Reklama:

Aneta Tichá - rozhovor před IFBB Diamond Cup Malta 2019

8.085 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti


IFBB DIAMOND CUP MALTA 2019 - 20. - 21. 4. 2019, Malta
Češi před Diamond Cup:
David Bednář • Matěj Belička (video)Milena Koudelková
Michaela KincAneta TicháMartina KůrkováSabina Doležalová

Info z Diamond Cup:
kompletní výsledky s body - 2 medaile!

Z Diamond Cup očima závodníků:
očima Anety Tiché


Milena Koudelková
- rozhovor před IFBB Diamond Cup Malta 2019

Anetu podobně jako mnoho dalších žen poprvé do posilovny přivedla chuť trochu zhubnout a vytvarovat si postavu. Činky se ale staly takovým koníčkem, že se Aneta na své cestě dostala mnohem dál, než sama tušila, a to až k soutěžní přípravě. Tou ji provázel trenér a kulturista Luboš Chládek, společně se kterým také vybrali Anetinu úplně první soutěž. Bude jí ve dnech 20. - 21. dubna 2019 IFBB Diamond Cup Malta, kde se závodnice představí v kategorii wellness fitness.

Držíme Anetě palce, ať zvládne nováčkovskou nervozitu a své první chvíle na soutěžním pódiu si maximálně užije!

Aneta Tichá

Vybrané úspěchy:

IFBB Diamond Cup Malta 2019 bude její první soutěžní start

Aneto, chystáte se startovat na soutěži Diamond Cup Malta. Bude to Vaše první soutěž? Pokud ano, proč právě Malta a proč právě wellness fitness?

Ano, bude to má první soutěž. Přiznám se, že kategorii wellness fitness jsem si nevybírala sama, ale už od začátku se mi moc líbila. Samozřejmě jsem se radila s trenérem, jaká kategorie pro mě bude nejvhodnější, a díky většímu svalovému rozvoji to byla jednoznačně kategorie wellness fitness. Nechtěla jsem hubnout a pálit svaly do bikin, tahle kategorie je mi bližší. Vždy se mi líbily více osvalené závodnice a tohle je pro mě takový střed, kdy je stále zachována ženskost.

Soutěže jsem si nevybírala sama, ale nechala jsem volnou ruku trenérovi. Jelikož v ČR tato kategorie bude na MČR, tak mi trenér navrhl další soutěž Diamond Cup Malta, o kterém jsem dlouho přemýšlela, protože to jsou přece jenom moje první závody a hned mimo ČR.

Kdy Vás poprvé napadlo, že byste mohla zkusit závody, a jak dlouhá doba uběhla od myšlenky k realizaci?

O závodech jsem přemýšlela delší dobu, přibližně dva roky. Začalo to úplně náhodou. Jednoho dne se mi ozval kamarád, který viděl moji fotku z tréninku, a vlastně mi dodal odvahu začít s přípravou.

Týden nato mě seznámil s úspěšným kulturistou Lubošem Chládkem. Jeho přístup a názory ohledně stravy a tréninků mě natolik oslovily, že jsme navázali spolupráci. Je strašně důležité, když se svěříte do rukou trenéra, mít v něj důvěru. Můžu říct, že od prvního setkání jsem věděla, že jsem na správném místě u správného člověka, který ví, co dělá.

Kdy jste zahájila vlastní soutěžní přípravu?

Přípravu jsem zahájila v lednu, kdy jsem dostala první tréninkový plán s jídelníčkem.

Když se vrátím na úplný začátek tohoto Vašeho wellness fitness příběhu, co Vás přivedlo do posilovny a potažmo k činkám?

Cvičím již 5 let. Důvod, že jsem zavítala do posilovny, jsem měla stejný jako mnohé jiné ženy, chtěla jsem trochu zhubnout. Začínala jsem skupinovými lekcemi, jako jsou TRX a kruhové tréninky. Potom mě přítel "seznámil" s posilovacími stroji a činkami, kdy jsem si oblíbila klasický kulturistický trénink, a také díky tomu jsem začala mít nějaké výsledky.

Čím Vám je cvičení v posilovně sympatické a co Vás na něm baví?

Cvičení je pro mě forma odreagování, člověk prostě vypne a dělá, co miluje. A ten krásný pocit po cvičení známe všichni. (úsměv)

Jaké cviky jsou Vaše nejoblíbenější a jaké z těch, které víte, že potřebujete cvičit, Vám zas až tak moc "nevoní"?

Nejraději cvičím záda, takže všechny cviky na záda od přítahů na hrazdě až po mrtvý tah. Dalším oblíbeným cvikem jsou u mě plié dřepy a hip thrusty.

Přiznám se, že cviky na triceps do mých oblíbených nepatří, ale cvičit se musí!

Máte nějakou kamarádku, která se také chystá na soutěž, a tak s ní můžete sdílet svoje pocity a zkušenosti a dělit se o případné obavy?

Seznámila jsem se s úžasnou a zkušenou závodnicí v bikiny fitness Šárkou Čejkovou, která mi pomáhá s pózingem a předává mi cenné rady, kterých si vážím. Obě jsme v přípravě a vše ohledně závodů spolu sdílíme.

Co je pro Vás zatím z celé soutěžní přípravy nejobtížnější?

Kardio ve 4 ráno. (smích) Patří sem samozřejmě odříkání, člověk si vyzkouší, jak pevnou má vůli.

Když už budete ve formě, budete chtít zkusit ještě nějaké další soutěže?

Máme v plánu MČR, které se koná týden po Diamond Cupu Malta.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra