Reklama:
Protein Caffé Latte v akci 1+1!
Zbývá jen 81 ks za exkluzivní cenu! Více zde.

IFBB Diamond Cup Malta 2019 očima Anety Tiché

4.441 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2019 - 20. - 21. 4. 2019, Malta
Češi před Diamond Cup:
David Bednář • Matěj Belička (video)Milena Koudelková
Michaela KincAneta TicháMartina KůrkováSabina Doležalová

Info z Diamond Cup:
kompletní výsledky s body - 2 medaile!

Z Diamond Cup očima závodníků:
očima Anety Tiché


Aneta Tichá
- rozhovor před IFBB Diamond Cup Malta 2019

Aneta Tichá přišla do posilovny se stejným úmyslem jako celá řada jiných žen. Chtěla zhubnout a zformovat si postavu. Láska ke cvičení ji ale nakonec dovedla až na soutěžní pódium.

Myšlenku na to, že by si závody ráda zkusila, nosila v hlavě už dva roky, ovšem když trenér přišel s konkrétní akcí, a ještě k tomu zahraniční, nebyla si jistá, měla obavy. Nakonec se odhodlala a tím si zasloužila zážitek, na který jen tak nezapomene.

Její výpověď o tom, jak své první závody prožívala, nechť je inspirací a povzbuzením pro ty, kteří se na svůj první start teprve chystají.


[Text: Aneta Tichá] Zdravím čtenáře Ronnie.cz. Předem bych chtěla poděkovat za možnost sdílet svoje pocity a zážitky z prvních závodů. Jmenuji se Aneta Tichá, je mi 22 let a již pátým rokem se věnuji fitness. V současné době mám za sebou úplně první závody v kategorii wellness fitness, a to Diamond Cup Malta.

Když mi trenér Luboš Chládek poprvé navrhl tyto závody, tak jsem odmítla. Ani ve snu mě nenapadlo, že bych se někdy mohla účastnit mezinárodních závodů, a už vůbec jsem si nedokázala představit být na svých prvních závodech sama v zahraničí, když jsem neměla představu o tom, jak to na závodech chodí a jak vyjde forma. Velice dobře jsem si uvědomovala prestiž těchto závodů.

Postupně se naskytla možnost ubytování a veškeré pomoci se závody od úspěšné závodnice Magdy Sívkové, PCA profesionálky, která na Maltě žije. Tím pádem se mi tato možnost zdála reálnější a začala jsem o tom uvažovat. Nakonec jsem tuto obrovskou výzvu přijala a rozhodla si splnit sen.

Závody se konaly v překrásném prostředí hotelu Dolmen. V pátek se začínalo registrací závodníků, která proběhla bez dlouhého čekání a v příjemné atmosféře organizátorů. Noc před závody jsem čekala, že nervozitou ani neusnu, ale únava byla silnější. Vstávalo se v brzkých ranních hodinách a začal vrchol přípravy, kdy se z ranní "mumie" vykouzlila upravená závodnice. Po příjezdu na místo konání závodů následoval nástřik barvy, který vše doladil.

V backstage ze mě trochu stres opadl, protože všichni organizátoři byli pozitivně naladěni a s úsměvem na tváři. Jediné, co bylo hodně nepříjemné, tak ledový vzduch z klimatizace, který na nás pustili. Ponaučení pro příště, vzít si s sebou pořádnou deku. (smích)

Čekala jsem mezi závodnicemi nějakou tu rivalitu, ale byla jsem mile překvapená. Navzájem jsme si pomáhaly, užívaly jsme si tu atmosféru společně. Takový ten "šrumec" začal rozdáváním čísel závodníkům a následovalo nekonečné čekání a hlídání si pořadí.

Atmosféru jsem si pořádně začala užívat od okamžiku, co jsem vkročila na stage. Bylo to ohromné! Na pódiu jsem se cítila dobře, užívala jsem si to!

Moje umístění pro mnohé nebylo k oslavě, ale pro mě ano! Stála jsem tam mezi krásnými a zkušenými závodnicemi a vše okolo přípravy, zařizování ohledně účasti na těchto závodech bylo náročné a pro mě byla výhra už tam být! Je to pro mě stále taková pohádka. Holka z vesnice, která si cvičila jen tak pro sebe (což cvičím stále), si splnila sen závodit, a ještě k tomu na Maltě.

Bylo krásné vidět ten kontrast dřiny a potu v posilovně s dokonalým make-upem a blýskajícími se plavkami. Nádherný pocit a zážitek na celý život. Už se těším na další závody!

Chtěla bych poděkovat všem, co mi fandili a podporovali mě během celé přípravy a soutěže. Držím palce všem závodníkům, kteří mají závody ještě před sebou.

S pozdravem
Aneta Tichá


Aneta Tichá v místě dění IFBB Diamond Cupu 2019Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 36 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra