Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Jasmína Voldánová - rozhovor před Mistrovstvím světa juniorů 2020

6.931 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


MS JUNIORŮ 2020 - 23. - 26. 10. 2020, Rumunsko
Češi před MS juniorů:
nominace
David MakulaAnna ZdražilováAdéla UhrováTereza ZendulkováKamila BruknarováLucie HajduchováKateřina KuželkováSabina HorákováPetra Zvoníčková (video) • Julie Svitáková • Kristýna Berná Gabriela HejnáJasmína Voldánová
Info z MS juniorů:
z místa děnífotogaleriekompletní výsledky s body - 3 medaile!
Rozhovory s medailisty, očima:

V sobotu 24. října proběhne v rumunském městě Kluž Mistrovství světa juniorů 2020 a i přes nepříznivé podmínky, které u nás momentálně panují, bude mít Česká republika na tomto šampionátu několik reprezentantů.

Atraktivní, avšak ne tak početně obsazenou kategorii fitness, bude mezi nejlepšími světovými juniorkami reprezentovat závodnice Jasmína Voldánová. Ta má za sebou bohaté zkušenosti z domácích soutěží ve fitness dětí i dorostenek a na letošním mistrovství světa poprvé okusí i zahraniční pódium. V rozhovoru níže nám Jasmína prozradila, jak se k závodění v kategorii fitness dostala, kdo je její největší oporou a jak si čistí hlavu v tomto těžkém období.

Jasmíně přejeme hodně štěstí na závodech a Vy se v nejbližších dnech můžete těšit na další rozhovory s juniorskými reprezentanty, tentokrát v kategoriích bikiny fitness a physique. Pokud Vás kategorie fitness zaujala, podívejte se také na tréninkové video Lenky Červené a Anny Terezy Černoškové, které jsme pro Vás nedávno natočili a kde závodnice ukazují, že fitness není jen o líbivých postavách, ale hlavně o funkčních svalech.


Jasmína Voldánová

Vybrané úspěchy:

Mikulášský pohár 2018 - 3. místo ve fitness dorostenek
GP Zbýšov 2018 - 4. místo ve fitness dorostenek
GP Pepa Opava 2017 - 10. místo ve fitness dívek (nejstarší dívky)

Jasmíno, toto je Váš první rozhovor pro Ronnie.cz. Mohla byste se našim čtenářům krátce představit?

Zdravím všechny čtenáře a zároveň děkuji Ronnie.cz za příležitost zrealizovat tento rozhovor. Jmenuji se Jasmína Voldánová, je mi 18 let, pocházím z Hodonína a soutěžím v kategorii fitness juniorek. Jsem studentkou čtvrtého ročníku sportovního gymnázia ve Zlíně.

Jestli se nepletu, v kategorii fitness soutěží i Váš mladší bratr. Jste tedy celá rodina sportovně založená? Prozraďte nám, co Vás přivedlo k fitness? Věnujete se i jiným sportům?

Ano, můj mladší bratr soutěží v kategorii fitness chlapců. Přesně tak, jak říkáte. Odmalička jsem byla taťkou vedena ke sportu. Nejdříve jsem se věnovala atletice, poté 7 let aerobiku. Fitness jsem prvně uviděla na místní taneční akci a do dneška si pamatuji větu, kterou jsem tehdy vypustila z úst: "Tati, tohle chci dělat!" Začala jsem ve 12 letech trénovat 2x týdně v mém dosavadním klubu All Stars fitness tým Lužice. Absolvovala jsem několik soutěží v dětském fitness i MČR. V tomto období jsem hrála i závodně volejbal a plážový volejbal. Oba sporty jsem nezvládala, a tak jsem si vybrala volejbal. Momentálně se věnuji fitness a na volejbal chodím v dopoledních hodinách, mám ho tedy jako doplňkový sport.

Jak vypadá Váš běžný tréninkový plán? Kolik času strávíte ve fitku a kolik tréninkem gymnastických prvků a volné sestavy?

Zpočátku jsem chodila do posilovny nerada, bylo to pro mě nové neznámé prostředí, ale to se rychle změnilo a teď se těším na každý trénink! Ve fitku trénuju 3 - 4x týdně. Závodní sestavu, silové a gymnastické prvky cvičím 3x týdně.

Jak velký je kladen ve Vaší kategorii důraz na vizuální stránku postavy? Je vůbec reálné držet dietu, když zároveň potřebujete hromadu energie a síly na sestavu?

Postava má být vyvážená a symetrická. Hodnotí se celkový svalový tonus a vyrýsování. Tato kategorie je jedinečná tím, že je to spojení volné sestavy (gymnastické, silové a taneční prvky) a postavy. Obě tyto části jsou pro hodnocení velmi důležité, ale kdybych musela vybrat, která je důležitější, tak větší důraz je kladen právě na volnou sestavu. Reálné to určitě je, ale náročné. Myslím si, že nemám drastickou dietu, protože všechno pěkně stíhám a nic nedoháním na poslední chvíli.

Letošní mistrovství světa pro Vás bude první mezinárodní soutěží? Jak se nyní pár dní před odletem cítíte?

Ano, MS juniorů bude má první mezinárodní soutěž. Jsem vděčná SKFČR, že se mohu účastnit této události. Budu reprezentovat Českou republiku nejlépe, jak to půjde. Udělám vše pro to, abych docílila co nejlepšího umístění. Cítím se skvěle a dolaďuji poslední detaily.

Každý závodník se nyní potýká s komplikací v podobě zavřených fitek. Jak tuto překážku překonáváte vy?

Tato situace je náročná na naši psychiku a myšlení. Na pročištění negativních myšlenek mi pomáhají procházky a čas strávený v přírodě. Na jaře jsem cvičila na různých venkovních sportovištích, ale momentálně v tomto chladném počasí to moc nejde.

Od té hrstky závodnic ve fitness, co v naší republice máme, často slýcháme, že je tento sport nedoceněný. A to přesto, že je dle mého názoru velice krásný. Jak to vnímáte Vy? Proč podle Vás chce každá dívka obléct závodní bikiny, ale málokterá chce umět přemet či stojku?

Vnímám to stejně, spousta lidí si fitness plete s gymnastikou nebo bikiny fitness. Právě volná sestava je pro mě jakýmsi projevem osobnosti vzhledem k rozmanitosti prvků, které můžete provádět. Pokud se nepletu, tak u nás v Česku jsou jen tři sportovní kluby, ve kterých mohou děti trénovat fitness. Z mého pohledu v menších městech nejsou dobře dostupné prostory a podmínky pro vykonávání akrobatických prvků, naopak posilovnu najdeme téměř všude.

Co by podle Vás mohlo pomoci tento fakt změnit? Chybí Vašemu sportu třeba nějaká výrazná osobnost, která by mohla být pro jiné sportovkyně vzorem, nebo by to chtělo třeba více pozornosti médií?

V České republice máme úspěšné reprezentantky v juniorské i seniorské kategorii fitness. Dle mého názoru by určitě větší mediální pozornost prospěla této sportovní kategorii. Doufám, že i díky tomuto rozhovoru se dostane fitness více do povědomí lidí.

Chtěla byste někomu poděkovat za pomoc nebo podporu v přípravě?

V první řadě chci poděkovat rodině, hlavně taťkovi, že mě podporuje ve všem, co dělám. Dále děkuji všem mým opravdovým kamarádům, kteří ve mě věří. Lidem, které jsem díky tomuto krásnému sportu potkala, a doufám, že jich ještě spousta bude. A všem, kteří mě podporují a drží palce. A ještě jednou děkuji Ronnie.cz.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie