Reklama:
Nejprodávanější protein je zpět!
100 % Whey protein 1+1 za 777 Kč
Skladem všech 8 variant! Více zde.

Léa Depagneux zasedne v porotě soutěže Street Hard Workout Battle Žatec 2019

5.519 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

[Text: Rostislav Vošický] 21letá Léa Depagneux je úspěšnou francouzskou reprezentantkou a závodnicí ve street workoutu s prvním a druhým místem ze soutěží FIBO Power Freestyle Battle let 2018 a 2019 a druhou příčkou na národním šampionátu WSWCF 2018 v Bordeaux. Jejím cílem je přilákat k tomuto sportu především ženskou část populace a rozšířit tak řady děvčat ve street workoutu. Přijede podpořit tento sport také do České republiky coby jedna z rozhodčích Street Hard Workout Battle Žatec 2019, proto jsme pro Vás připravili krátký rozhovor s touto okouzlující mladou dámou.

Léo, děkuji moc za to, že jsi přijala naše pozvání na akci Street Hard Workout Battle Žatec, která se koná 17. srpna 2019. Budeš jednou z rozhodčích, tak bychom tě rádi představili českému street workoutu. Mohla bys o sobě napsat pár řádků?

Jmenuji se Léa a věnuji se street workoutu, který velmi miluji. Ke cvičení mě přivedla moje vášeň pro sport, překonávání sebe sama, adrenalin, který mi to dává. Mé nejlepší triky ve street workoutu jsou V-sit a press stojky. Když jsem byla malá, dělala jsem synchronizované plavání, lyžovala jsem. Miluji také cestování a vaření.

S jakými cviky jsi začínala své první cvičení? Cvičila jsi nejprve základní cviky na posílení těla, nebo jsi hned od začátku trénovala freestyle?

Vzpomínám, že to byl L-sit, balancování, tuck planche a tuck back lever. Začala jsem hned frestylem.

Co bys poradila začátečníkům, kteří s nimi chtějí také začít?

Poradila bych jim, aby se dobře zahřáli, byli trpěliví, nepřeskakovali důležité kroky, začali s malými figurami a posunuli se k těžším trikům, až je budou ovládat perfektně.

Žiješ ve francouzském Nice, kde je velmi teplo a krásně. Trénuješ tedy celý rok venku, nebo i v hale?

Zima je studená, takže čekáme do jedné hodiny odpoledne, a léto je velmi horké, takže trénujeme okolo 18 hodin.

Kolikrát týdně nebo denně trénuješ? A jak dlouho trvá průměrně tvůj trénink?

Trénuji 3x až 4x týdně 2 hodiny.

Jsi v kontaktu s fyzioterapeuty v rámci svého tréninku?

Ano, studuji fyzioterapii.

Mezi tvé největší úspěchy patří účast na FIBO 2019. Jak dlouho ses připravovala na tuto soutěž a s kým jsi byla v souboji 1 vs. 1? Jaký je tvůj největší zážitek z této soutěže?

Na soutěž jsem se připravovala 2 - 3 měsíce a v semifinále jsem se utkala s Polkou Natalií Modzelewskou a ve finále s Cveti Stanevou z Bulharska. Moje největší zkušenost je právě semifinále proti Natalii, která je světovou šampiónkou, a že jsem dokázala překonat sebe sama.

Jaké jsou tvé životní cíle?

Mým cílem je být šťastná.Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 54 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie