Reklama:

Sabina Doležalová - rozhovor před IFBB Diamond Cup Malta 2019

10.704 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2019 - 20. - 21. 4. 2019, Malta
Češi před Diamond Cup:
David Bednář • Matěj Belička (video)Milena Koudelková
Michaela KincAneta TicháMartina KůrkováSabina Doležalová

Info z Diamond Cup:
kompletní výsledky s body - 2 medaile!

Z Diamond Cup očima závodníků:
očima Anety Tiché


Martina Kůrková
- rozhovor před IFBB Diamond Cup Malta 2019
Na nadcházející IFBB Diamond Cup Malta, který se uskuteční už ve dnech 20. - 21. dubna, se chystá celá řada našich závodníků i závodnic. Dvě Češky se představí také v kategorii bikiny fitness. Jednou z nich je Martina Kůrková, jejíž předsoutěžní rozhovor jste si již mohli přečíst, a dnes Vás necháme nakouknout pod pokličku přípravy Sabiny Doležalové. Sabina měla původně v úmyslu začít jarní sezónu již na nedávné soutěži IFBB President Santonja Cup, kvůli nemoci však musela svůj start odložit. Jaká byla její cesta mezi bikiny fitnessky a s jakým výsledkem na Maltě by byla spokojená, si už přečtete v rozhovoru.

Sabině přejeme, aby se jí skvěle dařilo nejen na Maltě, ale aby měla radost z celé letošní soutěžní sezóny.

Sabina Doležalová

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Ostrava 2018 - 4. místo v bikiny fitness žen do 158 cm
IFBB Diamond Cup Ostrava 2018 - 3. místo v bikiny fitness juniorek
Mistrovství České republiky 2018 - 3. místo v bikiny fitness juniorek do 164 cm
Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2018 - 2. místo v bikiny fitness do 160 cm

Sabino, naši čtenáři si předsoutěžní rozhovor s Vámi mohou přečíst vůbec poprvé. Mohla byste se jim krátce představit a zavzpomínat, co Vás přivedlo ke cvičení a později i k závodění?

V první řadě chci čtenáře moc pozdravit. Já jsem byla odmala sportovec, věnovala jsem se latinskoamerickému tancování a později 6 let bojovým sportům. Nicméně puberta se mnou hodně zamávala, začala jsem být více posedlá modelkovskou štíhlostí, přišly poruchy přijmu potravy, zejména bulimie, a začala jsem více navštěvovat fitko než vlastní tréninky. Bojové sporty mě v tu dobu už přestávaly bavit, protože tady v ČR jsem ve své kategorii pravidelně vyhrávala a neměla se už moc kam posouvat. Postupně jsem začala chodit pouze do posilovny, kde jsem později poznala svého bývalého přítele, který závodil, a po nějakém roce jsem se rozhodla to zkusit taky.

Diamond Cup na Maltě by měl být Vaší první zahraniční soutěží. Proč padla volba právě na tyto závody a jaké jsou pro letošek Vaše další soutěžní plány?

Malta neměla být letos vůbec můj první závod, startovat jsem měla už v Řecku před 14 dny, aby forma na Maltu vygradovala (na první soutěži nikdy nemám finální formu, graduje mi se superkompenzacemi postupně), ale bohužel mě přepadla na 2 týdny nemoc a Řecko už jsem nestíhala, tak jsme museli první start posunout.

S jakým výsledkem na nadcházejícím Diamond Cupu byste byla sama pro sebe spokojená? Máte informace o tom, s jakými závodnicemi se na pódiu potkáte?

Zatím ještě nejsou startovní listiny, takže vůbec nemám tušení, co od soupeřek čekat a kolik jich bude, ale ráda bych se probojovala do finále, s tím bych se na prvních závodech této sezóny zatím spokojila.

Mezi bikiny fitnesskami budete letos závodit už třetím rokem. Pozorujete, že se za tu dobu v této kategorii změnily trendy v tom, jaké postavy jsou považovány za ideální, nebo třeba ve stylu prezentace?

Rozhodně. Každý rok se trend mění, závodnice jsou rok od roku lépe a lépe připravené, formy jsou tvrdší, vysekanější, symetričtější, neustále se ta hranice posunuje. Bohužel zatím stále není žádný dokonalý prototyp dokonalé bikiny, takže jednou vyhraje 40kilová slečna, vysekaná na prach, jindy osvalenější a zalitější. Je těžké chystat formu, když nevíte, co na daných závodech budou vyžadovat, protože vítězka jedněch závodů může o týden později skončit desátá, protože deset rozhodčích, deset chutí. Všichni máme ale podmínky stejné, tak nechť vyhraje ta nejlepší. (úsměv) Co se týká prezentace, trendy v plavkách, vlasech, pózingu se samozřejmě mění taky každým rokem. Když jsem začínala, byly módní plavky do trojúhelníčku se spoustou ozdobných štrasů, dneska je trendy spíše ruský styl plavek, jak ve střihu, tak ve zdobení.

Kdybyste se měla vrátit znovu do doby Vašich fitness začátků, dělala byste něco jinak? Ať už v tréninku, v jídle, nebo v čemkoliv jiném.

Všechno bych dělala úplně jinak. Začala bych se změnami ještě dřív, už v době PPP (poruch přijmu potravy). Rozhodně bych se vyhnula všem extrémům a drastickým dietám, drastickým tréninkům, víc bych si vážila svého těla a přistupovala k němu šetrněji. Následky se pak nesou dlouho. Ale to jsou klasické začátečnické chyby, dneska chce každý všechno hned, stejně tak i moje mladší, hloupější já.

Jsem ráda, že dnes už mám přístup mnohem rozumnější. Jsem nakonec ráda, že jsem si tímto vším prošla, protože to ze mě teď dělá o to lepšího trenéra a dokážu dnes pomoct mnohem komplikovanějším případům. Po této sezóně se chci přesně tomuto více věnovat. Než se vrhnu do další přípravy na další závody, budu dělat v off-seasson vše pro to, aby další příprava nemusela být už tak náročná, a zaměřím se na rozjídaní a více na zdravotní stránku. Mám skvělou trenérku Danielu Bečkovou, takže vím, že jsem v nejlepších rukách, v jakých můžu být.

Neuvažujete s ohledem na rozvoj Vaší dolní poloviny těla o kategorii wellness fitness? Jak se Vám tato kategorie a její závodnice líbí?

Kategorie se mi líbí, ale závodit bych v ní nechtěla. Jsem typ, co v "offu" i při reverzní dietě něco nabere, a držím kýbl vody, do wellnessek bych musela ještě více zmohutnět a v "offu" by to nevypadalo už pak dobře. Tedy na můj vkus, necítila bych se už.

Chtěla byste někomu poděkovat za podporu nebo pomoc ve Vaší přípravě nebo vzkázat něco našim čtenářům?

Čtenáře tímto ještě jednou moc zdravím a děkuji, jestli se pročetli až na konec. Nejvíc bych chtěla poděkovat svojí trenérce Danče. Za to, jaký kus práce se mnou odvedla, dál mojí mamce, která se mnou objíždí všechny závody a pomáhá mi tam se vším, stejně jako její manžel Peťa, který mě přijal za svou vlastní, a určitě také všem svým kamarádům a blízkým, kteří vždy v přípravě respektují, že na ně nemám tolik času, a podporují mě. Taky svému fyzioterapeutovi Mílovi, který drží moje záda pohromadě, abych mohla plnohodnotně trénovat, a všem, kteří se podílejí na tom, abych na pódiu zazářila - od kadeřnic Luci a Markét přes řasařku Adélku, švadlenu plaveček až po nehtařku.

A v neposlední řadě patří velké díky mému hlavnímu partnerovi Fit-Pro, který mi v přípravách pomáhá od mých začátků, a také díky celému týmu Nebbia.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra