Reklama:
VÝPRODEJ: Proteinové palačinky za 11 Kč
...nebo proteiny od 14 Kč a další! Více zde.

Patrik Šerý v přípravě na listopadové mistrovství světa

3.697 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS MUŽŮ 2022 - 3. - 6. 11. 2022, Španělsko
Češi před MS mužů (MS mužů, masters mužů):
Tomáš Svoboda (video)Zdeněk Piekarz (video)Tomáš Mach (video)Zbyněk Ceradský (video)Pavel Vacek (video)Jan Tomášek (video)Jiří Chládek Petr FricPatrik Šerý Michal Kropáček (video)
Před MS mužů:
nominace
Info z MS mužů:
kompletní výsledky s body - 3 medaile!
Women´s World Cup - výsledky - 5 medailí!
Rozhovory s medailisty, očima:
P. ŠerýZ. Ceradský

Mistrovství světa mužů a mužů masters se rychle blíží a ve španělské Santa Susanně bude na programu už ve dnech 3. - 7. listopadu. Představí se zde také celá řada českých závodníků, jejichž seznam najdete v modrém záhlaví článku nebo také v článku z nominace. Do Španělska zamíří také Patrik Šerý, který plánuje zabojovat mezi závodníky masters v games klasické kulturistice, klasické kulturistice i classic physique. A právě z Patrikovy přípravy na MS Vám přinášíme další aktuality, tentokrát formou rozhovoru, který nám byl do redakce zaslán.


Patriku, letos jsi už absolvoval několik mezinárodních závodů v zahraničí. Co na takovou zátěž říká tvé tělo?

Těch soutěží bylo poměrně mnoho a jsem rád, že do ČR vozím medaile. Jak to vnímá tělo, je na delší rozhovor. Mohu jen ve zkratce říci, že bojuji neustálé se šlachami a úpony v obou kolenech. Každopádně jsem v dobrých rukou lékařů MUDr. Petra Neorala a MUDr. Jiřího Lošťáka. Věřím jim ve všem, co podstupuji ohledně zdraví. Naděje umírá poslední.

I přes tenhle zdravotní hendikep jsi dovezl z IFBB Malta International Grand Prix cenné 2. místo. Jak tenhle úspěch vnímáš?

Řeknu vám, že je za tím vším obrovská dřina v přípravě, doprovázená kolikrát bolestí, a neskutečná vůle a touha nezklamat fanoušky a všechny, co mě podporují. Sám se kolikrát divím, že to dávám. Jedna věc je vůle, co vás žene jako motor, a druhá mít zodpovědnost to dotáhnout až do konce. Umístění mě těší, ale je to úspěch celého týmu, který je se mnou pomalu 24 hodin denně. Samozřejmě mám radost, když vím, že jsem splnil očekávání.

Jak se vyvíjí tvá příprava na mistrovství světa a jak vidíš své šance na umístění? Myslíš, že tělo ten nápor vydrží? Přece jenom zdraví máme jenom jedno.

Příprava graduje a trenér Bruno Walter vymýšlí tréninkové scénáře, jak tělo vylepšit a zvednout jeho kvalitu o další stupeň. Teď je to hlavně o vůli vydržet až do konce. Věřím, neboť nic jiného mi už nezbývá, že tělo ještě těch pár týdnů tvrdé přípravy zvládne, a pak jsem slíbil všem, že si odpočinu a dám pauzu na zotavení. Co se umístění týče, myslím, že šance je vždy velká, ale je to věc pohledu. Nadřel jsem se hodně a nepolevuji, ale to ani soupeři.

Černé myšlenky nechám jiným. Pokud to má přijít, tak to přijde. Prostě věřím až do konce a nikdy neodcházím bez boje. Zdraví mě zatím nikdy nenechalo ve štychu a i přes veškeré životní pády ohledně zdraví jsem vždy vstal, otřepal se a udělal krok dopředu. Tohle jsou životní výhry, pády - znovu na nohy a pokračovat. Už několikrát bylo řečeno, že Patrik tohle neustojí, a dívejte, zas je zde, tohle je nezmar. Teď jsem si na sto procent jistý, že dám odpočinek. Přece jen mám milou manželku a lidi, které mám rád jako rodinu, a nechci o ně přijít.

Chceš závěrem něco vzkázat všem, kteří ti fandí a věří?

Děkuji všem a držte palce až do konce! I já na vás neustále myslím. Vy mi pomáháte tak, že se to nedá ani popsat. Moje síla vydržet je vaše zásluha. Ty medaile jsou úplně stejně moje jako i vaše. Jste top a bez vás a vaší podpory bych to nedal. Mám vás z celého srdce rád. Moc vás všechny zdravím!Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Supertelo.cz, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 03222543 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Supertelo.cz, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie