Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Již zítra zasedne v porotě žatecké soutěže Vadym Oleynik

7.446 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

[Text: Rostislav Vošický] Street Hard Workout Battle Žatec 2019 se koná již v sobotu 17. srpna a nebude na něm jako porotce chybět ani Vadym Oleynik, úspěšný 25letý závodník z Ukrajiny. Mezi sedmi rozhodčími zasednou kromě něj i Léa Depagneux, Antoine Lacotte, Viktor Fedorov a Thanh Nguyen, se kterými jsme Vás již seznámili prostřednictvím rozhovorů dříve. Vadym se stal v roce 2013 vicemistrem na mistrovství světa v Rize a Ventspils Baltic Championship, 3. místo mu patřilo na Pull and Push v Paříži roku 2014. Mistrovství světa v Moskvě a World Cup Norway 2013 pro něj znamenaly 4. příčku a pro 5. - 6. místo si došel na Moscow Final 2013. Kromě toho byl porotcem také na estonském národním mistrovství v roce 2013.

Vadym Oleynik

Výška: 178 cm
Váha: 83 kg
Věk: 25 let
Stát: Ukrajina
Město: Oděsa
Tým: 25/7 Gorilla Gang

Vadyme, díky, že jsi přijal pozvání do poroty na náš battle. Chtěli bychom tě představit širší veřejnosti. Můžeš o sobě prozradit pár slov?

V současnosti dokončuji studium na polské univerzitě hotelnictví a turismu, učíme se například, jak zprostředkovávat rekreaci turistům.

Jakým sportům ses věnoval v dětství?

Od 4 let mě rodiče posílali na tréninky bojového umění sambo a tomuto druhu sportu jsem se věnoval do svých 17 let, kdy jsem absolvoval zkoušku bojem, abych se mohl stát profesionálním bojovníkem. S tímhle certifikátem jsem odešel do Polska studovat jako profesionální atlet. S kalistenikou jsem začal v 9 letech a oba dva sporty jsem od té chvíle kombinoval. Když mi bylo 15 let, tak jsem začal trénovat i street workout, a v 17 letech jsem měl zranění hlavy. V nemocnici mi lékaři oznámili, že již nikdy nebudu schopen naplno trénovat a dělat bojový sport, a tak jsem se začal věnovat jen kalistenice a street workoutu.

Čemu se věnuješ mimo street workout?

Mimo street workout velmi rád cestuji po světě a pořádám workshopy. Na svých cestách velmi rád poznávám nové lidi a země a sdílím své mnohaleté zkušenosti s ostatními, abych i je motivoval a nastartoval jejich cestu se správným přístupem. Pracuji také ve společnosti Guboz, která bojuje s korupcí a terorismem na Ukrajině.

Co je tvoje oblíbené jídlo a cvik?

Nemám žádné oblíbené jídlo. Velmi rád jím zdravě a chutně. Nemám žádný oblíbený cvik. Kombinuji různé druhy cviků, abych byl komplexní.

Jak jsi začal cvičit street workout? Trénoval jsi nejprve základní cviky, nebo jsi začal freestylem?

Od dětství jsem trénoval základní cviky a poté jsem jen zvyšoval úroveň na vyšší obtížnost, abych byl silnější a uměl všechny možné cviky. Až ve chvíli, kdy se pro mě staly snadnými, když jsem dosáhnul dobré úrovně síly, začal jsem vytvářet svůj vlastní styl, jako je například "Bar Dance Strength and Brake", který napodobuje mnoho lidí.

Žiješ v Oděse a studuješ rekreaci turistů. Jaké jsou podle tebe nejdůležitější památky ve městě, na které bys je pozval?

V Oděse miluji naprosto všechno. Ve městě není nic speciálního, ale rozhodně doporučuji Oděsu navštívit, a potom mi porozumíte.

Miluješ cestování. Kam cestuješ nejraději?

Jednou z mých nejoblíbenějších zemí je Itálie. Lidé, jídlo, atmosféra, mám tam rád všechno, což je vlastně důvod, proč jsem tam vždy zůstal v letním období. Ale dalším mým velmi oblíbeným místem je Tulum v Mexiku.

Kolikrát do týdne trénuješ? A jak dlouho trénink v průměru trvá?

Je to hodně o mém pocitu. Někdy trénuji jen 30 minut, někdy 4 - 8 hodin a vše záleží na tom, jak se zrovna momentálně cítím a co chci dělat. Ale alespoň se snažím dosáhnout 4 tréninkových dnů v týdnu.

Kolik času většinou věnuješ protahování a kolik samotnému cvičení?

Protahování se věnuji 40 minut před zátěží.

Zařazuješ do tréninku rovněž cviky se závažím zaměřené na specifické svalové skupiny, nebo trénuješ pouze se svoji vlastní vahou těla?

90 % mého tréninku je se závažím, kombinuji powerlifting a workout s přidaným závažím a zbytek mého tréninku je pouze s vlastní vahou.

Jsi v kontaktu s fyzioterapeutem v rámci tvé přípravy?

Nevzpomínám si, kdy jsem naposledy byl u fyzioterapeuta. Mám dostatek znalostí k tomu, abych si pomohl sám.

Jaké máš životní cíle?

Mým životním cílem, kterého chci dosáhnout, je žít život, po kterém jsem toužil a který teď i žiji.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 64 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie