Reklama:

Street Hard Workout Battle Žatec 2019 aneb bitva mistrů - reportáž a výsledky

5.745 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Street Hard Workout Battle Žatec 2019
- fotogalerie

[Text: Rostislav Vošický] Seriál street workoutových závodů Street Hard Workout Battle se v sobotu 17. srpna 2019 přesunul do Žatce na nově postavené hřiště, slavnostně otevřené v květnu 2018, a přinesl s sebou novou porotu. Ta byla složena z hvězdných jmen street workoutového nebe. V porotě zasedli Vadym Oleynik z Ukrajiny, LaTwist z Německa, Antoine Lacotte a Léa Depagneux z Francie, Viktor Fedorov a Tatyana Chumakova alias Hefesto Girl, oba z Ruska, a chybět nemohl ani Šimon Forrai ze Slovenska. Díky mezinárodnímu složení poroty a zkušenostem porotců z velkých mezinárodních battlů odpovídalo posuzování výkonů soutěžících světovému standardu.

Přílet poroty, její ubytování a první seznámení s Českou republikou bylo možné sledovat v pátek 16. srpna na Facebooku a Instagramu. Zajímavostí je, že Viktor Fedorov nebo Tatyana Chumakova byli při návštěvě Česka vůbec poprvé mimo svou zem.

Totéž platilo i pro závodníka Vitalye Pavlenka, mistra Ukrajiny, který na Street Hard Workout Battle přicestoval z města Sumy, ležícího jen 40 km od hranic s Ruskem. Vitaly na cestě do Žatce strávil v autobuse nepředstavitelných 38 hodin!

Dalšími zahraničními závodníky byli Sahann z francouzského města Nice a týmu Strength Beyond Limits, Tamás Magda z Maďarska, vicemistr světa z roku 2017, ženskou soutěž obohatila Adrienn Vachter, taktéž z Maďarska. Mezi nejvýraznější české účastníky patřili Patrik Černý, mistr ČR z roku 2018, soutěžící ve váhové kategorii do 75 kg, a Jan Holinec, mistr ČR v kategorii nad 85 kg, ve které závodil i v Žatci.

Před začátkem soutěže opanovali hrazdu porotci a závodníci i diváci si tak mohli užít jejich shrimp flipy, front flipy z bradel, pětsetčtyřicítky, maltese, planche a velmi explozivní muscle-upy. Porota byla tak nažhavená, že si street workoutový park vypůjčila snad na 20 minut, a zdálo se, jako by se jí ani nechtělo skončit. Nakonec ale přece jen přenechala soutěžní plochu závodníkům.

Jak battle probíhal? V základním kole měli atleti 2 minuty na to, aby předvedli cokoli ze svého repertoáru. Na základě bodování od poroty postoupilo do dalšího kola kategorie do 75 kg osm atletů.

První postupové místo získal s velkým bodovým náskokem Vitaly Pavlenko, jako druhý postupoval do dalšího kola Filip Krátký těsně před Sahannem z Francie a českým závodníkem Patrikem Černým. V následujícím kole šli proti sobě ve vyřazovacím battlu atlet s nejvyšším počtem bodů a atlet s nejnižším počtem bodů. Zde měli závodníci 30 vteřin na zemi, 30 vteřin na bradlech a 30 vteřin na hrazdě.

Tímto vyřazovacím systémem postoupil do semifinále s naprostou převahou Vitaly Pavlenko, když ve čtvrtfinále porazil Aleše Kratochvíla, dalším postupujícím se stal Filip Krátký, který zdolal soupeře France Hirta. Postup do semifinále vybojovali i francouzský závodník Sahann porážkou domácího závodníka Markuse Arbeita a Patrik Černý vítězstvím nad maďarským atletem Tamásem Magdou.

V první semifinálové bitvě se spolu utkali Vitaly Pavlenko a Filip Krátký, z měření sil vyšel jednoznačně vítězně ukrajinský závodník. Druhý semifinálový battle mezi Sahannem a Patrikem Černým vyhrál těsně Černý.

Ještě než začalo finále, proběhl boj o třetí místo mezi Sahannem a Filipem Krátkým. Oba na zemi ukázali planche a maltese, Sahann přidal planche na hřbetech rukou a one arm planche. Francouz ve statických prvcích zaujal čistotou provedení, ale na rozdíl od českého závodníka neukázal žádnou dynamiku. Šlo ale o velmi vyrovnaný souboj, který porota dlouho nemohla rozhodnout. Nakonec ale padl verdikt, že bronzovou medaili získá český reprezentant Filip Krátký.

Po napínavém boji o bronz přišel ještě napínavější boj o první místo a s ním battle dvou mistrů, mistra Ukrajiny Vitalye Pavlenka a mistra ČR Patrika Černého. Časový limit, který měli oba finalisté k dispozici, byl 45 vteřin na zemi, 45 vteřin na bradlech a 45 vteřin na hrazdě.

Vitaly Pavlenko na úvod svého finálového setu na zemi zařadil one arm planche a full maltese, který dokázal udržet ukrutně nízko nad zemí dokonce po delší dobu, než byly předepsané tři sekundy. K tomu ještě přidal one arm handstand a nádherný back flip s neslyšným dopadem, provedeným předpisově na špičky. Patrik Černý na výzvu odpověděl stojkou na jedné ruce, ze stojky se spustil do straddle planche a přidal také back flip.

Souboj pokračoval na hrazdě a bradlech, kde oba předvedli mimo jiné krásný maltese. Výkony obou závodníků byly velmi vyrovnané, a tak měla porota opět nelehkou práci. Nakonec ale vítěze vyhlásila. Stal se jím Vitaly Pavlenko!

Ve váhové kategorii mužů nad 85 kg to nebylo zdaleka tak napínavé. Finálový battle si spolu dali Miroslav Vojtěchovský a Jan Holinec, přičemž porotou byl zvolen jednoznačným vítězem Jan Holinec.

A jak to vypadalo v soutěži žen? Souboj o třetí místo spolu svedly Nikola Křišťanová a odvážná dvanáctiletá závodnice Kateřina Velecká, obě ze Žatce. V tomto souboji vyhrála zkušenější Křišťanová. Napínavější souboj proběhl mezi Maďarkou Vachter a českou závodnicí Klárou Čuříkovou. Adri Vachter ve finále bohužel některé prvky nevyšly podle představ, což hrálo pro Kláru Čuříkovou, která naopak předvedla čisté sety bez chyb. Klára Čuříková se rozhodnutím poroty stala vítězkou ženské kategorie Street Hard Workout Battle Žatec 2019.

Ovšem vyhlášením vítězů v jednotlivých kategoriích ještě závod nekončil. Ještě zbýval úkol poslední - určit absolutního vítěze, který si měl odvézt nejen největší pohár, ale také prize money v hodnotě 10.000 Kč. V úplně posledním battlu se spolu o tuto částku utkali Klára Čuříková, Jan Holinec a Vitaly Pavlenko. Souboj dopadl dle očekávání. Absolutním vítězem se stal Vitaly Pavlenko z Ukrajiny. Strávil 38 hodin v autobuse, aby přijel do Čech a zvítězil. Vivat Vitaly!

Závod výrazným způsobem podpořila společnost Amix Nutrition, která věnovala věcné ceny v hodnotě přibližně 60.000 Kč. Nad soutěží opět převzal patronát hejtman Ústeckého kraje pan Oldřich Bubeníček a Ústecký kraj podpořil soutěž finančně. Finanční částkou přispělo i město Chomutov, město Žatec a Nadace Tesco. Společnost Kiswire Cord Czech uhradila porotě letenky a materiálními dary přispěla i Kultura a sport Chomutov, s.r.o.


Výsledky soutěže Street Hard Workout Žatec 2019

Freestyle muži do 75 kg
pořadí jméno
1. Vitaly Pavlenko
2. Patrik Černý
3. Filip Krátký

Freestyle muži nad 85 kg
pořadí jméno
1. Jan Holinec
2. Miroslav Vojtěchovský
3. Adam Valdhans

Freestyle ženy
pořadí jméno
1. Klára Čuříková
2. Adrienn Vachter
3. Nikola Křišťanová
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínEVLS Prague Pro 2023 - výsledky a fot...
ShDW (13:04) • No jeho komentář byl určitě přínosnější než tyhle výkřiky do tmy :) . Souhlasím s tím,...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - pozvánka...
Milan A. (21:17) • 13 profi karet a startuje jenom 72 závodníků. Je mi pořadatele líto, tohle celé musí st...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
Paulie02 (19:24) • podruhé 4. místo v tipovačce Olympie *24*
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
dzordn2 (19:23) • Plusové body se počítají do první chyby. Tzn. pokud je v tiketu nesprávně vítěz, je to...
magazínVýsledky tipovací soutěže - Mr. Olymp...
supros (18:47) • Můžu se zeptat myslím že jsem měl určitě druhé a třetí místo a mám nuluErasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie