Reklama:
LIMITOVANÁ EDICE v akci 1+1:
Perníčkový 100 % Whey Protein

Radim Paštěka před IFBB Diamond Cup Austria 2022

6.096 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP AUSTRIA 2022 - 16. 10. 2022, Rakousko
Češi před Diamond Cup Austria:
přehled závodníků / Aneta Ernest (video)Alice PospíšilováKamila Brzobohatá • Veronika Skácelová • Natalia Zhavora • Eva Budina (video)Radim Paštěka •• Adéla Stonawská • Jana Kawuloková • Denisa Kubcová • Markéta Härtl

Info z Diamond Cup Austria:
kompletní výsledky s body

Z Diamond Cup Austria očima závodníků:
Radim PaštěkaVeronika Skácelová


[Text: Radim Paštěka] Klasickým pozdravem to prostě začít musí, takže přeju všem čtenářům pěkný den a děkuju jim za jejich čas. Moje letošní příprava byla přinejmenším zvláštní. Tělo nejdřív fungovalo přesně tak, jak jsem zvyklý. Potom jsem ale 7 týdnů do prvního plánovaného startu hrubě přecenil svoje tělo a podcenil jeho signály, kdy jsem si tak trochu znemožnil jakýkoliv těžší tlak na páteř v jakémkoliv předklonu. To mi znemožnilo jezdit jakékoliv cviky typu těžších dřepů, mrtvých tahů, přítahů v předklonu bez opory apod. Tahle nucená změna v tréninku znamenala hlavně obrovský pád kalorického výdeje, a tudíž bylo potřeba hodně přidat na kardiu, kdy to ani tak nebylo to pravé. Přeci jen to všichni máme tak, že trénink prostě nebaví tolik, pokud víme, že není 100%.

Tou dobou nastoupil do role rádce/trenéra Martin Dajč, který mi celý závěr přípravy byl k dispozici, kdykoliv jsem to potřeboval. Kdykoliv jsem se na něj mohl s čímkoliv obrátit a nikdy mě neposlal do pr... Prahy, za což mu nikdy nemůžu dost poděkovat. Vím, že on na tyhle hovadiny moc nedá, ale rád bych mu poděkoval i tady.

Dieta pokračovala dál ne úplně podle plánu, ale pokračovala, a tak jsem znovu rapidně zvýšil 4 týdny před plánovaným startem na Diamond Cupu v Praze energetický výdej. 2 týdny před soutěží mi ale jisté osobní zásady otevřely oči a rozhodl jsem se pražské závody s radostí vynechat.

Radim Paštěka na Fitness Mania Classic 5

Cíl byl tedy jasný a tím byla Fitness Mania Kladno. Forma ze soutěže z Kladna byla rozhodně nejlepší, co jsem kdy měl. Neříkám, že to byla nejvíc vysekaná a nebo dotažená forma, ale byla rozhodně ta nejlepší. V závěru se člověk nevyvaruje samozřejmě chyb, obzvlášť když je pro něj něco znovu "nové", a po dvouleté pauze s několika kily navíc to bylo i pořádně znát. Obzvlášť na schopnosti těla zadržovat vodu, což byl ten poslední hřebíček do rakve, co chyběl, aby to vypadalo jako ze žurnálu.

Aktuálně tedy už jsem hned v další superkompenzaci na Diamond Cup Austria a celý závěr se udělá zase trochu jinak. Kdo ví, jak to dopadne tentokrát. Věřím, že to bude mnohem lepší, než byla forma v ČR, a tréninky tenhle týden s energií nabitou díky superkompenzaci a skvělému jídlu po Kladně tomu doufám pomůžou stejnou měrou! Závod celý je pro mě současně i dovolená a ukončení letošní krátké sezóny, kdy jsme si s přítelkyní prodloužili pobyt v rakouském Grazu a nebudeme určitě spěchat domů.

Následně mě bude čekat odpočinek, trénink se celý změní tak, abych si dokázal úplně napravit záda a mohl v objemové části přípravy zase jet na 100 % každý trénink. Kdy se na prkna postavím znovu, to aktuálně není vůbec jisté. Možná 2023, možná až rok 2024. Pauza od roku 2020 po rok 2022 mi velice prospěla a sám uvidím, co stihnu udělat do příští sezóny. Sám se nechám překvapit. :-)

Děkuju všem, kteří dočetli až sem, a doufám, že když už touhle dobou já rozpíjím a omezuju se na jídle, tak vy máte pohodový den a užíváte života! Mějte se hezky a třeba někdy na závodech!


Připravujete se i Vy na soutěže, nebo máte v oddílu či ve své péči závodníka
v přípravě na ně? Chcete být vidět v největším internetovém magazínu v oboru?
Dejte nám o sobě vědět na e-mail redakce@ronnie.cz!
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 11 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
Mikuc (12:15) • Přistupuje k tomu pozitivně, tak to má přeci být!:) Budeme se těšit na další sezónu a s...
magazínTréninkový videolog: Pavel Beran (07/...
torturer (23:47) • “Sezóna asi nedopadla podle tvých představ…” “Jaktože ne?” Tak to jsem vyprsk pívo *2...
magazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie