zněla myšlenka, že bych tímto důstojně ukončil závodní "kariéru". Důvody pro pokračování jednoznačně převyšovala negativa. Na druhou stranu ošetřující lékař věděl, co a jak dělám, a neměl s tím problém. Medikace zabrala, mně se ulevilo - takže se jede dál!

V týdnu od 12. září 2022 jsem měl divný vnitřní pocit, že se něco děje a že asi něco přijde. Taky že přišlo!

V pátek odpoledne 17. září 2022 zimnice, horečka přes 39 °C. Tak odpoledne Paralen, do postele a potit. Sobotní ráno a dopoledne bylo ve znamení neustálého zvracení, slabosti, horečky a celkové nemožnosti pohybu. Neudržel jsem žádnou tekutinu, neustále zvracel a škytal. Když už jsem se nemohl ani zvednout z podlahy na WC, poprosil jsem Andy, aby zavolala rychlou záchrannou službu.

Po příjezdu na emergency v Karlovarské krajské nemocnici se na mě pohlíželo: "Hele, kulturista, určitě to přesypal, určitě sype a má to z toho." V obdobném duchu se nesly i vstupní dotazy. Naštěstí to na vyšetření nemělo později vliv, začali mě ihned zavodňovat, proběhla série vyšetření s nepříliš dobrými výsledky. Za stálého škytání (které trvalo mimo spánku dva týdny!) mě hospitalizovali a přesunuli na oddělení traumatologické chirurgie. Byla sobota odpoledne.

V neděli kapačky stále kapaly, já stále škytal, břicho bolelo, jinak stav plus minus stejný. S nadcházejícím večerem se můj stav začal rapidně zhoršovat. Problémy s dechem, bušení srdce, slabost, bolest břicha a vlastně celého těla. Snažil jsem se dýchat čerstvý vzduch u otevřeného okna, když si mě všimla sestřička z emergency (ani nevím, kde se tam vzala ani jak se jmenuje, ale moc rád bych jí osobně poděkoval). Ihned poznala, že mi není moc dobře, a zavolala sestru. Snažily se mi změřit tlak a saturaci kyslíku v krvi, ale nedařilo se naměřit žádné hodnoty. Připojily mě na kyslík a já odpadl. Když jsem se probudil, stál nade mnou pan MUDr. Ing. Králík z chirurgického JIPu a říkal, jestli nechci jít k nim na JIP, že by to bylo pro mě mnohem lepší. Z legrace jsem se ptal, jestli půjdeme daleko, že to asi nedám, ale samozřejmě jsem souhlasil.

Po příjezdu na JIP to probíhalo, jako když dorazí F1 do boxů. Spousta lidí, spousta úkonů. Bohužel můj stav se i nadále rapidně zhoršoval. Mnohočetné orgánové selhání, septický šok s nutností podpory krevního oběhu atd. Pan doktor se mi snažil vysvětlit, co dělají a proč, což bylo super. Pak mou pozornost odváděl jiným směrem a mluvili jsme o různých věcech. Párkrát jsem odpadl, a když jsem přišel k sobě, tak zase na mně někdo "pracoval". Původně jsem si bláhově myslel, že si pamatuji takřka vše, co a kdy se mnou dělali. Svůj názor jsem po přečtení propouštěcí zprávy a rozhovoru s MUDr. Králíkem musel přehodnotit - maximálně na 40 %. Dneska vím, že má šance na přežití byla 2 %!

V pondělí 19. září 2022 dopoledne jsem byl přeložen na OARIM. Obdobný scénář jako na JIPu, spousta lidí, spousta úkonů. Na některé mě uspali, tak ani nevím, o co šlo, byl jsem na kyslíku a připojili mě na mimotělní oběh. Většinu času jsem prospal, tak to bylo pro mě asi lepší. Nevěděl jsem vůbec, co vlastně mi tedy je a co bude dál. Při vizitách jsem tomu stejně moc nerozuměl, tak jsem nebyl o moc chytřejší. Po jedné vizitě za mnou přišel MUDr. Janda a řekl mi, že to možná bude Crohnova choroba, ale že ještě není jasno a že můj stav konzultuje s nemocnicí IKEM. Jinak, že prozatím to není moc OK. Super bylo, že za mnou mohla Andy. Snažila se chodit, jak jen to bylo možné. Vždy mi říkala, že to bude dobrý, držela mě za ruku a usmívala se. Vím, že ji to muselo stát hrozně moc sil, a to i vzhledem k tomu, že věděla, jaké šance na přežití mám. Přehrála mi hlasové zprávy od dcerky Vendulky a povídala mi, co nového. V té chvíli to bylo to, co mě drželo nad vodou. Obě mě pozitivně nabíjely a já věděl, že musím bojovat a nerezignovat. Nebyl jsem v té době schopen ani udržet mobilní telefon, natož psát. Mluvení mi dělalo taky vzhledem ke škytání a zadýchávání se problém. Naštěstí dcerce Vendulce se to podařilo vysvětlit a chápala, že jí neodpovídám, ale jen vzkazuji.

Teď trochu odbočím, ale nejde to jinak. Je až neskutečné, jací jsou někteří lidé, pardon ten výraz, bezcitní kreténi. Hned 21. září 2022, bohužel pro mě ze zcela nepochopitelného důvodu, si jedna ze zaměstnankyň KKN, kterou ani neznám, v PC vyfotila mé zdravotní záznamy a následně je přeposlala panu Petrovi. Ten neváhal telefonovat Andy a četl jí lékařskou zprávu s informací, že umírám! Naštěstí Andy je zaměstnanec KKN a informace měla od mého ošetřujícího lékaře pana MUDr. Jandy. Nedovedu si představit, co by nastalo v případě, že by neměla informace přímo od MUDr. Jandy. Ovšem pan Petr šel mnohem dál a dané informace šířil telefonicky po společných známých, ve fitness centru a vlastně všude! Ovšem bylo tomu třeba trochu přidat na exkluzivitě, a to také dělal. Přidal si informace, že KKN mě testovala na anabolické steroidy (dále pak AS) s výsledkem pět olejů a sedm orálních látek, dále, že vedle mě umírá pacient a já čekám na jeho játra, čekám ještě na nové srdce a spousta jiných nesmyslů, které nemám ani chuť dále uvádět. Člověk, který ani nezná princip transplantačních procesů, ani co vše a kdy nemocnice testuje. Je s podivem, že si pan Petr neuvědomuje, že se tyto řeči mohou dostat k mé šestileté dceři a vlastně rodině. Oba neměli ani tu soudnost a špetku zdravého rozumu a neuvědomili si, že v té chvíli bojuji o život. Nicméně na onu ještě zaměstnankyni KKN bude podáno z mé a KKN strany trestní oznámení pro více skutků, pan Petr bude muset podat také své vysvětlení. Policii ČR byl předložen seznam lidí, kterým tyto informace šířil, spolu s audio nahrávkou. Nahrávku pořídila Andy, když jí přes Messenger telefonoval. Určitě budu požadovat i finanční odškodnění.

Zpátky ke mně. Během týdne se můj stav pomalu zlepšoval, tak se zvažoval můj překlad na internu. Dočkal jsem se prvního jídla, a to ve formě Nutridrinku. Jak chutnal! Sice jeden denně, ale stačilo bohatě. Mohl jsem konečně pít, jak jsem plus minus chtěl, a mohl jsem si s dopomocí sednout na postel. Prostě super. Pan doktor Janda na základě zlepšení a konzultace s primářem z interny povolil překlad. Dále mi oznámil, že mou dokumentaci předali na IKEM a že by si mě měl IKEM převzít k následné léčbě. Po přeložení na internu jsem stále dostával infuzně antibiotika a roztok Plasmalyte. Zkoušel jsem pomalu vstát z postele na vlastní nohy, no nic moc. Po pár dnech nějaké ty první kroky s oporou. Andy za mnou chodila, jak jen to bylo možné, a pomáhala se vším, co šlo. Chodili jsme po chodbě, ale měl jsem příšerně oteklé nohy, tak to moc nešlo, ani do pantoflí se nevešly. Venku bylo celkem hezké počasí, tak Andy napadlo, jestli bychom nešli spolu ven. Domluvila se s lékařem, půjčila invalidní vozík, oblékla mě, naložila mě a hurá konečně poprvé ven na sluníčko. Co já bych si bez Andy počal!

Během pár dní jsem pomalu chodil sám po chodbě, sice žádná hitparáda, ale jo. Neměl jsem už žádné kapačky, jen léky. Měl jsem na dlaních a ploskách chodidel veliké suché puchýře, naštěstí pod nimi byla nová kůže. Nic jiného se nedělo, jen kontrolní odběry krve, tak jsem zkusil ošetřující lékařku poprosit o propuštění do domácího léčení. Paní doktorka to konzultovala s MUDr. Jandou, MUDr. Novotnou a jinými lékaři, kteří se na mé léčbě podíleli, a souhlasili. Proběhlo ještě sono vyšetření břicha, vyndaní permanentního katetru z levé strany a centrálního žilního katetru z pravé strany krku. Dostal jsem propouštěcí zprávu, žádanku na MG rezonanci, termín kontroly na ambulanci a hurá domů.

Dojít do auta a vůbec domů byl celkem mazec, ale konečně doma. Dcera Vendulka mě mlčky objala pevně kolem krku a držela snad dvacet minut, nepopsatelný pocit! Pohybově jsem na tom nebyl nic moc, sám jsem toho moc nezvládal, ale Andy mi neskutečně se vším pomáhala a starala se o mě až neskutečně. Pomalu jsem rozhýbával ruce a nohy. Po čase jsem koukl i na mobil, co, kdo, jak a tak. Starou kůži jsme odstřihávali, neustále mazali, ale nová kůže masakr citlivá. Aby toho nebylo málo, tak mě po pár dnech po propuštění z KKN začalo bolet levé rameno. Přičítal jsem to pochroumanému rotátoru z dřívějška. Snažil jsem se to ledovat, ale rameno začalo natékat. V neděli rameno nateklé, jako by tam byl grep. Říkal jsem si, že v pondělí ráno zajdu na chirurgii, nebudu prudit o víkendu. V pondělí ráno jsem se na to podíval a sáhl, jak je to tvrdé, ale najednou rup a začala proudem vytékat hnisavá tekutina. Nešlo to zastavit! Odhaduji něco okolo 400 ml. Došel jsem na chirurgii, kde provedli čistění atd., a že zánět. Každodenní převazy, drény, čistění, v rameni tři díry jako "po kulkách", a že musí udělat ještě jednu. V podkoží kapsa osm na osm centimetrů a dle odběrů výtoku to byl Staphylococcus aureus, takže antibiotika. Jenže jaká? Vzhledem k mé současné anamnéze nesmím skoro žádné léky ani normální Paralen. Naštěstí na oddělení klinické mikrobiologie pracuje MUDr. Beranová (které mockrát děkuji) a ta mi našla antibiotika, která jsem mohl a zároveň vyléčí ten hnus. Stále ještě docházím na každodenní čištění a převazy, ale už to vypadá moc dobře. Myslím si, že příští týden už naposledy.

A jaký je stav nyní? Užívám spoustu léků, jsem unavený, hypertenze celkem v normě, tachykardie stále vyšší, nemám cit v prstech na rukou, něco bolí, ale cítím se plus minus dobře. Byl jsem na konzultaci v IKEMu a stal se jejich pacientem. Čeká mě v IKEMu spousta vyšetření, která by měla potvrdit či vyvrátit anamnézu z KKN.

A co že mi to vlastně je? Na 99 % mám Caroliho nemoc. Caroliho nemoc je vzácné vrozené onemocnění s dilatací intrahepatálních žlučových cest a častou tvorbou intrahepatálních konkrementů. Může postihnout celá játra s manifestací v dětském věku, nebo jen některé segmenty, kdy se může jednat o bezpříznakové onemocnění nalezené náhodně až v dospělosti. Je také spojena se selháním jater a polycystickým onemocněním ledvin. Toto onemocnění postihuje přibližně jednoho z 1 000 000 lidí.

Caroliho nemoc je vrozená! Myslím, že tím bych rád uzavřel hlášky typu "přesypal se, to je z AS, špatná životospráva" a jiné nesmysly. Tuto nemoc si opravdu nejde přivodit AS. Ano, neříkám, že jsem necvičil s antibiotiky a nemocný, že jsem nikdy neužil AS, že jsem tělu nedával záhul víc, než je zdrávo, ale vše z vlastní vůle a s vědomím, že to není OK.

Závěrem bych velice rád a se vší úctou poděkoval MUDr. Ing. Králíkovi a celému týmu z JIP KKN za záchranu mého života. MUDr. Jandovi a celému týmu z OARIM KKN za záchranu mého života a následnou péči. Andree Burdové, kterou jsem 1. října 2022 požádal o ruku. Řekla ANO, tak teď již snoubence za to, že je a že ji mám. Trenérovi a rodinnému příteli Vláďovi Pajičovi. Všem, kteří na mě mysleli a nabízeli pomoc, zejména Robertu Plassovi.

P.S.: I'll be back! :-)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.11.13:14LOPO - Prajem skoré uzdravenie ✊🍀
02.11.21:14Hockey1000 - Hustej článek a příběh. Držím palce a hodně zdraví!+1
02.11.19:54jiiriik - Přeji hodně Zdraví a štěstí+1
02.11.14:49Spazik - Tve co vede lidi k tomu že si vyfotí zdravotní zprávu cizí..
02.11.14:36decarabas - Tak to je brutalna story *5* Drzim palce do buducna a ..+1
02.11.13:57Oplan - Verí pán Petr v smrtonostnú smrť a v život po smrti ?
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2022 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2022 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie