Reklama:
Kupte 3x Protein Break a máte mléčnou rýži ZDARMA!
Akční cena na oblíbený Protein Break a skvělý dárek k tomu! Více zde.

David Makula - rozhovor před Mistrovstvím světa juniorů 2020

6.198 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ 2020 - 23. - 26. 10. 2020, Rumunsko
Češi před MS juniorů:
nominace
David MakulaAnna ZdražilováAdéla UhrováTereza ZendulkováKamila BruknarováLucie HajduchováKateřina KuželkováSabina HorákováPetra Zvoníčková (video) • Julie Svitáková • Kristýna Berná Gabriela HejnáJasmína Voldánová
Info z MS juniorů:
z místa děnífotogaleriekompletní výsledky s body - 3 medaile!
Rozhovory s medailisty, očima:

Jasmína Voldánová
- rozhovor před Mistrovstvím světa juniorů 2020
V sobotu 24. října se v rumunském městě Kluž setkají závodníci z celého světa, kteří budou bojovat o tituly těch nejlepších juniorů v různých kategoriích kulturistiky a fitness. Aktuálně se na Mistrovství světa juniorů připravuje celkem 13 českých reprezentantů, z nichž David Makula je jediným zástupcem kategorie physique. Jak je již zvykem, i Davida jsme před odjezdem do Rumunska vyzpovídali a on nám prozradil detaily ze své letošní přípravy a zhodnotil soutěže, kterých se zatím úspěšně zúčastnil.

Nejen Davidovi, ale i ostatním závodnicím budeme držet palce a věříme, že si z cesty do Rumunska odvezou kromě skvělých zážitků i ocenění v podobě medaile.


David Makula

Vybrané úspěchy:

Partner Cup 2020 - 1. místo ve physique mužů do 174 cm
Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020 - 2. místo ve physique juniorů do 178 cm
Mistrovství ČR mužů, žen, párů a masters 2020 - 2. místo ve physique mužů do 178 cm
Golem Classic 2019 - 3. místo ve physique mužů do 179 cm

Davide, toto je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Můžete se našim čtenářům krátce představit? Co Vás přivedlo ke sportu a do posilovny?

Jmenuji se David Makula a bydlím v malé vesničce nedaleko Prahy. Je mi 22 let a cvičím kolem 10 let. Vždy jsem tíhl ke sportu, mám velice rád pohyb, jakýkoliv. Cvičit jsem začal s mým kamarádem, který měl na střední škole problémy s jedním klukem, a tak jsme se domluvili, že začneme dělat kliky. Klikovali jsme asi 2 roky a za trénink jsme dělali 1500 kliků. Tak jsme si řekli, že půjdeme na hrazdy, kde jsme strávili další 3 roky. Pak jsme se už bohužel rozešli, kamarád začal dělat bojové sporty a já začal chodit do fitka. A začalo mě to opravdu bavit. Závodní ambice přišly až o mnoho let později, ani mě nenapadlo, že bych mohl závodit, a už vůbec by mě nenapadlo, že mi to celkem půjde. Tohle rozhodnutí jsem udělal až po rozchodu s bývalou přítelkyní, který mě celkem zasáhl, a já nutně potřeboval cíl, ale dnes jsem za to moc rád a jsem jí vděčný.

Jestli se nepletu, v loňském roce jste posbíral několik medailí na kondičních soutěžích, letos jste sklidil úspěch na mistrovských soutěžích a na zatím jediné pohárové soutěži, Partner Cupu. Na čem jste za ten rok nejvíce zapracoval a v čem jste se posunul?

Ano, je to tak, kondiční soutěže proběhly velice úspěšně, a tak jsme se společně s trenérem dohodli, že půjdeme na mistrovské soutěže, kde jsem se stal dvojnásobným vicemistrem. Posun je podle mě velký. Přišel jsem cca o 5 kg těžší než minulý rok, zapracovali jsme na celkové postavě, ale hlavně tenhle rok probíhala cela má příprava úplně jinak než minulý rok, kdy jsem dělal klasické nuly a stovky. Tento rok tomu už tak nebylo a celá příprava probíhala poněkud netradičně, ale to byl náš plán - trochu zariskovat. Hlavně, aby tam byl posun.

Letošní Partner Cup proběhl velice netradičně a troufnu si říct, že něco takového ještě česká kulturistika nezažila. Vám se i přes ztížené podmínky podařilo vybojovat zlato ve své kategorii. Jak jste celou soutěž vnímal Vy a jak probíhal soutěžní den Vašima očima?

Letošní Partner Cup byl opravdu hodně chaotický. Nikdo vlastně do poslední chvíle nic nevěděl a to bylo dost frustrující, jelikož formu časujete přímo na stage. Já se akorát bál, abychom nezávodili venku, protože ten den byla celkem zima a člověk by se zatáhl a nebylo by nic vidět. Nakonec jsme závodili v tělocvičně, což nebylo ideální, ale bylo to pořád lepší než být venku. Ale pořadatelé si s tím poradili velice dobře a za to jim patří náš dík. Jediné, co mi pak problesklo v hlavě, bylo: "Tak já konečně vyhraju a stojím pod basketbalovým košem!"

Nyní se chystáte na svou první mezinárodní soutěž. Jak se nyní před soutěží cítíte? Jste spokojený se svojí formou?

Jsem strašně nervózní už teď, ale zase si říkám, že to je dobře, protože to pro mě opravdu dost znamená. Byl to jakýsi můj sen reprezentovat ČR v zahraničí. Jak jsem spokojen s formou? No, jsem dost kritický člověk, pořád je co zlepšovat, ale s formou jsem celkem spokojený.

První myšlenka, co nás v redakci napadla, když bylo rozhodnuto o zavření fitek, byla otázka, jak se teď budou závodníci asi připravovat. Vždyť bez fitka to nejde! Vy ale bojujete dál. Jak řešíte tuto komplikaci ve formě zákazu vstupu do fitka?

"Prohra přichází až tehdy, kdy to vzdáš." I kdybych měl cvičit jen na workoutovém hřišti, dával bych do toho maximum. Mám však štěstí v tom, že mám plně vybavený sklep, kde jsem začínal, než jsem se odhodlal jít do komerčního fitka.

Máte trenéra, který Vám pomáhá s přípravou? V čem vidíte největší výhody?

Trenéra mám, spolupracuji s Antonínem Hodanem cca 2 - 3 roky. Výhody vidím jednoznačně. Trenér má na vás objektivní pohled, což je prostě potřeba, protože každý máme na sebe zkreslený názor. Horší, nebo lepší. Druhé oči to vždy vidí jinak.

Co byste řekl, že je klíčové pro úspěch v kategorii physique? Splňujete tyto předpoklady? A co je naopak Vaší slabinou?

Myslím si, že hlavní je mít úzký pas a relativně široká záda. Bez toho se ve physique neobejdete. Úzký pas mám, díky bohu. A záda si myslím že nejsou mou slabinou, ale taky nejsou předností, jako třeba ruce s rameny a lýtky, na které mam vlohy, co se týče tvarů a budování. Naopak mojí slabinou byl vždy hrudník, ale neustále na něm pracuji. Na úzkém pase se makat nedá. Ale tak každý máme něco a je třeba pracovat s tím, co je.

Chtěl byste touto formou někomu poděkovat či sdělit něco našim čtenářům?

Ano, chtěl bych poděkovat mému trenérovi, mému klubu Fitness Slavia, také celé rodině a přátelům, kteří mě vždy podpořili. Chtěl bych vzkázat všem čtenářům - vše, co máte v hlavě za plány, sny a touhy, je reálné a koupíte si je tvrdou prací a dřinou. Nikdy o sobě nepochybujte! Vaše hlava a srdce jsou nejsilnější nástroj. V hlavě si to představujte a nechte srdce, aby Vás vedlo. Děkuji za rozhovor.


David Makula na mistrovských soutěžíchLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYseznamka Hledám prima ženu z Prahy.
Zachovalý single sympaťák se smyslem pro humor, hledá prima ženu z Prahy. Odepiš..., nemáš přeci...
práce Trenér / clever fit Fitness Coac...
Clever fit s více jak 400 pobočkami v Evropě přichází do Ostravy a hledáme právě vás: Osobní tren...
práce Trenér na HPP
Do našeho týmu hledáme nového kolegu na pozici trenér-obsluha baru a balneo provozu. Licence: Ins...
bazar Časopisy Muscle & Fitness (1992-2004)
Daruji hromadu časopisů Muscle & Fitness z let 1992-2004. Nejvíce čísel za sebou je z let 1993 a 2003. Osobní předání v Praze u Náměstí Míru. Pokud byste chtěli nějaké konkrétní číslo, tak napište.
seznamka Osud a život
Hledám holku se sport postavou, s humorem, s citem a rozumem, milující život. Holku která si nest...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie